Deniz Kabuğu Falı Nasıl Bakılır?

tarihinde

Deniz kabukları kullanılarak bakılan fallar, birçok farklı medeniyette karşımıza çıkan kadim bir pratiktir. Sihir ve falcılık arasında konumlanan bu ritüelde fırlatılmak üzere birden fazla deniz kabuğuna ihtiyaç duyulur. Geleneksel olarak, medyum bir tür trans hâline girdiği ve kabukların ona gelecekle ilgili görüntüler sunduğuna inanılır. Bu şaşırtıcı fal yöntemini daha yakından tanımaya ne dersiniz?


Geleceğe dair sorularınız mı var? Falcılarımızla iletişime geçin.Geleceğiniz deniz kabuklarında!

Geleceği yorumlamak için deniz kabuklarının kullanılması yaygın bir pratiktir. Bu ritüel için birçok yöntem söz konusudur ama en yaygını düz bir zemin üzerinde kabukları atmaya (kabukların sayısı falcının alışkanlıklarına göre değişir) ve oluşan şekilleri yorumlamaya dayanır. Her detay önemlidir: Deniz kabuklarının düşüş biçimi, formları, biçimleri, yüzeylerinin görünüp görünmemesi vs. Tüm bu detayların yorumlanması sonucunda danışana olumlu ya da olumsuz bir bilgi vermek değil ona yol göstermek amaçlanır. Kimileri tarot açılımlarını kullanırken kimileri de deniz kabuğu falını kullanır. Afrika ülkeleri ya da Brezilya'da şifacıların da sık sık başvurduğu bir pratiktir. Bedenimizde enerjinin tıkandığı bölgeleri açmak için de faydalanılır. 

Deniz kabukları nasıl kullanılır?

Eğer bu pratiği denemek istiyorsanız, nasıl tarot kartlarını kendiniz çekebiliyorsak, deniz kabukları falınıza da bizzat bakabilirsiniz.


Bir yüzü kırık dört adet deniz kabuğu alın ve onları enerjinizle yükleyin. Ellerinizi sıkın ve zihninizde bu deniz kabuklarını geleceği okumaya yönlendirdiğinizi net bir şekilde ifade edin. Böylelikle onlara enerjinizi ve manyetik gücünüzü bahşetmiş olacaksınız. 


Evet ya da hayır şeklinde cevap verebileceğiniz bir soru düşünün. Bu soruyu yüksek sesle net bir şekilde dile getirin ve deniz kabuklarını düz bir zemin üzerine atın. Düşünmeksizin sonuçları gözlemleyin. Sadece sezgilerinizi ve ilk izlenimlerinizi dikkate alın: Sonrasında şunlara bakın:


  • Hiçbir kırık taraf gözükmüyorsa: Net bir cevap vermek mümkün değil. Biraz geri adım atıp alternatif bir yol düşünün.
  • Bir kırık taraf görünüyorsa: Cevap hayır. Dileğiniz gerçekleşmeyecek.
  • İki kırık taraf görünüyorsa: Cevap evet. Harika bir kombinasyonla karşı karşıyasınız. Önünüze bir fırsat çıkacak ve istediğinizi elde edeceksiniz. 
  • Üç kırık taraf görünüyorsa: Cevap evet ama işiniz pek kolay olmayacak. Kararlı olmaya gayret edin. İsteğiniz gerçekleşecek ama bunun için çaba sarf etmeniz gerekecek.
  • Dört kırık taraf görünüyorsaSorunuzun kökeninde sizi engelleyen bir inancınız ya da korkunuz var. İstediğinizi elde etmek için değişmek ise sadece sizin elinizde. 

Sonrasında tahminlerinizin doğru olup olmadığını öğrenmek için bir falcıya danışabilirsiniz. 

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

24 Şubat Başak Dolunayı: Daha iyisini yapma fırsatı

Bu ay Dolunay 24 Şubat Cumartesi günü Başak burcunda gerçekleşecek. Bizi yaşamımızla ilgili sorumluluk almaya davet eden bu Dolunay'In etkisi altında benliğimizi dürüstçe gözden geçirmeye ve kendimizle ilgili neleri iyileştirebileceğimizi anlamaya çalışacağız.

Melek sayısı 777 ne anlama geliyor?

Tekrar tekrar 777 sayısını görmek kesinlikle tesadüf değildir. Bu sayı kumarhanenin dışında da pozitif anlamlara sahiptir. Meleğiniz size yaşamınızı değiştirecek içsel yolculuğa çıkmaya hazır olduğunuzu söylemek istiyor. Artık güçlü ve zayıf yönlerinizin neler olduğunu çok iyi biliyorsunuz. Tavsiyelerimize kulak verin ve 777 sayısının anlamını keşfedin!

Haftalık Burç Yorumları

Venüs Kova burcunda, Mars Kova burcunda kavuşum açısında "Bugün, Venüs ve Mars'ın kavuşumu, aşk ve tutkunun birleştiği bir enerji dalgası yaratıyor. Bu enerjiyi, hayatınızdaki ilişkileri güçlendirmek ve yeni başlangıçlar yapmak için kullanın."

Günlük Burç Yorumlarınız

Ay'ın Aslan burcuna geçişi "Bugün, duygularınızı cesurca ifade etmek için mükemmel bir gün. Kendinizi gizlemeyin, ışığınızı parlatın ve dünyaya kim olduğunuzu gösterin."

En Sevilen Yazılar

Çift ve Ters Saatlerin Anlamları

Eğer tesadüf eseri çift ve ya ters saatlerle karşılaşırsanız bilin ki bu saatler size bir mesaj iletmek istiyor. Bu mesajları merak mı ediyorsunuz? Detaylar yazımızda!

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Üçlü Saatlerin Anlamları: 03:33 - İstikamet Mutluluk!

03:33, 03:33, 03:33... Neredeyse bu saatin sizi takip etmeye başladığını düşüneceksiniz! Gece uykunuzu bölen basit bir tesadüften çok daha fazlasıyla mı karşı karşıyasınız? Kesinlikle öyle! Üçlü saatler şans eseri karşımıza çıkmaz. Onlara kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz anlarda denk gelirsiniz. Evren ve koruyucu melekler doğru yolu bulabilmeniz adına size yol göstermek istiyor! Onların tavsiyelerine kulak verin....

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey