Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Su Falı: Geleceğiniz suda saklı!

Kökeni Antik Çağlara uzanan bu fal suya bakarak geleceği okumaya dayanır. Prensipi oldukça basittir: Suyun için birkaç damla yağ damlatılır ve dalgalanmalar gözlemlenir. Yorumlar suyun aldığı formlara göre yapılır. İyi alametleri kötüleriyle karıştırmamanız için Su falına dair bilmeniz gereken her şey bu yazıda!

Gelecek çok farklı şekillerde yorumlanabilir. Su sayesinde geleceğinize dair detaylar öğrenebileceğinizi ve sizi bekleyen olaylara dair bilgi sahibi olabileceğinizi biliyor muydunuz. Su falı hâlâ fazla yaygınlaşmamış bir pratik olsa da varlığı eski zamanlara dayanan bir tekniğe sahiptir. Bu gizemli falın tarihini, yöntemlerini ve alametlerini keşfetmeye hazır olun! 


Bazı işaretler tam karşınızda duruyor... Ve bundan çok fazlasına da sahipsiniz! Falcılarımızla geleceğinizi yorumlamayı öğrenin


Su falının kökeni : M.Ö 3000 yılı

Tarihin karanlık zamanlarından beri birçok uygarlık suya övgüler yağdırmıştır. Su, çok sayıda dini ve ruhani ritüelin bir parçasıdır. Su elementi saflığı simgeler. Su falı ise M.Ö 3000 yılında Pers İmparatorluğu'nda ortaya çıkmıştır. O dönemde, her bir tapınak rahiplerin geleceği yorumladığı havuzlara sahipti. Bunun için de suya dökülen yağ damlalarının aldıkları biçimleri inceliyorlardı. 

grecs

Su falı Batı'ya M.Ö. 750 yıllarında Roma hükümdarı Numa Pompilus tarafından yayılır. Fal, dönemin tüm aydın kimselerinin ilgisini çeker. Büyük filozof Pisagor bile su falına başvurmuştur. 


Galyalılar da suyun kutsal bir kaynak olduğuna ve Tanrıların göllerde yaşadığına inanmıştır. İngiltere'de ve İrlanda'da Keltlerin kullandığı çeşmelerin kalıntılarını bulmak da mümkündür. İnsanlar bu çeşmelerin etrafında geleceklerini sorgulamaktaydı. 11. yüzyılda, Araplar da su falıyla ilgilenmiştir. Günümüzde bu mistik fal çeşitli falcılar ve topluluklar tarafından uygulanmaktadır. 

lac Tibet

Örnek verecek olursak Tibetliler bölgelerinde kutsal olduğunu düşündükleri bir göle akıl danışmaya devam ediyor. Özellikle bir  sonraki Dalai Lama'nın belirleneceği zaman bu gölü ziyaret ediyorlar. 


Su falı nerede yapılır?

Astral seyahatin aksine su falına tek başına, oldukça basit ve zararsız bir şekilde bakmak mümkündür. Tek yapmanız gereken bir su kaynağı pulmanız ve gözlerinizi dört açmanız yeterlidir. Su falı çok çeşitli yöntemlere sahiptir. Size en uygun olanını seçmekte özgürsünüz!

1. Çeşmede

Çeşmeye merak ettiğiniz soruyu yöneltmeden önce biraz un serpmek tavsiye edilir. Böylece ortaya çıkan biçimler daha görünür olurlar. 

2.  Bir gölde ya da nehirde

Önemli olan suyun durgun olması. Yanınızda sorularınıza cevap almanız için atmanız gereken üç taş bulundurun.

3.  Evde

Bu mistik pratiği evinizde de deneyebilirsiniz. Bunun için büyük beyaz bir leğene ihtiyacınız olacak (Saflığı anımsatması adına). Sonrasında leğeni kaynak suyuyla doldurmanız gerek.

4 etkili yöntem

Sorularınıza cevap almak için farklı yöntemler mevcuttur:

1. Yağ en bilinen tekniktir. Suya bir damla yağ damlatıp oluşan biçimlere bakmak yeterlidir.

2. Daha da kolay bir yöntem arıyorsanız, bir yüzük kullanın. Onu bir ipe asın ve suya batırın. Eğer hareket ederse cevap "evet" etmiyorsa "hayır"dır.

3.  Ayrıca suyu basitçe bir kaba da boşaltabilirsiniz. Bu durumda suyun kabın zeminine değdiği anda oluşan formlara bakmanız gerekir. Hızlı olun çünkü bu yalnız 1 - 2 saniye sürer! 

4.  Dördüncü ve en son yöntem ise en basit olanıdır. Bir soru sorduktan sonra suya bir taş ya da bir obje atmaya dayanır. Cevabın ne zaman geleceğini öğrenmek için suda oluşan çemberleri saymak gerekir. Her çember bir haftayı temsil eder. 

ricochet pierre

Su falının taşla yapılan bir çeşidi daha vardır. Bu yöntem basit sorulara "evet" ya da "hayır" cevapları almanızı sağlar. Taşı suya attığınız anda oluşan dalgalanmaları saymanız yeterlidir. Eğer dalgalar çift sayıdaysa cevap "evet", tek sayıysa "hayır"dır. 

Su Falı: Dalgaların Yorumlanması 

Su falına bakanlar için durum açıktır. Bu disiplin zihin berraklığı ve gözlem yeteneği gerektirir. Su çok hızlı hareket eder. Biçimleri iyi ayırt etmek için gözleri dört açmak gerekir. 

Görüntü kafanızda netleştiyse, işte örnek alabileceğiniz bazı yorumlama biçimleri

Çark: Harekete işaret

► Bu biçim, kaderimizin peşinden gitmek adına özellikle coğrafi anlamda yer değiştireceğimize işaret eder. Ayrıca Kader Çarkı'na ve kaderimizi şansın ellerine bırakmaya da işaret edebilir. 

Düz bir çizgi: olumsuz bir cevap

► Sorduğunuz soru olumsuz bir şekilde sonuçlanacak. 

İnsan biçimi : Dikkat!

► Bu form talihsiz bir karşılaşmaya karşısında dikkatli olmanız gerektiğine yorumlanır. Onu üzerinize çöken gölge gibi de düşünebilirsiniz.

Hayvan biçimi: Dostluk

► Bu form genelde samimi bir arkadaşlığa ve iyi ilişkilere alamettir. Yanınızda birlikte güzel zamanlar geçireceğiniz birileri olacağı kesin. 

Fetüs biçimi: Doğumu

► Açık bir biçimde ya çocuğunuz olacak ya da yaşamınızda yeni bir durum söz konusu olacak. Profesyonel bir projeye başlamaktan romantik bir tanışıklığa kadar birçok ihtimalden bahsedilebilir. Ama genelde bu form, doğuma işaret eder. 

Suda sekiz: Para

► Bu form parayı sembolize eder. Eğer kısa sürede kayboluyorsa elinize geçen para uzun ömürlü olmayacaktır. Eğer biçimsiz ve kolayca bozulan bir sekizse bu, kazancınız fazla olmayacak. Hatta bir para kaybı bile söz konusu olabilir. 

Kanatlar ya da bir kuş: Seyahat

► Bu sembol gelecekte gerçekleşecek bir seyahatin habercisidir. Bu, oldukça uzaklara gideceğiniz ve hatta taşınma ihtimalinizin bile olduğuna işaret eder. Suda bu formu görmek pek kolay değildir. Eğer gördüyseniz bu tahmin emin olun ki gerçek olacak! 


Yorumlar

  • Eğer çok sayıda dalgalanma varsa: Kötüye alamet.
  • Eğer az sayıda dalgalanma varsa: Hayra alamet
  • Eğer suda bazı hareketlenmeler olursa: Çok kötü bir duruma işaret.
  • Eğer suda hiç hareket olmazsa: Harika bir gelişmeye işaret. 
  • Eğer büyük baloncuklar ortaya çıkıyorsa: Fiziksel güce işaret
  • Eğer baloncuklar küçük ve çok sayıdaysa, Sağlıklı yaşama işaret.

Su falını öğrendiğinize göre artık kendi evinizde de deneyebilirsiniz. Eğer fal bakmak ilginizi çekiyorsa bu yazılarımız da ilginizi çekebilir: 

Bize yorum bırakın

Yorumlar

Bende olmuyo yani inmiyo peki neden olmuyo sence yorumlara yazın bunu

Ben çok sevdim bu uygulamayı ama bende inmiyo neoen sence

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi  Bu kadim sembolün anlamını keşfedin!
Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!  Yaşamın her alanında bolluk!
Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?  Büyük bir destek için küçük bir çubuk!
11:11 Saatinin Anlamı  11:11 çift saatinin anlamını keşfedin!

Bizimle iletişime geçin.