Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Tarot Falında Yıldız, Savaş Arabası ve Ay Kartlarının Anlamları

Tarot destesindeki her kart açılıma ve konumuna göre farklı anlamlara sahiptir. Ayrıca kişinin mevcut psikolojik ve bireysel durumuna göre de yorumlar değişiklik gösterebilir. Bu yazımızda Yıldız, Savaş Arabası ve Ay kartlarının ayrıntılı yorumlarını sunuyoruz.

Yıldız Kartı

Yıldız kartı, kartı seçen kişinin arzularını ve düşlerini ifade eder. Özgüvenli bir şekilde kendi yeteneklerini arayışını gösterir. Pozitif düşünceyi iyi bir ruh ve beden sağlığını simgeler. Meditasyon, bu kart ile sembolize edilir. Bu kartı seçen kişi yeni yetenekler bulması, yaratıcı hedeflere ulaşması için desteklenmelidir.


Diğer anlamları: Şans, önemli bir fırsat. Ruhsal rahatlama, güven, inanç, umut. Sağlık ve refah. Sezgilerin kuvvetlenmesi, doğruları kavrama. İş hayatında başarı, kazanç getirecek bir yatırım. Mutluluk. Aşkta ve ilişkilerde neşeli bir dönem. Umudun ve olumlu hayallerin, geleceğe yönelik beklentiler içinde artması. Ruhsal ve mental yeni bakış açıları. Yeni bir yaşam şansı. 

 

Ters Anlamı:

Hayal kırıklıklarıyla sonuçlanmış umutlardır. İyimserlik yok olmuştur. Kişinin bu olumsuz kartı seçmesi kişinin silik kişisel imajından kaynaklanıyor olabilir. Bu kişi, güçleri, yaratıcılığı değersiz saydığı için kendisini yetersiz hissedebilir. Böylece tüm yaratıcılığı da kaybolur. Depresyon ve güvensizlik duygusu kişiyi zayıflatır, güçsüzleştirir. Ümitsizlik duygusu hayallerini yıkar. Bu olumsuzluklara karşı yardım almalı, bir çare aramalıdır. 


Diğer anlamları: İnat etme, kötümser olmak, şüphe, gurur ve kibir. Güçten düşme. İnanç yoksunluğu, içten gelen kuşkular.

 

Kartın Ayrıntılı Tanımı:

Kartın üst bölümünde, biri büyük olmak üzere, sekiz adet yıldız görülmektedir. Yıldızların verdiği ışığın altında, çıplak bir genç kız, havuzun yanına diz çökmüş, elindeki testilerden su dökmektedir. Sağ elinde bulunan testideki suyu, evrensel bilinç havuzuna dökmekte, sol elindeki testideki suyu ise, maddeyi sembolize eden toprağa dökmektedir. Kuş resmi, hayat ağacı üzerinde dinlenen ruhu simgeler. Genç kız esasen doğa ananın kendisidir. Kartta ayrıca yaşamın bağımsızca akışı ve sonsuza dek yenilenen yaratıcılık görülür. Yıldızın, gecenin haricinde parlaması, ruhun sembolüdür. Diğer bir anlamda, yıldız, mistik merkezdir, kaderi çağrıştırır. Simyacılara göre ise, yıldız, hayal gücünün sembolüdür. Bilinçaltı güçlerini, maddi objelere gerektiği şekilde bağlar. Kova burcuna eş, erkek özellikli, hava karakterlidir.

 

Geleceğe dair sorularınız mı var? Falcılarımızla iletişime geçin.


 


Savaş Arabası Kartı 

Savaş Arabası Kartı, ileriye doğru atılacak büyük bir adımın simgesidir. Sizin, bulunduğunuz çevreden kopup başka ortamlara ve çevrelere gireceğinizi ve kendi yolunuzda ilerleyeceğinizin habercisidir. Yeniliğin size iyi şeyler getireceğini ve sevindirici olaylar yaşayacağınızı gösteren bir tarot kartıdır. Bu kart kisinin kendine olan aşırı güvenini simgelediği gibi, gücünüzü abartmamanız yönünde sizi uyarır. İleriye yönelik önemli bir adım attığınızın göstergesidir. Size yeni bir kariyerin kapılarını ardına kadar açtığını işaret edebilir. Ancak bu yolda bencillik etmemeniz gerektiğini de unutmamalısınız.


Diğer anlamları: Sanatsal alanlarda başarı. Yardım, tedbir ve mücadele. Parasal doyum ve rakiplerle mücadelede başarılı olmak. Eş seçimi, intikam, sıkıntı ve rahat bir yolculuk. Ün ve başarının kişisel çabayla kazanılması. Tüm zorlukları yenme, kulaktan duyulan iyi bir haber.

 

Ters Anlamı:

Yenilgiyi temsil eder. Bu kartta duyguların dengesi bozulur ve kontrol zor sağlanır. Olumsuz alışkanlıklara, bağımlılığa işaret eder. Bu kartı seçen kişi kendi kendini yer bitirir. Yenilgiyi kabul eder. 


Diğer anlamları: Ahlak dışı bir zafer ve başarı. Yenilgi ve kavga. Evliliğin bitmesi. Kişinin mantıksız duygularına uyan, hırsın getirdiği bir yenilgi. Acımasızlık ve egoizm. 

 


Kartın Ayrıntılı Tanımı:

Soylu biri olduğu anlaşılan genç bir savaşçı, iki sfenksin çektiği bir arabayı sürüyor. Sağ elindeki asa, otoriteyi ve iradeyi sembolize ediyor. Arabanın önündeki sembol ise, pozitif ve negatif güçlerin birliğini ifade ediyor. Arabayı çeken sfenksler iki renktir. Beyaz olanı merhameti, siyah olanı ise, gerçek ama katı bir adaleti simgeler. Astrolojik yönden bu kart, Yengeç burcuna karşıttır. Dişi özellikli ve hava karakterlidir.


Ay Kartı 

Ay kartı, kişinin kendinden ya da başkalarından kaynaklanan ahlaki bozulmuşluğu temsil eder. Bu kartı seçen kişi, aldatılmış, kendine yalan söylüyor olabilir veya başkalarına karşı sahtekarca davranıyor olabilir. Ay, titreşimleri temsil ettiğinden ayrılığı, ani değişimleri ifade ediyor olabilir. Kartı seçen kişi, hayal kırıklığına uğrayabilir. Dikkatli olun, sizin bilmediğiniz çok şey etrafınızda yaşanıyor olabilir. Ayrıca Ay kartı, telepati kartıdır. Bu kişinin sezgileri güçlüdür. Uyku ve rüya görmeyi de ifade ediyor olabilir. 


Diğer anlamları: Gizli düşmanlık ve aldanma, hatalar. Tehlikeler, kararsızlık, sevilen birinin başına gelebilecek bir şanssızlık. Niyetli olanın, en içten gelen bir sezgi ile rahatlayabileceği. 

 

Ters Anlamı:

Hilekârlık ve ahlaksızlık artık bitiyor, demektir. Dürüst, yalansız bir aşk ve ilgi ortaya çıkar. Kendini kandırmak bu kartla yok olur. Bu kart, yaratıcılığın kartıdır. Telepatik aktiviteyi sembolize eder.


Diğer anlamları: Sinir bozukluğu, kararsızlık, iradesizlik, yanlış davranış ve pasiflik. Hileler. 

 


Kartın Ayrıntılı Tanımı:

Kartta, bir kurt ve bir de köpek görülmektedir. İkisi de başlarını kaldırmış Ay’a doğru uluyor. Suyun içinde görülen yengeç ise, kıskaçlarını onlara doğru uzatmış. Havuz, fiziksel oluşumu simgeleyen zekânın derinliğidir. Yengeç sembolü ise, bilincin açığa çıkmasının ilk aşamasıdır. Kurt, doğanın bir türlü sakinleşmeyen ve kontrol edilemeyen yönünü, köpek ise, insanla birlikte yaşama uyum sağlanabilmesini göstermektedir. Arkadaki iki kulenin arasında, yukarıya doğru giden bir yol görülür. Bunun anlamı insanoğlunun ilerleme mücadelesidir. Ay’dan düşen damlalar, yaşam gücünün maddi varlığa doğru, yukarıdan aşağıya olan inişini simgelemektedir. Eski inançlarda, Ay’ın ölümle ilgili olduğu kabul ediliyordu. Ruhlar, ölümden sonra bedeni terk ederek, Ay’da uzun ve sessiz bir dönem geçiriyorlardı. Bu bekleyiş, yeniden doğuma kadar sürüyordu. Sonuç olarak, Ay’ın iki yönü olduğu anlamı ortaya çıkar. Bir yönü ölümün korku dolu karanlık mağarasıdır. Diğer yönü ise yeni bir yaşamın doğuşudur. Astrolojik yönden, Balık burcuna karşıttır. Dişi özellikli, su karakterlidir.

 

Bu yazılarımıza da göz atabilirsiniz: 


Bize yorum bırakın

Falcılarımızı tanıyın!

Tarot yazılarımız

İkizler burcu için 2019 yılının kartları  En iyi uzmanlarımız 2019 yılında neler olacağını Tarot Kartları çekerek sizlere açıklıyor. İkizler burcunun 2019 Tarot Kart Yorumları İçin Tıklayınız.
Balık burcu için 2019 yılının kartları  En iyi uzmanlarımız 2019 yılında neler olacağını Tarot Kartları çekerek sizlere açıklıyor. Balık burcunun 2019 Tarot Kart Yorumları İçin Tıklayınız.
Kova burcu için 2019 yılının kartları  En iyi uzmanlarımız 2019 yılında neler olacağını Tarot Kartları çekerek sizlere açıklıyor. Oğlak burcunun 2019 Tarot Kart Yorumları İçin Tıklayınız.
Akrep burcu için 2019 yılının kartları  En iyi uzmanlarımız 2019 yılında neler olacağını Tarot Kartları çekerek sizlere açıklıyor. Akrep burcunun 2019 Tarot Kart Yorumları İçin Tıklayınız.
Terazi burcu için 2019 yılının kartları  En iyi uzmanlarımız 2019 yılında neler olacağını Tarot Kartları çekerek sizlere açıklıyor. Terazi burcunun 2019 Tarot Kart Yorumları İçin Tıklayınız.
Başak burcu için 2019 yılının kartları  En iyi uzmanlarımız 2019 yılında neler olacağını Tarot Kartları çekerek sizlere açıklıyor. Başak burcunun 2019 Tarot Kart Yorumları İçin Tıklayınız.
Aslan burcu için 2019 yılının kartları  En iyi uzmanlarımız 2019 yılında neler olacağını Tarot Kartları çekerek sizlere açıklıyor. Aslan burcunun 2019 Tarot Kart Yorumları İçin Tıklayınız.
Yengeç burcu için 2019 yılının kartları  En iyi uzmanlarımız 2019 yılında neler olacağını Tarot Kartları çekerek sizlere açıklıyor. Yengeç burcunun 2019 Tarot Kart Yorumları İçin Tıklayınız.
Boğa için 2019 yılının kartları  En iyi uzmanlarımız 2019 yılında neler olacağını Tarot Kartları çekerek sizlere açıklıyor. Boğa burcunun 2019 Tarot Kart Yorumları İçin Tıklayınız.
Koç için 2019 yılının kartları  En iyi uzmanlarımız 2019 yılında neler olacağını Tarot Kartları çekerek sizlere açıklıyor. Koç burcunun 2019 Tarot Kart Yorumları İçin Tıklayınız.

Bizimle iletişime geçin.