Tarot Falında Yıldız, Savaş Arabası ve Ay Kartlarının Anlamları

tarihinde Doğuş Mert Tinova tarafından güncellendi

Tarot destesindeki her kart açılıma ve konumuna göre farklı anlamlara sahiptir. Ayrıca kişinin mevcut psikolojik ve bireysel durumuna göre de yorumlar değişiklik gösterebilir. Bu yazımızda Yıldız, Savaş Arabası ve Ay kartlarının ayrıntılı yorumlarını sunuyoruz.

🧙 Tarot bakımı için öne çıkanlar uzmanlar

Tarot kartları ışığında kişisel yaşamınız veya yaşadığınız zorluklara dair iç görüler elde edebilirsiniz! Gelecek hakkında fikir edinmek, tavsiye almak ya da belirsiz durumların netleşmesi için en iyi uzmanlara tarot falı baktırın.

Medyum Lara

Lara
Medyum
#tarot #aşk
⭐ %99,5 pozitif yorum

 🗨️Hemen görüş
Azra Ekin

Azra Ekin
Tarot Uzmanı
#şifa #enerji
⭐ %100 pozitif yorum

🗨️ Hemen görüş
Adin Bilge

Adin Bilge
Ezoterik Tarot
#tarot #bioenerji
⭐ 98.8 pozitif yorum

🗨️ Hemen görüş
Sibel Kara

Sibel Kara
Spiritüel Uzman
#tarot #doğumharitası
⭐%99,7 pozitif yorum

🗨️ Hemen görüş
Saatlerin Anlamı

Saatler Paketi

Bu paket ile hiçbir
işareti kaçırma!

🛍️ Hemen Satın Al!

Yıldız Kartı

Yıldız kartı, kartı seçen kişinin arzularını ve düşlerini ifade eder. Özgüvenli bir şekilde kendi yeteneklerini arayışını gösterir. Pozitif düşünceyi iyi bir ruh ve beden sağlığını simgeler. Meditasyon, bu kart ile sembolize edilir. Bu kartı seçen kişi yeni yetenekler bulması, yaratıcı hedeflere ulaşması için desteklenmelidir.


Diğer anlamları: Şans, önemli bir fırsat. Ruhsal rahatlama, güven, inanç, umut. Sağlık ve refah. Sezgilerin kuvvetlenmesi, doğruları kavrama. İş hayatında başarı, kazanç getirecek bir yatırım. Mutluluk. Aşkta ve ilişkilerde neşeli bir dönem. Umudun ve olumlu hayallerin, geleceğe yönelik beklentiler içinde artması. Ruhsal ve mental yeni bakış açıları. Yeni bir yaşam şansı. 

 

Ters Anlamı:

Hayal kırıklıklarıyla sonuçlanmış umutlardır. İyimserlik yok olmuştur. Kişinin bu olumsuz kartı seçmesi kişinin silik kişisel imajından kaynaklanıyor olabilir. Bu kişi, güçleri, yaratıcılığı değersiz saydığı için kendisini yetersiz hissedebilir. Böylece tüm yaratıcılığı da kaybolur. Depresyon ve güvensizlik duygusu kişiyi zayıflatır, güçsüzleştirir. Ümitsizlik duygusu hayallerini yıkar. Bu olumsuzluklara karşı yardım almalı, bir çare aramalıdır. 


Diğer anlamları: İnat etme, kötümser olmak, şüphe, gurur ve kibir. Güçten düşme. İnanç yoksunluğu, içten gelen kuşkular.

 

Kartın Ayrıntılı Tanımı:

Kartın üst bölümünde, biri büyük olmak üzere, sekiz adet yıldız görülmektedir. Yıldızların verdiği ışığın altında, çıplak bir genç kız, havuzun yanına diz çökmüş, elindeki testilerden su dökmektedir. Sağ elinde bulunan testideki suyu, evrensel bilinç havuzuna dökmekte, sol elindeki testideki suyu ise, maddeyi sembolize eden toprağa dökmektedir. Kuş resmi, hayat ağacı üzerinde dinlenen ruhu simgeler. Genç kız esasen doğa ananın kendisidir. Kartta ayrıca yaşamın bağımsızca akışı ve sonsuza dek yenilenen yaratıcılık görülür. Yıldızın, gecenin haricinde parlaması, ruhun sembolüdür. Diğer bir anlamda, yıldız, mistik merkezdir, kaderi çağrıştırır. Simyacılara göre ise, yıldız, hayal gücünün sembolüdür. Bilinçaltı güçlerini, maddi objelere gerektiği şekilde bağlar. Kova burcuna eş, erkek özellikli, hava karakterlidir.

 

Geleceğe dair sorularınız mı var? Falcılarımızla iletişime geçin.


 


Savaş Arabası Kartı 

Savaş Arabası Kartı, ileriye doğru atılacak büyük bir adımın simgesidir. Sizin, bulunduğunuz çevreden kopup başka ortamlara ve çevrelere gireceğinizi ve kendi yolunuzda ilerleyeceğinizin habercisidir. Yeniliğin size iyi şeyler getireceğini ve sevindirici olaylar yaşayacağınızı gösteren bir tarot kartıdır. Bu kart kisinin kendine olan aşırı güvenini simgelediği gibi, gücünüzü abartmamanız yönünde sizi uyarır. İleriye yönelik önemli bir adım attığınızın göstergesidir. Size yeni bir kariyerin kapılarını ardına kadar açtığını işaret edebilir. Ancak bu yolda bencillik etmemeniz gerektiğini de unutmamalısınız.


Diğer anlamları: Sanatsal alanlarda başarı. Yardım, tedbir ve mücadele. Parasal doyum ve rakiplerle mücadelede başarılı olmak. Eş seçimi, intikam, sıkıntı ve rahat bir yolculuk. Ün ve başarının kişisel çabayla kazanılması. Tüm zorlukları yenme, kulaktan duyulan iyi bir haber.

 

Ters Anlamı:

Yenilgiyi temsil eder. Bu kartta duyguların dengesi bozulur ve kontrol zor sağlanır. Olumsuz alışkanlıklara, bağımlılığa işaret eder. Bu kartı seçen kişi kendi kendini yer bitirir. Yenilgiyi kabul eder. 


Diğer anlamları: Ahlak dışı bir zafer ve başarı. Yenilgi ve kavga. Evliliğin bitmesi. Kişinin mantıksız duygularına uyan, hırsın getirdiği bir yenilgi. Acımasızlık ve egoizm. 

 


Kartın Ayrıntılı Tanımı:

Soylu biri olduğu anlaşılan genç bir savaşçı, iki sfenksin çektiği bir arabayı sürüyor. Sağ elindeki asa, otoriteyi ve iradeyi sembolize ediyor. Arabanın önündeki sembol ise, pozitif ve negatif güçlerin birliğini ifade ediyor. Arabayı çeken sfenksler iki renktir. Beyaz olanı merhameti, siyah olanı ise, gerçek ama katı bir adaleti simgeler. Astrolojik yönden bu kart, Yengeç burcuna karşıttır. Dişi özellikli ve hava karakterlidir.


Ay Kartı 

Ay kartı, kişinin kendinden ya da başkalarından kaynaklanan ahlaki bozulmuşluğu temsil eder. Bu kartı seçen kişi, aldatılmış, kendine yalan söylüyor olabilir veya başkalarına karşı sahtekarca davranıyor olabilir. Ay, titreşimleri temsil ettiğinden ayrılığı, ani değişimleri ifade ediyor olabilir. Kartı seçen kişi, hayal kırıklığına uğrayabilir. Dikkatli olun, sizin bilmediğiniz çok şey etrafınızda yaşanıyor olabilir. Ayrıca Ay kartı, telepati kartıdır. Bu kişinin sezgileri güçlüdür. Uyku ve rüya görmeyi de ifade ediyor olabilir. 


Diğer anlamları: Gizli düşmanlık ve aldanma, hatalar. Tehlikeler, kararsızlık, sevilen birinin başına gelebilecek bir şanssızlık. Niyetli olanın, en içten gelen bir sezgi ile rahatlayabileceği. 

 

Ters Anlamı:

Hilekârlık ve ahlaksızlık artık bitiyor, demektir. Dürüst, yalansız bir aşk ve ilgi ortaya çıkar. Kendini kandırmak bu kartla yok olur. Bu kart, yaratıcılığın kartıdır. Telepatik aktiviteyi sembolize eder.


Diğer anlamları: Sinir bozukluğu, kararsızlık, iradesizlik, yanlış davranış ve pasiflik. Hileler. 

 


Kartın Ayrıntılı Tanımı:

Kartta, bir kurt ve bir de köpek görülmektedir. İkisi de başlarını kaldırmış Ay’a doğru uluyor. Suyun içinde görülen yengeç ise, kıskaçlarını onlara doğru uzatmış. Havuz, fiziksel oluşumu simgeleyen zekânın derinliğidir. Yengeç sembolü ise, bilincin açığa çıkmasının ilk aşamasıdır. Kurt, doğanın bir türlü sakinleşmeyen ve kontrol edilemeyen yönünü, köpek ise, insanla birlikte yaşama uyum sağlanabilmesini göstermektedir. Arkadaki iki kulenin arasında, yukarıya doğru giden bir yol görülür. Bunun anlamı insanoğlunun ilerleme mücadelesidir. Ay’dan düşen damlalar, yaşam gücünün maddi varlığa doğru, yukarıdan aşağıya olan inişini simgelemektedir. Eski inançlarda, Ay’ın ölümle ilgili olduğu kabul ediliyordu. Ruhlar, ölümden sonra bedeni terk ederek, Ay’da uzun ve sessiz bir dönem geçiriyorlardı. Bu bekleyiş, yeniden doğuma kadar sürüyordu. Sonuç olarak, Ay’ın iki yönü olduğu anlamı ortaya çıkar. Bir yönü ölümün korku dolu karanlık mağarasıdır. Diğer yönü ise yeni bir yaşamın doğuşudur. Astrolojik yönden, Balık burcuna karşıttır. Dişi özellikli, su karakterlidir.

 

Bu yazılarımıza da göz atabilirsiniz: 


Find similar articles on this topic :

Kaleme alan Doğuş Mert Tinova

Kova burcuyum ve yükselenim Terazi. Spiritüellik ve özellikle Tarot kartlarının bilgeliğine çocukluğumdan beri ilgiliyim.

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

🃏 Tarot hakkında her şey!

"Âşıklar" Tarot Kartı

Tarot destesinde altıncı kart Âşıklar kartıdır. Sevgiyi ve büyük değişimi sembolize eder. Gelin daha fazlasını yazımızda keşfedin.

Tarotta Aşkla İlgili Kartlar

Aşkla ilgili geleceğinizi mi merak ediyorsunuz? Tarot kartları aşk ilişkileri söz konusu olduğunda ideal bir kaynaktır! Tarot uzmanlarımız destede aşkla ilgili işaretlere sahip kartların anlamlarını sizler için yorumluyor.

Melekler tarotu nedir? Nasıl bakılır?

Melekler hayatımız boyunca yanımızda dururlar ve doğumumuzdan beri bizleri korumaktadırlar. Fakat melekler sadece onlardan yardım talep ettiğinizde size yardımcı olur, aksi takdirde gökyüzünden sadece size sevgiyle bakarlar!

"Ermiş" Tarot Kartı

Falınızda Ermiş kartı çıktı, peki bu geleceğiniz bağlamında ne anlama geliyor? İçe kapanmayı ve disiplini sembolize eden bu kart yönüne göre pozitif ve negatif anlamlara gelebilir. Bu kart mevcut yaşamınıza dair derin sorgulamalar ve değişimlere işaret eder. Ermiş yeterli ruhani seviyeye ulaşmıştır ve bunu diğer insanlarla paylaşmaya hazırdır. Seçtiği yola kararlı bir şekilde devam eder ve amacına tam anlamıyla bağıdır. Peki bu Ermiş bize neler söylemek istemektedir?

Lenormand Kartlarının Tarot Kartlarından Farkı Nedir?

Lenormand ve Tarot tamamen farklıdırlar ve farklı okuma stilleri gerektirirler. Lenormand, Tarot'un yapamadığı bilgileri verir. Ama bu doğru mu? Lenormand kartları ve tarot arasındaki farklar ve benzerlikler üzerine bir göz atalım.

Tarot Nedir? Tarot Falı Bakmanın İpuçları Nelerdir?

Tarot geçmişimize, bugünümüze ve geleceğimize ışık tutan bir fal pratiğidir. Desteden çektiğimiz kartlarla oluşan kombinasyonlar yorumlanarak kişinin merak ettiği sorulara cevap aranır. Peki tarot falıyla ilgili bilinmesi gereken detaylar nelerdir? Dünyadaki en yaygın fal pratiklerinden birinin püf noktaları bu yazımızda.

🧿 Enerji ve ritüeller ile ruhunu yücelt!

Kaderin işaretlerini nasıl yorumlamalıyız?

Kaderin işaretlerine inanıyor musunuz? Evren size bir söz, bir film, bir telefon görüşmesi aracılığıyla bir mesaj gönderiyor olabilir mi? Ancak, gördüğünüz tüm bu işaretler gerçekten kaderin bir mesajı mi? Onları tanımanın bir yolu var mı? Ve önemlisi, bu işaretler nasıl yorumlanmalı?

Ünlü Kahin Nostradamus’un 2024 İçin Kehanetleri

Nostradamus bundan yüzyıllar evvel yaptığı tahminlerin güvenilirliğiyle tanınır. Onun dörtlüklerinin kehanet niteliğine sahip olduğu ve dünyadaki büyük değişimlere işaret ettiği söylenir. Peki Nostradamus 2023 için neler öngörmüştü? Şimdilik tek söyleyebileceğimiz tahminlerinin hayli endişe verici olduğu...

Telepati Nedir? Nasıl Yapılır?

Telepati gün içinde fark etmeden yaptığımız bir yöntem. Bunu geliştirerek sevdiğiniz kişiye kendinizi arattırabilirsiniz.

Geleneksel Dilek Ağaçları : Tarihçesi ve Anlamı

Dilek ağacı geleneği bizim kültürümüze Şamanizm’den miras kalmıştır. İlginçtir ki, bu gelenek sadece bizde değil, hemen hemen her toplumda karşımıza çıkar. Peki insanlar neden dilek ağaçlarına ihtiyaç duyar?

✨ Yaşam yolunuzu aydınlatacak spiritüel içerikler

Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!

Yeniaylar, yenilikle, yeniden doğuşlar ve yeni başlangıçlarla anılır. Önümüzdeki Yeniay sırasında, bir bereket çeki hazırlamaya ne dersiniz? Bereket çeki, parasal anlamda olduğu gibi duygusal konularda da bolluk getirir. İşte bu ritüelin püf noktaları!

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

El Falı Nasıl Bakılır? El Çizgilerinin Anlamlarını Öğrenin!

El çizgileri doğumdan çok önce, hamileliğin ikinci ayında oluşur. Yaşam boyunca bu çizgiler, kişinin seçimlerine göre değişir Hatta ölüm anında, çizgilerin yok olana kadar solacağı bile söylenir... Kaderiniz avucunuzun içinde olduğunu biliyor muydunuz? El falının sırlarını keşfedin!

Rüyada Ölmüş Birini Görmenin 5 Farklı Yorumu

Rüyanızda ölü birini mi gördünüz? Endişelenmeyin. Rüyada ölü birini görmek sizin de yakın gelecekte öleceğiniz anlamına kesinlikle gelmiyor. Kendimizi karmaşık bir durumun içerisinde bulduğumuzda hayaletler bizi rahatlatmak ya da bir çözüm önerisinde bulunmak amacıyla bizleri ziyaret eder. Elbette ki geceleri size görünen kişinin kim olduğuna bağlı olarak farklı yorumlar mevcuttur. Bu ziyaretlerin arkasındaki saklı mesajları keşfetmeye hazır olun!

Rüyada Saçların Dökülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyanızda saçlarınızın döküldüğünü ya da kel kaldığınızı mı gördünüz? Rüya tabirlerinde saç dökülmesi ne anlama gelir, nasıl yorumlanır? Saçla ilgili tüm rüya tabirleri bu yazımızda!

✨Hale Tağızade ile "2024 Burç Yorumları✨

2024 yılında bizi neler bekliyor? Uzman Hale Tağızade, gelecek yıl hangi burçları neler bekliyor tek tek açıkladı.

✨Hale Tağızade ile "2024 Burç Yorumları✨