Astral Seyahatin Teknikleri, Sırları ve Tehlikeleri

tarihinde

Daha önce astral seyahatten bahsedildiğini duydunuz mu? Peki hiç denemek fikri aklınızdan geçti mi? Ancak bu pratiğin hafife alınmaması gerekir ve bazı bilgilere sahip olmak oldukça önemlidir. İşte tam da bu sebepten bu olağanüstü deneyimle ilgili tüm bildiklerimizi sizlere aktaracağız. Astral seyahatin tekniklerini, sırlarını ve tehlikelerini öğrenmeden bu yola çıkmanızı istemeyiz!

Astral seyahat merak uyandırdığı kadar da insanları heyecanlandıran bir pratiktir. Mental projeksiyonla karıştırılmaması gereken bu pratik, bedeni bilinçli olarak başka bir aleme yollayarak bilgi edinmeyi ve enerjiyi somutlaştırmayı amaç edinir. Bu pratik pek kolay sayılmaz ve başlangıç seviyesindeki biri için riskli olabilir. İşte tam da bu sebeple bilmeniz gereken her şeyi bu yazıda açıklıyoruz! Semptomlar, amaçlar, teknikler, sırlar ve riskler... Keşfetmeye hazır olun !

Astral seyahatle ilgili temel bilgiler

Astral yolculuğa çıkmadan evvel ruhunuzu nereye yönlendireceğinize dair bilgi edinmeniz oldukça önemlidir. 

Peki burada sözünü ettiğimiz "astral dünya" tam olarak ne anlama geliyor?

Astral dünya başka bir deyişle rüyaların, duyguların, hayal gücünün, fantezilerin, hayallerin ve elbette ki korkuların dünyasıdır. Kendi gerçekliğimize paralel olarak var olan bu dünyada, fizik yasaları mevcut değildir ve bambaşka biçimlerle doludur. Astral dünyada bilinçli ya da bilinçsizce insan duygularının yarattığı varlıklar ve güçler yer alır. Bu varlıklar oldukça hassas ve kırılgan olup "astral kurtçuklar" adını taşırlar. Burada ayrıca "kabuk" olarak adlandırdığımız ve ölülere ait olan astral bedenler de bulunur.  

Astral seyahati gerçekleştirmek için kullanmamız gereken yöntem "astral beden"le açıklanır. Fiziksel bedenimize eşlik eden ve enerjiden meydana gelen bir bedene de sahibiz. Bunu bir soğanın zarını düşünerek gözünüzde canlandırabilirsiniz. Bu astral beden tepkilere duyarlıdır ve astral seyahat boyunca karşılaştığı uyarıcıları hisseder. Astral beden olmaksızın duygulara ve hayal gücüne bağlı enerjilerin ortaya çıkması mümkün değildir. 


Geleceğe yönelik sorularınız mı var ? En iyi falcılarımız size anında cevap veriyor! 
Astral seyahat esnasında neler hissederiz?

Astral seyahata dair akla ilk gelen sorular bu benzersiz deneyimin semptomları ve hissettirdikleri ile ilgilidir. Gerçeğe sadık bir açıklama yapmaya çalıştığımız takdirde bu deneyimin bedeni adeta felçli gibi hissederek başladığını söyleyebiliriz. Sonrasında hissettikleriniz bir epilepsi krizine ya da trans haline benzeyebilir.  Bu izlenimleri ise bedeninizden uzaklaşıp ruhunuzla yolculuk yapmanızı sağlayan yoğun bir olayların akışına bırakma hali takip eder. 

Bu tarz duyumları göz önünde bulundurunca, bu fenomenin neden farklı isimlerle anıldığını anlamak kolaylaşır. Psikolojide, tıpta ve ezoterizmde bedenden ayrılma, çoğalma, psişik yolculuk ve hatta "lüsid rüya" gibi isimlendirmelerle karşılaşmak mümkündür. 

Astral seyahat ne işe yarar?

Bilinçli olarak bedenden ayrılmak öncelikle astral alemleri duyumsamayı ve onların üzerinde etkili olmayı sağlar. Falcılar ve medyumlar astral seyahati bilgi edinmek ve bilmedikleri alemleri keşfetmek için gerçekleştirebilir. Maddi dünyamızda iletişim kurmamız imkansız olan varlıklarla temas etmemiz de astral seyahat sayesinde mümkündür.  

Astral seyahat, bu dünyada ya da farklı alemlerde yolculuk yapmak ya da bilinçaltımızı çalıştırmak için yapılabilir. 

Teknikler ve sırlar

Tahmin edeceğiniz üzere farklı alemlere ulaşmamızı sağlayan bu inanılmaz deneyim önemli bir hazırlık süreci gerektirir. Bu süreçte uzmanlar size eşlik edebilir ve adımları ayrıntılı bir şekilde açıklayabilir. Astral seyahatteki ilk adımlarınızı kolaylaştıracak birkaç tavsiye de bizden! 

  • Tıpkı meditasyon yapar gibi, kendinizi en rahat hissettiğiniz ve engellerden uzak durabileceğiniz doğru pozisyonu bulmanız gerekmektedir. 
  • Unutmayın ki midenizin boş olması bedeninizden ayrılma şansınızı artıracaktır. Dolayısıyla astral seyahate başlamadan önce hafif bir şeyler yemek ya da sabahın erken saatlerinde denemek tavsiye edilir. 
  • Üzerinizde kıyafet ve mücevher olmaması önemlidir zira bu aksesuarlar bedeninizden ayrılma sürecinizi yavaşlatabilir ya da size acı verebilir. 
  • Şaşırmaya hazır olun:  Astral bedeniniz fiziksel bedeninizle aynı değildir. Onu yönlendirebilseniz de duvarların içinden geçecek ve hiçbir şeyle temas edemeyeceksiniz. Çünkü böyle bir harekete yoğun bir enerji ve önemli bir çaba gerektirmektedir. 
  • Orada daha önce görmediğiniz ruhlar ve hayaletlerle karşılaşabilirsiniz. Bu oldukça ender rastlanan bir durum olsa da yaşanması gayet de olasıdır. 

Sonrasında fiziksel bedeniniz uykuya dalacaktır...

Bu deneyimi, konunun uzmanı  Robert Bruce'un ya da ezoterizm alanının ünlü ismi Anne Givaudan'ın kitapları sayesinde daha ileri aşamalara taşıyabilirsiniz. Yüzmek, ata binmek ya da kayak gibi bu pratikte de gelişmenin zaman ve çaba sonucunda ortaya çıkacağını kabul etmeniz gerek. Daha ilk denemeden her şeyi başarmak ne yazık ki mümkün olmayacaktır...

Uyarılar ve tehlikeler

Uzmanlara göre astral seyahat beden ve akıl sağlığıyla ilgili önemli risklere sahiptir. Yalnızca çok deneyimli ve uzun çabalar sonucunda alanında ustalaşmış bir medyum astral seyahati gerçekleştirmelidir. Genellikle başlangıç seviyesindeki insanlara aşağıda açıkladığımız yan etkilerden ötürü mental projeksiyon tavsiye edilir. 

Öncelikle astral seyahat için fiziksel anlamda oldukça fazla enerji sarf edilmesi gerektiğini belirtmekte fayda var. Formda olan kişiler (hele de düzenli olarak spor yapıyorlarsa) farkı kesinlikle hissedecektir. Bedenin dışına çıktığımız astral seyahat kesinlikle hastayken ya da yorgunken denenmemelidir! Eğer bu durumda yolculuğunuzu uzatırsanız enerji yoksunluğu yüzünden geri gelememe riskini almışsınız demektir.  Kontrol edilemeyen bedenden ayrılmalar komaya girme gibi sonuçlar bile doğurabilir.  

Astral seyahat zihinsel anlamda da bazı risklere sahiptir. Bunlardan en önemli üçü şunlardır:  

  1. Yanılsama: Eğer düşüncelerinizi ve duygularınızı kontrol etmekte sorun yaşıyorsanız, bu paralel dünya size görmek istediğiniz her şeyi gösterecektir. Böyle bir durumda en büyük korkunuzla karşı karşıya kalabilirsiniz ya da en büyük hayallerinize kavuşabilirsiniz. Uyandığınızda karşılaştığınız gerçeklik yüzünden büyük bir hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. 
  2. Zehirlenme: Astral seyahat sırasında yolunuza davetsiz bir misafirin çıkması hiç de imkansız değildir. Bu misafir zararsız bir kurtçuk da olabilir. Ancak en kötü senaryoyu düşünürsek, kötü niyetli ve kovması imkansız bir varlığın etkisi altında kalmış bir şekilde gerçek dünyaya dönebilirsiniz.
  3. Depresyon: Astral dünyaya temas etmek duygusal anlamda sarsıcı olabilir. Eğer gündelik hayatınızdan uzaklaşmak için astral seyahati tercih ettiyseniz, kusurlu dünyanıza geri dönmek sizin için hayli zor olacaktır. 

Son olarak fiziksel ve zihinsel arasındaki bağ ölümcül olabilir. Bu iki boyut birbirine sımsıkı bağlıdır ve aralarındaki bağ koparsa astral seyahat yapan kişi ölüm riskiyle karşı karşıya kalır. Bu her ne kadar düşük ihtimalli olsa da daha evvel gözlemlenmiş bir durum. Her ne olursa olsun bir uzman ya da deneyimli bir medyumun yardımı olmadan sakın tek başınıza astral seyahati denemeye kalkmayın! 

Başlangıç seviyesindeki adaylar sahtekar pazarlamacılara karşı da dikkatli olmalıdır: Size astral seyahat diye tanıtıp aslında rahatlama ya da mental projeksiyon rehberi satmaya çalışabilirler. Paranızı boş yere harcayıp size bir fon müziği eşliğinde talimatlar veren bir sesle karşı karşıya kalmayın! 

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Telepati nasıl yapılır?

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

24 Şubat Başak Dolunayı: Daha iyisini yapma fırsatı

Bu ay Dolunay 24 Şubat Cumartesi günü Başak burcunda gerçekleşecek. Bizi yaşamımızla ilgili sorumluluk almaya davet eden bu Dolunay'In etkisi altında benliğimizi dürüstçe gözden geçirmeye ve kendimizle ilgili neleri iyileştirebileceğimizi anlamaya çalışacağız.

Kova Burcunun Özellikleri

20 Ocak ve 19 Şubat tarihleri arasında doğan Kova bağımsızlığına düşkün bir burçtur. Ait olduğu çevreden ve prensiplerden ayrışıp başka bir yolda ilerlemek ister. Kendi değer yargılarını belirlemeyi tercih eden Kova, düşünme ve harekete geçme özgürlüğünü ortaya koymak için çabalar. Özgün, yenilikçi, meraklı ve değişken bu burç her duruma uyum sağlamayı başarabilir. Kova burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

2024 Ay Takvimi

Bizi çoğu zaman uykusuz bıraksa da Dolunay’ı seyretmek ne kadar da keyiflidir! Bahçe düzenlemek, saç kestirmek, doğumlar ve gerginlikler: Ay’ın evrelerini iyi bilmek size gündelik hayatta önemli kazançlar sağlar. Sizin için hazırladığımız 2022 takvimi sayesinde siz de bu fırsatlardan faydalanın!

Burçların Aşk Uyumu

Aşk ilişkileri her ne kadar karmaşık olsalar da burçların uyumu sayesinde hangi burçlarla iyi geçindiğinizi ve hangilerinden kaçınmanız gerektiğini öğrenmeniz mümkün. İlişkinizin yürüyüp yürümeyeceğini ya da ideal partnerinizin nasıl olması gerektiğini mi merak ediyorsunuz? O zaman burcunuzun diğer burçlarla uyumunu keşfetmenin tam zamanı!

Doğum Haritası Analizi Nasıl Yapılır?

Doğum haritanız kişiliğiniz ve geleceğiniz hakkında her şeyi bir bir ortaya koyar! Doğum haritası analizi sayesinde kendinizi ve çevrenizdekileri daha iyi tanıyarak daha doğru kararlar alabilirsiniz. Astroloji yazılarımız ve doğum haritası analizinizle kişiliğinizin sırlarını keşfedin!

En Sevilen Yazılar

Numeroloji 2024: Sayılardaki Kaderiniz

2024, 8 rakamının yılı olacak. Sonsuzluğu ve gücü temsil eden bu rakam global boyutta bir adalet ve denge arayışına işaret ediyor. Büyük zıtlıkların ortasında, hak ve idealler için verilen büyük mücadele bizi bekleyen yıla damgasını vuracak. Kişisel yıl sayınızı kullanarak, 2024'te sizi nelerin beklediğini keşfedin!

Ay Takvimine Göre Saç Kestirmek: Doğru zamanı seçin!

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

Kuşların Ardındaki Gizli Anlamlar ve Semboller

Eğer kanatları kocaman açılmış bir kartal görmek başarıya işaret ediyorsa, bir kuzgunun bakışına rast gelmek kötü şeylere alamettir! Huzurlu bir şekilde bir o yana bir bu yana uçan ya da yanı başımızda duran kuşlar geleceğimize dair gizemlerle doludur. Onların ötüşlerini dinleyip türlerini tespit ederek bu mesajları anlamak mümkündür. Hayat size neler mi hazırlıyor? Cevaplar gökyüzünde ve bu yazıda!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey