Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Totem Hayvanı Olarak Kuzgun Ne Anlama Geliyor?

Dünyanın dört bir yanında görülen ve büyüleyici bir hayvan olan kuzgun genelde ölümle, büyüyle ve kötü şansla ilişkilendirilir. Peki kuzgun gerçekte neyi sembolize ediyor? Kuzgun özellikle kurmaca eserlerde çeşitli rollere sahiptir. La Fontaine masallarının Kibirli Kuzgunu'ndan tutun, Edgar Allen Poe'un ünlü şiirine ve Game of Thrones'un Üç Gözlü Kuzgun'una kadar farklı temsillerle karşımıza çıkar. Bu gizemli hayvanın neyi sembolize ettiğini keşfedin!

Rüyalarınızda ya da gündelik yaşamınızda yolunuza sürekli siyah bir kuzgun çıkıyor ve bu işaretin ne anlama geldiğini bilmiyor musunuz? Aslında kuzgunlar kötü şöhretli hayvanlardır. Ölümle, lanetlerle ilişkilendirilirler. Peki ya kuzgun bundan çok daha farklı anlamlara sahipse? Totem hayvanınızın da kuzgun olabileceğini biliyor muydunuz? İşte bu gizemli hayvana dair tüm detaylar karşısınızda! 


Geleceğe dair sorularınız mı var? Hemen falcılarımıza danışın. 
Totem hayvanı nedir?

Totem hayvanı sihirle ilişkilendirilir ve farklı dünyalar arasında bağlantı kurmanızı sağlar. Bu hayvanlar kişiliğimizi yansıtırlar ve sembolleri aracılığıyla bize bir mesaj iletmeye çalışabilirler. Eğer yaşamınızda sık sık kuzgun görüyorsanız belki o sizin totem hayvanınız olabilir. 

Kuzgun sonhabarın başlangıcına ve Terazi burcuna karşılık gelir. Bu sayede de Terazi burcunun yeni bir farkındalık yaşamasına olanak sağlayabilir. 


Kuzgunla ilişkilendirilen dört unsur

1. Sihir

Şamanlık geleneğinde, kuzgun sihir kullanan kişiyi temsil eder. Büyülücükle ilişkilendirilen bu sembol ayrıca yaşamın ve evrenin gizemli yönlerine de işaret eder. Eğer kuzgun rüyada görülürse, size hakikati gösterir ya da bir ruhun veya üst bir gücün mesajını iletme görevini üstlenir. 

2. Değişim

Kaderin ve kişisel değişimlerin sembolü olan Kuzgun, dönüşüm sembolüdür. Çürümekte olan bir maddeye istenen formu verir. 

3. Ölüm

Kuzgun bir leş hayvanı olduğu için geleneksel olarak ölümün sembolü olsa ya da hayatta kalma içgüdüsünü de yansıtır. Kuzgun ölümden korkmayan bir kuştur ve bu sebeple onun habercisi de olabilir...

4. Kararlılık ve cesaret 

Eğer sık sık önünüze bir kuzgun çıkıyorsa onun niteliklerine sahip olabilirsiniz! Kuzgunlar cesur ve uyum yeteneği yüksek hayvanlardır. Bu uyum becerisi başka yuvalardaki yumurtaları çalmaya kadar gidebilir. Bu yüzden de manipülasyonun, dolandırıcılığın ve yalanın sembolü olarak da yorumlanabilir.  


Kuzgun neleri simgeliyor? 

İşte asıl önemli sorumuza geldik. Kuzgunun tam anlamıyla neyi simgelediğini söylemek zordur. Leş yiyen bir kuş olması onu ölümün sembolü yapsa da sahip olduğu muhteşem zeka bilgeliğe de işaret eder. Mesela İskandinav mitolojisinde Tanrı Odin'in düşünceyi ve anıları sembolize eden iki kuzguna danıştığını biliyor muydunuz?


Gerçekten de birçok kültürde kuzgun, haberci olarak tasvir edilir. Rivayete göre Lyon şehri kurulurken bir grup kuzgun bugün şehir merkezinin bulunduğu yerin etrafına konmuştur. Bu sebeple de şehir Lugdunum yani "Kuzgunlu Tepe" olarak anılır. Başka bir deyişle kuzgunun Tanrılar ve insanlar arasında aracı işlevi gördüğüne inanılır. 


Artık kuzgunun ne anlamlara geldiğini biliyorsunuz! Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Rüyada ölmüş birini görmenin 5 farklı anlamı

Burç yorumlarınız sayesinde geleceğinize ışık tutun!

Balık Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Kova Burcu İçin 2021 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Oğlak Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Yay Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Akrep Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Terazi Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!

Güncel makalelerimiz

1 Şubat 2022 Yeniayı: Harika Bir Başlangıç!  Bizi nasıl bir Yeniay bekliyor?
2022'de Hangi Burçlar Birbirleriyle Daha İyi Anlaşacak?  Bu yıl en iyi arkadaşınız kim olacak?
18 Ocak Dolunayı: İlişkilerinizde Her Şey Yoluna Giriyor.  Dolunay burcunuzu nasıl etkileyecek?

Ay, size ne söylüyor?

Çin Hamilelik Takvimi: Kız mı Erkek mi?  Tüm cevaplar Çin Takvimi'nde!
Çin Hamilelik Takvimi: Kız mı Erkek mi?  Tüm cevaplar Çin Takvimi'nde!
2022 Ay Takvimi  Hiçbir Dolunay'ı es geçmeyin!

Burçlar ve kişiliğiniz

1 Şubat 2022 Yeniayı: Harika Bir Başlangıç!  Bizi nasıl bir Yeniay bekliyor?
2022'de Hangi Burçlar Birbirleriyle Daha İyi Anlaşacak?  Bu yıl en iyi arkadaşınız kim olacak?
18 Ocak Dolunayı: İlişkilerinizde Her Şey Yoluna Giriyor.  Dolunay burcunuzu nasıl etkileyecek?
2022 Ay Takvimi  Hiçbir Dolunay'ı es geçmeyin!
2 Ocak Oğlak Yeniayı: Zirveyi Hedefleyin!  Bizi nasıl bir Yeniay bekliyor?
2022 Burç Yorumları: Bu Yılın Önemli Tarihleri  Bu tarihleri sakin atlamayın!

Bizimle iletişime geçin.