Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Tavus Kuşu Tüyü Ne Anlamlara Geliyor?

Tavus kuşu kadim zamanlardan beri insanı büyüleyen ve merakını uyandıran gösterişli bir hayvandır. Ortasında adeta bize bakan bir göz bulunan rengarenk tüyleri ise özellikle ilgi çeker. Peki tavus kuşu tüyü sık sık duyduğumuz üzere mutluluğa mı delalet eder?

Karmaşık motiflere ve rengarenk renklere sahip tavus kuşu tüyleri karşısında kayıtsız kalmak neredeyse imkansızdır. İşte bu yüzden de bu konuda birçok söylence ve efsane ortaya çıkmıştır. Dini inançlar da tavus kuşu tüylerini güçlü bir sembol olarak yorumlamıştır.Geleceğe dair sorularınız mı var? 

Tavus kuşu tüyü ne anlama geliyor?

Tavus kuşunun tüyleri sanki yüz küsür gözden oluşuyor gibidir. Antik Yunan'daki inanışa göre, Tanrıça Hera önceden Argus'a ait olan bu gözleri, hem geçmişi hem bugünü hem de şimdiyi görmek amacıyla tavus kuşunun üzerine yerleştirmiştir. Hrıstiyanlığa göre ise bu gözler insanlığın her eylemini gören Tanrı'yı temsil eder. 

Yenilenmenin sembolü

Yaz mevsiminde tüylerini döken tavus kuşu bir sonraki bahar mevsiminde bu tüylerine daha güzelleşmiş bir şekilde yeniden kavuşur.  Dini inanışların neden tavus kuşunu yeniden doğuşun ve ruhani bir yenilenmenin sembolü olarak gördüğü açıktır. Kişinin üzerinde tavus kuşu tüyü taşıması onun negatif düşüncelerden uzaklaşıp pozitif şeylere ulaşmasını ve belki de ruhani yönü ağır basan bir yolu tercih etmesini sağlar. 

Bir şans tılsımı

Bir tavus kuşu tüyüne rast gelmek çoğunlukla şansın yüzünüze güleceğine işaret eder. Başarılar kısa süre içinde kapınızı çalacaktır. Bu tüy ayrıca koruyucu bir güce de sahiptir ve kötü ruhları kovmanıza yardımcı olur. 

Tavus kuşu tüyü uğursuzluk getirebilir mi?

Tavus kuşu tüyünün şans getirdiği söylense de, bunun arkasında gizli bir anlam da saklı olduğu söylenebilir mi? Hakikaten de eski bir hurafeye göre tavus kuşu tüyleri Şeytan'In gözlerini temsil eder ve kişinin evini negatif enerjiyle yükler. Ama aslında her şey bu tüylerin elimize nasıl geçtiğiyle ilişkilidir. 

Tavus kuşu tüyü neden uğursuzluk getirir?

Tavus kuşu saygı gösterilmesi gereken mistik bir hayvandır. Eğer tüylerine sahip olmak için onu bir yerde hapsedersek bu tüyler ne yazık ki uğursuzluk getirebilir. Ama eğer yere düşen bir tavus kuşu tüyünü üzerimizde taşırsak ya da evimizde tutarsak bize uğur getireceği kesindir! 


Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi  Bu kadim sembolün anlamını keşfedin!
Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!  Yaşamın her alanında bolluk!
Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?  Büyük bir destek için küçük bir çubuk!
11:11 Saatinin Anlamı  11:11 çift saatinin anlamını keşfedin!

Bizimle iletişime geçin.