Tavus Kuşu Tüyü Ne Anlamlara Geliyor?

tarihinde

Tavus kuşu kadim zamanlardan beri insanı büyüleyen ve merakını uyandıran gösterişli bir hayvandır. Ortasında adeta bize bakan bir göz bulunan rengarenk tüyleri ise özellikle ilgi çeker. Peki tavus kuşu tüyü sık sık duyduğumuz üzere mutluluğa mı delalet eder?

Tavus Kuşu Tüyü Ne Anlamlara Geliyor?

Karmaşık motiflere ve rengarenk renklere sahip tavus kuşu tüyleri karşısında kayıtsız kalmak neredeyse imkansızdır. İşte bu yüzden de bu konuda birçok söylence ve efsane ortaya çıkmıştır. Dini inançlar da tavus kuşu tüylerini güçlü bir sembol olarak yorumlamıştır.Geleceğe dair sorularınız mı var? 

Tavus kuşu tüyü ne anlama geliyor?

Tavus kuşunun tüyleri sanki yüz küsür gözden oluşuyor gibidir. Antik Yunan'daki inanışa göre, Tanrıça Hera önceden Argus'a ait olan bu gözleri, hem geçmişi hem bugünü hem de şimdiyi görmek amacıyla tavus kuşunun üzerine yerleştirmiştir. Hrıstiyanlığa göre ise bu gözler insanlığın her eylemini gören Tanrı'yı temsil eder. 

Yenilenmenin sembolü

Yaz mevsiminde tüylerini döken tavus kuşu bir sonraki bahar mevsiminde bu tüylerine daha güzelleşmiş bir şekilde yeniden kavuşur.  Dini inanışların neden tavus kuşunu yeniden doğuşun ve ruhani bir yenilenmenin sembolü olarak gördüğü açıktır. Kişinin üzerinde tavus kuşu tüyü taşıması onun negatif düşüncelerden uzaklaşıp pozitif şeylere ulaşmasını ve belki de ruhani yönü ağır basan bir yolu tercih etmesini sağlar. 

Bir şans tılsımı

Bir tavus kuşu tüyüne rast gelmek çoğunlukla şansın yüzünüze güleceğine işaret eder. Başarılar kısa süre içinde kapınızı çalacaktır. Bu tüy ayrıca koruyucu bir güce de sahiptir ve kötü ruhları kovmanıza yardımcı olur. 

Hipnotize edici bir güzellik

Tavus kuşu tüyü uğursuzluk getirebilir mi?

Tavus kuşu tüyünün şans getirdiği söylense de, bunun arkasında gizli bir anlam da saklı olduğu söylenebilir mi? Hakikaten de eski bir hurafeye göre tavus kuşu tüyleri Şeytan'In gözlerini temsil eder ve kişinin evini negatif enerjiyle yükler. Ama aslında her şey bu tüylerin elimize nasıl geçtiğiyle ilişkilidir. 

>>> Evinizde hangi eşyalar uğursuzluk getiriyor?

Tavus kuşu tüyü neden uğursuzluk getirir?

Tavus kuşu saygı gösterilmesi gereken mistik bir hayvandır. Eğer tüylerine sahip olmak için onu bir yerde hapsedersek bu tüyler ne yazık ki uğursuzluk getirebilir. Ama eğer yere düşen bir tavus kuşu tüyünü üzerimizde taşırsak ya da evimizde tutarsak bize uğur getireceği kesindir! 


Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Bakla Falı Nedir ve Nasıl Bakılır?

Bakla falı en pratik fallardan biri. Avrupa'ya çingeneler yoluyla yayılan bu fal türü, baklaların aldığı konuma göre yorumlanır. Peki bakla falı nasıl bakılır?

El Falı Nasıl Bakılır? El Çizgilerinin Anlamlarını Öğrenin!

El çizgileri doğumdan çok önce, hamileliğin ikinci ayında oluşur. Yaşam boyunca bu çizgiler, kişinin seçimlerine göre değişir Hatta ölüm anında, çizgilerin yok olana kadar solacağı bile söylenir... Kaderiniz avucunuzun içinde olduğunu biliyor muydunuz? El falının sırlarını keşfedin!

Eve Uğursuzluk Getiren Eşyalar

Evimiz, kendimizi rahat ve huzurlu hissetmek istediğimiz en temel yerlerden biridir. Gelgelelim sahip olduğumuz bazı eşyalar uğursuzluk getirir ve düzenimizi, iç huzurumuzu ve mutluluğumuzu bozan negatif enerjileri çekerler. Evde pozitif enerjiler çok önemlidir. Dolayısıyla bu nesnelerden kurtulmaya özen gösterin!

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

En Sevilen Yazılar

Burcunuza Dair Her Şey