Bir Ruh Ölümden Sonra Ne Kadar Süre Dünyada Kalır?

tarihinde

Ölüm hayatın bir parçasıdır ve onunla ilgili ister istemez kafamızda bir sürü soru işareti oluşur. Ve ruhların öbür dünyaya geçmeden önce ne kadar süre boyunca aramızda kaldığı da bunlardan birisidir. Falcılar bu soruya yanıt bulmamızda bize yardımcı olabilir.

Bir Ruh Ölümden Sonra Ne Kadar Süre Dünyada Kalır?

Ruhların öbür dünyaya geçişi: Belirli bir kuralı yok

Ölüm ruhun bedenden ayrılması olarak tanımlanır, ancak beden yok olduğunda ruha ne olur? Uzmanlara göre bunun bir kuralı yoktur. Bir yandan kolay bir şekilde ve doğrudan öbür dünyaya giden ruhlar ve geçişi daha uzun süren ruhlar vardır. Ruhlar söz konusu olduğunda, zaman açısından konuşmak zordur. Zaman kavramı temelde insana özgüdür ve bir kişi öldüğünde ruhu başka bir enerji düzlemine geçer. Bu nedenle bir ruhun Dünya'da kaldığı süreyi hesaplamak mümkün değildir.

🕊️ Dünyevi yaşama bağlılıklarını tamamen kopararak öbür dünyaya zorlanmadan geçen ruhlar, huzur içinde yatan ruhlardır. Dünyadaki sevdiklerini hâlâ önemseseler de artık değişmiş ve yeni statülerini kabullenmişlerdir.

Bazı ruhlar neden bu geçişi gerçekleştiremez?

Bazı ruhlar için öbür dünyaya geçiş hızlı olurken, diğerleri Dünya'da daha uzun süre kalır. Esasen ölüm şekliniz, yaşarkenki  eylemleriniz ve bilinç düzeyiniz, öbür tarafa ne kadar çabuk geçiş yapacağınız üzerinde etkili olabilir.

Hangi ruhlar dünya üzerinde kalmaya devam eder?

Bir ruhun öbür dünyaya geçmemesininin çeşitli nedenleri vardır. Halen Dünya'da bulunan ruhları üç kategoride sınıflandırmak mümkündür.

  • Gezgin ruhlar: Bu ruhlar öte dünyaya geçmek için bir medyumun yardımına ihtiyaç duyar. Sürekli yolculuk halindedirler çünkü kendilerini bırakmakta zorluk çekerler. Aslında dünyadaki varlıklarıyla hâlâ çok güçlü duygusal bağları vardır ya da geride bitmemiş bir şeyler kaldığını hissederler. Bu ruhlar genellikle pişmanlık duyar, kendilerini suçlu hissederler. Ya da birini affetmemişlerdir. Huzura ermek için biraz zamana ihtiyaçları vardır.
  • Sarmalayan ruhlar: Bu ruhlar bize çok yakındır ve ölümleriyle sevdiklerine yalnız bırakmanın verdiği acı ve maddi varlıklarını geride bırakmanın sebep olduğu keder yüzünden dünya kalırlar. Bu ruhlar bizi korumak ve bize rehberlik etmek için Dünya'da kalmayı kendilerine görev edinirler. Öbür dünyaya geçtikten sonra bu ruhlar genellikle sevdikleri için birer ruhani rehber olur.
  • Kayıp ruhlar: Bu ruhlar öbür tarafa geçme e kızgın ya da dehşet içindedir. Yaşamları boyunca işledikleri eylemler nedeniyle kötü bir şekilde yargılanmaktan korkarlar. Kendilerini özgürleştirmekte zorlanırlar ve karşıya geçmek için bir medyumun yardımına büyük ölçüde ihtiyaç duyarlar.

Bir ruhun dünyada kaldığını nasıl anlarız? Kaldıysa huzura kavuşmuş mudur?

Hayatını kaybetmiş bir yakınınızın ruhu hakkında sorularınız varsa, yapılacak en kolay şey ölülerle iletişim kuran bir falcıyla iletişime geçmektir. O, sevdiğiniz kişinin ruhunun öteki tarafa geçip geçmediğini ve huzur içinde olup olmadığını size söyleyecektir. Eğer değilse de, onları doğru yola sokarak karşı tarafa geçmelerine yardımcı olabilir.

Karşımıza çıkan işaretler

Son olarak, öte tarafa geçmemiş bir ruh kendisini yakınlarına gösterebilir. Bazı işaretler bunun göstergesidir. Hava akımı, titreme, kokular vs. bir ruhun sizinle temas kurmaya çalıştığına işaret eder. Ölmüş bir yakınınız rüyalarınızda size bir mesaj gönderebilir. Yapmanız gereken tek şey içgüdülerinizi dinlemek ve o ruhun huzur içinde yatmasına yardımcı olmak, onu burada tutan her neyse ondan kurtulması için cesaretlendirmektir. Örneğin, onlar olmadan da iyi olacağınızı, öbür dünyaya gittikten sonra kötü bir şey olmayacağını söyleyin... Kendilerini dünyevi bağlardan kurtarmalarına yardım edin.

Sizin yardımınız olsun olmasın, tüm ruhlar er ya da geç huzura kavuşacaktır.

Uzmanlarımızın yorumu: Ölen yakınlarımızla neden konuşuruz?

Artık ruhların Dünya'da farklı sürelerde kalabildiğini biliyorsunuz. Bazı ruhlar burada hâlâ yapacak işleri olduğunu hisseder ve biz de onlarla iletişim kurarak ayrılmalarına yardımcı olabiliriz. Ölülerimizle konuşmak yas tutmamıza ve böylece sevdiğimiz birinin ruhunu daha çabuk özgür bırakmamıza da yardımcı olabilir. Bu süreçte sizi dinleyecek, tavsiyelerde bulunacak ve destek olacak falcılara başvurmaktan çekinmeyin.


Gelecek BenimDaha fazlası için