Sarkaç (Pandül) Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

tarihinde

O gün geldi çattı ve bir sarkaç almaya karar verdiniz ama nasıl bir seçim yapmanız gerektiğini bilmiyorsunuz. Taşlı mı, zincirli mi, kordonlu mu yoksa Mısır işi mi? Bu kadar çok seçenek karşısında kendinizi kaybolmuş mu hissediyorsunuz? Rahatlayın ve doğru sarkacı seçmeye yönelik tavsiyelerimize kulak verin!

Radyestezi pratiği için bir sarkaç satın almak görüldüğü gibi kolay değildir. Eğer kesin cevaplar elde etmek istiyorsanız, güvenilir bir sarkaç kullanmanız şarttır. Sarkacın boyutuna, biçimine ve hammaddesine dair seçim yapmanızı kolaylaştıracak tüm tavsiyelerimiz bu yazımızda.


Doğru sarkaç seçmek için 5 öneri

1. Bu konuda uzman bir mağazayı tercih edin

Kulağa gülünç gelebilir ama sarkaç alırken boyutu ve orijinal olması yeterli değildir. Dolayısıyla kendinize en yakın hissettiğiniz modeli seçmeniz oldukça önemlidir. İşte tam da bu sebeple sarkaç internet üzerinden alınmamalıdır. Seçiminiz hislerinizle yakından bağlantılıdır. Bu yüzden sarkacın size uygun olup olup olmadığını hissetmeniz gerekir. 

2. Size uygun olan sarkaç tipini seçin

İki tipte sarkaç mevcuttur : 

 • Dağıtıcılar
 • Toplayıcılar

Dağıtıcılar yüksek bir enerji yoğunluğuna sahiptir ve sarkaç pratiğine hakim insanlara yöneliktir. Toplayıcı sarkaçlar ise enerjiyi değiştirmeksizin sadece toplamakla yetinirler. Gelecekle ilgili tahminler ve sorulara yanıt vermek için kullanılır. Başlangıç seviyesindekiler için birebirdir.

3. Estetik yönle sınırlı kalmayın

En başta biçimleri ve renkleriyle hoşunuza giden sarkaçlara yöneleceğiniz kesin. Bunun yanı sıra sizin temasınızla aktifleşecek sarkacı bulmak için hepsini teker teker test etmeniz de önemlidir.

4. Taş, metal yoksa ahşap sarkaç mı?

Différentes matières servent à fabriquer un pendule divinatoire. Avant d’en choisir un, il faut connaître leurs pouvoirs respectifs.

 • Taş sarkaçlar: İyileştirici güce sahip bu sarkaç özellikle tıbbi radyestezi alanında kullanılır. Dağıtıcı bir sarkaç çeşididir. Çakraları dengelemek  ya da litoterapi (taş terapisi) için kullanılır. 
 • Metal sarkaçlar: Çoğunlukla bakır ve pirinçten yapılan bu sarkaçları kullanmak oldukça kolaydır, bu yüzden herkese hitap ederler. 
 • Ahşap sarkaçlar: Egzotik ağaçlardan ya da meyve ağaçlarından yapılan bu toplayıcı sarkaç başlangıç seviyesindeki kullanıcılara yöneliktir. 
 • Cam sarkaçlar: Bu sarkaçların hammaddeleri kolayca ve farklı biçimlerde şekil alabilme özelliğine sahiptir. 
 • Kuvars sarkaçlar: Camdan yapılmış sarkaçlarla karıştırılmamalıdır. Sahip olduğu yoğun enerjiyle insan organizmasıyla bağlantı kurabilir. 

Zincir, ip ya da kordon açısından da elinizde en rahat tuttuğunuz modeli seçin. Sarkaç elinizden kaymamalı ve sizi rahatsız etmemelidir. 

5. Küresel, konik ya da su damlası biçimindeki sarkaçlar

Sarkaçlar biçimsel anlamda konik, halkalı, su dalgası gibi çeşitlere sahip olsa da en yaygın model küresel biçimdeki sarkaçlardır.bien choisir son pendule divinatoire

Güneş taşından yapılmış küresel bir sarkaç - © Les Pierres du chat


⚠ Unutmayın: 

Kehanet sarkacı size ve bedeninizdeki enerjilerle uyum içinde kişisel bir nesnedir. Onu kimseye ödünç vermemelisiniz!  


👀 Peki ya Mısır işi sarkaç?

Farklı biçimlerdeki sarkaçlar arasında Mısır sarkacı, mısır işi sarkaç ya da Thoth sarkacı olarak anılan çeşidi bulmanız da mümkündür. Radyestezi alanında herkesin onayladığı hem profesyonel hem de başlangıç seviyesindeki kullanıcılara uygun bir sarkaçtır. 


Gerçekten de Mısır işi sarkaç nötr bir sarkaçtır. Kullandıktan sonra arındırmanız gerekmez. Diğer sarkaçlardan daha yoğun bir titreşim gücüne sahiptir ve hem dağıtıcı hem de toplayıcıdır. Size kesin yanıtlar verecek bu sarkacı her alanda kullanabilirsiniz ama en yaygın kullanım alanları aşağıdaki gibidir: 

 • Radyonik (Uzak mesafelere yönelik eylemlerde dalgaların kullanıldığı pratik)
 • Sorularınızı yanıtlamak
 • Su bulmak
 • Tıbbi radyestezi

pendule egyptien


Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

En Sevilen Yazılar

Burcunuza Dair Her Şey