Mısır Astrolojisine Göre Burcunuzu Öğrenin !

tarihinde

Mısır Astrolojisi'nde burçlar, farklı ve olağanüstü güçlere sahip Eski Mısır tanrılarına karşılık gelir. Sizi hangi Eski Mısır tanrısı temsil ediyor? Fırtınaların tanrısı mı, yoksa bereketin mi? Doğum tarihinize göre Mısır burcunuzu öğrenin!

Burcunuzu hangi Eski Mısır tanrısı temsil ediyor?

Klasik burcunuzu bildiğinize eminiz. Peki ama Mısır Mitolojisi’ndeki burcunuzu biliyor musunuz? İsis mi, Bastet mi yoksa Osiris mi? Mısır burcunuzu ve burcunuzun kişilik özelliklerini keşfedin.

 

Mısır astrolojisinin kökenleri nelerdir?

 Mısır astrolojisi kendinize dair farkındalığınızı derinleştirmenize yardım eden içsel bir pratiktir. Başkalarıyla olan ilişkilerinizin dinamiklerini olduğu kadar, kendi iç motivasyonlarınızı da daha iyi anlamanızı sağlar. Olumlu ve olumsuz özelliklerinizi ve çevrenizdekilerin günlük hayatta sizi nasıl algıladığını öğrenmenize yardımcı olur. Mısır astrolojisi 12 burçtan oluşur ve her burç bir Eski Mısır tanrısına tekabül eder.


Geleceğe dair sorularınız mı var? Falcılarımızla iletişime geçin.Mısır astrolojisine göre burçlarınız

Hangi tanrı sizi temsil ediyor? Doğum tarihinize göre hangi Mısır tanrısına karşılık geldiğinizi öğrenin! İşte Mısır burçları:

 • Amon-Ra (8 - 21 Ocak ve 1 - 11 Şubat)

Evrenin, insanların, diğer tanrıların ve kendisinin yaratıcı tanrısı. En ulu Mısır tanrılarından biridir. Şan, bilgelik, başarı ve bereket bahşeder. 

 • Anubis (9 - 27 Mayıs ve 29 Haziran - 13 Temmuz)

Ölülerin tanrısı, mumyalama sanatının kaşifi, bilgi tapınağının koruyucusu. Merakı temsil eder. Bu burcun insanlarını bilinmeyenler cezbeder. Duygusal ve dürüsttür.

 • Bastet (14 - 28 Temmuz,  23 - 27 Eylül ve 3 - 17 Ekim)

Hane, mutluluk ve kadınlık tanrıçası. Cazibeyi temsil eder. Bu burç bir mıknatıs gibidir, diğer insanları kendine çeker! Genellikle kedi şeklinde resmedilir. 

 • Geb (12 - 29 Şubat ve 20 - 31 Ağustos)

Toprak tanrısı ve yaşamın koruyucusu. Yaratıcı ve düzenleyicidir. Her zaman en doğru tavsiyeleri verir, insanlara yardım etmekten büyük keyif alır. 

 • Horus (20 Nisan - 8 Mayıs ve 12 - 19 Ağustos)

Yaratıcı tanrı. Düzenin ve uyumun sembolüdür. Kendine güvenen, dürüst ve cesur insanların burcudur. Şahin başlı bir erkek olarak resmedilir. 

 • İsis ( 11 - 31 Mart, 18 - 29 Ekim ve 19 - 31 Aralık)

Ana tanrıça. Sabrın, sükunetin ve güvenin sembolüdür. Firavunları ve devleti korur.

 • Hapi (1 - 7 Ocak, 19 - 28 Haziran, 1 -7 Eylül ve 18 - 26 Kasım)

Nil Nehri'nin Tanrısı. Mısır topraklarını bereketli kıldığına inanılır. 

 • Mut (22 - 31 Ocak ve 8 - 22 Eylül)

İnsanları koruyan ve onlara yeniden hayat veren bir akbaba-tanrıça. Gizemli kişiliğiyle dikkat çeker. 

 • Osiris (1 -10 Mart ve 27 Kasım - 18 Aralık)

Ölülerin ve ebedi hayatın tanrısı. Aynı zamanda bilginin ve bilgeliğin sembolü. Arkadaş canlısı ve cömert insanların burcu

 • Sekhmet (29 Temmuz - 11 Ağustos ve 30 Ekim - 7 Kasım)

Savaş tanrıçası. Salgın hastalıklar ve felaketler onun yüzünden olur ama aynı zamanda iyileştirici güçleri vardır. Genellikle aslan başlı bir kadın olarak resmedilir.

 • Set (28 Mayıs - 18 Haziran ve 28 Eylül - 2 Ekim)

Fırtınanın ve gök gürültüsünün tanrısı. Düzensizliğin, yeniliğin ve canlılığın sembolüdür.  Azimli ve güçlü insanların burcudur.

 • Tot (1- 19 avril ve 8 - 17 Kasım)

Bilginin ve ahiretin tanrısı. İnsan veya maymun olarak resmedilir. 

 

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:  

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

24 Şubat Başak Dolunayı: Daha iyisini yapma fırsatı

Bu ay Dolunay 24 Şubat Cumartesi günü Başak burcunda gerçekleşecek. Bizi yaşamımızla ilgili sorumluluk almaya davet eden bu Dolunay'In etkisi altında benliğimizi dürüstçe gözden geçirmeye ve kendimizle ilgili neleri iyileştirebileceğimizi anlamaya çalışacağız.

Kova Burcunun Özellikleri

20 Ocak ve 19 Şubat tarihleri arasında doğan Kova bağımsızlığına düşkün bir burçtur. Ait olduğu çevreden ve prensiplerden ayrışıp başka bir yolda ilerlemek ister. Kendi değer yargılarını belirlemeyi tercih eden Kova, düşünme ve harekete geçme özgürlüğünü ortaya koymak için çabalar. Özgün, yenilikçi, meraklı ve değişken bu burç her duruma uyum sağlamayı başarabilir. Kova burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

2024 Ay Takvimi

Bizi çoğu zaman uykusuz bıraksa da Dolunay’ı seyretmek ne kadar da keyiflidir! Bahçe düzenlemek, saç kestirmek, doğumlar ve gerginlikler: Ay’ın evrelerini iyi bilmek size gündelik hayatta önemli kazançlar sağlar. Sizin için hazırladığımız 2022 takvimi sayesinde siz de bu fırsatlardan faydalanın!

Burçların Aşk Uyumu

Aşk ilişkileri her ne kadar karmaşık olsalar da burçların uyumu sayesinde hangi burçlarla iyi geçindiğinizi ve hangilerinden kaçınmanız gerektiğini öğrenmeniz mümkün. İlişkinizin yürüyüp yürümeyeceğini ya da ideal partnerinizin nasıl olması gerektiğini mi merak ediyorsunuz? O zaman burcunuzun diğer burçlarla uyumunu keşfetmenin tam zamanı!

Doğum Haritası Analizi Nasıl Yapılır?

Doğum haritanız kişiliğiniz ve geleceğiniz hakkında her şeyi bir bir ortaya koyar! Doğum haritası analizi sayesinde kendinizi ve çevrenizdekileri daha iyi tanıyarak daha doğru kararlar alabilirsiniz. Astroloji yazılarımız ve doğum haritası analizinizle kişiliğinizin sırlarını keşfedin!

En Sevilen Yazılar

Numeroloji 2024: Sayılardaki Kaderiniz

2024, 8 rakamının yılı olacak. Sonsuzluğu ve gücü temsil eden bu rakam global boyutta bir adalet ve denge arayışına işaret ediyor. Büyük zıtlıkların ortasında, hak ve idealler için verilen büyük mücadele bizi bekleyen yıla damgasını vuracak. Kişisel yıl sayınızı kullanarak, 2024'te sizi nelerin beklediğini keşfedin!

Ay Takvimine Göre Saç Kestirmek: Doğru zamanı seçin!

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

Kuşların Ardındaki Gizli Anlamlar ve Semboller

Eğer kanatları kocaman açılmış bir kartal görmek başarıya işaret ediyorsa, bir kuzgunun bakışına rast gelmek kötü şeylere alamettir! Huzurlu bir şekilde bir o yana bir bu yana uçan ya da yanı başımızda duran kuşlar geleceğimize dair gizemlerle doludur. Onların ötüşlerini dinleyip türlerini tespit ederek bu mesajları anlamak mümkündür. Hayat size neler mi hazırlıyor? Cevaplar gökyüzünde ve bu yazıda!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey