Beş Adımda Hatalarımızdan Nasıl Ders Çıkarırız?

tarihinde

<strong>Hayat bazen planlarımızı alt üst eder</strong> ve kendimizi zorluklar karşısında çökmüş bir halde buluruz. Peki nasıl <strong>ayağa kalkıp yolumuza devam ederiz?</strong> İpuçları yazımızda

 

Hatalarımızdan Ders Çıkarmak Mümkün Mü?

Hayat kimseyi ayırt etmeksizin planlarımızı alt üst eder ve çoğu zaman kendimizi zorluklar karşısında çökmüş bir halde buluruz. Durum böyleyken nasıl ayağa kalkıp yolumuza devam ederiz? Zorluklarla nasıl mücadele ederiz? İşte beş adımda kendimizi toparlamanın yolu:

 

***

Yaşamda verdiğimiz sınavlar bizi öyle zayıf ve hassas bir duruma mahkum eder ki olayları akışına bırakmak ya da kaçıp gitmek, mücadele etmekten daha kolay gelir bize. Buna rağmen karşılaştığımız engellerden öğrenilecek çok şey vardır. Çünkü verdiğimiz bu sınavlar sayesinde kendimizi sınar ve benliğimizin farkına varırız. İşte beş adımda zorluklardan ders çıkarma rehberi!

 

"Yaşamdan yakınmamızın nedeni, karşılaştığımız zorlukların büyüklüğü değil, gücümüzün azlığıdır."

Pierre Corneille

 

Hatalardan ders çıkarmak mümkün mü ? Aynı hatalara tekrar düşmemek nasıl mümkün ? İşte izlenebilecek beş adım :

1. Kaderciliğe dur de!

Her ne zorlukla karşılaşırsanız karşılaşın, bunun size kaderin bir oyunu olmadığını kabul edin. Hayat keyifli ve üzüntü verici olaylardan meydana gelir neticede. Mutlu yaşamak için, kendinize işkence eden düşünceleri bir kenara bırakın. Bu engel karşınıza siz diğer insanlardan daha kötü olduğunuz ya da bunu hak ettiğiniz için çıkmadı. Başarısızlık kadere bağlı değildir!

2. Sahip olduğun yeni konumu kabullen

Yoluna devam etmek için yapılacak en iyi şey, kendini değersiz hissetmeyi bırakıp yalnız olmadığını başka insanların da benzer problemlerle karşı karşıya kaldığını kabul etmekten geçer. Hayalini kurduğunuz ya da beklediğiniz olmasa da şu an yeni bir konuma sahipsiniz ve bu konumun hayatta temiz bir sayfa açmayı mümkün kıldığını unutmayın.

 

 

En iyi falcılarımız da yeniden ayağa kalkmanıza yardımcı olabilir...

 

Hemen Danış >

 

3. Kendinize Güvenin

Zor dönemlerden geçerken yalnız hissetmemek adına kendine güvenmek oldukça önemlidir. Öfkenize, nefretinize ya da karamsar duygularınıza katlanabilecek anlayışlı birini bulun. Bu dönem aynı zamanda yazmak, resim yapmak ya da kalbinizden nasıl geçiyorsa o şekilde içinizi dökmek için ideal bir zaman olabilir. Özgüven problemleri yaşıyor ve kendinize güvenmenin yollarını arıyorsanız vereceğimiz tavsiyelere göz atın.  

4. Kendini Toparlamak bir Yaşama Sanatıdır

Rol yapmakla vaktinizi boşa harcamayın. Her ne kadar cesaret takdir edilse de her şeye rağmen güçlü görünmeye çalışarak, hayal kırıklıklarına ve umutsuzluğa kapılabilirsiniz. Mutlak bir unutma haline bürünmeye zorlamanın bir manası yoktur, her ne olursa olsun karşılaştığınız zorluklarla yaşamayı öğrenmeniz gerekir. Her geçen gün bu engellerin bıraktığı izler sayesinde kendinizi yenidem inşa etmeye çabalayın ve günün şartlarına uyum sağlamayı görev edinin.

 


Türkiye'nin en iyi falcıları yeni başlangıçlar yapmanız için buradalar. Hemen tıkla >>>


5. Kendi İçinize Yönelik Gözlemler Yapın

İster işten çıkarılma, ister ayrılık ya da hastalık durumları olsun, bu tür kırılma anları paradoksal bir şekilde kendinizi gözden geçirmek, tutkularınız üzerine düşünmek, yeni yollar aramak; kısacası mutluluğu inşa etmek için ideal zamanlardır. Ne de olsa her şeyin olduğu gibi üzüntülerinizin de bir sonu var!

 

Diğer popüler yazılarımız:

 

 

 

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi

Uzakdoğu'ya özgü inançları ve felsefeleri düşündüğümüzde aklımıza ilk gelen sembollerden biri Yin-Yang'tır. Siyah beyaz bir çemberden meydana gelen bu sembolün ne ifade ettiğini anlamak pek de kolay sayılmaz. İşte Yin-Yang sembolünün kökeni ve anlamı:

11:11 Saatinin Anlamı

Hepimiz tesadüfen de olsa saate baktığımız zaman kadranda 11:11'e denk gelmişizdir. Bu durum bizi meraklandırır ki gayet de normaldir zira 11:11 diğer çift saatlerden oldukça farklıdır ve kafamızı en çok kurcalayan kombinasyonlar arasındadır. Bu çift saate dair bilmeniz gereken her şey bu yazıda!

Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!

Yeniaylar, yenilikle, yeniden doğuşlar ve yeni başlangıçlarla anılır. Önümüzdeki Yeniay sırasında, bir bereket çeki hazırlamaya ne dersiniz? Bereket çeki, parasal anlamda olduğu gibi duygusal konularda da bolluk getirir. İşte bu ritüelin püf noktaları!

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

Kaşıntıların Anlamları: Vücudunuza kulak verin!

Hepimiz bir anlığına vücudumuzu kaşıma isteğini hissetmişizdir. Bu hissi anlamlandırmak güç olsa da vücudunuzun size bir mesaj vermeye çalıştığı açıktır. Bedenimizde durduk yere kaşıntı hissi ortaya çıkmaz. Kötü olayların habercisi mi yoksa hayra mı alamet? Kaşıntıların tüm anlamlarını keşfedin!

Yüzüklerdeki Taş Sayılarının Anlamları: Aşkın Her Türlü Hali!

Birilerine yüzük hediye etmek, ya da daha güzeli, karşıdaki kişinin size yüzük etmesi her zaman çok romantik bir olaydır. Yüzüklerin ne anlama geldiğini bildiğimizde bu jest daha da romantik olabilir! Bir, iki ya da üç taşlı yüzüklerin her biri farklı anlamlara sahiptir. Artık siz de aşkınızı yüzüklerle ifade edebilirsiniz!

Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?

Para, para, para! Çok az insan daha fazlasını istemez ve onu elde etmek için de her şeyi yapmaya hazırızdır. Ama eğer işinizden gelen para size yetmiyor ve dualarınız cevapsız kalıyorsa bu 4 tütsünün faydasını görebilirsiniz.

Hapşırıklarımızın Anlamları: Burnunuzun size söyleyecekleri var

Gürültülü bir ses ya da bir hastalık belirtisi olmasının dışında "hapşu" sesinin bir anlamı vardır. Sabah 7'de hapşırmakla akşam 6'da hapşırmak aynı anlama gelmez. Her hapşırığın gelecekle bir bağlantısı vardır. İşte bu yüzden atalarımız her hapşırdığımızda "Çok yaşa" der. Zira olan kimin korunmaya ihtiyaç duyduğunu kimin şanslı olduğunu bilirmiş. İyi bir şansın ya da gizli bir aşkın habercisi mi? Burnunuzun seslerine kulak verin!