Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

10 Adımda Muhteşem Bir Düğün!

Genelde düğünümüzün hayatımızın en güzel günü olacağı söylensene de organizasyon problemleri yüzünden bir kabusa dönüşebilir. Partnerinizin, ailesinin ve sizin ailenizin binbir isteği karşısında herkesi mutlu etmek pek de kolay değildir. Düğününüzün savaş alanına dönüşmesini istemiyorsanız, uzmanlarımızın aşağıdaki 10 tavsiyesine kulak verin.

Evlilik teklifinin heyecanı bir yana, sıra düğün organizasyonuna gelince işler karışır! Salon ararken strese kapılıp dört bir yana koşturmak yerine, eski kafalılığı bırakın ve bir düğün planlayıcısı ile anlaşın. O sizin için yemekleri, çiçekleri, DJ'i ve fotoğrafçıyı ayarlarken arkanıza yaslanın, rahat bir nefes alın ve muhteşem bir düğün için tavsiyelerimizi keşfedin.


Tıklayın, en iyi falcılarımız geleceğinizi anlatsın


10 Adımda Muhteşem Bir Düğün Organizasyonu

1- Planlı hareket edin

Her büyük etkinlikte olduğu gibi, bir düğün organizasyonu için de göz önünde bulundurmanız gereken birçok detay mevcuttur. Beklenmedik durumlara hazırlıklı olmak adına retro-planning (geriye doğru planlama) yapmayı tercih edin! Bu tekniğin size büyük oranda destek olacağını göreceksiniz.

2- Strese dur deyin

 Eğer aileniz ve partnerinizin ailesi düğün hazırlıklarına ekonomik anlamda katkıda bulunuyorsa kendi isteklerinizi ortaya koymaktan çekinmemeniz gerek! Neticede herkes size fikir vermek, kendi dokunuşunu katmak ve size kendi tercihlerini dayatmaya kalkacaktır. Güçlü olun ve onlara karşı koyun! Aksi takdirde, sizinle alakası olmayan bir düğün organizasyonuyla karşı karşıya kalabilirsiniz. 

3- Sınırlarınızı ortaya koyun

Eğer aileniz düğün organizasyonuna sizi rahatsız edecek kadar burnunu sokuyorsa, onlara sınırlarınız olduğunu belirtin. Ne istediğinizi ve istemediğinizi teker teker açıklayın. Böylece herkes nerede durması gerektiğini bilecektir! 

4- Tavsiyeleri dinleyin

Hiç şüphesiz çevrenizde sizden kısa süre evvel evlenmiş insanlar vardır. Onları dinleyin ve gerektiğinde sorular sorun. Her bir deneyim dikkate alınmayı hak eder. Onların deneyimleri size ilham verebilir, hatta düğününüzde kilit bir rol dahi oynayabilir. Çekinmeyin ve onların tavsiyelerini bir yerlere not edin. Bir noktada size faydaları dokunacağını garanti edebiliriz.  

5- Evlilik ve düğün fuarlarını gezin

Aynı şekilde evlilik ve düğün fuarları hem iyi hem de kötü fikirler açısından bir altın madeni gibidir: Fuarlarda yaşadığınız bölgedeki ürünlere ve servislere dair genel bir fikir edinebilirsiniz. Ayrıca satıcılar fuarlarda indirim yapmaya eğilimli olduğu için eğer hesaplı bir teklifle ya da muhteşem bir fikirle karşılaşırsanız, bu fırsatı sakın kaçırmayın!

6- Dekorasyona kafa yorun ama çok önceden alışveriş yapmayın

Dekorasyon düğünün en kilit noktalarından biridir. Dekorasyona kafa yormak iyi bir fikir olsa da onla ilgili alışveriş yapmanız pek doğru olmayacaktır. Düğünlerin genelde bir yıl öncesinden planlandığını ve beğenilerinizin değişebileceğini unutmayın. Her şeyden önemlisi dekorasyonla ilgili alışveriş yapmadan önce salonu belirlediğinizden emin olun. Aksi takdirde beğenmediğiniz detaylarla 

7- Yalnızca görmek istediğiniz insanları davet edin

Çevrenizdekilerin baskısı yüzünden ya da kibarlık olsun diye davetli listenizde yalnızca zorunluluktan düğüne katılacak insanlar olacaktır. Bazı insanları ne kadar uğraşsanız da mutlu edemezsiniz. Kendinizi zorlamayın. Ne de olsa düğün pahalı bir organizasyondur ve görmek istemediğiniz insanlar uğruna gereksiz harcamalar yapmaya kalkmayın. 

8- Profesyonel bir fotoğrafçıyla anlaşın

Hayatınızın bu en özel gününden geriye yalnızca fotoğraflar kalacak. Dolayısıyla fotoğraflar pek de hafife alınacak bir detay değildir. Bir yakınınızdan fotoğraf çekmesini istemeyin. Aynı anda hem davetli hem de fotoğrafçı olarak orada bulunması pek de akıllıca olmayacaktır. 

9- Yardım istemekten çekinmeyin

Nikah şahitlerinizi belirlediğinize göre onlardan yardım da isteyebilirsiniz! Mesela dekorasyon ya da yer seçimi konusunda onlardan yardım isteyip bazı görevler verebilirsiniz. Yine de onları gözünüzde büyütmeyin. Her bir şahitin ne yapabileceği konusunda açık ve kesin kararlar alın! 

10- Beklenmedik durumlara hazırlıklı olun

İşte büyük gün geldi çattı. Bugün o kadar çok beklediniz ve o kadar çok hazırlık yaptınız ki en ufak bir hata bile sizi altüst edebilir.  O halde bakış açınızı değiştirmeniz gerek! Her şeyin düşündüğünüz kadar iyi geçmeyebileceği ihtimalini aklınızdan çıkarmayın. Bu muhteşem günün tadını çıkarmak istiyorsanız her bir sorun karşısında hayal kırıklığına uğramayın. Unutmayın, bugün sizin gününüz! 

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi  Bu kadim sembolün anlamını keşfedin!
Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!  Yaşamın her alanında bolluk!
Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?  Büyük bir destek için küçük bir çubuk!
11:11 Saatinin Anlamı  11:11 çift saatinin anlamını keşfedin!

Bizimle iletişime geçin.