Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Burçlara Göre Zayıflama: Hangi Burç Nasıl Beslenmeli?

Yaz geldi ve rejim yapma telaşı başladı. Yıldızların kilonuzu etkilediğini biliyor musunuz? Burcunuza göre nasıl bir rejim yapmanız gerektiğini anlatıyoruz.

Yaz geldi ve fazlalıklarınız gözünüze batmaya başladı. Tabi ki rejime başlamak ve onu sürdürmek oldukça zor ama biliyor musunuz ki yıldızların kilonuz üzerinde etkisi var. Aşağıda ki yazımız sizin burcunuza göre nasıl bir rejim yapmanıza yardım edecek. Burcunuza uygun rejim yazımızda.

 

Eğer daha ayrıntılı kişiye ve burcunuza özel bir yorum almayı arzularsanız lütfen sitemizdeki uzmanlardan size uygun olanını seçin ve anında telefondan görüşün.

 

Burcunuzu seçin ve sizi burcunuza göre nasıl bir rejimin beklediğini öğrenin.

Koç

Aklınıza koyduğunuz şeyi yaparsınız ve hedefinize ulaşmadan bitirmezsiniz ve bu kararlılığınız sizin en iyi müttefikiniz kilo vermeye karşı. Sağlıklı, basit ve kolay yemekler hazırlamaya çalışın.

Müttefikiniz: Nişastalı besinler sizin yardımcınız olacaktır, sık sık yiyin ama miktara dikkat edin ama tabi ki her akşam makarna yiyeceğiniz anlamına gelmiyor.

Güçlü yanlarınız: Kararlı olmanız sizin en güçlü yanınızdır. Kararlı ve bitmeyen enerjiniz sizin kilo vermenize yardımcı olacaktır. Hareketli olmanız ve kolayca yediklerinizi yakmanız sizin şansınız çünkü kilo vermek için çok sıkı bir rejim yapmanıza gerek yok.

Zayıf yanınız: Dayanma gücünüz zayıf ama umutsuzluğa kapılabiliyorsunuz. İlk hafta hemen kilo vermeyince umutsuzluğa kapılmayın sebat edin.

Ayrıcalık vereceğiniz yiyecekler: Kırmızı et, tavuk, pilav, havuç, domates, yoğurt, greyfurt.

Tüm burçları görün

 

   

Boğa

Boğazınıza düşkünsünüz, en büyük zevkiniz arkadaşlarınız ve oturduğunuz güzel sofralar, hayatın verdiği tüm zevkleri tatmaya bayılırsınız bunun içinde tabi ki güzel yemek yemek de var bu yüzden sizin için rejime başlamak çok zor bir etap. Karar verdiğinizde de kendinize hafif yemekler yaparak şımartabilirsiniz.

Güçlü yanlarınız: Kilo vermeye başladığınız zaman düzenli olarak ve uzun süreli vereceksiniz en büyük artı bu sizin için.

Zayıf yönleriniz: Kolayca kalorilerinizi yakamıyorsunuz bu yüzden çok sıkı bir rejim uygulamanız gerekiyor. Başlamadan önce iyice motive olmanız gerekiyor.

Ayrıcalık vereceğiniz yemekler: Doğal yiyecekleri tercih edin, balık, tavuk, sebzeler, kavun, karpuz, kayısı, salatalık.

Tüm burçları görün 

 

 

İkizler

İlerlemenizi görmeniz gerekiyor. Bu yüzden telefonunuza kalori hesapları yapan bir uygulama indirin ve ilerlediğinizi gördükçe bu sizi motive edecektir. Uzun zamanlı bir rejim yapmanız gerekecek o yüzden uzun soluklu bir rejim listesi yapmanızı öneririz. Bu yüzden rejiminiz boyunca kendinize küçük sürprizler yapabilirsiniz dondurma ve hamur işleri gibi.

Güçlü yanlarınız: Siz keşfetmeyi ve değişimi seversiniz bu yüzden taze yiyecekler almak için pazarda vakit harcayın.

Zayıf yanlarınız: Her gün aynı şeyleri yemekten sıkılırsınız, lahana çorbası kilo vermek için size göre değil yüzden sıkılmadan yemek çeşitliliği konusunda daha çok düşünün.

Ayrıcalık vereceğiniz yemekler: Tavuk, bezelye, şeftali, greyfurt, beyaz peynir.

Tüm burçları görün

 

 

Yengeç

Kilo verme hayali sizi motive ediyor ve bu süreçte yapmanız gerekenler sizin için önemli, su içmeyi unutmayın. Sizin için yemek yemek bir zevk ve inanılmaz bir bağ var ama bunu engellemeniz lazım akşam yediğiniz abur cuburlardan ve çikolatadan uzak durun.

Tatlı yemek istediğinizde ağır tatlılar yerine kalorisi daha az olan tatlıları tercih edin.

Güçlü yanlarınız: Başarma hırsınız en büyük yardımcınız, yemek yapmayı sevmeniz ve buna zaman harcamanız en büyük şansınız olacak bu süreçte.

Zayıf yanlarınız: Geleneksel yemeklere bayılıyorsunuz, bunlar yağlı ve kalorili bunlardan uzak durun.

Ayrıcalık vereceğiniz yemekler: tavuk, havuç, patlıcan, portakal, yaz meyveleri.

Tüm burçları görün

 

 

Aslan

Hayatınız kontrol etmeyi seviyorsunuz ve bunu dışına çıkmaktan pek hoşlanmıyorsunuz o yüzden rejim yaparken de çok sıkı rejimler size göre değil ve bu yüzden kontrolü kendinizin tutabileceği bir rejim tercih edeceksiniz. Sizin için önemli ipucu dengeli beslenme ve düzenli yemek yemelisiniz bunu tutturursanız çok kolay kilo verebilirsiniz.

Güçlü yanlarınız: Değişiklikleri seviyorsunuz, limitinizi görmeye bayılıyorsunuz bu yüzden rejime başlamak ve güzel sonuçlar almak sizi motive eder. Rejimde sizin kendi sınırlarınızı göreceğiniz bir etap sizin için.

Zayıf noktalarınız: Sabırsız olmanız sizin en zayıf noktanız bu yüzden aldığınız kiloları verebilirsiniz, kendinize hemen bırakmayın ve akşam atıştırmalarından uzak durun.

Ayrıcalık vereceğiniz yemekler: Özellikle kırmızı etten uzak durup sebzeye yönelin, patlıcan, avokado gibi taze sebzeleri tercih etmenizde fayda var. Rejiminiz boyunca bu yiyecekleri tüketmeniz sizin daha kolay kilo vermenizi sağlayacak.

Tüm burçları görün

 

  

Başak

Sağlığınıza çok önem verirsiniz ve yediklerinizi seçerken de oldukça dikkatlisinizdir ama abur cuburu çok sevdiğiniz için sizin için rejim biraz zor olacaktır.

Abur cuburu azaltırsanız istediğiniz forma kavuşursunuz.

Güçlü yanınız: Metodik, düzenli olmanız, mükemmeliyetçiliğiniz size yardımcı olacaktır.

Zayıf yönleriniz: Atıştırmalıkları kesmeniz lazım ve özellikle yemekten sonra yediğiniz yiyecekler sizi kilo vermenizi engelliyor. Diğer burçlara göre daha yavaş kilo kaybedebilirsiniz bu sizin moralinizi bozmasın.

Ayrıcalık vereceğiniz yemekler: Patates, karnıbahar, tavuk, salata, greyfurt, çilek.

Tüm burçları görün

 

 

Terazi

Sağlığınıza çok önem verirsiniz ve yediklerinizi seçerken de oldukça dikkatlisinizdir ama abur cuburu çok sevdiğiniz için sizin için rejim biraz zor olacaktır.

Abur cuburu azaltırsanız istediğiniz forma kavuşursunuz.

Güçlü yanınız: Metodik, düzenli olmanız, mükemmeliyetçiliğiniz size yardımcı olacaktır.

Zayıf yönleriniz: Atıştırmalıkları kesmeniz lazım ve özellikle yemekten sonra yediğiniz yiyecekler sizi kilo vermenizi engelliyor. Diğer burçlara göre daha yavaş kilo kaybedebilirsiniz bu sizin moralinizi bozmasın.

Ayrıcalık vereceğiniz yemekler: Patates, karnabahar, tavuk, salata, greyfurt, çilek.

Tüm burçları görün

 

 

Akrep

Akrep içinde görünüşü çok önemlidir, kıyafetine saçına çok önem verir akrep burcu.

Aklına koyduğu şeyi yapması zaman alsa da yapar akrepler.

Güçlü yanlarınız: Değişikliklere açık olmanız rejime başlamanız açısından çok önemlidir.

Zayıf yönleriniz: Soğukkanlı gözükmenizin ardında çok hassas bir kalbiniz vardır ve çabuk etkilenebilirsiniz bu yüzden ilk zamanlarda hemen kilo vermezseniz üzülmeyin ve zamana bırakın. Arkanızdan yapılan dedikodularda canınızı sıkabilir belki ama siz bunlara aldırış etmeyin ve yolunuza devam edin.

Akşam yemeğinden sonraki tatlılardan uzak durun ve öğün atlamayın.

Ayrıcalık vereceğiniz yemekler: Balık, kırmızı lahana, şeftali, ananas ve ara öğünler.

Tüm burçları görün

 

 

Yay

Motivasyonunuzu sağlamak için rejim yaptığınızı unutmanız lazım. Bunun içinde daha farklı ve renkli yemekler hazırlayabilirsiniz, biliyoruz ki yay burçları için kolay değildir, sevdiğiniz yemekleri daha değişik şekilde pişirebilirsiniz.

Exotik meyveleri ve sebzelerden yararlanabilirsiniz.

Güçlü yanınız: Pozitif düşünmeniz ve bu anlamda kendinizi zorlamanız en önemli özelliğiniz ve sizi motive edecektir. Ateş burcu olduğunuz için bir şeyleri yarım bırakmak size göre değil ve bu yüzden rejime başlarsanız da yarıda bırakmayacağınız kesin.

Zayıf yönleriniz: Sabırsız olmanız en kötü özelliğiniz, bu yüzden başarısızlığa odaklanıyorsunuz, mantıklı olun ve kendinize bir hedef belirleyin.

Ayrıcalık vereceğiniz yemekler: Kırmızı eti ihmal etmeyin. Semiz otu salatası, balık, çilek, kavun, karpuz.

Makarna ve pilav bunları kesin.

Tüm burçları görün

 

 

Oğlak

Azimlisiniz ve bu azminiz sayesinde hayatta her istediğinizi başarıyorsunuz. Sizin düşmanınız pirinç, makarna ve ekmek. Ekmeği az tüketmeye çalışın ve de ekmek seçiminde tahıllı ekmekleri seçin.

Güçlü yanınız: Azimli oluşunuz rejimi sürdürmek için en büyük artı. Zamana bırakırsanız ve düzenli bir şekilde sürdürürseniz başarılı olabileceğinizi göreceksiniz.

Zayıf yanlarınız: Kalorilerinizi çok kolay yakamıyorsunuz ama bu sizi yıldırmasın. Bol bol su için ve spora başlayın.

Ayrıcalık vereceğiniz yiyecekler: Et, ıspanak, pırasa gibi yeşil saplı sebzeleri tüketin. Makarna ve ekmekten uzak durun.

Mevsim sebzelerini tüketmeyi unutmayın.

Tüm burçları görün

 

 

Kova

Uranüs tarafından yönetilen kova burcu değişimin burcudur. Kendinizi değiştirmek istiyorsunuz ama çok aceleci olduğunuz için hemen pes ediyorsunuz etmezseniz hedefinize ulaşacaksınız. Öğünlerinizi kaçırmayın, düzenli yemeye özen gösterin. Farklı tarifler bulabileceğiniz yemek kitabı alın.

Güçlü yanınız: Orijinal ve ilerlemeci olmanız size bu süreçte yardımcı olacak, farklılıkları sevdiğiniz için farklı yemekler yapmak hoşunuza gidip bu süreçte eğleneceksiniz.

Zayıf yanınız: Zorunluluklardan hoşlanmazsınız bu yüzden kendinizi zorlamadan programlı bir rejim yapmalısınız ve devam ettirmek için çaba sarf etmeniz gerekir.

Ayrıcalık vereceğiniz yemekler: Balık, salata, pilav, domates, havuç.

Tüm burçları görün

 

 

Balık

Rejim size göre değildir ve nasıl yapacağınızı bilemeyebilirsiniz bu yüzden belki bir diyetisyenden yardım alabilirsiniz. Öğünleri atlamayın öğünlerinizi hazırlamak için zaman ayırın bu sizin en iyi sonuçtur.

Güçlü yanınız: Sabırlı ve azimli olmanız çok önemli bu da sizde var. Atıştırmayı çok seven biri değilsiniz buda sizin için artı puan rejime başlamak için.

Zayıf yanınız: Çok duygusalsınız, en ufak bir olumsuzlukta moraliniz bozuluyor, güçlü olmanız lazım. Depresyona girmeyi çünkü depresyonda kendinizi yemeğe vuruyorsunuz, moralinizi yüksek tutun.

Ayrıcalık vereceğiniz yiyecekler: Kırmızı et, peynir, süt, pırasa ve greyfurt.

Tüm burçları görün

 

Bize yorum bırakın

CANLI FAL

Türkiye'nin en iyi falcılarına aşk hayatınızla ilgili çıkmazları danışabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin.