Su Burçlarının Özellikleri

tarihinde

Hassasiyet, kırılganlık ve içe kapanıklık Su burçlarının en karakteristik özellikleridir. Eğer Yengeç, Akrep veya Balık burcuysanız duyguları sembolize eden Su elementine bağlı olduğunuz anlamına gelir. Kişiliğiniz ve aşk hayatınıza dair tüm detaylar burada!

Su Burçlarının Özellikleri

Astrolojide burçlar Ateş, Toprak, Su ve Hava olarak bildiğimiz dört element altında sınıflandırılır. işiliğiniz ve aşk hayatınıza dair tüm detaylar burada! Peki Yengeç, Akrep ve Balık burçlarının ortak özellikleri nelerdir? Su elementinin üzerlerinde nasıl bir etkisi vardır? Bu duygusal üç burca dair tüm detaylar yazımızda. 


Geleceğe dair sorularınız mı var? Falcılarımızla iletişime geçinSu burçları: Aşırı hassasiyet…

Suyun ritmi, tıpkı su burçları gibi, onları yöneten duygulara bağlı olarak sakin veya tam tersine gergin olabilirler. Gerçekten de su burçlarının gösterdiği aşırı duyarlılık, duygularını yönetmekte zorlanmalarına neden olur. Çoğu zaman, doğrudan üzerlerine gelen ve karşısında güçsüz kaldıkları bir sel gibi bu duyguların benliklerini kuşatmasına izin verirler.

Su ele avuca sığmaz, yaşamı, saflığı ve yenilenmeyi simgeler. Duygularıelementidir ve içgüdülerinizi güçlendirir.

Su iç dünyayı, hayal kurmayı ve duyguları sembolize eden dişil bir elementtir. Suyla beraber duygular hüküm sürer ve bazen yönlendirilmesi zordur, sizi bir gelgit dalgası gibi boğabilir. Su burcuna sahip insanlar, hassas, zaman zaman mantıksız ve doğaları gereği oldukça içe dönüktür. İç dünyaları zengindir ve ona çok önem verirler. Genellikle insancıl nitelikleri sayesinde takdir edilirler. Ancak hayallerinde ve kendi dünyalarında kaybolma eğiliminde oldukları için gerçek dünyadan çok uzak kalmaları sebebiyle de eleştirilebilirler. 

Su burçlarının kişilik özellikleri

Su burçları hassas ve duygusaldır. Aynı zamanda cömerttirler ve insanlara karşı büyük bir empati duygusu beslerler. Bu burçlar genellikle içe dönük bir kişiliğe sahiptir ve başkalarının hissedemediği şeyleri hissedecek kadar duygusaldırlar. Su burçları ayrıca oldukça yaratıcıdır.

 Su burçlarından olan ünlü sanatçılara birkaç örnek: 👇

  • Yengeç: Gustav Klimt, Tom Cruise, Eva Green, Isabelle Adjani, Charlotte Gainsbourg ve Selena Gomez.
  • Akrep: Roy Lichtenstein, Scarlett Johansson, Sophie Marceau ve Anne Hathaway.
  • Balık: Michelangelo


Yengeç 

Yengeç çok hassas ve çocuksu bir burçtur, kolayca küstüğü ve öfke nöbeti geçirmekten çekinmediği söylenmelidir. Aile ve ev bu burç için son derece önemlidir. Kendilerini güvende hissetmek ve sosyalleşmek için buna ihtiyaç duyarlar. Duygularına önem verirler ve sıklıkla incinmiş veya reddedilmiş hissedebilirler. 

Balık

Balık burcu duygusal bir sünger gibidir. Etrafındaki insanları, ortamın enerjisini ve duyguları o da aynı şekilde hisseder. Her şeyden önce o bir hayalperesttir. Bir ağacın altında uzun saatler boyunca düşünebilir ve hayal kurabilir, hayal gücü ve yaratıcılığı olağanüstüdür. Genellikle bu nitelikleriyle tanınır ancak hayalperest ve içe kapanık tarafı nedeniyle güvenilmez olarak değerlendirilebilirler. 

Akrep

Akrepler, diğer Su burçları gibi, duygularına çok önem ver verir. Tutkuya, duygularını yoğun bir şekilde yaşamaya ihtiyaç duyarlar. Sevdiğinde de, öfkelendiğinde de tüm benliğiyle hissettiklerini ifade eder. Gizemli ve derinlikli bir burçtur, kimse ondan ne bekleyeceğini asla bilemez. Karmaşık bir insandır, duyguları her zaman uyumlu bir şekilde ifade etmez ve bu onun açısından zor olabilir.

Su burçları ve aşk hayatı: Büyük romantikler!

Yengeç, Akrep ve Balık burçları romantik insanlardır ve partnerlerine karşı çok özenlidirler. Hatta sezgileri sayesinde cinsellik konusunda da oldukça rahattırlar. Bununla birlikte, özgüven eksikliği Su burçlarının karakteristik özelliğidir. İstikrarlı bir ilişki, kendilerini gerçekten rahat hissetmelerini ve ellerinden gelenin en iyisini yapmalarını sağlar.

👉 Su burçları ve Toprak burçları birbirleriyle uyumludur. Boğa, Başak ve Oğlak burçları onlara saygı duyup, koşulsuz sevgi gösterirler. Daha fazlası için: Balık burcunun aşk uyumu - Akrep burcunun aşk uyumu - Yengeç burcunun aşk uyumu

📌


Genellikle psikolojik açıdan çok incelikli düşünen Su burçları, aşk ilişkilerinde sürprizlere ve hayal kurmaya ihtiyaç duyarlar. O kadar çok ve sınırsız severler ki bazen kullanılmış hissedebilirler ve bu kendilerini kaybetmelerine sebep olabilir. Hayallerinde kurdukları, kendilerini feda ettileri veya platonik nitelikte ilişkiler yaşayabilirler. Aşk yoluyla kendilerini ifade etme ihtiyaçları çok fazladır. 


Su burçlarının sosyal yaşamları:

Su burçları işlerinde ve genel olarak faaliyetlerinde ilham verici, hayal gücü zengin ve dolayısıyla yaratıcı insanlardır. Çok sezgiseldirler ve genellikle spiritüel yönleri çok güçlüdür. Bazen düşünceleri ve arzularında kaybolmakla ve tüm gerçeklik algısını yitirmekle suçlanabilirler. Büyük ölçüde pasif insanlardır, devamlı eyleme geçmeye ihtiyaç duymazlar. Yaratıcılıkları ve sanatsal potansiyelleri gelişmiştir. Genel olarak, takdir edilmekten ve insanları memnun etmekten hoşlanırlar. Bu nedenle ekip çalışmasına uyum sağlayabilirler, işlerin yerine getirilmesi için emirlere uymakta sorun çekmezler.

Su burçlarıyla iyi geçinmek için ne yapmalı?

Dürüst olun! Aksi takdirde, hemen ondan bir şey sakladığınızı hissedecek ve bu onu rahatsız edecektir. Sonuç olarak, içine kapanacak ve sizden kaçacaktır. Ondan hoşlanıyor olsanız bile çok soğuk veya çok mesafeli olmayın. Su burcu, diğer burçlara göre daha kırılgan ve hassas olduğundan sevgi gösterilmesine veya teşvik edilmeye ihtiyaç duyar.

Elementler arası uyum: Su + Toprak: En iyisi!

  • ❤️ Su ve Ateş burçları arasındaki uyum: + /- Ortalama! : Etkilenmeye müsait Su burcu, daha baskın olan Ateş burcunun tamamen gölgesinde kalabilir. Başta Ateş burcu onu motive etse de bir noktadan sonra katlanılmaz hale gelir.
  • ❤️❤️ Su ve Hava burçları arasındaki uyum: +/- Ortalama! : İkisi de çok anlayışlıdır. Dolayısıyla başlangıçta iyi anlaşırlar. Daha sosyal olan Hava burcu, Su burcunu nasıl rahatlatacağını bilir ve su onun hassasiyetini kırmamak nazik davranmaya çalışır. Ancak zamanla Su burcu Hava burcunu çok hafif, çok yüzeysel, çok değişken bulabilir. 
  • ❤️❤️❤️ Su ve Toprak burçları arasındaki uyum: ++ İdeal ikili! : Birbirlerini tamamlarlar çünkü Toprak, Su burcunda eksik olan pragmatik yöne sahiptir. Böylece Toprak burcu Su burcunun arzularını ve hayallerini gerçekleştirmesine yardımcı olabilir. Toprak burcunun istikrarlı ve sağlam duruşu ise Su burcuna güven verir.
  • ❤️ Su ve Su burçları arasındaki uyum: +/-  Hem iyi hem kötü! : Aralarında hızlı bir şekilde yoğun, derin, samimi bir ilişki gelişir ancak birbirlerine bağımlı olduklarından, tüm bireyselliklerini kaybetme ve sadece bir çift olarak düşünme ve hareket etme riskini alırlar. Burada diğerini aşırılıklarında durduracak, ayaklarının yere basmasını sağlayacak kimse yoktur...

👉 Su burçları ve Toprak burçları âdeta birbirleri için yaratılmıştır. Aralarındaki çekim kaçınılmazdır. 

Su burçlarının gezegenleri

Burçlar farklı gezegenlerin ve gök cisimlerinin etkisi altındadır. İşte Su burcunu kontrol eden gezegenler ve gök cisimleri 

  • Yengeç, Ay tarafından yönetilir: Güneş ile birlikte Ay en önemli gök cismi olarak kabul edilir. Yengeç'in zengin duygusal evreni onu kırılgan ve dokunaklı bir burç yapar. Onlarda hayal gücünün sınırı yoktur!
  • Akrep, Mars ve Plüton tarafından yönetilirKaranlık, Akrep kişiliğinin bir parçası olsa da, o aynı zamanda tutkulu ve duygularını büyük bir yoğunlukla yaşayan bir burçtur. Onu üzmemeye dikkat edin...
  • Balık, Neptün tarafından yönetilirNeptün zihni ve sezgiyi yönetir. Böylece Balık burcuna zengin yaratıcılığını ve müzik yeteneğini bahşeder.

😚 Eğer burcunuzu bilmiyorsanız ya da mevcut bilgilerinize dair şüpheniz varsa bu linkten hem Güneş hem de Yükselen burcunuzu hesaplayabilirsiniz.

Uzmanlarımızın yorumu: Harika bir yol gösterici

Astroloji gerçek bir bilimdir. Gezegenleri ve birbirleriyle etkileşimlerini inceler. Bu bilgi ise kişiliğinizi, aşk uyumunuzu, gelecekteki en iyi ya da en hassas dönemlerinizi ve daha birçok şeyi analiz etmemizi sağlar. Geleceğiniz hakkında sorularınız varsa astrologlarımızdan biriyle iletişime geçmekten çekinmeyin. Tüm sorularınızı cevaplayacak ve geleceğinizi nazik bir şekilde aydınlatacaklardır.


Gelecek Benim
Artık Su burçlarına dair her şeyi biliyorsunuz. Diğer burçlara da göz atın:

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

24 Şubat Başak Dolunayı: Daha iyisini yapma fırsatı

Bu ay Dolunay 24 Şubat Cumartesi günü Başak burcunda gerçekleşecek. Bizi yaşamımızla ilgili sorumluluk almaya davet eden bu Dolunay'In etkisi altında benliğimizi dürüstçe gözden geçirmeye ve kendimizle ilgili neleri iyileştirebileceğimizi anlamaya çalışacağız.

Kova Burcunun Özellikleri

20 Ocak ve 19 Şubat tarihleri arasında doğan Kova bağımsızlığına düşkün bir burçtur. Ait olduğu çevreden ve prensiplerden ayrışıp başka bir yolda ilerlemek ister. Kendi değer yargılarını belirlemeyi tercih eden Kova, düşünme ve harekete geçme özgürlüğünü ortaya koymak için çabalar. Özgün, yenilikçi, meraklı ve değişken bu burç her duruma uyum sağlamayı başarabilir. Kova burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

2024 Ay Takvimi

Bizi çoğu zaman uykusuz bıraksa da Dolunay’ı seyretmek ne kadar da keyiflidir! Bahçe düzenlemek, saç kestirmek, doğumlar ve gerginlikler: Ay’ın evrelerini iyi bilmek size gündelik hayatta önemli kazançlar sağlar. Sizin için hazırladığımız 2022 takvimi sayesinde siz de bu fırsatlardan faydalanın!

Burçların Aşk Uyumu

Aşk ilişkileri her ne kadar karmaşık olsalar da burçların uyumu sayesinde hangi burçlarla iyi geçindiğinizi ve hangilerinden kaçınmanız gerektiğini öğrenmeniz mümkün. İlişkinizin yürüyüp yürümeyeceğini ya da ideal partnerinizin nasıl olması gerektiğini mi merak ediyorsunuz? O zaman burcunuzun diğer burçlarla uyumunu keşfetmenin tam zamanı!

Doğum Haritası Analizi Nasıl Yapılır?

Doğum haritanız kişiliğiniz ve geleceğiniz hakkında her şeyi bir bir ortaya koyar! Doğum haritası analizi sayesinde kendinizi ve çevrenizdekileri daha iyi tanıyarak daha doğru kararlar alabilirsiniz. Astroloji yazılarımız ve doğum haritası analizinizle kişiliğinizin sırlarını keşfedin!

En Sevilen Yazılar

Numeroloji 2024: Sayılardaki Kaderiniz

2024, 8 rakamının yılı olacak. Sonsuzluğu ve gücü temsil eden bu rakam global boyutta bir adalet ve denge arayışına işaret ediyor. Büyük zıtlıkların ortasında, hak ve idealler için verilen büyük mücadele bizi bekleyen yıla damgasını vuracak. Kişisel yıl sayınızı kullanarak, 2024'te sizi nelerin beklediğini keşfedin!

Ay Takvimine Göre Saç Kestirmek: Doğru zamanı seçin!

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

Kuşların Ardındaki Gizli Anlamlar ve Semboller

Eğer kanatları kocaman açılmış bir kartal görmek başarıya işaret ediyorsa, bir kuzgunun bakışına rast gelmek kötü şeylere alamettir! Huzurlu bir şekilde bir o yana bir bu yana uçan ya da yanı başımızda duran kuşlar geleceğimize dair gizemlerle doludur. Onların ötüşlerini dinleyip türlerini tespit ederek bu mesajları anlamak mümkündür. Hayat size neler mi hazırlıyor? Cevaplar gökyüzünde ve bu yazıda!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey

Geleceğinizi aydınlatın - 📞 (0850) 377 76 51

Aklınıza takılan sorular mı var? Cevaplar bulmakta zorlanıyor musunuz? Falcılarımıza danışarak kesin ve net cevaplar edinebilirsiniz.

Hemen arayın +90 850 377 76 51 Diğer uzmanları keşfedin