Toprak Burçlarının Özellikleri

tarihinde

Tıpkı dünya gibi fiziksel ve somut şeylerle bağlantılı olan Toprak burçları içe dönük ve materyalisttir. Eğer Boğa, Başak ya da Oğlak burcuysanız, toprağın bahşettiği gerçekçiliği taşıyan bu sakin burçlar ailesine aitsiniz demektir. Kişiliğiniz ve aşk hayatınıza dair tüm detaylar burada!

Toprak Burçlarının Özellikleri

💫 Astrolojik ürünlere göz atın! 

Astroloji, kendini tanıma ve gelişim için mükemmel bir araçtır! Tamamen kişiye özel astrolojik yorumlardan faydalanmanın en kolay ve ucuz hali bu ürün seçkisinde! Hepsi yaşam yolunuzu aydınlatmak ve maneviyatınızı zenginleştiren deneyimler sunmak için özenle tasarlandı.

Merkür Retrosu Paketi

✨Merkür retrosunu, yeniden odaklanma ve hayatta olumlu bir dönüşüm yaratma fırsatına dönüştürün.✨

Satın al
Yaz Paketi

🌸 Burcunuza özel yorum ve size özel astrolog tavsiyeleri bu mevsimi nasıl dönüştürecek izleyin ve görün!

Satın al
2024 yaz mevsimine özel burç yorumu

🌟 Yıldızlar sizin için hizalanıyor. Burcunuza özel 2024 Yaz mevsimi çalışmasını görmek ister misiniz? 

Satın al
Medyum Lara ile görüşün

🔮 Tanınmış medyum ve astrolog Lara, tam 25 yıldır bir çok danışanın sorularına yanıt veriyor. Şimdi sıra sizde!

Medyum Lara ile görüş

Farklı Toprak burçlarının ortak özellikleri nelerdir? Ateş elementi Boğa, Başak ve Oğlak burçları üzerinde ne tarz etkilere sahiptir? Bu cevaplar ve daha fazlası yazımızda!Geleceğe dair sorularınız mı var? Falcılarımızla iletişime geçinToprak burçlarının iki ortak özelliği 

1. Pragmatik düşünme becerisi

Toprak, somut, maddi olan ve çaba gerektiren unsurlarla ilişkilendirilir. Bir şeyler elde etmek için toprağı işlemek gerekir. Bu yüzden bu element tarafından yönetilen burçlar iyi yapılmış işleri sever ve hedeflerinden asla geri dönmezler. Onlar aynı zamanda burçlar arasında en gerçekçi olanlardır. Olağanüstü bir pragmatizmle donatılmışlardır. Bu nedenle maddi güvence onlar için çok önemlidir.

2. Mesafeli tavırlar ve kayıtsızlık

Dikkatli olun, aşırıya kaçan bu gerçekçilikleri yüzünden, bu burçlar soğuk, kayıtsız, esneklikten uzak olmalarıyla ünlüdür. Bu kısmen doğru olsa da, aynı zamanda duyarlılıklarını maskelemelerine ve birçok engele ve zorluğa sabır ve kararlılıkla karşı gelmelerine olanak sağlayan bir dış kabuk gibidir. 

Toprak burçları ve aşk hayatı

Tıpkı bitkiyi büyütmek için sadece suya, Güneş'e ve biraz da ilgiye ihtiyaç duyan toprak gibi Toprak burçları da, ellerinden gelenin en iyisini yapmak için çok az ve temel şeylere ihtiyaç duyar: Fiziksel güzellik, duygusallık, cinsellik, güvenlik, istikrar ve huzur. Bir ev kurma arzuları olsa da gerçekten bağlanmak için zamanın geçmesi gerekir.

❤️
Toprak burçları sevildiklerine dair somut kanıtlara ihtiyaç duyar. Konuşan, söz veren ama sonunda güvenini boşa çıkaran insanlardan nefret ederler. İlla pahalı hediyeler beklemezler, karşıdaki kişinin kendilerini güvende hissettirmesini isterler. verici varlığını ararlar. Kalplerini tamamen açmaları için partnerlerine güvenebilmeleri gerekir. Toprak burçları bir kez kalplerini açtılar mı son derece sadık, güvenilir ve tutarlı tavırlar sergiler. 


Toprak burçlarının sosyal yaşamları:

Toprak burçları işlerinde ve genel olarak faaliyetlerinde ciddi, gayretli ve dakik hareket ederler. Onlara kolayca güvenilebilir, vicdanlıdırlar ve düzenli oldukları için neredeyse hiçbiri şey unutmazlar. Tek kusurları titizlikleri yüzünden bazen diğer burçlara göre daha yavaş olmalarıdır. Yaptıkları işin gerçek anlamda faydalı olduğunu hissetmeye ihtiyaç duyarlar ve nereye gittiklerini bilmemekten nefret ederler... Kariyer planları kafalarında kesin olarak çizilmiştir, nadiren alışılmışın dışına çıkarlar. İşlerinde güvende hissetmek için finansal güvencelerinin olması şarttır. Astronomik miktarlarda para kazanmak ya da dikkat çekmek istemezler...

 Toprak burçları kendilerinden emin olmayı ve minimum risk almayı severler. Bu abartılı güvenlik ihtiyacı, verdikleri sözlerin arkasında durmayan burçlara hayatlarında yer vermemelerine sebep olabilir. Ve partnerlerine karşı fazla sahiplenici davranabilirler. 

Toprak burçlarıyla iyi geçinmek için ne yapmalı?

Toprak burcu boş sözlerden nefret eder. Onu hayal kırıklığına uğratmayın, özellikle de ona bir söz verdiyseniz. Sizi affetmeyecektir. İlk başta herkese şüpheyle yaklaşan ve ona karşı tutarsız davranılırsa ömür boyu öfkeli kalacak bir Toprak burcunun güvenine asla ihanet etmemelisiniz. Toprak burçları sorumluluk sahibi ve olgun insanlardan hoşlanırlar. Aksi takdirde sizinle daha samimi bir ilişki kurmakta zorlanacaklardır.

Elementler arası uyum:

Toprak burçlarının Ateş burçları ile uyumu:


❤️
+/- Birbirlerini takdir ederler çünkü harekete geçerler, somut şeylerle ilgilenirler ve birlikte bir şeyler başarmaktan keyif alırlar. Öte yandan, inatçı Toprak burcu, kendisine hükmetmek isteyen Ateş burcunun sözlerini dikkate almaz. İkisi de haklı çıkmak ister ve bu durumda işler zorlaşır...
Toprak burçlarının Hava burçları ile uyumu: +/-
❤️
Toprak burcu, Hava burçlarının ortamın ruh halini değiştirme becerilerinden hoşlar. Hava burcunun mizahı, aşırı sosyalliği bu şekilde çekingenliğinden sıyrılan Toprak burcuna iyi gelir. Yalnızca Hava burcunun ona sadık kalmasını ister ve bu ne yazık ki sık olan bir şey değildir. 
Toprak burçlarının Toprak burcu ile uyumu
❤️‍🔥❤️‍🔥
Birbirlerine çok saygı duyarlar, yardım ederler. Birlikte harika şeyler başarabilirler veya sakin bir gündelik yaşamı paylaşabilirler. Sakinliği, sessizliği ve rutin alışkanlıkları severler. Birlikte sıkılmazlar çünkü basit şeylerden keyif almasını bilirler. 
Toprak burçlarının  Su burçları ile uyumu
❤️❤️‍🩹
Birbirlerini çok takdir ederler çünkü Su burçları, Toprak burcunun dünyasına romantizm, duygu ve şiirsellik bahşeder.. Ama Toprak burcu pratik hayatta her şeyi kendisinin yapması gerektiğini hissederse işler bozuşur.


Toprak burçlarının gezegenleri

Her burç belli gezegenler tarafından yönetilir. Burçların kişiliklerini büyük ölçüde onlar belirler. Peki Toprak burçları hangi gezegenler tarafından yönetilmektedir?

Boğa, Venüs tarafından yönetilir

Mesafeli biri olsa da, Venüs Boğa'nın hislerini ve duygularını ifade etmesine yardımcı olur. Yaratıcı ve icatçıdır, tutkusu için her şeyi yapmaya hazırdır. Sabırlı ve dengeli insanlardır, yargılamadan veya harekete geçmeden önce gözlemlemeyi tercih ederler.

Başak, Merkür tarafından yönetilir

İletişim gezegeni Merkür tarafından yönetilen Başak, yeni insanlarla tanışmak ve hareketli bir sosyal yaşama sahip olmaktan keyif alır. Ancak temkinli biridir ve bir insana bağlanması çok zaman alır. 

Oğlak, Satürn tarafından yönetilir

Sağduyu ve yalnızlık, Satürn'le ilişkilendirilir ve Oğlak burcunu karakteristik özellikleridir. Sakin ve temkinlidir, boş yere konuşmaktansa sessiz kalmayı tercih eder. Sadece uygun zamanda iyice emin olduğu fikirlerini paylaşır. 

Discrétion et solitude sont les maîtres mots du Capricorne gouverné par Saturne. Calme et prudent, il préfère se taire que de parler pour de rien dire, mais croit beaucoup en ses opinions qu’il n’étale pas, mais distille au moment opportun.


Toprak burçlarına dair özellikleri artık biliyorsunuz. O halde diğer elementleri keşfetmeye ne dersiniz? 

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!
Astrocenter'da Yeni Misiniz?
Bizi daha yakından tanıyabilmeniz için, Ücretsiz 10 Dakika spiritüel danışmanlık hediye ediyoruz!
İstediğiniz spiritüel koçu seçin ve tüm sorularınızı sorun! Hoşgeldin hediyesinden yararlanmak için tek şart bir hesap oluşturmak! 👇


Merak ettiklerinizi spiritüel koçlara sorun! 

Binlerce danışanın aklındaki sorulara sezgisel güçlerini kullanarak yanıt vermiş spiritüel koçlarla görüşün! %99 ve üzeri oranda müşteri memnuniyeti sunan uzmanlarımızdan birini seçin ve danışın!

💫 Gelecek vizyonunuzu aydınlatmak için tüm sorularınızı medyum, falcı, astrolog veya ruhsal danışmanlarla paylaşabilirsiniz.💫

Alya Arkın

Alya Arkın

Spiritüel Danışman
⭐%100 olumlu yorum

Hemen Görüş
Hale Sargın

Hale Sargın

Falcı - Medyum
⭐%99,7 olumlu yorum

Hemen Görüş
Uzay Kutlu

Uzay Kutlu

Fal Danışmanı
⭐%99,8 olumlu yorum

Hemen Görüş

En popüler içerikler

Yükselen burcumu nasıl hesaplarım?

Yükselen burcunuz doğum haritanızda çok önemli bir konuma sahiptir. Astrolojik bağlamda diğer insanlarla nasıl ilişki kurduğunuz ve kendi benliğinizi algılama biçiminizi belirler. Aşağıda sizlerle paylaştığımız yöntemle yükselen burcunuzu hesaplayın ve Güneş burcunuz, dolayısıyla da ilişkileriniz üzerindeki etkilerini keşfedin!

Koç Burcu Erkeğini Sekiz Adımda Baştan Çıkarın

Koç burcu insanları etkileyen tutkulu ve güçlü bir kişiliğe sahiptir. Ama dikkatli olun. Koç burcu çok çapkındır. Kur yapmayı çok sever ama çabucak da sıkılır... Uzman astrologlarımız Koç burcunu baştan çıkarmanın püf noktalarını bizlerle paylaşıyor!

YEŞİLÇAM USTALARI VE BURÇLAR

Onlar kalbimize taht kuran, repliklerini ezbere söylediğimiz, ortak kültürümüzün yapıtaşı filmleri canlandıran sanatçılar. Onlar Yeşilçam’ı Yeşilçam yapan samimiyetin kahramanları. Onları birçok rolde gördük tanıdık. Peki burçlarını da bilmek ister misiniz?

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

2024 Burç Yorumları: Bu Yılın Önemli Tarihleri

Uzman astrologlarımız, 2024 burç yorumlarını hazırlamak için büyük bir dikkatle gezegenlerin hareketlerini inceledi. Gezegenler, gelecekteki olaylara dair bilgi veren en güvenilir kaynaklardır. Bazı astrolojik olaylar hem negatif hem de pozitif anlamda o kadar güçlüdür ki etkilerini burçlarımıza göre farklı düzeylerde hissederiz. İşte bu yılın kaçırılmayacak astrolojik olayları...

Ay Takvimine Göre Saç Kestirmek: Doğru zamanı seçin!

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

En Şanssız 5 Burç Hangileri?

İnsanın kendi şansını kendi yarattığı söylenir. Peki ya kötü şans nasıl ortaya çıkar? Yanlış bir seçimle mi yoksa kaderin cilvesiyle mi? Bu kendi seçimimiz de olsa kaderin bir oyunu da olsa, Akrep ve Oğlak gibi bazı burçlar kötü şansı kendilerine çekmek konusunda epey yeteneklidir! İşte bu 5 burç...

En Sadakatsiz Burçlar Hangileri?

Araştırmalara göre bazı burçların aldatmaya daha çok meyilli olduğu söyleniyor. Peki bu burçlar hangileri? Uzman astrologlarımız sayesinde ilişkilerinizde uzak durmanız gereken burçları keşfedin!

Ay'ın Hamilelik Üzerindeki Etkileri

Çocuk yapmaya karar verdiniz ve bir süredir aklınızda sadece bu var! Peki hızlı bir şekilde hamile kalmak nasıl mümkündür? Çocuğunuz olması için Ay'ın size yardımının dokunabileceğini biliyor muydunuz? Hamile kalma şansınızı artıracak tavsiyelerimize kulak verin!