Toprak Burçlarının Özellikleri

tarihinde

Tıpkı dünya gibi fiziksel ve somut şeylerle bağlantılı olan Toprak burçları içe dönük ve materyalisttir. Eğer Boğa, Başak ya da Oğlak burcuysanız, toprağın bahşettiği gerçekçiliği taşıyan bu sakin burçlar ailesine aitsiniz demektir. Kişiliğiniz ve aşk hayatınıza dair tüm detaylar burada!

Toprak Burçlarının Özellikleri

Farklı Toprak burçlarının ortak özellikleri nelerdir? Ateş elementi Boğa, Başak ve Oğlak burçları üzerinde ne tarz etkilere sahiptir? Bu cevaplar ve daha fazlası yazımızda!Geleceğe dair sorularınız mı var? Falcılarımızla iletişime geçinToprak burçlarının iki ortak özelliği 

1. Pragmatik düşünme becerisi

Toprak, somut, maddi olan ve çaba gerektiren unsurlarla ilişkilendirilir. Bir şeyler elde etmek için toprağı işlemek gerekir. Bu yüzden bu element tarafından yönetilen burçlar iyi yapılmış işleri sever ve hedeflerinden asla geri dönmezler. Onlar aynı zamanda burçlar arasında en gerçekçi olanlardır. Olağanüstü bir pragmatizmle donatılmışlardır. Bu nedenle maddi güvence onlar için çok önemlidir.

2. Mesafeli tavırlar ve kayıtsızlık

Dikkatli olun, aşırıya kaçan bu gerçekçilikleri yüzünden, bu burçlar soğuk, kayıtsız, esneklikten uzak olmalarıyla ünlüdür. Bu kısmen doğru olsa da, aynı zamanda duyarlılıklarını maskelemelerine ve birçok engele ve zorluğa sabır ve kararlılıkla karşı gelmelerine olanak sağlayan bir dış kabuk gibidir. 

Toprak burçları ve aşk hayatı

Tıpkı bitkiyi büyütmek için sadece suya, Güneş'e ve biraz da ilgiye ihtiyaç duyan toprak gibi Toprak burçları da, ellerinden gelenin en iyisini yapmak için çok az ve temel şeylere ihtiyaç duyar: Fiziksel güzellik, duygusallık, cinsellik, güvenlik, istikrar ve huzur. Bir ev kurma arzuları olsa da gerçekten bağlanmak için zamanın geçmesi gerekir.

❤️
Toprak burçları sevildiklerine dair somut kanıtlara ihtiyaç duyar. Konuşan, söz veren ama sonunda güvenini boşa çıkaran insanlardan nefret ederler. İlla pahalı hediyeler beklemezler, karşıdaki kişinin kendilerini güvende hissettirmesini isterler. verici varlığını ararlar. Kalplerini tamamen açmaları için partnerlerine güvenebilmeleri gerekir. Toprak burçları bir kez kalplerini açtılar mı son derece sadık, güvenilir ve tutarlı tavırlar sergiler. 


Toprak burçlarının sosyal yaşamları:

Toprak burçları işlerinde ve genel olarak faaliyetlerinde ciddi, gayretli ve dakik hareket ederler. Onlara kolayca güvenilebilir, vicdanlıdırlar ve düzenli oldukları için neredeyse hiçbiri şey unutmazlar. Tek kusurları titizlikleri yüzünden bazen diğer burçlara göre daha yavaş olmalarıdır. Yaptıkları işin gerçek anlamda faydalı olduğunu hissetmeye ihtiyaç duyarlar ve nereye gittiklerini bilmemekten nefret ederler... Kariyer planları kafalarında kesin olarak çizilmiştir, nadiren alışılmışın dışına çıkarlar. İşlerinde güvende hissetmek için finansal güvencelerinin olması şarttır. Astronomik miktarlarda para kazanmak ya da dikkat çekmek istemezler...

 Toprak burçları kendilerinden emin olmayı ve minimum risk almayı severler. Bu abartılı güvenlik ihtiyacı, verdikleri sözlerin arkasında durmayan burçlara hayatlarında yer vermemelerine sebep olabilir. Ve partnerlerine karşı fazla sahiplenici davranabilirler. 

Toprak burçlarıyla iyi geçinmek için ne yapmalı?

Toprak burcu boş sözlerden nefret eder. Onu hayal kırıklığına uğratmayın, özellikle de ona bir söz verdiyseniz. Sizi affetmeyecektir. İlk başta herkese şüpheyle yaklaşan ve ona karşı tutarsız davranılırsa ömür boyu öfkeli kalacak bir Toprak burcunun güvenine asla ihanet etmemelisiniz. Toprak burçları sorumluluk sahibi ve olgun insanlardan hoşlanırlar. Aksi takdirde sizinle daha samimi bir ilişki kurmakta zorlanacaklardır.

Elementler arası uyum:

Toprak burçlarının Ateş burçları ile uyumu:


❤️
+/- Birbirlerini takdir ederler çünkü harekete geçerler, somut şeylerle ilgilenirler ve birlikte bir şeyler başarmaktan keyif alırlar. Öte yandan, inatçı Toprak burcu, kendisine hükmetmek isteyen Ateş burcunun sözlerini dikkate almaz. İkisi de haklı çıkmak ister ve bu durumda işler zorlaşır...
Toprak burçlarının Hava burçları ile uyumu: +/-
❤️
Toprak burcu, Hava burçlarının ortamın ruh halini değiştirme becerilerinden hoşlar. Hava burcunun mizahı, aşırı sosyalliği bu şekilde çekingenliğinden sıyrılan Toprak burcuna iyi gelir. Yalnızca Hava burcunun ona sadık kalmasını ister ve bu ne yazık ki sık olan bir şey değildir. 
Toprak burçlarının Toprak burcu ile uyumu
❤️‍🔥❤️‍🔥
Birbirlerine çok saygı duyarlar, yardım ederler. Birlikte harika şeyler başarabilirler veya sakin bir gündelik yaşamı paylaşabilirler. Sakinliği, sessizliği ve rutin alışkanlıkları severler. Birlikte sıkılmazlar çünkü basit şeylerden keyif almasını bilirler. 
Toprak burçlarının  Su burçları ile uyumu
❤️❤️‍🩹
Birbirlerini çok takdir ederler çünkü Su burçları, Toprak burcunun dünyasına romantizm, duygu ve şiirsellik bahşeder.. Ama Toprak burcu pratik hayatta her şeyi kendisinin yapması gerektiğini hissederse işler bozuşur.


Toprak burçlarının gezegenleri

Her burç belli gezegenler tarafından yönetilir. Burçların kişiliklerini büyük ölçüde onlar belirler. Peki Toprak burçları hangi gezegenler tarafından yönetilmektedir?

Boğa, Venüs tarafından yönetilir

Mesafeli biri olsa da, Venüs Boğa'nın hislerini ve duygularını ifade etmesine yardımcı olur. Yaratıcı ve icatçıdır, tutkusu için her şeyi yapmaya hazırdır. Sabırlı ve dengeli insanlardır, yargılamadan veya harekete geçmeden önce gözlemlemeyi tercih ederler.

Başak, Merkür tarafından yönetilir

İletişim gezegeni Merkür tarafından yönetilen Başak, yeni insanlarla tanışmak ve hareketli bir sosyal yaşama sahip olmaktan keyif alır. Ancak temkinli biridir ve bir insana bağlanması çok zaman alır. 

Oğlak, Satürn tarafından yönetilir

Sağduyu ve yalnızlık, Satürn'le ilişkilendirilir ve Oğlak burcunu karakteristik özellikleridir. Sakin ve temkinlidir, boş yere konuşmaktansa sessiz kalmayı tercih eder. Sadece uygun zamanda iyice emin olduğu fikirlerini paylaşır. 

Discrétion et solitude sont les maîtres mots du Capricorne gouverné par Saturne. Calme et prudent, il préfère se taire que de parler pour de rien dire, mais croit beaucoup en ses opinions qu’il n’étale pas, mais distille au moment opportun.


Toprak burçlarına dair özellikleri artık biliyorsunuz. O halde diğer elementleri keşfetmeye ne dersiniz? 

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

24 Şubat Başak Dolunayı: Daha iyisini yapma fırsatı

Bu ay Dolunay 24 Şubat Cumartesi günü Başak burcunda gerçekleşecek. Bizi yaşamımızla ilgili sorumluluk almaya davet eden bu Dolunay'In etkisi altında benliğimizi dürüstçe gözden geçirmeye ve kendimizle ilgili neleri iyileştirebileceğimizi anlamaya çalışacağız.

Kova Burcunun Özellikleri

20 Ocak ve 19 Şubat tarihleri arasında doğan Kova bağımsızlığına düşkün bir burçtur. Ait olduğu çevreden ve prensiplerden ayrışıp başka bir yolda ilerlemek ister. Kendi değer yargılarını belirlemeyi tercih eden Kova, düşünme ve harekete geçme özgürlüğünü ortaya koymak için çabalar. Özgün, yenilikçi, meraklı ve değişken bu burç her duruma uyum sağlamayı başarabilir. Kova burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

2024 Ay Takvimi

Bizi çoğu zaman uykusuz bıraksa da Dolunay’ı seyretmek ne kadar da keyiflidir! Bahçe düzenlemek, saç kestirmek, doğumlar ve gerginlikler: Ay’ın evrelerini iyi bilmek size gündelik hayatta önemli kazançlar sağlar. Sizin için hazırladığımız 2022 takvimi sayesinde siz de bu fırsatlardan faydalanın!

Burçların Aşk Uyumu

Aşk ilişkileri her ne kadar karmaşık olsalar da burçların uyumu sayesinde hangi burçlarla iyi geçindiğinizi ve hangilerinden kaçınmanız gerektiğini öğrenmeniz mümkün. İlişkinizin yürüyüp yürümeyeceğini ya da ideal partnerinizin nasıl olması gerektiğini mi merak ediyorsunuz? O zaman burcunuzun diğer burçlarla uyumunu keşfetmenin tam zamanı!

Doğum Haritası Analizi Nasıl Yapılır?

Doğum haritanız kişiliğiniz ve geleceğiniz hakkında her şeyi bir bir ortaya koyar! Doğum haritası analizi sayesinde kendinizi ve çevrenizdekileri daha iyi tanıyarak daha doğru kararlar alabilirsiniz. Astroloji yazılarımız ve doğum haritası analizinizle kişiliğinizin sırlarını keşfedin!

En Sevilen Yazılar

Numeroloji 2024: Sayılardaki Kaderiniz

2024, 8 rakamının yılı olacak. Sonsuzluğu ve gücü temsil eden bu rakam global boyutta bir adalet ve denge arayışına işaret ediyor. Büyük zıtlıkların ortasında, hak ve idealler için verilen büyük mücadele bizi bekleyen yıla damgasını vuracak. Kişisel yıl sayınızı kullanarak, 2024'te sizi nelerin beklediğini keşfedin!

Ay Takvimine Göre Saç Kestirmek: Doğru zamanı seçin!

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

Kuşların Ardındaki Gizli Anlamlar ve Semboller

Eğer kanatları kocaman açılmış bir kartal görmek başarıya işaret ediyorsa, bir kuzgunun bakışına rast gelmek kötü şeylere alamettir! Huzurlu bir şekilde bir o yana bir bu yana uçan ya da yanı başımızda duran kuşlar geleceğimize dair gizemlerle doludur. Onların ötüşlerini dinleyip türlerini tespit ederek bu mesajları anlamak mümkündür. Hayat size neler mi hazırlıyor? Cevaplar gökyüzünde ve bu yazıda!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey