Çin Astrolojisinde Yükselen Burçlar

tarihinde

Yükselen burçlar en az burcun kendisi kadar kişiliğimizin şekillenmesinde etkilidir. Yükselen burcu, doğum anınızda yükselmekte olan burcun açısı belirler. Merak etmeyin! Yükseleni hesaplamak çok ama çok kolaydır. Tek ihtiyacımız olan doğum tarihiniz. Hazırsanız Çin astrolojisindeki Yükselen'inizi keşfetmeye başlayalım!

Çin Astrolojisinde Yükselen Burçlar

Çin astrolojisindeki burcunuzu bildiğinize göre şimdi sırada Yükseleninizi hesaplamak var!  


Çin Astrolojisinde Yükselen Nasıl Hesaplanır?

Gayet basit! Eğer doğum saatinizi biliyorsanız anında Yükselen'ininizi öğrenebilirsiniz. Geriye sadece doğdunuz mevsime göre küçük bir hesaplama yapmak kalıyor!

  • Kış mevsiminde doğduysanız doğdunuz saatten bir saat çıkarın. (13:37  yerine 12:37)
  • Yaz mevsiminde doğduysanız, doğum saatinizden iki saat eksiltin. (13:37 yerine 11:37)

Ardından aşağıda sizin için hazırladığımız tabloya bakın ve Yükselen burcunuzu keşfedin!


23:01 - 01:00


Yükseleniniz Fare

01:01 - 03:00


Yükseleniniz Öküz


03:01 - 05:00


Yükseleniniz Kaplan

05:01 - 07:00


Yükseleniniz Tavşan

07:01 - 09:00


Yükseleniniz Ejderha

09:01 - 11:00


Yükseleniniz Yılan

11:01 - 13:00


Yükseleniniz At

13:01 - 15:00


Yükseleniniz Keçi

15:01 - 17:00


Yükseleniniz Maymun

17:01 - 19:00


Yükseleniniz Horoz

19:01 - 21:00


Yükseleniniz Köpek

21:01 - 23:00

Yükseleniniz Domuz


Çin astrolojisinde Yükselen ve kişiliğinizdeki etkileri

Yükselen Fare

rat

Oldukça meraklısınız. Kendinizi geliştirmek ve yeni deneyimler kazanmaktan epey zevk alıyorsunuz. Uyum sağlama becerinizi de unutmamak gerek. İletişim kurmak konusunda üstünüze yok ve insanlarla çabucak bağ kurabiliyorsunuz.


♥ Duygusal anlamda Fare Yükseleni'ne sahip kişiler tutkulu ve baştan çıkarıcı bir yöne sahiptir. Meydan okumaktan zevk alıyorsunuz ve hoşlandığınız kişinin kalbini kazanmayı da bu şekilde değerlendiriyorsunuz. Sanki Koç burcunun uzaktan kuzeni gibi içgüdülerinize göre hareket ediyorsunuz. Yalnızca kalbinizden geçenlere kulak veriyorsunuz.  


Yükselen Öküz

boeuf

Bu Yükselen burç sayesinde daima dirayetli ve kararlı bir tavır ortaya koymayı başarıyorsunuz. Ulaşamayacağınız bir hedef söz konusu olamaz! Gözünüz kararmış bir şekilde harekete geçtiğiniz sanılmasın! Aksine oldukça sakin, düşünmeden hareket etmeyen, pragmatik bir insansınız. Dayanıklılığınız sayesinde her türlü görevi başarıyla tamamlıyorsunuz. 


♥ Aşk hayatında korumacı bir yöne sahipsiniz ve geleneklere oldukça bağlısınız.


Yükselen Kaplan

tigre

Cesaretinizden dolayı risk almayı ve maceraya atılmayı seviyorsunuz. Tıpkı bu vahşi kaplan gibi sevdiklerinizle ilgilenmekten, onları koruyup kollamaktan büyük zevk alıyorsunuz. İnsanlar sizinle vakit geçirmeye bayılıyor zira daima yüksek dozda enerjiyi beraberinizde getiriyorsunuz!


♥ Aşk hayatınızda coşkulu ve tutkulusunuz. Hevesli yönünüz hayalinizdeki ortak planlarınızı daha da sağlamlaştırıyor. 


Yükselen Tavşan

lievre

Görece sakin ve pasif bir karaktere sahip olan bu Yükselen sizin huzur içinde yaşamınızı sağlar. Yüksek beklentilerle yaşamınızı zehir etmek mi? Asla böyle bir şey söz konusu olamaz. Rahatınız yerinde olduğu ve kendinizi güvende hissettiğiniz sürece size göre her şey yolunda! Ayrıca yaşam alanınıza çok önem veriyorsunuz ve onu adeta bir sığınak olarak görüyorsunuz. 


♥ Aşk hayatında hararetli ve çok tartışmalı bir atmosferde ilişki sürdürmeniz mümkün değil. Doğal olarak da partnerinizin burcu ne olursa olsun onun fevri hareketlerini ve coşkusunu bastırıyorsunuz. 


Yükselen Ejderha

dragon

Hırs, kararlılık ve irade: İşte sizi kusursuz bir şekilde tanımlayan üç ifade. Cesaretiniz ve risk almaya yönelik eğiliminiz dolayısıyla sürekli takdir edilmek istiyorsunuz. Ki işe yarıyor da! Ama her şeyden önce pozitif düşünme beceriniz, dürüstlüğünüz ve bitmek bilmeyen enerjinizle dikkat çekiyorsunuz. 


♥ Kalbinizin sahibi için de her türlü riski almaya hazırsınız. Coşkulu ve tutkulu bir aşıksınız ve sevdiğiniz kişiyi kıskanmadan edemiyorsunuz!


Yükselen Yılanserpent

Becerikli ve içe dönük bir insan olarak tüm girişimlerinizi olabilecek en mütevazı şekilde gerçekleştirme yeteneğine sahipsiniz. Siz hedefinize ulaşmadan evvel kimse aklınızdan neler geçtiğini bilemiyor. Hiçbir işinizi şansa bırakmıyorsunuz ve kriz anında bile soğukkanlılığınızı asla yitirmiyorsunuz. 


♥ Tıpkı bir yılan gibi kurnaz stratejilerinizle insanların kalplerini çalmayı beceriyorsunuz. Tabii siz onun gibi tehlikeli değil ama karizmatiksiniz! 


Yükselen Atcheval

Yükseleniniz sayesinde akıl almaz bir enerjiye ve güçlü bir bağımsızlık ihtiyacına sahipsiniz. Biri rutin dedi mi oradan koşarak uzaklaşıyorsunuz. Siz maceralar için yaratılmışsınız. Bu yüzden de arzularınız ve istekleriniz size yol gösteriyor! 


♥ Eğer mantığınıza göre hareket ediyorsanız ilişkinizin ritmini biraz yavaşlatma olasılığınız yüksek. Bunun dışında özgürlük ve bağımsızlık ihtiyacınız her şeyden önde konumlanıyor.


Yükselen Keçi

Seçim yapmak ve bazı sorumluluklar üstlenmek tereddütlü Keçi burcu için oldukça zorlayıcı şeylerdir. Kararsızlığınıza ayrıca tembelliğiniz de sebep olabilmektedir. Buna karşın yaratıcılığınızı ortaya koymak söz konusu oldu mu sizden iyisini bulmak mümkün değil. Sanatsal bakışınız ve sezgileriniz oldukça gelişmiş bir seviyede.


♥ Partneriniz sizin yanınızda sevildiğini ve anlaşıldığını hisseder zira her türlü duyguya yönelik ustalıklı bir kavrayışa sahipsiniz.


Yükselen Maymun

singe

El becerileriniz oldukça gelişmiş ve capcanlı bir zihne sahipsiniz. Bu yüzden de sürekli hareket etmeye ve yeni insanlarla tanışmaya ihtiyaç duyuyorsunuz. Her türlü koşula uyum sağlıyorsunuz ve sizle zaman geçirmekten keyif almayan birilerini bulmak pek mümkün değil! 


♥ Bir ilişkide gerekli olan her şeye sahipsiniz. Partneriniz enerjinizi ve olumlu düşüncelerinizi takdir ediyor. 


Yükselen Horoz

ascendant chinois coq

Topluluk içinde daima farkınızı ortaya koymak istiyorsunuz! Etrafınızda insanların olması ve takdir edilmek hoşunuza gidiyor. Başkalarının dikkatini çekmek söz konusu olduğunda bazen sınırlarınızı zorluyorsunuz. Ama hayli dışa dönük kişiliğinizin aksine gizemli bir kişiliğe de sahipsiniz. 


♥ Aşk hayatınızda sadık, yardımsever ve korumacı tavırlar sergiliyorsunuz. Partnerinizi diğer insanların gözünden sakınmaya eğiliminiz var.


Yükselen Köpekchien

Yükselen burcunuz sayesinde empati gücünüz yüksek ve bu sayede insanları mutlu etmek için çabalıyorsunuz. Belki onları yönetmek konusunda becerikli değilsiniz ama arabuluculuk konusunda elinize kimse su dökemez! Nazik, özverili ve karakter sahibi bir insansınız. Gerektiğinde de dişlerinizi göstermekten çekinmiyorsunuz!  


♥Sevdiğiniz insanın yanında kendinizi sorumluluk almaya hazır hissediyorsunuz ve korumacı davranmaktan hoşlanıyorsunuz. 


Yükselen Domuz

cochon

Kontrol sizin uzmanlık alanınız. Asla duygularınıza kapılıp gitmiyorsunuz zira onları anlamlandırmasını ve kontrol etmesini çok iyi biliyorsunuz. Yakınlarınız sizin kolay bağlanan, sempatik ve güvenilir birisi olduğunuzu düşünüyor. İyi kalpliliğinizin yanında ayrıca güçlü bir karaktere sahipsiniz. 


Güven ve sadeliğe dayanan bir ilişkiye ihtiyaç duyuyorsunuz. Bir insandan hoşlandığınız zaman ona sevginizi her şekilde gösteriyorsunuz. Eğer sonunda karşınıza hayatınızın aşkı çıkacaksa, beklemek fikri sizi korkutmuyor.


  • Artık kişiliğinize dair her şeyi öğrendiğinize göre 2021 yılında Çin astrolojisinde sizi nelerin beklediğini keşfetmek için 2021 Çin burç yorumlarınıza göz atmayı unutmayın!

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

24 Şubat Başak Dolunayı: Daha iyisini yapma fırsatı

Bu ay Dolunay 24 Şubat Cumartesi günü Başak burcunda gerçekleşecek. Bizi yaşamımızla ilgili sorumluluk almaya davet eden bu Dolunay'In etkisi altında benliğimizi dürüstçe gözden geçirmeye ve kendimizle ilgili neleri iyileştirebileceğimizi anlamaya çalışacağız.

Kova Burcunun Özellikleri

20 Ocak ve 19 Şubat tarihleri arasında doğan Kova bağımsızlığına düşkün bir burçtur. Ait olduğu çevreden ve prensiplerden ayrışıp başka bir yolda ilerlemek ister. Kendi değer yargılarını belirlemeyi tercih eden Kova, düşünme ve harekete geçme özgürlüğünü ortaya koymak için çabalar. Özgün, yenilikçi, meraklı ve değişken bu burç her duruma uyum sağlamayı başarabilir. Kova burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

2024 Ay Takvimi

Bizi çoğu zaman uykusuz bıraksa da Dolunay’ı seyretmek ne kadar da keyiflidir! Bahçe düzenlemek, saç kestirmek, doğumlar ve gerginlikler: Ay’ın evrelerini iyi bilmek size gündelik hayatta önemli kazançlar sağlar. Sizin için hazırladığımız 2022 takvimi sayesinde siz de bu fırsatlardan faydalanın!

Burçların Aşk Uyumu

Aşk ilişkileri her ne kadar karmaşık olsalar da burçların uyumu sayesinde hangi burçlarla iyi geçindiğinizi ve hangilerinden kaçınmanız gerektiğini öğrenmeniz mümkün. İlişkinizin yürüyüp yürümeyeceğini ya da ideal partnerinizin nasıl olması gerektiğini mi merak ediyorsunuz? O zaman burcunuzun diğer burçlarla uyumunu keşfetmenin tam zamanı!

Doğum Haritası Analizi Nasıl Yapılır?

Doğum haritanız kişiliğiniz ve geleceğiniz hakkında her şeyi bir bir ortaya koyar! Doğum haritası analizi sayesinde kendinizi ve çevrenizdekileri daha iyi tanıyarak daha doğru kararlar alabilirsiniz. Astroloji yazılarımız ve doğum haritası analizinizle kişiliğinizin sırlarını keşfedin!

En Sevilen Yazılar

Numeroloji 2024: Sayılardaki Kaderiniz

2024, 8 rakamının yılı olacak. Sonsuzluğu ve gücü temsil eden bu rakam global boyutta bir adalet ve denge arayışına işaret ediyor. Büyük zıtlıkların ortasında, hak ve idealler için verilen büyük mücadele bizi bekleyen yıla damgasını vuracak. Kişisel yıl sayınızı kullanarak, 2024'te sizi nelerin beklediğini keşfedin!

Ay Takvimine Göre Saç Kestirmek: Doğru zamanı seçin!

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

Kuşların Ardındaki Gizli Anlamlar ve Semboller

Eğer kanatları kocaman açılmış bir kartal görmek başarıya işaret ediyorsa, bir kuzgunun bakışına rast gelmek kötü şeylere alamettir! Huzurlu bir şekilde bir o yana bir bu yana uçan ya da yanı başımızda duran kuşlar geleceğimize dair gizemlerle doludur. Onların ötüşlerini dinleyip türlerini tespit ederek bu mesajları anlamak mümkündür. Hayat size neler mi hazırlıyor? Cevaplar gökyüzünde ve bu yazıda!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey