Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Çin Astrolojisinde Yükselen Burçlar

Yükselen burçlar en az burcun kendisi kadar kişiliğimizin şekillenmesinde etkilidir. Yükselen burcu, doğum anınızda yükselmekte olan burcun açısı belirler. Merak etmeyin! Yükseleni hesaplamak çok ama çok kolaydır. Tek ihtiyacımız olan doğum tarihiniz. Hazırsanız Çin astrolojisindeki Yükselen'inizi keşfetmeye başlayalım!

Çin astrolojisindeki burcunuzu bildiğinize göre şimdi sırada Yükseleninizi hesaplamak var!  


Çin Astrolojisinde Yükselen Nasıl Hesaplanır?

Gayet basit! Eğer doğum saatinizi biliyorsanız anında Yükselen'ininizi öğrenebilirsiniz. Geriye sadece doğdunuz mevsime göre küçük bir hesaplama yapmak kalıyor!

  • Kış mevsiminde doğduysanız doğdunuz saatten bir saat çıkarın. (13:37  yerine 12:37)
  • Yaz mevsiminde doğduysanız, doğum saatinizden iki saat eksiltin. (13:37 yerine 11:37)

Ardından aşağıda sizin için hazırladığımız tabloya bakın ve Yükselen burcunuzu keşfedin!


23:01 - 01:00


Yükseleniniz Fare

01:01 - 03:00


Yükseleniniz Öküz


03:01 - 05:00


Yükseleniniz Kaplan

05:01 - 07:00


Yükseleniniz Tavşan

07:01 - 09:00


Yükseleniniz Ejderha

09:01 - 11:00


Yükseleniniz Yılan

11:01 - 13:00


Yükseleniniz At

13:01 - 15:00


Yükseleniniz Keçi

15:01 - 17:00


Yükseleniniz Maymun

17:01 - 19:00


Yükseleniniz Horoz

19:01 - 21:00


Yükseleniniz Köpek

21:01 - 23:00

Yükseleniniz Domuz


Çin astrolojisinde Yükselen ve kişiliğinizdeki etkileri

Yükselen Fare

rat

Oldukça meraklısınız. Kendinizi geliştirmek ve yeni deneyimler kazanmaktan epey zevk alıyorsunuz. Uyum sağlama becerinizi de unutmamak gerek. İletişim kurmak konusunda üstünüze yok ve insanlarla çabucak bağ kurabiliyorsunuz.


♥ Duygusal anlamda Fare Yükseleni'ne sahip kişiler tutkulu ve baştan çıkarıcı bir yöne sahiptir. Meydan okumaktan zevk alıyorsunuz ve hoşlandığınız kişinin kalbini kazanmayı da bu şekilde değerlendiriyorsunuz. Sanki Koç burcunun uzaktan kuzeni gibi içgüdülerinize göre hareket ediyorsunuz. Yalnızca kalbinizden geçenlere kulak veriyorsunuz.  


Yükselen Öküz

boeuf

Bu Yükselen burç sayesinde daima dirayetli ve kararlı bir tavır ortaya koymayı başarıyorsunuz. Ulaşamayacağınız bir hedef söz konusu olamaz! Gözünüz kararmış bir şekilde harekete geçtiğiniz sanılmasın! Aksine oldukça sakin, düşünmeden hareket etmeyen, pragmatik bir insansınız. Dayanıklılığınız sayesinde her türlü görevi başarıyla tamamlıyorsunuz. 


♥ Aşk hayatında korumacı bir yöne sahipsiniz ve geleneklere oldukça bağlısınız.


Yükselen Kaplan

tigre

Cesaretinizden dolayı risk almayı ve maceraya atılmayı seviyorsunuz. Tıpkı bu vahşi kaplan gibi sevdiklerinizle ilgilenmekten, onları koruyup kollamaktan büyük zevk alıyorsunuz. İnsanlar sizinle vakit geçirmeye bayılıyor zira daima yüksek dozda enerjiyi beraberinizde getiriyorsunuz!


♥ Aşk hayatınızda coşkulu ve tutkulusunuz. Hevesli yönünüz hayalinizdeki ortak planlarınızı daha da sağlamlaştırıyor. 


Yükselen Tavşan

lievre

Görece sakin ve pasif bir karaktere sahip olan bu Yükselen sizin huzur içinde yaşamınızı sağlar. Yüksek beklentilerle yaşamınızı zehir etmek mi? Asla böyle bir şey söz konusu olamaz. Rahatınız yerinde olduğu ve kendinizi güvende hissettiğiniz sürece size göre her şey yolunda! Ayrıca yaşam alanınıza çok önem veriyorsunuz ve onu adeta bir sığınak olarak görüyorsunuz. 


♥ Aşk hayatında hararetli ve çok tartışmalı bir atmosferde ilişki sürdürmeniz mümkün değil. Doğal olarak da partnerinizin burcu ne olursa olsun onun fevri hareketlerini ve coşkusunu bastırıyorsunuz. 


Yükselen Ejderha

dragon

Hırs, kararlılık ve irade: İşte sizi kusursuz bir şekilde tanımlayan üç ifade. Cesaretiniz ve risk almaya yönelik eğiliminiz dolayısıyla sürekli takdir edilmek istiyorsunuz. Ki işe yarıyor da! Ama her şeyden önce pozitif düşünme beceriniz, dürüstlüğünüz ve bitmek bilmeyen enerjinizle dikkat çekiyorsunuz. 


♥ Kalbinizin sahibi için de her türlü riski almaya hazırsınız. Coşkulu ve tutkulu bir aşıksınız ve sevdiğiniz kişiyi kıskanmadan edemiyorsunuz!


Yükselen Yılanserpent

Becerikli ve içe dönük bir insan olarak tüm girişimlerinizi olabilecek en mütevazı şekilde gerçekleştirme yeteneğine sahipsiniz. Siz hedefinize ulaşmadan evvel kimse aklınızdan neler geçtiğini bilemiyor. Hiçbir işinizi şansa bırakmıyorsunuz ve kriz anında bile soğukkanlılığınızı asla yitirmiyorsunuz. 


♥ Tıpkı bir yılan gibi kurnaz stratejilerinizle insanların kalplerini çalmayı beceriyorsunuz. Tabii siz onun gibi tehlikeli değil ama karizmatiksiniz! 


Yükselen Atcheval

Yükseleniniz sayesinde akıl almaz bir enerjiye ve güçlü bir bağımsızlık ihtiyacına sahipsiniz. Biri rutin dedi mi oradan koşarak uzaklaşıyorsunuz. Siz maceralar için yaratılmışsınız. Bu yüzden de arzularınız ve istekleriniz size yol gösteriyor! 


♥ Eğer mantığınıza göre hareket ediyorsanız ilişkinizin ritmini biraz yavaşlatma olasılığınız yüksek. Bunun dışında özgürlük ve bağımsızlık ihtiyacınız her şeyden önde konumlanıyor.


Yükselen Keçi

Seçim yapmak ve bazı sorumluluklar üstlenmek tereddütlü Keçi burcu için oldukça zorlayıcı şeylerdir. Kararsızlığınıza ayrıca tembelliğiniz de sebep olabilmektedir. Buna karşın yaratıcılığınızı ortaya koymak söz konusu oldu mu sizden iyisini bulmak mümkün değil. Sanatsal bakışınız ve sezgileriniz oldukça gelişmiş bir seviyede.


♥ Partneriniz sizin yanınızda sevildiğini ve anlaşıldığını hisseder zira her türlü duyguya yönelik ustalıklı bir kavrayışa sahipsiniz.


Yükselen Maymun

singe

El becerileriniz oldukça gelişmiş ve capcanlı bir zihne sahipsiniz. Bu yüzden de sürekli hareket etmeye ve yeni insanlarla tanışmaya ihtiyaç duyuyorsunuz. Her türlü koşula uyum sağlıyorsunuz ve sizle zaman geçirmekten keyif almayan birilerini bulmak pek mümkün değil! 


♥ Bir ilişkide gerekli olan her şeye sahipsiniz. Partneriniz enerjinizi ve olumlu düşüncelerinizi takdir ediyor. 


Yükselen Horoz

ascendant chinois coq

Topluluk içinde daima farkınızı ortaya koymak istiyorsunuz! Etrafınızda insanların olması ve takdir edilmek hoşunuza gidiyor. Başkalarının dikkatini çekmek söz konusu olduğunda bazen sınırlarınızı zorluyorsunuz. Ama hayli dışa dönük kişiliğinizin aksine gizemli bir kişiliğe de sahipsiniz. 


♥ Aşk hayatınızda sadık, yardımsever ve korumacı tavırlar sergiliyorsunuz. Partnerinizi diğer insanların gözünden sakınmaya eğiliminiz var.


Yükselen Köpekchien

Yükselen burcunuz sayesinde empati gücünüz yüksek ve bu sayede insanları mutlu etmek için çabalıyorsunuz. Belki onları yönetmek konusunda becerikli değilsiniz ama arabuluculuk konusunda elinize kimse su dökemez! Nazik, özverili ve karakter sahibi bir insansınız. Gerektiğinde de dişlerinizi göstermekten çekinmiyorsunuz!  


♥Sevdiğiniz insanın yanında kendinizi sorumluluk almaya hazır hissediyorsunuz ve korumacı davranmaktan hoşlanıyorsunuz. 


Yükselen Domuz

cochon

Kontrol sizin uzmanlık alanınız. Asla duygularınıza kapılıp gitmiyorsunuz zira onları anlamlandırmasını ve kontrol etmesini çok iyi biliyorsunuz. Yakınlarınız sizin kolay bağlanan, sempatik ve güvenilir birisi olduğunuzu düşünüyor. İyi kalpliliğinizin yanında ayrıca güçlü bir karaktere sahipsiniz. 


Güven ve sadeliğe dayanan bir ilişkiye ihtiyaç duyuyorsunuz. Bir insandan hoşlandığınız zaman ona sevginizi her şekilde gösteriyorsunuz. Eğer sonunda karşınıza hayatınızın aşkı çıkacaksa, beklemek fikri sizi korkutmuyor.


  • Artık kişiliğinize dair her şeyi öğrendiğinize göre 2021 yılında Çin astrolojisinde sizi nelerin beklediğini keşfetmek için 2021 Çin burç yorumlarınıza göz atmayı unutmayın!

Burç yorumlarınız sayesinde geleceğinize ışık tutun!

Balık Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Kova Burcu İçin 2021 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Oğlak Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Yay Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Akrep Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Terazi Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!

Güncel makalelerimiz

1 Şubat 2022 Yeniayı: Harika Bir Başlangıç!  Bizi nasıl bir Yeniay bekliyor?
2022'de Hangi Burçlar Birbirleriyle Daha İyi Anlaşacak?  Bu yıl en iyi arkadaşınız kim olacak?
18 Ocak Dolunayı: İlişkilerinizde Her Şey Yoluna Giriyor.  Dolunay burcunuzu nasıl etkileyecek?

Ay, size ne söylüyor?

Çin Hamilelik Takvimi: Kız mı Erkek mi?  Tüm cevaplar Çin Takvimi'nde!
Çin Hamilelik Takvimi: Kız mı Erkek mi?  Tüm cevaplar Çin Takvimi'nde!
2022 Ay Takvimi  Hiçbir Dolunay'ı es geçmeyin!

Burçlar ve kişiliğiniz

1 Şubat 2022 Yeniayı: Harika Bir Başlangıç!  Bizi nasıl bir Yeniay bekliyor?
2022'de Hangi Burçlar Birbirleriyle Daha İyi Anlaşacak?  Bu yıl en iyi arkadaşınız kim olacak?
18 Ocak Dolunayı: İlişkilerinizde Her Şey Yoluna Giriyor.  Dolunay burcunuzu nasıl etkileyecek?
2022 Ay Takvimi  Hiçbir Dolunay'ı es geçmeyin!
2 Ocak Oğlak Yeniayı: Zirveyi Hedefleyin!  Bizi nasıl bir Yeniay bekliyor?
2022 Burç Yorumları: Bu Yılın Önemli Tarihleri  Bu tarihleri sakin atlamayın!

Bizimle iletişime geçin.