2024 tahminleri: Yıldızlar Bize Ne Sürprizler Hazırlıyor?

tarihinde

Uzman astrologlarımız 2024 yılında tüm dünyayı etkileyecek olaylara dair tahminler yürütüyor. Yıldızlar bizi 2023 defterini kapatmaya ancak hatalarımızdan ders çıkarmayı da unutmamaya davet ediyor. Peki 2024 yılında tüm dünyada neler yaşanacak? Bu yıla dair tahminlerimizi keşfetmeye hazır olun.

2024 tahminleri: Yıldızlar Bize Ne Sürprizler Hazırlıyor?

2023, büyük sarsıntılar ve derin kargaşaların hiç eksilmediği bir yıl oldu. Yıldızlar bize ufuktaki değişimleri haber veriyordu ve haklı da çıktılar. 2024 yıllık burç yorumlarında da gördüğünüz üzere, her şeyi altüst etmek pahasına da olsa tüm gücümüzle daha da ileriye devam etmek için çaba sarf edeceğiz. Bu sıkıntılı dönemde, bilinmezlik bizi hem korkutuyor hem de kendine doğru çekiyor. Karar vermek zor ama herkesin mutlu olmak için kendi yaşamına uygun olarak çaba sarf edeceği kesin. 


Uzman falcılarımız geleceğe dair sorularınızı yanıtlıyor. Bu fırsatı kaçırmayın!2024 yılına dair tahminlerimiz

Ocak: Geleceği değiştirmek için geçmişe bakmak

20 Ocak'a kadar Oğluk burcunda konumlanan Plüton, 2024'e iyi başlamak ve aynı hataları tekrarlamamak adına geçmişe geri dönüp 2023'ü üzerine düşünmeye davet ediyor. Ay başında düz hareketine başlayan Merkür ise durumları daha iyi kavramamızı sağlarken, toplum ve ülkeler arasındaki iletişimi de kolaylaştırıyor. Dolayısıyla Ocak ayında bazı ülkeler beklenmedik bir şekilde ilişkilerini düzeltebilir. Mars, Güneş ve Satürn'e bakılırsa, yaşanan ekonomik sıkıntıları cesaret, enerji ve çalışma isteği takip edecek. Ay sonu geldiğinde Kova burcundaki Plüton bize huzur verecek. İhtiyaç duyduğumuz değişim sürecini hızlandırmanın zamanı geldi! 

Şubat: Karışıklıklar ve gerilimler arasında 

Plüton, Jüpiter ve Uranüs insanlarda bir şeyleri değiştirme,  alışkınlıkları bir kenara bırakma, yerleşik inançları geride bırakma ve geleceğe yönelik planlar yapma ihtiyacını arttırabilir. Bu da geçmişteki yöntemleri, işbirliklerini veya anlaşmaları bir kenara bırakmak kararlarıyla sonuçlanabilir. Ay ortasında Mars - Plüton'un dünya siyaseti üzerindeki etkisi büyük olacak. Tartışmalara,  çarpışan zihinlere ve yüzleşmelere hazır olun. Bu ay toplumdaki iki grup arasında veya siyasi partiler arasında şidddetli anlaşmazlıklar yaşanabilir. 

Mars: Ekonomik gelişmeler

Yıldızlar bir denge arayışı işinde olduğumuzun, anlaştığımız ve güvenebileceğimiz ortaklar bulmaya çalıştığımızın habercisi niteliğinde. Finansal durumumuzu iyileştirmek için çok çalışıyoruz ve bunun için de yeni yöntemler bulmaya çalışıyoruz.

Nisan: Ufak gerilimler 

Mars ve Satürn gerginliklere sebep oluyor: İşlerimizde bir türlü ilerleyemiyoruz. Sürekli iki ileri bir geri gittiğimizi hissediyoruz. Merkür retrosunun da etkisiyle toplumsal anlamda da bir yerinde sayma durumu söz konusu. Bunun etkisiyle ayın ikinci yarısında, özellikle de 21'i civarında ülkemizin geleceğini garanti altına almak, ekonomik gelişimini hızlandırmak ve dış tehlikelere karşı korumak adına siyasi bir gelişme yaşanabilir, hükümet yetkisini ve otoritesini ortaya koyabilir. 

Mayıs: Toplumsal karışıklıklar 

Mayıs başında Satürn ve Plüton uluslararası konularla ilgilli bazı endişelere, sorgumalara sebep olabilir. Ekonomi veya sağlıkla ilgili bazı korkuların yeniden alevlenmesine yol açabilir. Yine de durumu abartmamak şart. Çünkü ay sonunda Jüpiter, Plüton, Neptün, Güneş, Venüs ve Mars bu gerilimin dinmesine yardımcı olacak. Toplumsal düzeyde insanlar birbrine daha çok destek olacak ve işbirlikleri önem kazanacak. Böylece kendi içimizde de daha huzurlu hissedecek, ilişkilerimizde iyi bir dinamik yakalayacağız. Yavaş yavaş umutlarımız ve motivasyonumuz da artacak.

Haziran: İlişkilerimiz güç kazanıyor

Bu ay tüm dünya açısından oldukça elverişli bir dönem. Ülkemiz de siyasi anlamda kazançlı bir strateji bensimiyor ve kendisine fayda sağlayacak diplomatik ilişkiler koruyor ve uluslararası arenada sesimizi duyurmaktan çekinmiyor. Bu tarihlerde hem ülkemizin içini hem de dışını ilgilendiren anlaşmalar imzalanabilir ya da diğer ülkelerle kurulan ilişkilerde olumlu gelişmeler yaşanabilir. 

Temmuz: Olimpiyat zamanı!

Temmuz ayının ikinci yarısında Merkür, Venüs ve Güneş tüm dünyayı kapsayan bir hareketlilik ve coşku ortamını müjdeliyor. Bunun, Olimpiyat Oyunları'yla bağlantılı olduğuna şüphe yok. 15 ve 25 Temmuz arasında ise Mars ve Uranüs gerilim ve stres ortamına sebep olabilir. İnsanlar kendilerini başarılı olmak, mevcut duruma en iyi şekilde uyum sağlamak ve doğru stratejileri benimseme isteği duyarken bulabilir. Böyle bir stres ortamında gündelik yaşamımızla ilgili planlarımızı doğru yapmamız ve hiçbir şeyi şansa bırakmamamız şart. 

Ağustos: Zıtlıklar bir arada

Bu ay zıt enerjilerin etkisi altında olacağız. Merkür retrosu bir kez de toplu taşıma veya organizasyonla ilgili sorunlara ve gecikmelere yol açarken tatil dönüşünün etkisiyle etrafımıza oldukça hareketli bir hava hakim oalacak. Ancak bu durum karşısında Mars  ve Jüpiter'in yardımıyla herkes elinden geleni yapacak ve dayanışma bilinci önem kazanacak. Bu dönemde olumlu gelişmelerin yaşanması beklense de 19 Ağustos civarı gerçekleşen Satürn - Jüpiter Karesi yeniden gerilimlerin baş gösterebileceğini haber veriyor. 

Eylül: Tatilden verimli bir dönüş

Eylül ayıının başında Plüton bizleri geçmişteki aylara dair ciddi ve net bir durum değerlendirmesi yapmaya davet ediyor. Bu sayede tatilden sonra, sonbahara zinde ve kendimizden emin bir şekilde başlama şansımız yüksek. Ay ortasında Venüs ve Jüpiter bizleri huzur duygusuyla sarıp sarmalıyor. Herkes sanki yaz bitmemiş gibi sımsıcak bir enerjlyle hayata pozitif bakıyor. İnsanlar birbirleriyle daha çok şey paylaşmayı ve iletişim kurmayı arzuluyor. Ancak Satürn finansal anlamda bu güzel tabloyu bozuyor. Ayın 26'sı civarı, Satürn ve Plüton iki farklı görüş veya grup arasında bir tür çıkar ve güç mücadelesinin yaşanabileceğine işaret ediyor. Yine de bu durum karşısında panik yapmamak ve felaket tellallerinin çağrılarına kulaklarımızı kapamak daha doğru olacaktır.

Ekim: Diplomasi ve dayanışma

Bu dönemde ülkeler birbirleriyle iyi ilişkiler kurmaya çalışsa da bunda zorlanabilirler. Dolayısıyla toplumsal düzeyde de dayanışma ve iletişime daha çok önem vermemiz gerekecek. İnsanlar birbirine yardım etmeye çalışacak ve karşılıklı olarak koydukları sınırlara saygı gökstermeyi öğrenecek. 

Kasım: Çıkar çatışmaları

Kasım ayının başından itibaren Mars ve Plüton farklı siyasi gruplar veya ülkeler arasında çıkar ve iktidar çatışmalarına yol açabiir. Bu dönemde toplumsal anlaşmazlıkların ve huzursuzlukların yaşanması olası. Olayların şiddete varmaması için bazı insanların öfkesini kontrol altında tutmaya çalışmamız gerekecek. Neyse ki Kova burcuna geri dönen Plüton insanlara yoldaşlık ve kardeşlik bilincini yeniden hatırlatacak.

Aralık: Zıtlıklarla dolu bir yılın değerlendirmesi

Ayın ilk yarısında içimiz neşeyle, enerjiyle dolacak. İnsanlarla yakınlaşma, beraber eğlenme ve güzel şeyler paylaşmak arzusunu hissedeceğiz. Ancak Aralık ayının ikinci yarısında, işler biraz değişecek. 20 Aralık'tan ay sonuna kadar Satürn'ün Jüpiter'e göre konumu hem ekonomik hem siyasi hem de toplumsal konularda bazı engellere ve sorunlara yol açabilir. Ve bizleri, fazla hayal kırıklığına kapılmadan, hedeflerimizin ve arzularımzıın hemen hayata geçmeyeceği gerçeğini kabul etmeye zorlayabilir. Aralık sonunda Mars ve Plüton bir kez daha hem kişisel hem de toplumsal düzeyde gerilimlere ve çatışma dolu bir atmosfere yol açabilir. 

Bu yazı hoşunuza mı gitti ? Bunlar da ilginizi çekebilir: 

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

24 Şubat Başak Dolunayı: Daha iyisini yapma fırsatı

Bu ay Dolunay 24 Şubat Cumartesi günü Başak burcunda gerçekleşecek. Bizi yaşamımızla ilgili sorumluluk almaya davet eden bu Dolunay'In etkisi altında benliğimizi dürüstçe gözden geçirmeye ve kendimizle ilgili neleri iyileştirebileceğimizi anlamaya çalışacağız.

Kova Burcunun Özellikleri

20 Ocak ve 19 Şubat tarihleri arasında doğan Kova bağımsızlığına düşkün bir burçtur. Ait olduğu çevreden ve prensiplerden ayrışıp başka bir yolda ilerlemek ister. Kendi değer yargılarını belirlemeyi tercih eden Kova, düşünme ve harekete geçme özgürlüğünü ortaya koymak için çabalar. Özgün, yenilikçi, meraklı ve değişken bu burç her duruma uyum sağlamayı başarabilir. Kova burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

2024 Ay Takvimi

Bizi çoğu zaman uykusuz bıraksa da Dolunay’ı seyretmek ne kadar da keyiflidir! Bahçe düzenlemek, saç kestirmek, doğumlar ve gerginlikler: Ay’ın evrelerini iyi bilmek size gündelik hayatta önemli kazançlar sağlar. Sizin için hazırladığımız 2022 takvimi sayesinde siz de bu fırsatlardan faydalanın!

Burçların Aşk Uyumu

Aşk ilişkileri her ne kadar karmaşık olsalar da burçların uyumu sayesinde hangi burçlarla iyi geçindiğinizi ve hangilerinden kaçınmanız gerektiğini öğrenmeniz mümkün. İlişkinizin yürüyüp yürümeyeceğini ya da ideal partnerinizin nasıl olması gerektiğini mi merak ediyorsunuz? O zaman burcunuzun diğer burçlarla uyumunu keşfetmenin tam zamanı!

Doğum Haritası Analizi Nasıl Yapılır?

Doğum haritanız kişiliğiniz ve geleceğiniz hakkında her şeyi bir bir ortaya koyar! Doğum haritası analizi sayesinde kendinizi ve çevrenizdekileri daha iyi tanıyarak daha doğru kararlar alabilirsiniz. Astroloji yazılarımız ve doğum haritası analizinizle kişiliğinizin sırlarını keşfedin!

En Sevilen Yazılar

Numeroloji 2024: Sayılardaki Kaderiniz

2024, 8 rakamının yılı olacak. Sonsuzluğu ve gücü temsil eden bu rakam global boyutta bir adalet ve denge arayışına işaret ediyor. Büyük zıtlıkların ortasında, hak ve idealler için verilen büyük mücadele bizi bekleyen yıla damgasını vuracak. Kişisel yıl sayınızı kullanarak, 2024'te sizi nelerin beklediğini keşfedin!

Ay Takvimine Göre Saç Kestirmek: Doğru zamanı seçin!

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

Kuşların Ardındaki Gizli Anlamlar ve Semboller

Eğer kanatları kocaman açılmış bir kartal görmek başarıya işaret ediyorsa, bir kuzgunun bakışına rast gelmek kötü şeylere alamettir! Huzurlu bir şekilde bir o yana bir bu yana uçan ya da yanı başımızda duran kuşlar geleceğimize dair gizemlerle doludur. Onların ötüşlerini dinleyip türlerini tespit ederek bu mesajları anlamak mümkündür. Hayat size neler mi hazırlıyor? Cevaplar gökyüzünde ve bu yazıda!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey