Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

24 Mayıs - 3 Haziran tarihlerinde Merkür Retrosu: Aman Dikkat!

Dikkat, dikkat! Merkür 24 Mayıs - 3 Haziran arasında retro konumunda olacak. Merkür retrosu yaşamlarımızdaki birçok alanda zorluklara yol açmasıyla ünlüdür. Bu dönemde karşılaşacağımız sorunlara önceden hazırlıklı olmak önemlidir. Merkür, 2022 yılında yedi defa retro konumunda olacak. İşte ajandalarımıza not etmemiz gereken tarihler!

Gecikmeler, son dakikada program değişiklikleri, arabanızın bozulması, iletişim sorunları ya da tartışmalar... Peki tüm bu sorunların sebebi Merkür retrosu olabilir mi?  😨 Hayatta karşımıza çıkacak zorluklara karşı hazırlıklı olmanın yollarını öğrenmeye ne dersiniz? 


Geleceğe dair cevabını merak ettiğiniz sorular mı soruyorsunuz? Bizimle iletişime geçin! 2022 yılında Merkür retrosu:

☝ 24 Mayıs - 3 Haziran: Boğa burcunda Merkür retrosu

Boğa, pragmatik bir burç olduğu için Merkür bu tarihlerde daha çok pratik yaşamımızı ve günlük düzenimizi etkileyecek. Bazı anlarda sabretmeye ve gecikmelerle karşılaşmaya hazırlıklı olmamız gerek. Nereye gideceği belirsiz bir yolda ilerlemek konusunda ne pahasına olursa olsun ısrarcı olmak yerine düşünüp olayları zamanın akışına bırakmaya çalışmalıyız. Merkür retrosu ayrıca kazanımlarımız, finansal durumumuz ve sahip olduğumuz değerler konusunda temkinli hareket etmeye yönlendiriyor. Bugünlerde gereksiz harcamalardan uzak durup kontrollü hareket etmemiz yerinde olacaktır. Bu sayede geleceğimizi ve yakınlarımızı korumak adına daha öngörülü davranmayı başarabiliriz. 

 İşte burçlara göre Merkür retrosunun etkileri:

Koç:Finansal durumunuz çok istediğiniz bir şeyi almanıza müsaade etmiyor. Moralinizi bozmanın bir anlamı yok. En azından yaşamınızı sürdürmenizi sağlayacak imkânlara sahipsiniz.

Boğa:Geçmişte verdiğiniz ama sonuçlarından pek memnun kalmadığınız bir karar üzerine yeniden düşünmek için ideal bir dönemdesiniz. İyice düşünün. 4 Haziran'dan sonra aradığınızı bulacaksınız!

İkizler:Ödemeyi unuttuğunuz bir borç ya da beklenmedik bir şekilde aldığınız bir ceza ya da harcama planlarınızı bozabilir. Gelecekte daha dikkatli olmaya gayret edin!

Yengeç: Hayallerinizi süsleyen ütopik bir proje konusunda nihayet gerçekleri görmeye başlıyorsunuz. Hedeflerinizi gözden geçirin ve yalnızca elinizden geleni yapmaya gayret edin!
 
Aslan: İşinizde sarf ettiğiniz çabanın karşılığını finansal anlamda aldığınız söylenemez. 4 Haziran'dan itibaren ücret artışı talebinde bulunmak için argümanlar üretmeye çalışın.
Başak:
Kendinize verdiğiniz değeri yeniden düşünmek için uygun bir dönemde olabilirsiniz. Birçok insan sizi takdir etse de kendinizi küçük görme eğilimindesiniz. Kendinize dair bakış açınızı değiştirin.

Terazi:Birileri size borcunu ödeme konusunda geciktiği için öfkeye kapılma riskiniz yüksek. Gereken neyse yapın ama sinirleriniz ide harap etmeyin. Sadece basit bir gecikme söz konusu!

Akrep: Bir kontrat, anlaşma ya da yeni bir strateji üzerine kafa yormak ideal bir dönemdesiniz. Olayların biraz olgunlaşmasına müsaade edin. 4 Haziran'dan sonra kendinizden daha çok emin olacaksınız.

Yay: Hem işinizde hem de günlük yaşamınızda aksiliklerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunu aklınızdan çıkarmayın ve önlemlerinizi ona göre alın.

Oğlak: Arzularınız, istekleriniz, öncelikleriniz ve sahip olduğunuz şeyleri gözden geçirmek için kendinizi izole etme ihtiyacı hissediyorsunuz. Bu sayede daha sağlıklı kararları almayı hedefliyorsunuz.

Kova: Eviniz ve yaşamınızla ilgili her türlü konu kafanızı kurcalıyor. Yoksa bir şeyleri yenilemeyi mi düşünüyorsunuz? Aileye yeni birileri mi katılacak? Ayın 4'ünden sonra doğru kararları alabilmek için iyice düşünün.

Balık: Bir anlaşmanın imzalanması konusunda gecikmeler yaşanabilir ama unutmayın, her işte bir hayır vardır! Belki de bir şeyler yolunda gitmiyordur ve ancak 4 Haziran'dan sonra her şey yoluna girecektir....


Mercure rétrograde Balance : gardons notre calme

Merkür retrosu sırasında özellikle dikkatli olun. Tüm ihtimalleri değerlendirin, hesaplarınızı ve faturalarınızı kontrol edin ve daima bir B planınız olsun.


☝ 27 Ocak - 4 Şubat: Oğlak burcunda Merkür retrosu

Bu tarihlerde Merkür sabrımızı zorlayacak. Zamanımızı idare etmekte zorluk çekeceğiz. Bu yüzden moralimizi bozan gecikmeler ya da ertelemeler karşısında daha gergin, acımasız ve pesimist davranabiliriz. 

☝ 10 - 23 Mayıs: İkizler burcunda Merkür retrosu

Bu tarihlerde Merkür yüzünden aşırı gergin ve şaşkın bir ruh halinde olabiliriz. Unutkanlıklara ve dil sürçmelerine karşı dikkatli olun. Konuşmadan önce uzun uzun düşünün! Ayrıca programınızı iyice gözden geçirin ve önemli görüşmelerinizi ihmal etmeyin.  

☝ 24 Mayıs - 3 Haziran: Boğa burcunda Merkür retrosu

Boğa burcundaki Merkür pratik yaşamımızı ve organizasyon becerilerimizi etkiler. Çok sayıda gecikmeyle karşı karşıya kalabiliriz. Bu durumda umutsuzluğa kapılmamalı, belirsiz bir yolda ilerlemek konusunda inatçı davranmamalı ve harekete geçmeden önce iyice düşünmeliyiz. 

☝ 10 - 23 Eylül: Terazi burcunda Merkür retrosu

Bu konumda Merkür retrosu özel ve profesyonel yaşamımızda iletişim sorunlarına yol açabilir. Ortak planlarımız, işbirliklerimiz sabırsızlığımızdan olumsuz bir şekilde etkilenebilir. Bu yüzden yanlış anlaşılmalardan, kaba ve saygısız diyaloglardan uzak duralım. Bazı sözleşmeler ya da anlaşmalar ertelenebilir. Ama emin olun ertelenmeleri sizin için daha hayırlı! 

☝ 24 Eylül - 2 Ekim:  Başak burcunda Merkür retrosu

Merkür bu konumda gündelik yaşamımızda sorunlara yol açabilir ve beklenmedik durumlar karşısında daha endişeli ve sabırsız davranmamıza sebep olabilir. Bu süreçte sabırlı davranmanız çok önemli çünkü Başak burcundaki Merkür retrosu yüzünden duygularımızın üzerimizde fiziksel etkileri olabilir. 

☝ 29 - 31 Aralık: Yay burcunda Merkür retrosu

Bu tarihlerde Merkür, arızalar, çeşitli gecikmeler ya da program değişiklikleri yüzünden seyahat planlarınızda değişimlere yol açabilir. Eğer zaten seyahatteyseniz bilmediğiniz yollara girmekten ve sahtekar insanlardan uzak durun. Kaybolma ya da bir şeylerinizi çaldırma riskiyle karşı karşıyasınız. Eğitim hayatınızdaki projeleriniz ertelenebilir ya da daha karmaşık bir hal alabilir.


Merkür Retrosu ve etkileri

Gezegenler hareketler sırasında kimi zaman yavaşlar, ilerlemelerini durdurur ve sonra da ters yönde ilerlemeye başlarlar. Astrologlar bu hareketi kendi aralarında geri çekilme hareketi olarak adlandırır. (Oysa aslında böyle olmadığını bizler de biliyoruz!)


Açıklama: 

Gezegenler Güneş'in etrafında döner. Ama Dünya'dan da gözlemlediğimiz üzere Güneş'in kendisi de hareket hâlindedir ve bu da optik bir illüzyona sebep olur. Dolayısıyla kimi zaman bazı gezegenlerin durduğu ya da geriye doğru hareket ettiği izlenimine kapılırız. Buna retro hareketi adı verilir. Gerçekte ise gezegen yörüngesinde hareket etmeye devam etmektedir.  


Mercure

Merkür retrosu sırasında doğan insanlar yaşamlarında iletişim problemleriyle karşı karşıya kalabilir. Ayrıca özgüven eksikliği çekebilir ya da insanların onları anlamadıklarını hissedebilirler. Bu evre onları içlerine dönmeye yönlendirir. 


Efemerisler (gök günlükleri) gezegenlerin bu hareketlerini dikkate alır ve retro hareketi R ile düz hareketi ise D harfi ile ifade ederler. Retro hareketler yaklaşık 3 hafta sürer ve şu anlamlara gelebilir: 

  • Yavaşlamalar, hareketsizlikler
  • Gecikmeler
  • İç dünyaya dönüş
  • Sorgulamalar
  • Derin düşünce süreçleri

Astrolojide gezegen retroları o gezegenin düz hareketi sırasındaki etkilerine göre farklılık gösterir. Dolayısıyla Merkür retrosu iletişim ve ulaşım araçlarını ya da imzalayacağımız anlaşmaları etkileyebilir. 


Geleceğe dair cevabını merak ettiğiniz sorular mı soruyorsunuz? Bizimle iletişime geçin! Merkür retrosu sırasında kesinlikle yapılmaması gereken şeyler:

1. Arabanızı tamir etmek

Eğer uzun yola gidecekseniz, arabanızın bakımını Merkür retrosundan önce yaptığınızdan emin olun. Tamir işleri bu dönemde zaman alabilir ayrıca retro hareketi ulaşım araçlarında da sorunlara sebep olabilir. Toplu taşıma araçlarında bozulmalar, grevler, trafik olabilir. Bineceğiniz uçağa ya da trene geç kalabilirsiniz. Seyahatlarınızı iyi planlayın.

2. Önemli bir alım yapmak

Merkür retrosu sırasında finansal durumunuzu kontrol altında tutmak da önemlidir. Banka hesaplarınızı ve harcamalarınızı dikkatle gözden geçerin. Eğer bu dönemde önemli bir alım yaparsanız sonrasında pişman olabilirsiniz. (Ürün bozuk çıkabilir ya da sonrasında hoşunuza gitmeyebilir vs.) Ayrıca Merkür retrosu sırasında elektronik aletler de sık sık bozulabilir. 

3. Sözleşme imzalamak

Bazı detayları gözden kaçırabilirsiniz ve bu dönemde hata yapma riskiniz de daha fazla olabilir. Ayrıca bu dönemde nikah ya da düğün planlamaktan da kaçının. 

4. Mesaj göndermek

Merkür retrosu iletişim becerilerimizi olumsuz etkiler. Gönderilmeyen mailler ya da yanlış kişiye iletilen mesajlardan kaçınmak adına ilgili kişiye telefon etmek çok daha yerinde olacaktır. Ayrıca, mesajlarınızın alıcıya ulaştığından emin olun ve boş yere öfkeye kapılmayın. 

5. Düşünmeden konuşmak

Eğer insanlarla kavga etmek istemiyorsanız, konuşmadan önce bin kez düşünün, aksi hâlde ağzınızdan istemediğiniz şeyler çıkabilir! Artık çok geçse de kendinizi ifade etmek için Merkür'ün düz hareketine tekrar başlamasını bekleyin.

Genel hatlarıyla ifade etmemiz gerekirse bu süreçte sabırlı olun ve Merkür'ün düz hareketine yeniden başlamasını bekleyin. Her şeyin yoluna gireceğini göreceksiniz! 

 

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir: 

Bizimle iletişime geçin.