Yeniay ve Dolunayın Hayatımıza Etkileri Nelerdir?

tarihinde

Yeniayın ya da Dolunayın sizi etkilemediğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz! Bu yazımızda Ay'ın üzerimizdeki etkilerini anlatıyoruz!

Yeniay ve Dolunayın Hayatımıza Etkileri Nelerdir?

💫 Astrolojik ürünlere göz atın! 

Astroloji, kendini tanıma ve gelişim için mükemmel bir araçtır! Tamamen kişiye özel astrolojik yorumlardan faydalanmanın en kolay ve ucuz hali bu ürün seçkisinde! Hepsi yaşam yolunuzu aydınlatmak ve maneviyatınızı zenginleştiren deneyimler sunmak için özenle tasarlandı.

Merkür Retrosu Paketi

✨Merkür retrosunu, yeniden odaklanma ve hayatta olumlu bir dönüşüm yaratma fırsatına dönüştürün.✨

Satın al
Yaz Paketi

🌸 Burcunuza özel yorum ve size özel astrolog tavsiyeleri bu mevsimi nasıl dönüştürecek izleyin ve görün!

Satın al
2024 yaz mevsimine özel burç yorumu

🌟 Yıldızlar sizin için hizalanıyor. Burcunuza özel 2024 Yaz mevsimi çalışmasını görmek ister misiniz? 

Satın al
Medyum Lara ile görüşün

🔮 Tanınmış medyum ve astrolog Lara, tam 25 yıldır bir çok danışanın sorularına yanıt veriyor. Şimdi sıra sizde!

Medyum Lara ile görüş

Dolunay'ın etkileri

Kurt adama dönüşen insanlar ve diğer tuhaf inanışların dışında Dolunay bizler ve doğa üzerinde ne kadar etkili olduğu bilinen bir gerçektir: Uykusuzluk, alınganlık, gerginlik ya da doğum sayısı Dolunay akşamlarında artar. 

Dolunay ve doğum 🤰

Tıpkı kadınların adet döngüsü gibi bir döngüye sahip olan Dolunay doğurganlığa dair güçlü bir semboldür. Ayrıca Ay'ın denizlerdeki gelgitlere olan etkisi ve amniyon sıvısı arasında dolasıyla doğum sırasında suyun gelmesi durumuyla bir bağ kurulabilir.  Buna karşılık Dolunay akşamlarında doğum sayısında artış olduğunu kanıtlayan bir bilimsel çalışma bulunmamaktadır. 

Doğayla yakın bağlar 🏞️

Ay'ın gelgitler üzerinde etkileri olduğu yadsınamaz. Okyanus ve deniz suları Ay'ın çekim gücünün etkisindedir ve dolayısıyla Ay'ın pozisyonu gelgitleri de belirler. Bir Dolunay gecesinde Güneş, Ay ve Dünya aynı doğrultuda hizalandığı için çok daha güçlü gelgitler ortaya çıkabilir. Bunun yanında Ay'In konumunun bazı bitkilerin büyümelerine yardımcı olduğunu belirtelim. Ama Dolunay'in bitki büyümesi üzerinde doğrudan bir etkisi yoktur. 


Kendinize zaman ayırın ve tavsiyelerimize kulak verin! 

Yeniay: Yeni bir başlangıç 

Yeniay demek yeni bir başlangıç demektir. Yeni projelere başlamak ve temiz bir sayfa açmak için ideal bir zamandır. Yeniay döneminin ayrı hamile kalmak için de uygun bir gün olduğunu da unutmayın.

nouveau départ

Eğer profesyonel ya da duygusal yaşamınızla ilgili bir projelere adım atmak istiyorsanız Yeniay'ı değerlendirin. 15 gün sonra Dolunay sayesinde gökyüzünüz aydınlanacak ve başarılar elde edeceksiniz. Şüpheleriniz mi var? Yeniay'ın gündelik yaşamınıza ne kadar etkili olabileceğini bir daha düşünün!

Yeniayın vücudumuzdaki etkileri nelerdir?

Yeniay da tıpkı Dolunay gibi elementler üzerinde, dolayısıyla da insan bedeninde güçlü etkilere sahiptir. Araştırmacılar bazı insanların Dolunaylar ve Yeniaylar sırasında uyku sorunu çektiğini bile tespit etmiştir. Bazı insanlar Ay'ın evlerinden daha çok etkilenirler. Eğer Ay'ın dört farklı evresine eriştiği gecelerde uyku sorunu yaşıyorsanız sizin de Ay'a karşı bir hassasiyetiniz olabilir. 

Müstakbel anneler aman dikkat! Bu durum bilimsel olarak kanıtlanmamış olsa da Yeniaylar sırasında da doğumlarda artış olduğu söylenmektedir. 

Pratik yaşamımız ve Yeniay

Hayatınızın birçok alanında Yeniay'ın etkilerinden faydalanabilirsiniz. Saç bakımı, diyet, bahçe işleri hatta seks konusunda bile Yeniay'ın bahşedeceği değişim fırsatını değerlendirmekten çekinmeyin. İşte Yeniay'ın 4 önemli etkisi:

1. Saçlarınızı kestirmek için biraz bekleyin 💇🏿‍♀️

Eğer saçlarınızın daha hızlı uzamasını istiyorsanız, Ay Yeniay ve Dolunay arasında yani yükseliş evresindeyken kuaföre gidin! Aynısı vücuttaki tüyler için de geçerli olacağı için bu arada epilasyon yaptırmamaya gayret edin. Bu konuda 2023 Epilasyon Takvimi size yardımcı olabilir!

2. Kilo vermek için bir destek ⚖️

İnsan vücudu Yeniay sırasında fazlalıklarından arınır. Eğer zorlanmadan kilo vermek istiyorsanız Yeniay sırasında 3 günlük bir diyetle fazla kilolarınıza veda edebilirsiniz.

3. Bahçeyle uğraşın 🪴

Ay'ın bitkiler üzerindeki etkisi herkesçe bilinir. Sebzeler Ay'ın yükseliş evresinde daha dirençlidir. Dolayısıyla bunun, tohum atmak ya da bitki dikmek için ideal bir gün olduğu söylenebilir.

4. İlişkinize yeni bir soluk getirin 🍆🍑

Eğer ilişkinizden eskisi gibi tat alamadığınızı hissediyorsanız Yeniay, ortak projelere adım atmak ve partnerinizi şaşırtmak için ideal bir zamandır. Böylece beraberliğinize ikinci bir şansı da vermiş olursunuz!


Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir: 

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!
Astrocenter'da Yeni Misiniz?
Bizi daha yakından tanıyabilmeniz için, Ücretsiz 10 Dakika spiritüel danışmanlık hediye ediyoruz!
İstediğiniz spiritüel koçu seçin ve tüm sorularınızı sorun! Hoşgeldin hediyesinden yararlanmak için tek şart bir hesap oluşturmak! 👇


Merak ettiklerinizi spiritüel koçlara sorun! 

Binlerce danışanın aklındaki sorulara sezgisel güçlerini kullanarak yanıt vermiş spiritüel koçlarla görüşün! %99 ve üzeri oranda müşteri memnuniyeti sunan uzmanlarımızdan birini seçin ve danışın!

💫 Gelecek vizyonunuzu aydınlatmak için tüm sorularınızı medyum, falcı, astrolog veya ruhsal danışmanlarla paylaşabilirsiniz.💫

Alya Arkın

Alya Arkın

Spiritüel Danışman
⭐%100 olumlu yorum

Hemen Görüş
Hale Sargın

Hale Sargın

Falcı - Medyum
⭐%99,7 olumlu yorum

Hemen Görüş
Uzay Kutlu

Uzay Kutlu

Fal Danışmanı
⭐%99,8 olumlu yorum

Hemen Görüş

En popüler içerikler

Yükselen burcumu nasıl hesaplarım?

Yükselen burcunuz doğum haritanızda çok önemli bir konuma sahiptir. Astrolojik bağlamda diğer insanlarla nasıl ilişki kurduğunuz ve kendi benliğinizi algılama biçiminizi belirler. Aşağıda sizlerle paylaştığımız yöntemle yükselen burcunuzu hesaplayın ve Güneş burcunuz, dolayısıyla da ilişkileriniz üzerindeki etkilerini keşfedin!

Koç Burcu Erkeğini Sekiz Adımda Baştan Çıkarın

Koç burcu insanları etkileyen tutkulu ve güçlü bir kişiliğe sahiptir. Ama dikkatli olun. Koç burcu çok çapkındır. Kur yapmayı çok sever ama çabucak da sıkılır... Uzman astrologlarımız Koç burcunu baştan çıkarmanın püf noktalarını bizlerle paylaşıyor!

YEŞİLÇAM USTALARI VE BURÇLAR

Onlar kalbimize taht kuran, repliklerini ezbere söylediğimiz, ortak kültürümüzün yapıtaşı filmleri canlandıran sanatçılar. Onlar Yeşilçam’ı Yeşilçam yapan samimiyetin kahramanları. Onları birçok rolde gördük tanıdık. Peki burçlarını da bilmek ister misiniz?

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

2024 Burç Yorumları: Bu Yılın Önemli Tarihleri

Uzman astrologlarımız, 2024 burç yorumlarını hazırlamak için büyük bir dikkatle gezegenlerin hareketlerini inceledi. Gezegenler, gelecekteki olaylara dair bilgi veren en güvenilir kaynaklardır. Bazı astrolojik olaylar hem negatif hem de pozitif anlamda o kadar güçlüdür ki etkilerini burçlarımıza göre farklı düzeylerde hissederiz. İşte bu yılın kaçırılmayacak astrolojik olayları...

Ay Takvimine Göre Saç Kestirmek: Doğru zamanı seçin!

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

En Şanssız 5 Burç Hangileri?

İnsanın kendi şansını kendi yarattığı söylenir. Peki ya kötü şans nasıl ortaya çıkar? Yanlış bir seçimle mi yoksa kaderin cilvesiyle mi? Bu kendi seçimimiz de olsa kaderin bir oyunu da olsa, Akrep ve Oğlak gibi bazı burçlar kötü şansı kendilerine çekmek konusunda epey yeteneklidir! İşte bu 5 burç...

En Sadakatsiz Burçlar Hangileri?

Araştırmalara göre bazı burçların aldatmaya daha çok meyilli olduğu söyleniyor. Peki bu burçlar hangileri? Uzman astrologlarımız sayesinde ilişkilerinizde uzak durmanız gereken burçları keşfedin!

Ay'ın Hamilelik Üzerindeki Etkileri

Çocuk yapmaya karar verdiniz ve bir süredir aklınızda sadece bu var! Peki hızlı bir şekilde hamile kalmak nasıl mümkündür? Çocuğunuz olması için Ay'ın size yardımının dokunabileceğini biliyor muydunuz? Hamile kalma şansınızı artıracak tavsiyelerimize kulak verin!