Yeniay ve Dolunayın Hayatımıza Etkileri Nelerdir?

tarihinde

Yeniayın ya da Dolunayın sizi etkilemediğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz! Bu yazımızda Ay'ın üzerimizdeki etkilerini anlatıyoruz!

Yeniay ve Dolunayın Hayatımıza Etkileri Nelerdir?

Dolunay'ın etkileri

Kurt adama dönüşen insanlar ve diğer tuhaf inanışların dışında Dolunay bizler ve doğa üzerinde ne kadar etkili olduğu bilinen bir gerçektir: Uykusuzluk, alınganlık, gerginlik ya da doğum sayısı Dolunay akşamlarında artar. 

Dolunay ve doğum 🤰

Tıpkı kadınların adet döngüsü gibi bir döngüye sahip olan Dolunay doğurganlığa dair güçlü bir semboldür. Ayrıca Ay'ın denizlerdeki gelgitlere olan etkisi ve amniyon sıvısı arasında dolasıyla doğum sırasında suyun gelmesi durumuyla bir bağ kurulabilir.  Buna karşılık Dolunay akşamlarında doğum sayısında artış olduğunu kanıtlayan bir bilimsel çalışma bulunmamaktadır. 

Doğayla yakın bağlar 🏞️

Ay'ın gelgitler üzerinde etkileri olduğu yadsınamaz. Okyanus ve deniz suları Ay'ın çekim gücünün etkisindedir ve dolayısıyla Ay'ın pozisyonu gelgitleri de belirler. Bir Dolunay gecesinde Güneş, Ay ve Dünya aynı doğrultuda hizalandığı için çok daha güçlü gelgitler ortaya çıkabilir. Bunun yanında Ay'In konumunun bazı bitkilerin büyümelerine yardımcı olduğunu belirtelim. Ama Dolunay'in bitki büyümesi üzerinde doğrudan bir etkisi yoktur. 


Kendinize zaman ayırın ve tavsiyelerimize kulak verin! 

Yeniay: Yeni bir başlangıç 

Yeniay demek yeni bir başlangıç demektir. Yeni projelere başlamak ve temiz bir sayfa açmak için ideal bir zamandır. Yeniay döneminin ayrı hamile kalmak için de uygun bir gün olduğunu da unutmayın.

nouveau départ

Eğer profesyonel ya da duygusal yaşamınızla ilgili bir projelere adım atmak istiyorsanız Yeniay'ı değerlendirin. 15 gün sonra Dolunay sayesinde gökyüzünüz aydınlanacak ve başarılar elde edeceksiniz. Şüpheleriniz mi var? Yeniay'ın gündelik yaşamınıza ne kadar etkili olabileceğini bir daha düşünün!

Yeniayın vücudumuzdaki etkileri nelerdir?

Yeniay da tıpkı Dolunay gibi elementler üzerinde, dolayısıyla da insan bedeninde güçlü etkilere sahiptir. Araştırmacılar bazı insanların Dolunaylar ve Yeniaylar sırasında uyku sorunu çektiğini bile tespit etmiştir. Bazı insanlar Ay'ın evlerinden daha çok etkilenirler. Eğer Ay'ın dört farklı evresine eriştiği gecelerde uyku sorunu yaşıyorsanız sizin de Ay'a karşı bir hassasiyetiniz olabilir. 

Müstakbel anneler aman dikkat! Bu durum bilimsel olarak kanıtlanmamış olsa da Yeniaylar sırasında da doğumlarda artış olduğu söylenmektedir. 

Pratik yaşamımız ve Yeniay

Hayatınızın birçok alanında Yeniay'ın etkilerinden faydalanabilirsiniz. Saç bakımı, diyet, bahçe işleri hatta seks konusunda bile Yeniay'ın bahşedeceği değişim fırsatını değerlendirmekten çekinmeyin. İşte Yeniay'ın 4 önemli etkisi:

1. Saçlarınızı kestirmek için biraz bekleyin 💇🏿‍♀️

Eğer saçlarınızın daha hızlı uzamasını istiyorsanız, Ay Yeniay ve Dolunay arasında yani yükseliş evresindeyken kuaföre gidin! Aynısı vücuttaki tüyler için de geçerli olacağı için bu arada epilasyon yaptırmamaya gayret edin. Bu konuda 2023 Epilasyon Takvimi size yardımcı olabilir!

2. Kilo vermek için bir destek ⚖️

İnsan vücudu Yeniay sırasında fazlalıklarından arınır. Eğer zorlanmadan kilo vermek istiyorsanız Yeniay sırasında 3 günlük bir diyetle fazla kilolarınıza veda edebilirsiniz.

3. Bahçeyle uğraşın 🪴

Ay'ın bitkiler üzerindeki etkisi herkesçe bilinir. Sebzeler Ay'ın yükseliş evresinde daha dirençlidir. Dolayısıyla bunun, tohum atmak ya da bitki dikmek için ideal bir gün olduğu söylenebilir.

4. İlişkinize yeni bir soluk getirin 🍆🍑

Eğer ilişkinizden eskisi gibi tat alamadığınızı hissediyorsanız Yeniay, ortak projelere adım atmak ve partnerinizi şaşırtmak için ideal bir zamandır. Böylece beraberliğinize ikinci bir şansı da vermiş olursunuz!


Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir: 

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

24 Şubat Başak Dolunayı: Daha iyisini yapma fırsatı

Bu ay Dolunay 24 Şubat Cumartesi günü Başak burcunda gerçekleşecek. Bizi yaşamımızla ilgili sorumluluk almaya davet eden bu Dolunay'In etkisi altında benliğimizi dürüstçe gözden geçirmeye ve kendimizle ilgili neleri iyileştirebileceğimizi anlamaya çalışacağız.

Kova Burcunun Özellikleri

20 Ocak ve 19 Şubat tarihleri arasında doğan Kova bağımsızlığına düşkün bir burçtur. Ait olduğu çevreden ve prensiplerden ayrışıp başka bir yolda ilerlemek ister. Kendi değer yargılarını belirlemeyi tercih eden Kova, düşünme ve harekete geçme özgürlüğünü ortaya koymak için çabalar. Özgün, yenilikçi, meraklı ve değişken bu burç her duruma uyum sağlamayı başarabilir. Kova burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

2024 Ay Takvimi

Bizi çoğu zaman uykusuz bıraksa da Dolunay’ı seyretmek ne kadar da keyiflidir! Bahçe düzenlemek, saç kestirmek, doğumlar ve gerginlikler: Ay’ın evrelerini iyi bilmek size gündelik hayatta önemli kazançlar sağlar. Sizin için hazırladığımız 2022 takvimi sayesinde siz de bu fırsatlardan faydalanın!

Burçların Aşk Uyumu

Aşk ilişkileri her ne kadar karmaşık olsalar da burçların uyumu sayesinde hangi burçlarla iyi geçindiğinizi ve hangilerinden kaçınmanız gerektiğini öğrenmeniz mümkün. İlişkinizin yürüyüp yürümeyeceğini ya da ideal partnerinizin nasıl olması gerektiğini mi merak ediyorsunuz? O zaman burcunuzun diğer burçlarla uyumunu keşfetmenin tam zamanı!

Doğum Haritası Analizi Nasıl Yapılır?

Doğum haritanız kişiliğiniz ve geleceğiniz hakkında her şeyi bir bir ortaya koyar! Doğum haritası analizi sayesinde kendinizi ve çevrenizdekileri daha iyi tanıyarak daha doğru kararlar alabilirsiniz. Astroloji yazılarımız ve doğum haritası analizinizle kişiliğinizin sırlarını keşfedin!

En Sevilen Yazılar

Numeroloji 2024: Sayılardaki Kaderiniz

2024, 8 rakamının yılı olacak. Sonsuzluğu ve gücü temsil eden bu rakam global boyutta bir adalet ve denge arayışına işaret ediyor. Büyük zıtlıkların ortasında, hak ve idealler için verilen büyük mücadele bizi bekleyen yıla damgasını vuracak. Kişisel yıl sayınızı kullanarak, 2024'te sizi nelerin beklediğini keşfedin!

Ay Takvimine Göre Saç Kestirmek: Doğru zamanı seçin!

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

Kuşların Ardındaki Gizli Anlamlar ve Semboller

Eğer kanatları kocaman açılmış bir kartal görmek başarıya işaret ediyorsa, bir kuzgunun bakışına rast gelmek kötü şeylere alamettir! Huzurlu bir şekilde bir o yana bir bu yana uçan ya da yanı başımızda duran kuşlar geleceğimize dair gizemlerle doludur. Onların ötüşlerini dinleyip türlerini tespit ederek bu mesajları anlamak mümkündür. Hayat size neler mi hazırlıyor? Cevaplar gökyüzünde ve bu yazıda!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey