Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Dolunay ve Gebelik: Dolunay'ın Doğum Tarihine Etkisi

Dünyanın birçok yerinde dolunayın hamilelere etki yaptığını ve bebeğin doğumunda etkisi olduğu söyleniyor. Bu bir gerçek mi? Nedenleri neler?

 

Dolunay ve Bebeğinizin Doğum Tarihi

Dolunay zamanı daha çok doğum olduğunu daha önce duymuş muydunuz? Ay'ın yaşadığımız gezegenin üzerinde etkisi olduğu gibi, saçlarımızın uzamasından, bitkilerin büyümesine, denizlerde gel-git olmasından tırnaklarımızın gür çıkmasına kadar birçok etkisi var. Doğumlarla ilgili de Dolunay zamanı neler yaşandığına hep beraber bakalım.

☆☆ Size özel doğum haritanızı Astrocenter uzmanları çıkartsın ☆☆

Tarihçesi

- Yunan mitolojisinde ay Selene diye adlandırılır. Zeus’un aşkıdır ve toplamda 52 kızı vardır. Kardeşi Helios hayatını kaybedince, çok üzülür, hiçbir şey acısını telafi edemez. Onun ölümünde de tanrılar o kadar üzülür ki onu gökyüzüne yerleştirmek isterler.

- Orta çağda ise ay cadılarla ve kötü niyetli kişilerle anılır. Daha sonrasında ise yazarlar ve edebiyat tarafından aşk ve romantizm için en önemli faktör olacaktır.

- Tarotun 18. Kartı da Ay’dır ve doğurganlığa yorulur.

❤ İlk 10dksı 4TL'den Online Danışmanlık ❤

Ayın Bize Etkisi

Türkiye’de olduğu gibi dünyanın birçok ülkesinde bebeklerin Dolunay günü ya da bugünün yakınlarında daha çok doğduklarına ilişkin bir söylenti vardır. Birçok kültürde yukarda belirttiğimiz nedenlerle ay, doğurganlığa, hamileliğe yorulur. Aynı zamanda ayın 29 günlük takvimi, kadınların (ortalama 28 gün olan) regl takvimine en yakın takvimdir.

Doktor Henry Puget,Ay ve Sağlık, nasıl işler ? adlı kitabında ayın dünyanın üzerindeki birçok doğal olaya direkt etkisi olduğunu hatırlatır ve dolunay zamanı su kaybı olmasının, bebeklerin doğum tarihini etkilediğini belirtir. Ayın fazları aynı zamanda stres, uykusuzluk, sinir durumumuz gibi birçok psikolojik etki yaratır.

☏ Evliliğinizle İlgili Tüm Sırları Paylaşabileceğiniz Falcılar ☏

Dolunay ve doğum : Gerçekler

Bilimsel olarak ve istatiksel olarak kanıtlanmamış olsa da, doğum tarihi yaklaşmış bir gebenin, ayın fazlarına dikkat etmesini öneririz. Dolunay geliyorsa, bu tarihte veya hemen sonrasında bebeğinizin doğumu gerçekleşebilir.

Bunları da Seveceksiniz

Akrep Burcu Genel Özellikleri 

Burcunuza Göre Ev Dekorasyonu

Gelecekten Haber Veren Rüyalar

Bize yorum bırakın

EN İYİ FALCILARIMIZ

Geleceğinize dair sorularınızın cevapları Türkiye'nin en iyi medyum ve falcılarında

Bizimle iletişime geçin.