Doğum Haritası Analizi Nasıl Yapılır?

tarihinde

Doğum haritanız kişiliğiniz ve geleceğiniz hakkında her şeyi bir bir ortaya koyar! Doğum haritası analizi sayesinde kendinizi ve çevrenizdekileri daha iyi tanıyarak daha doğru kararlar alabilirsiniz. Astroloji yazılarımız ve doğum haritası analizinizle kişiliğinizin sırlarını keşfedin!

Doğum Haritası Analizi Nasıl Yapılır?

Pek çok anne baba, çocuğunu başarılı ve mutlu bir meslek hayatına hazırlamak, yetenekli olduğu alanları erkenden keşfetmek için astrologların kapısını çalıyor.  Doğum haritası, doğduğunuz zamana göre gezegenin konumlarını da içeren gökyüzünün haritasıdır. İşte bu gezegenlerin burçlar üzerinden özel anlarına ait konumlarını gösteren sembolik şemaya yıldız haritası (doğum haritası) denir.

Doğum haritanızı merak mı ediyorsunuz? Falcılarımızla iletişime geçin.


Doğum haritasındaki gezegenlerin konumları sayesinde güçlü-zayıf, iyi-kötü gibi birçok özelliğimiz belirlenebilir. Bunun yanı sıra sizin için önem taşıyan yıllardan, şans getiren Jüpiter gezegeninin size ne zaman uğrayacağına ya da ilişkilerinizi belirleyen Venüs gezegeninin hareketlerine kadar birçok şey ele alınabilir.

Gökyüzündeki açılar her an değişim gösterir ve bu açılar bulunduğumuz yere göre de değişir.  Örneğin, iki kişi aynı gün, aynı anda ama başka bir şehirde veya ülkede doğarsa, bu onların doğum haritalarının ve gezegensel yerleşimlerin farklı gerçekleşeceği anlamına gelir. Bu sebepten burçları aynı da olsa, birçok açıdan farklı karakterde iki insan olacaklardır. Dolayısıyla doğum haritası için detaylı doğum tarihine, yerine ve mümkünse saatine ihtiyacımız vardır.

Doğum haritası sayesinde kişinin ilişkileri, aşk yaşantısı, ailevi sorunları, sağlığı, eğitimi hayatı boyunca karşılaşabileceği tüm aksilikler öngörülebilir.  Doğum haritasında verilen bir diğer bilgi de yükselen burcudur. Kişisel bilgilerimize göre belli olan Yükselen burcumuz aslında bizim doğum saat, dakika ve tarih aralığına göre belirlenen ve Güneş burcumuzdan sonra bizi en çok etkileyen ikinci unsurdur. Yükselen burcu kişinin daha çok ruh halini gösterir. Geleneksel astrolojide Yükselen burcun kişinin  dış görünümünü de etkilediği söylenmiştir.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir: 

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

24 Şubat Başak Dolunayı: Daha iyisini yapma fırsatı

Bu ay Dolunay 24 Şubat Cumartesi günü Başak burcunda gerçekleşecek. Bizi yaşamımızla ilgili sorumluluk almaya davet eden bu Dolunay'In etkisi altında benliğimizi dürüstçe gözden geçirmeye ve kendimizle ilgili neleri iyileştirebileceğimizi anlamaya çalışacağız.

Kova Burcunun Özellikleri

20 Ocak ve 19 Şubat tarihleri arasında doğan Kova bağımsızlığına düşkün bir burçtur. Ait olduğu çevreden ve prensiplerden ayrışıp başka bir yolda ilerlemek ister. Kendi değer yargılarını belirlemeyi tercih eden Kova, düşünme ve harekete geçme özgürlüğünü ortaya koymak için çabalar. Özgün, yenilikçi, meraklı ve değişken bu burç her duruma uyum sağlamayı başarabilir. Kova burcunun astrolojik portresini keşfetmeye hazır mısınız?

2024 Ay Takvimi

Bizi çoğu zaman uykusuz bıraksa da Dolunay’ı seyretmek ne kadar da keyiflidir! Bahçe düzenlemek, saç kestirmek, doğumlar ve gerginlikler: Ay’ın evrelerini iyi bilmek size gündelik hayatta önemli kazançlar sağlar. Sizin için hazırladığımız 2022 takvimi sayesinde siz de bu fırsatlardan faydalanın!

Burçların Aşk Uyumu

Aşk ilişkileri her ne kadar karmaşık olsalar da burçların uyumu sayesinde hangi burçlarla iyi geçindiğinizi ve hangilerinden kaçınmanız gerektiğini öğrenmeniz mümkün. İlişkinizin yürüyüp yürümeyeceğini ya da ideal partnerinizin nasıl olması gerektiğini mi merak ediyorsunuz? O zaman burcunuzun diğer burçlarla uyumunu keşfetmenin tam zamanı!

En Sevilen Yazılar

Numeroloji 2024: Sayılardaki Kaderiniz

2024, 8 rakamının yılı olacak. Sonsuzluğu ve gücü temsil eden bu rakam global boyutta bir adalet ve denge arayışına işaret ediyor. Büyük zıtlıkların ortasında, hak ve idealler için verilen büyük mücadele bizi bekleyen yıla damgasını vuracak. Kişisel yıl sayınızı kullanarak, 2024'te sizi nelerin beklediğini keşfedin!

Ay Takvimine Göre Saç Kestirmek: Doğru zamanı seçin!

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

Kuşların Ardındaki Gizli Anlamlar ve Semboller

Eğer kanatları kocaman açılmış bir kartal görmek başarıya işaret ediyorsa, bir kuzgunun bakışına rast gelmek kötü şeylere alamettir! Huzurlu bir şekilde bir o yana bir bu yana uçan ya da yanı başımızda duran kuşlar geleceğimize dair gizemlerle doludur. Onların ötüşlerini dinleyip türlerini tespit ederek bu mesajları anlamak mümkündür. Hayat size neler mi hazırlıyor? Cevaplar gökyüzünde ve bu yazıda!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey