Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

14 Haziran Satürn-Uranüs Karesi: Gerilimler Tavan Yapıyor!

14 Haziran'a yakın tarihlerde Kova burcundaki Satürn ile Boğa burcundaki Uranüs Karesi etkisiyle ambiyans pek de hoş olmayacak. İkilemlerle karşı karşıya kalacağız. "Çok isterdim" ve "hiç istemiyorum" gibi cümleler arasında gidip gelme riskimiz yüksek. Ama bunların hepsinin kısa bir süre içinde geçeceğini de unutmayın!

Geleceğinize dair sorularınız mı var? Falcılarımıza danışınKova burcundaki Satürn ve Boğa burcundaki Uranüs Karesi: aynı açı bir kez daha karşımızda

17 Şubat'ta karşılaştığımız gibi 14 Haziran'da da Kova burcundaki Satürn ve Boğa burcundaki Uranüs arasında bir kare meydana gelecek. Yavaş hareket eden bu gezegenler arasındaki açı 2021 yılında üç defa (Şubat ortası, Haziran ortası, Aralık sonu) karşımıza çıkacak. İki gezegen de farklı burçlarda aynı açıda konumlanacak. 14 Haziran'da Satürn 13 derecede Kova burcunda, Uranüs ise 13 derece Boğa burcunda konumlanacak. İki gezegen de birbiriyle 90 derecelik açı yaptığı için bu pozisyona Kare adı verilir. Kare açılar astrolojide genellikle olumsuz olayların habercisidir. Yine de bu açı negatif bir etkiyle ilişkilendirilse de bazı durumların değişmesine de ön ayak olur. Başka bir deyişle, karşılaştığımız gerilimlere rağmen sonrasında üzerimizde olumlu bir etkiye de sahip olabilir. 

Farklı arzuların arasında sıkışmak

Kare'nin etkisini ortaya çıkmadan önceki hafta hissetmeye başlayacağız ve önümüzdeki hafta ise etkisi daha güçlü bir şekilde hissedilecek. Kare açı yüzünden sinirsel gerilimimiz tavan yapacak. Bu açı kendimize bazı hedefler koyduğumuzu ama beraberinde getirdiği değişimleri bir türlü kabul etmediğimize işaret ediyor. Bu tarz bir durumla geçtiğimiz Şubat ayında da karşılaşmıştık. 14 Haziran'da ve ona yakın tarihlerde de çelişkili isteklerimiz arasında kalacağız. Bir yandan ilerlemek isterken alışkanlarımızdan vazgeçmek konusunda korku duyacağız.

İçsel ve dışlar engeller:

Bu Kare'nin üzerimizde birçok olumsuz etkisi olacak.

  • Kendi iç dünyamızdaki, bizimle ilgili ve bu yüzden de gelişmemize müsaade etmeyen engeller. Mesela kendimize ve kapasitelerimize yeterince güvenmemek ama daha da önemlisi boş yere bir fedakarlık yapma korkusu. Ne de olsa insan ne kaybedeceğini bilir, ne kazanacağını değil.  
  • Ama bu gerilimler özellikle de pandemiye bağlı olarak dış etkenler yüzünden de ortaya çıkabilir. Bu dönemde seyahat etmek, biraz hava değişikliği yapmak, eğlenmek ve yeni insanlarla tanışmak isteyebiliriz. Ama COVID bize engel olmaya devam ediyor ne yazık ki. Benimsediğimiz fikirler diğer insanlarınkiyle çelişebilir: muhafazakar düşünceler ve daha yenilikçi fikirler arasında çatışmalar yaşanabilir.  

Bu gerilimlerin kaynağı ne olursa olsun, kendimizi baskı altında hissedeceğiz. Engellendiğimizi ve sürekli eleştirildiğimizi düşünebiliriz. Buna karşın bu aralar bizim de daha inatçı olduğumuzu kabul etmemiz gerek. 

Bir tavsiye?

Bu Satürn-Uranüs Karesi bize hem kendimize hem de başkalarına karşı daha sabırlı, esnek ve toleranslı olmamızı öğütlüyor. Hem arzularımıza hem de hayal kırıklıklarımıza kulak verip bireysel ya da toplu girişimlerimizde istediğimiz hızda ve zamanda ilerlemek için çaba sarf etmeliyiz. 

Bu Kare burcunuzu nasış etkileyecek. 

Boğa burcundaki Merkür, Venüs ve Uranüs Kavuşumu sırasında burçlar, elementlerine göre farklı şekillerde etkilenecek. 

  • Ateş burçları (Koç, Aslan, Yay): 

Genel anlamda hırslı ve dinamik bir burç olduğunuz için iç dünyanızdaki engellerden ziyade dış dünyanın sebep olduklarını daha yoğun hissediyor olmalısınız. Eğer işler istediğiniz hızda gitmiyorsa bunu düşünmek için fırsata dönüştürebilirsiniz. Gözü kara bir şekilde ilerlemek yerine hedeflerinizi net bir şekilde belirlemeniz gerek. Başarılı olmak için beklemesini bilmelisiniz! 

  • Toprak burçları (Boğa, Başak, Oğlak): 

Diğer burçlara kıyasla daha içe dönük olduğunuz için bu Kare büyük oranda sizi kendi içinizdeki gerilimler bağlamında etkileyecek. Korkularınız ilerlemenize, istediğiniz biçimde strateji belirlemenize engel oluyor. Bu yüzden de kendinize yükleniyorsunuz. Kendinizi koyvermeyin ve umutsuzluğa kapılmayın. Kendinize ve yaşamla ilgili seçimlerinize güvenmeye çalışın. 

  • Hava burçları (İkizler, Terazi, Kova): 

Sizin için en tehlikeli olan şey aynı anda birçok şey yapmaya çalışıp kendinizi boş yere yormanız. Bu Kare'yi silkinip kendinize gelmenizi, hoşunuza gitmeyen şeyleri değiştirmenizi öğütleyen bir iç gerilim olarak görüyorsunuz. Ama harekete geçtiğinizde de yolunuza somut engeller çıkıyor. Adım adım ilerleyin, gerektiği zaman stratejinizi değiştirmekten de korkmayın. 

  • Su burçları (Yengeç, Akrep, Balık): 

Jüpiter sizi koruyor ve Haziran ayı boyunca moralinizi yüksek tutuyor. Bu iyi bir şey çünkü Satürn-Uranüs Karesi size kendi sınırlarınızı gösteriyor. Günlük alışkanlıklarınızı değiştirmeyi, duygusal ya da profesyonel yaşamınızla ilgili bir değişim kararı almak istiyorsunuz ama bir türlü yapamıyorsunuz. Peki gerçekten yapamayacak durumda mısınız? Aşılamaz engellerle mi karşı karşıyasınız? Harekete geçmek istiyorsanız pasif bir şekilde düşüncelere dalmayı bırakmanız gerek. Ama hazır değilsiniz. Bu dönemi geleceğe yönelik planlar yaparak da değerlendirebilirsiniz... 


Astroloji gelecekte bizi bekleyen olayları öngörmemize yardımcı olan harika bir araçtır. Burç yorumlarımıza göz atmayı unutmayın!

Burç yorumlarınız sayesinde geleceğinize ışık tutun!

Balık Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Kova Burcu İçin 2021 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Oğlak Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Yay Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Akrep Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!
Terazi Burcu İçin 2022 Burç Yorumları  2022 yılında sizi neler beklediğini keşfedin!

Güncel makalelerimiz

1 Şubat 2022 Yeniayı: Harika Bir Başlangıç!  Bizi nasıl bir Yeniay bekliyor?
2022'de Hangi Burçlar Birbirleriyle Daha İyi Anlaşacak?  Bu yıl en iyi arkadaşınız kim olacak?
18 Ocak Dolunayı: İlişkilerinizde Her Şey Yoluna Giriyor.  Dolunay burcunuzu nasıl etkileyecek?

Ay, size ne söylüyor?

2022 Ay Takvimi  Hiçbir Dolunay'ı es geçmeyin!
Çin Hamilelik Takvimi: Kız mı Erkek mi?  Tüm cevaplar Çin Takvimi'nde!
Çin Hamilelik Takvimi: Kız mı Erkek mi?  Tüm cevaplar Çin Takvimi'nde!

Burçlar ve kişiliğiniz

1 Şubat 2022 Yeniayı: Harika Bir Başlangıç!  Bizi nasıl bir Yeniay bekliyor?
2022'de Hangi Burçlar Birbirleriyle Daha İyi Anlaşacak?  Bu yıl en iyi arkadaşınız kim olacak?
18 Ocak Dolunayı: İlişkilerinizde Her Şey Yoluna Giriyor.  Dolunay burcunuzu nasıl etkileyecek?
2022 Ay Takvimi  Hiçbir Dolunay'ı es geçmeyin!
2 Ocak Oğlak Yeniayı: Zirveyi Hedefleyin!  Bizi nasıl bir Yeniay bekliyor?
2022 Burç Yorumları: Bu Yılın Önemli Tarihleri  Bu tarihleri sakin atlamayın!

Bizimle iletişime geçin.