14 Haziran Satürn-Uranüs Karesi: Gerilimler Tavan Yapıyor!

tarihinde

14 Haziran'a yakın tarihlerde Kova burcundaki Satürn ile Boğa burcundaki Uranüs Karesi etkisiyle ambiyans pek de hoş olmayacak. İkilemlerle karşı karşıya kalacağız. "Çok isterdim" ve "hiç istemiyorum" gibi cümleler arasında gidip gelme riskimiz yüksek. Ama bunların hepsinin kısa bir süre içinde geçeceğini de unutmayın!


Geleceğinize dair sorularınız mı var? Falcılarımıza danışınKova burcundaki Satürn ve Boğa burcundaki Uranüs Karesi: aynı açı bir kez daha karşımızda

17 Şubat'ta karşılaştığımız gibi 14 Haziran'da da Kova burcundaki Satürn ve Boğa burcundaki Uranüs arasında bir kare meydana gelecek. Yavaş hareket eden bu gezegenler arasındaki açı 2021 yılında üç defa (Şubat ortası, Haziran ortası, Aralık sonu) karşımıza çıkacak. İki gezegen de farklı burçlarda aynı açıda konumlanacak. 14 Haziran'da Satürn 13 derecede Kova burcunda, Uranüs ise 13 derece Boğa burcunda konumlanacak. İki gezegen de birbiriyle 90 derecelik açı yaptığı için bu pozisyona Kare adı verilir. Kare açılar astrolojide genellikle olumsuz olayların habercisidir. Yine de bu açı negatif bir etkiyle ilişkilendirilse de bazı durumların değişmesine de ön ayak olur. Başka bir deyişle, karşılaştığımız gerilimlere rağmen sonrasında üzerimizde olumlu bir etkiye de sahip olabilir. 

Farklı arzuların arasında sıkışmak

Kare'nin etkisini ortaya çıkmadan önceki hafta hissetmeye başlayacağız ve önümüzdeki hafta ise etkisi daha güçlü bir şekilde hissedilecek. Kare açı yüzünden sinirsel gerilimimiz tavan yapacak. Bu açı kendimize bazı hedefler koyduğumuzu ama beraberinde getirdiği değişimleri bir türlü kabul etmediğimize işaret ediyor. Bu tarz bir durumla geçtiğimiz Şubat ayında da karşılaşmıştık. 14 Haziran'da ve ona yakın tarihlerde de çelişkili isteklerimiz arasında kalacağız. Bir yandan ilerlemek isterken alışkanlarımızdan vazgeçmek konusunda korku duyacağız.

İçsel ve dışlar engeller:

Bu Kare'nin üzerimizde birçok olumsuz etkisi olacak.

  • Kendi iç dünyamızdaki, bizimle ilgili ve bu yüzden de gelişmemize müsaade etmeyen engeller. Mesela kendimize ve kapasitelerimize yeterince güvenmemek ama daha da önemlisi boş yere bir fedakarlık yapma korkusu. Ne de olsa insan ne kaybedeceğini bilir, ne kazanacağını değil.  
  • Ama bu gerilimler özellikle de pandemiye bağlı olarak dış etkenler yüzünden de ortaya çıkabilir. Bu dönemde seyahat etmek, biraz hava değişikliği yapmak, eğlenmek ve yeni insanlarla tanışmak isteyebiliriz. Ama COVID bize engel olmaya devam ediyor ne yazık ki. Benimsediğimiz fikirler diğer insanlarınkiyle çelişebilir: muhafazakar düşünceler ve daha yenilikçi fikirler arasında çatışmalar yaşanabilir.  

Bu gerilimlerin kaynağı ne olursa olsun, kendimizi baskı altında hissedeceğiz. Engellendiğimizi ve sürekli eleştirildiğimizi düşünebiliriz. Buna karşın bu aralar bizim de daha inatçı olduğumuzu kabul etmemiz gerek. 

Bir tavsiye?

Bu Satürn-Uranüs Karesi bize hem kendimize hem de başkalarına karşı daha sabırlı, esnek ve toleranslı olmamızı öğütlüyor. Hem arzularımıza hem de hayal kırıklıklarımıza kulak verip bireysel ya da toplu girişimlerimizde istediğimiz hızda ve zamanda ilerlemek için çaba sarf etmeliyiz. 

Bu Kare burcunuzu nasış etkileyecek. 

Boğa burcundaki Merkür, Venüs ve Uranüs Kavuşumu sırasında burçlar, elementlerine göre farklı şekillerde etkilenecek. 

  • Ateş burçları (Koç, Aslan, Yay): 

Genel anlamda hırslı ve dinamik bir burç olduğunuz için iç dünyanızdaki engellerden ziyade dış dünyanın sebep olduklarını daha yoğun hissediyor olmalısınız. Eğer işler istediğiniz hızda gitmiyorsa bunu düşünmek için fırsata dönüştürebilirsiniz. Gözü kara bir şekilde ilerlemek yerine hedeflerinizi net bir şekilde belirlemeniz gerek. Başarılı olmak için beklemesini bilmelisiniz! 

  • Toprak burçları (Boğa, Başak, Oğlak): 

Diğer burçlara kıyasla daha içe dönük olduğunuz için bu Kare büyük oranda sizi kendi içinizdeki gerilimler bağlamında etkileyecek. Korkularınız ilerlemenize, istediğiniz biçimde strateji belirlemenize engel oluyor. Bu yüzden de kendinize yükleniyorsunuz. Kendinizi koyvermeyin ve umutsuzluğa kapılmayın. Kendinize ve yaşamla ilgili seçimlerinize güvenmeye çalışın. 

  • Hava burçları (İkizler, Terazi, Kova): 

Sizin için en tehlikeli olan şey aynı anda birçok şey yapmaya çalışıp kendinizi boş yere yormanız. Bu Kare'yi silkinip kendinize gelmenizi, hoşunuza gitmeyen şeyleri değiştirmenizi öğütleyen bir iç gerilim olarak görüyorsunuz. Ama harekete geçtiğinizde de yolunuza somut engeller çıkıyor. Adım adım ilerleyin, gerektiği zaman stratejinizi değiştirmekten de korkmayın. 

  • Su burçları (Yengeç, Akrep, Balık): 

Jüpiter sizi koruyor ve Haziran ayı boyunca moralinizi yüksek tutuyor. Bu iyi bir şey çünkü Satürn-Uranüs Karesi size kendi sınırlarınızı gösteriyor. Günlük alışkanlıklarınızı değiştirmeyi, duygusal ya da profesyonel yaşamınızla ilgili bir değişim kararı almak istiyorsunuz ama bir türlü yapamıyorsunuz. Peki gerçekten yapamayacak durumda mısınız? Aşılamaz engellerle mi karşı karşıyasınız? Harekete geçmek istiyorsanız pasif bir şekilde düşüncelere dalmayı bırakmanız gerek. Ama hazır değilsiniz. Bu dönemi geleceğe yönelik planlar yaparak da değerlendirebilirsiniz... 


Astroloji gelecekte bizi bekleyen olayları öngörmemize yardımcı olan harika bir araçtır. Burç yorumlarımıza göz atmayı unutmayın!

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Koç Burcu Erkeğini Sekiz Adımda Baştan Çıkarın

Koç burcu insanları etkileyen tutkulu ve güçlü bir kişiliğe sahiptir. Ama dikkatli olun. Koç burcu çok çapkındır. Kur yapmayı çok sever ama çabucak da sıkılır... Uzman astrologlarımız Koç burcunu baştan çıkarmanın püf noktalarını bizlerle paylaşıyor!

Astral Seyahatin Teknikleri, Sırları ve Tehlikeleri

Daha önce astral seyahatten bahsedildiğini duydunuz mu? Peki hiç denemek fikri aklınızdan geçti mi? Ancak bu pratiğin hafife alınmaması gerekir ve bazı bilgilere sahip olmak oldukça önemlidir. İşte tam da bu sebepten bu olağanüstü deneyimle ilgili tüm bildiklerimizi sizlere aktaracağız. Astral seyahatin tekniklerini, sırlarını ve tehlikelerini öğrenmeden bu yola çıkmanızı istemeyiz!

2024 İlkbahar Burç Yorumları

Uzun kış aylarının ardından nihayet uzun süredir beklediğiniz bahar mevsimi geldi! Peki bu baharda burçları ne gibi sürprizler bekliyor? Uzman astrologlarımız karşılaşacağınız yenilikleri sizler için yorumladı. Kış uykusundan uyanma vakti geldi! Burcunuza tıklayın ve ilkbaharda neler yaşayacağınızı keşfedin!

1-25 Nisan tarihleri arasında Merkür Retrosu

Hayatımızdaki her şeyi karmaşık hale getiren astrolojik olay olan Merkür retrosunu muhtemelen zaten duymuşsunuzdur 😱. Yalan yok, Merkür retrosu tam bir baş belasıdır. Bu dönemde zorluklar üst üste yığılır, bu yüzden ona hazırlıklı olmak önemlidir. Panik yapmayın, her şeyin çözümü bizde. Merkür'ün 2024 yılında birkaç kez gerileyeceğini bilmelisiniz, işte takvimlerinize not etmeniz gereken tarihler.

Burçlar Arası Uyum - Burçların İlişki, Evlilik ve Aşk Uyumu

Aşk ilişkileri her ne kadar karmaşık olsalar da burçların uyumu sayesinde hangi burçlarla iyi geçindiğinizi ve hangilerinden kaçınmanız gerektiğini öğrenmeniz mümkün. İlişkinizin yürüyüp yürümeyeceğini ya da ideal partnerinizin nasıl olması gerektiğini mi merak ediyorsunuz? O zaman burcunuzun diğer burçlarla uyumunu keşfetmenin tam zamanı!

En Sevilen Yazılar

Numeroloji 2024: Sayılardaki Kaderiniz

2024, 8 rakamının yılı olacak. Sonsuzluğu ve gücü temsil eden bu rakam global boyutta bir adalet ve denge arayışına işaret ediyor. Büyük zıtlıkların ortasında, hak ve idealler için verilen büyük mücadele bizi bekleyen yıla damgasını vuracak. Kişisel yıl sayınızı kullanarak, 2024'te sizi nelerin beklediğini keşfedin!

Ay Takvimine Göre Saç Kestirmek: Doğru zamanı seçin!

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

Kuşların Ardındaki Gizli Anlamlar ve Semboller

Eğer kanatları kocaman açılmış bir kartal görmek başarıya işaret ediyorsa, bir kuzgunun bakışına rast gelmek kötü şeylere alamettir! Huzurlu bir şekilde bir o yana bir bu yana uçan ya da yanı başımızda duran kuşlar geleceğimize dair gizemlerle doludur. Onların ötüşlerini dinleyip türlerini tespit ederek bu mesajları anlamak mümkündür. Hayat size neler mi hazırlıyor? Cevaplar gökyüzünde ve bu yazıda!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey