Kara Ay Nedir? Lilith'in Gizemlerini Keşfedin!

tarihinde

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Kara Ay Nedir? Lilith'in Gizemlerini Keşfedin!

💫 Astrolojik ürünlere göz atın! 

Astroloji, kendini tanıma ve gelişim için mükemmel bir araçtır! Tamamen kişiye özel astrolojik yorumlardan faydalanmanın en kolay ve ucuz hali bu ürün seçkisinde! Hepsi yaşam yolunuzu aydınlatmak ve maneviyatınızı zenginleştiren deneyimler sunmak için özenle tasarlandı.

Merkür Retrosu Paketi

✨Merkür retrosunu, yeniden odaklanma ve hayatta olumlu bir dönüşüm yaratma fırsatına dönüştürün.✨

Satın al
Yaz Paketi

🌸 Burcunuza özel yorum ve size özel astrolog tavsiyeleri bu mevsimi nasıl dönüştürecek izleyin ve görün!

Satın al
2024 yaz mevsimine özel burç yorumu

🌟 Yıldızlar sizin için hizalanıyor. Burcunuza özel 2024 Yaz mevsimi çalışmasını görmek ister misiniz? 

Satın al
Medyum Lara ile görüşün

🔮 Tanınmış medyum ve astrolog Lara, tam 25 yıldır bir çok danışanın sorularına yanıt veriyor. Şimdi sıra sizde!

Medyum Lara ile görüş

Ay'ın yörüngesi tam anlamıyla yuvarlak değildir, aksine elips biçimindedir. Dolayısıyla bu yörüngenin iki merkezi vardır. (Çemberde ise bu merkez bir tanedir.) Birinci merkezde Dünya yer alırken ikinci merkezde kurgusal olarak "Kara Ay" ismini taktığımız nokta bulunur. Kısacası bu kavram bir boşluğu doldurur ve Ayın Dünya'dan en uzakta bulunduğu noktaya karşılık gelir.

Astrolojide Kara Ay: Lilith

Kara Ay'ın sembolü Ay'ın hilal evresi (ruhun sembolü) me) ve bir haçtan (maddenin sembolü) meydana gelir. 

➡ Kara Ay, Lilith olarak da anılır. Lilith'in Adem'in Havva'dan önceki ilk eşi olduğu rivayet edilir. Baştan çıkarıcı bir kadın olduğu, çocuğunu öldürdüğü ve Şeytan'la beraber olduğu söylenir. Doymak bilmez bir arzuya sahip baştan çıkarıcı bir şeytan olarak anılan Lilith ayrıca erkeğe boyun eğmeyen özgür kadını sembolize eder. (Lilith, Havva gibi Adem'in kaburgasından yaratılmamıştır.  

Kara Ay'ın Anlamı: Zaaflarımız ortaya çıkıyor!

Astrolojide Kara Ay, zayıf noktalarımıza, eksikliklerimize, çelişkilerimize, bunları telafi etme biçimlerimize ve korkularımıza karşılık gelir.  Kara Ay'ın astrolojideki anlamı insanı asla kaderine mahkum etmez! Aksine o kendimizi tanımamız için bir araçtır. Kişisel gelişimimiz ve mutluluğumuz konusunda bize yardımcı olur. 

Kara Ay burçlara ve astrolojik evlere göre yorumlanır.  İdeal yorum Kara Ay'ın bulunduğu burca ve doğum haritanızda konumlandığı astrolojik eve bakarak yapılır. 

Örnek: Aslan burcunda ve doğum haritanızdaki 9. evde bulunan Kara Ay'ı yorumlamak için önce Aslan burcundaki açıklamasına sonra da 9. evdeki açıklamasına göz atmalısınız.

Lune noire

Reading

Yeni Üyelere Özel Hoşgeldin Kampanyası 🔮

Bizi daha yakından tanıyabilmeniz için ilk danışmanlıkta geçerli 10 dakika hediye!

10 DK Ücretsiz Fal ve Astrolojik Danışmanlık!

Astrocenter'da fal ve astrolojik danışmanlık hizmeti alan kullanıcıların %98'i memnun!

Hemen Keşfet! ✨

Burçlara göre Kara Ay açıklaması

Koç burcunda Kara Ay

Kara Ay Koç burcundayken, kendimizi ortaya koymak isteriz ama rekabet hoşumuza gitmez ya da rekabete girmeye cesaret edemeyiz. Buradaki risk bir süre kendimizi tutup sonra kendimizi şiddet dolu bir biçimde ifade etmekten köken alır. Sonrasındaysa fevri tavırlarımız yüzünden suçluluk duyarız.

Boğa burcunda Kara Ay

Ya sahip olduğumuz şeylere aşırı bağlanırız, ya da maddi dünyayı tam anlamıyla reddederiz. Hayatımız boyunca bir uçtan öteki uca geçmek de mümkündür. 

İkizler burcunda Kara Ay

Bu kombinasyon zihinsel anlamda ya da kendini ifade etme konusunda sorunlara sebep olabilir. Kara Ay, İkizler burcunun "çifte" yönünü daha da vurgular. Çift kişilikli ya da ikiyüzlü olduğumuzu hissedebiliriz. Ayrıca yoğun zihinsel aktivite yüzünden tükenmişlik sendromundan da daha çok etkilenebiliriz.  

Yengeç burcunda Kara Ay

Anne olmak, baba olmak konusunda ya da bizzat kendi annemizle sorunlar yaşayabiliriz. Annemiz bize yeterince güven vermez ya da bizim için br tehdit oluşturur. Çocukken aşırı derecede hassas olduğumuz için kişiliğimizi inşa etmekte güçlük çekeriz. 

Aslan burcunda Kara Ay

Bu kombinasyon söz konusuysa aşırı kibirli ve alıngan bir kişilikle karşı karşıya kalırız. Kişi sürekli güce ihtiyaç duysa da bundan devamlı olarak şüphelenir. Genelde, Aslan burcundaki Kara Ay'ın etkisiyle özgün olduğumuzu hissederiz. Böyle bir durumda ya kendimizi sınırlarınız ya da megalomaninin pençesine düşeriz.  

Başak burcunda Kara Ay

Başkaları tarafından kabul görmek ve onlara boyun eğme isteği söz konusudur. Kara Ay'ı Başak burcunda olan kişi ya aşırı derecede düzenli ve yöntemli çalışır, ya da tam anlamıyla savsak bir şekilde ilerler. Aynı şekilde ya aşırı titizdir, ya da aşırı düzensiz. 

Terazi burcunda Kara Ay

İnsanlar uyum içinde olma isteği oldukça güçlü olsa da bu kombinasyon söz konusu olduğunda sorunlu, asi ve karmaşık insanların çekimine kapılabiliriz. Bu kombinasyonda adalet duygusu kadar başkaları tarafından yargılanma korkusu da oldukça belirgindir.

Akrep burcunda Kara Ay

Kara Ay Akrep burcundaysa ölüm takıntısı ve kendine zarar verme eğilimi oldukça yaygındır. Kişi var olduğunu hissetmek için güçlü duyumlar peşinde koşar ve tehlikeye atılmaktan kaçınmaz  

Yay burcunda Kara Ay

Bu kombinasyon kişinin ya yurtdışına gitme isteğini ya da seyahat etme ve yabancılarla iletişim kurma korkusunu gösterir. İkinci durum söz konusu olduğunda, kişi sosyal anlamda takdir görmeye, terfi ya da ödüllere ihtiyaç duyar.

Oğlak burcunda Kara Ay

Kara Ay Oğlak burcunda olduğu zaman kişi üzerinde baba imgesi büyük etkilere sahiptir. Kişi ya babaya hayranlık besler ve itaat eder ya da aşırı otoriter babadan korkar ve nefret eder. İnsanlardan pek hoşlanmadığı için kişi hem bağımsız hem de özgür hissetmeye ihtiyaç duyar.

Kova burcunda Kara Ay

Bu durumda arkadaşlarla karmaşık ilişkiler söz konusudur. Kişinin ya çok az arkadaşı vardır ya da aksine çok fazladır ama bu ilişkilerin tamamı yüzeyseldir. Ayrıca asla unutamayacakları bir ihanete de maruz kalabilirler. 

Balık burcunda Kara Ay

Bu durumda duygular kişiyi adeta ele geçirir. Bu sebeple de gerçeklik ve hayal dünyası arasında kaybolma riski taşır. Zihinsel karmaşıklıkların yanı sıra boşluğa yönelik korku da besleyebilir. Kişi metafizik sorgulamalara da meyillidir. Bu yüzden de sahte cennetlerin büyüsüne kapılabilir. Bu durum sonucunda kendini güvenceye almak için abartılı bir disiplin içine de girebilir. 

Astrolojik evlere göre Kara Ay açıklaması

1. Evde Kara Ay

Bu durumda kişi oldukça bağımsızdır. Baskın çıkmaya, mücadele etmeye ihtiyaç duyar. Doğal olarak diğer insanlara karşı üstün bir tavır sergiler.

➡ 1. Ev yükselen burcun evidir. Yükselen burcumu nasıl hesaplarım?

2. Evde Kara Ay

Bu durumda kişi finansal anlamda oldukça açgözlüdür. Nesnelere ya da kişilere sahip olmak ister. Bu kişiler için en büyük risk sonuçları ağır olan maddi bir sınav vermek ve hayatını sürekli bir şeylerin eksikliğini çekerek yaşamaktan geçer. 

3. Evde Kara Ay

Kişi kelime oyunlarına ve kara mizaha bayılır. Dil ve eğitim konusu bu kişiler için epey muğlaktır. Ya takıntılıdır, ya da onları tamamen reddeder.

4. Evde Kara Ay

Bu durumda bir çocukluk travması oldukça öne çıkar. Ebeveynlerin yitirilmesi ya da terk edilme motifi söz konusu olabilir. Kişi ailesi ve kökleri konusunda yoksunluk çekebilir. Kimliğini inşa edebilmesi için yeterince sağlam bir zemine sahip değildir. Yine ailesi ve kökeni onun için bir utanç konusu olabilir. Kişi göç etmek ya da sürgün hayatı sürmek zorunda kalabilir. 

5. Evde Kara Ay

Bu durumda aşk hayatıyla ilgili büyük sorunlar söz konusu olabilir. Kişi genelde karşısındakine layık olmamaktan korkar ve duygularını görmezden gelir. Aşkın tehlikeli olduğunu düşünür. Ayıca özsevgi eksikliği de diğer insanlarla kurduğu ilişkileri etkiler. Aile söz konusu olduğunda ise çocuk doğurma meselesine oldukça mesafeli yaklaşabilir. 

6. Evde Kara Ay

Bu kombinasyonda hastalık korkusu oldukça belirgindir. Genelde bu kişiler fiziksel görünümlerine takıntılıdır ve estetik cerrahiye meraklılardır. Gündelik yaşamlarında kendilerini sınırlayıp alışkanlıklarına bağımlı kalırlar. Buna karşılık belirli bir alanda ustalık kazanmaları da olasıdır. 

7. Evde Kara Ay

Bu durumda kişi mutlu olmak için işbirliğine, ortaklığa ve birlikteliğe ihtiyaç duyar. Ayrıca diğer insanlarla kurduğu ilişkilerde oldukça nettir ve büyük beklentiler içerisindedir. Danışmanlıkla ilgili mesleklere yönelik becerisi oldukça belirgindir.

8. Evde Kara Ay

Bu durumda bilinçdışı önemli bir role sahiptir. Kişi, zihinsel dengesini bozan, korkular ve güçlü kaygılar yaratan geçmişteki bir travmanın izlerini taşır. Ayrıca güçlü cinsel dürtülerin ve fantezilerin yanı sıra kişi insanları anlama ve önseziler konusunda oldukça yeteneklidir.

9. Evde Kara Ay

Bu kombinasyonda kişi kolaylıkla ahlaki bir prensibe, bir felsefeye ya da yaşadığı toplumda yaygın olmayan bir dine bağlanabilir. Dolayısıyla farklı bir düşünce biçimi doğrultusunda azınlığın peşinden gitmekten çekinmez.

10. Evde Kara Ay

Bu durumda kişi kariyerine yönelik yoğun bir hırsa sahiptir. Ama başarısız olma korkusu da epey güçlüdür ve bu sebeple de kısa sürede hedeflerinden vazgeçebilir. Hiyerarşi ve otoriteyle sık sık sorun yaşar ve toplum tarafından dışlanabilir. 

11. Evde Kara Ay

Bu kombinasyonda kişi öncü, yenilikçi ve modern mesleklere ilgili duyar. İçinde bulunduğu grubun daima arkasında durur ama bazı durumlarda da diğer insanlar tarafından dışlanabilir.

12. Evde Kara Ay

Bu durumda kişi evrenle, görünmez ve öte dünyayla bağlantılı olduğunu hisseder. Ruhani dünyaya, ezoterizme ilgi oldukça öne plandadır. Kişi ayrıca kendini sanat yönüyle de ifade etmeye eğilimlidir.

Daha fazlası için: 

Fal veya astrolojik danışmanlık almak için ne yapmalıyım?

Danışmanınızı seçin

1) 💻 Hesap Oluşturun

Hesap Oluştur

2) 🔍 Uzman Seçin

Danışmanınızla Bağlantı Kurun

3) 💬 Seansa başlayın

Aklınızdaki tüm sorulara yanıt arayın!

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!
Astrocenter'da Yeni Misiniz?
Bizi daha yakından tanıyabilmeniz için, Ücretsiz 10 Dakika spiritüel danışmanlık hediye ediyoruz!
İstediğiniz spiritüel koçu seçin ve tüm sorularınızı sorun! Hoşgeldin hediyesinden yararlanmak için tek şart bir hesap oluşturmak! 👇


Merak ettiklerinizi spiritüel koçlara sorun! 

Binlerce danışanın aklındaki sorulara sezgisel güçlerini kullanarak yanıt vermiş spiritüel koçlarla görüşün! %99 ve üzeri oranda müşteri memnuniyeti sunan uzmanlarımızdan birini seçin ve danışın!

💫 Gelecek vizyonunuzu aydınlatmak için tüm sorularınızı medyum, falcı, astrolog veya ruhsal danışmanlarla paylaşabilirsiniz.💫

Alya Arkın

Alya Arkın

Spiritüel Danışman
⭐%100 olumlu yorum

Hemen Görüş
Hale Sargın

Hale Sargın

Falcı - Medyum
⭐%99,7 olumlu yorum

Hemen Görüş
Uzay Kutlu

Uzay Kutlu

Fal Danışmanı
⭐%99,8 olumlu yorum

Hemen Görüş

En popüler içerikler

Yükselen burcumu nasıl hesaplarım?

Yükselen burcunuz doğum haritanızda çok önemli bir konuma sahiptir. Astrolojik bağlamda diğer insanlarla nasıl ilişki kurduğunuz ve kendi benliğinizi algılama biçiminizi belirler. Aşağıda sizlerle paylaştığımız yöntemle yükselen burcunuzu hesaplayın ve Güneş burcunuz, dolayısıyla da ilişkileriniz üzerindeki etkilerini keşfedin!

Koç Burcu Erkeğini Sekiz Adımda Baştan Çıkarın

Koç burcu insanları etkileyen tutkulu ve güçlü bir kişiliğe sahiptir. Ama dikkatli olun. Koç burcu çok çapkındır. Kur yapmayı çok sever ama çabucak da sıkılır... Uzman astrologlarımız Koç burcunu baştan çıkarmanın püf noktalarını bizlerle paylaşıyor!

YEŞİLÇAM USTALARI VE BURÇLAR

Onlar kalbimize taht kuran, repliklerini ezbere söylediğimiz, ortak kültürümüzün yapıtaşı filmleri canlandıran sanatçılar. Onlar Yeşilçam’ı Yeşilçam yapan samimiyetin kahramanları. Onları birçok rolde gördük tanıdık. Peki burçlarını da bilmek ister misiniz?

1-25 Nisan tarihleri arasında Merkür Retrosu

Hayatımızdaki her şeyi karmaşık hale getiren astrolojik olay olan Merkür retrosunu muhtemelen zaten duymuşsunuzdur 😱. Yalan yok, Merkür retrosu tam bir baş belasıdır. Bu dönemde zorluklar üst üste yığılır, bu yüzden ona hazırlıklı olmak önemlidir. Panik yapmayın, her şeyin çözümü bizde. Merkür'ün 2024 yılında birkaç kez gerileyeceğini bilmelisiniz, işte takvimlerinize not etmeniz gereken tarihler.

2024 Burç Yorumları: Bu Yılın Önemli Tarihleri

Uzman astrologlarımız, 2024 burç yorumlarını hazırlamak için büyük bir dikkatle gezegenlerin hareketlerini inceledi. Gezegenler, gelecekteki olaylara dair bilgi veren en güvenilir kaynaklardır. Bazı astrolojik olaylar hem negatif hem de pozitif anlamda o kadar güçlüdür ki etkilerini burçlarımıza göre farklı düzeylerde hissederiz. İşte bu yılın kaçırılmayacak astrolojik olayları...

Ay Takvimine Göre Saç Kestirmek: Doğru zamanı seçin!

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

En Şanssız 5 Burç Hangileri?

İnsanın kendi şansını kendi yarattığı söylenir. Peki ya kötü şans nasıl ortaya çıkar? Yanlış bir seçimle mi yoksa kaderin cilvesiyle mi? Bu kendi seçimimiz de olsa kaderin bir oyunu da olsa, Akrep ve Oğlak gibi bazı burçlar kötü şansı kendilerine çekmek konusunda epey yeteneklidir! İşte bu 5 burç...

En Sadakatsiz Burçlar Hangileri?

Araştırmalara göre bazı burçların aldatmaya daha çok meyilli olduğu söyleniyor. Peki bu burçlar hangileri? Uzman astrologlarımız sayesinde ilişkilerinizde uzak durmanız gereken burçları keşfedin!

Ay'ın Hamilelik Üzerindeki Etkileri

Çocuk yapmaya karar verdiniz ve bir süredir aklınızda sadece bu var! Peki hızlı bir şekilde hamile kalmak nasıl mümkündür? Çocuğunuz olması için Ay'ın size yardımının dokunabileceğini biliyor muydunuz? Hamile kalma şansınızı artıracak tavsiyelerimize kulak verin!