Hangi burç hangi duyguyla ilişkilendirilir?

tarihinde

Astrolojide her burç, onu en iyi yansıtan bir duyguyla ilişkilendirilir. Bazı burçlar oldukça alıngan ve hassasken, bazıları da aşırı kıskanç veya öfke doludur. Sizi diğer burçlardan ayıran, en karakteristik duygunuz hangisi? Öfke mi, nostalji mi yoksa neşe mi? Cevaplar bu yazımızda!

Hangi burç hangi duyguyla ilişkilendirilir?

Astrolojideki 12 burcun çeşitliliği ve farklı karakterleri oldukça ilgi çekicidir. Bir Balık burcuyla Koç burcunu karıştırmanız mümkün değildir, çünkü kişilik olarak birbirlerine taban taban zıtlardır. Duygu konusunda da her bir burç kendisiyle ilişkilendirilen bir duyguyla dikkat çeker ve bu duygular onların benzersiz kişiliklerinin temelini oluşturur. Sizin burcunuzu hangi duygu en iyi yansıtıyor? İflah olmaz bir hayalperest misiniz? Yoksa patlamaya hazır bir öfke bombası mı?


Geleceğe yönelik sorularınız mı var ? En iyi falcılarımız size anında cevap veriyor! 

Burcunuzu en iyi hangi duygu tanımlıyor? 

1. Koç: Yıkıcı bir öfke

Koç burçları onları her an patlamaya hazır bir bombaya çeviren davranışlarıyla bilinir. Bu yüzden de astrolojideki en fevri burç olarak kabul edilir. Kaybedecek zamanı yoktur ve en ufak bir aksilikte bile soğukkanlılığını kaybeder ve dişlerini gösterir.

2. Boğa: Takıntı derecesinde kıskançlık

Boğa, hiç şüphesiz astrolojideki en ama en kıskanç burçtur. İster aşk ister arkadaşlık, her türlü ilişkisinde aşırı sahiplenici davranır ve kimseye güvenmez. Ortada hiçbir şüphe yokken bile insanlardan şüphe etmeye hazırdır.

3. İkizler: Derin bir iç sıkıntısı

İkizler burcu tam bir sosyal kelebektir. Sürekli birilerinin yanında bulunma ve dolu dolu bir sosyal hayata sahip olma ihtiyacı hisseder. Aksi halde mutlu olamaz. İkizler biriyle konuşmuyorsa ya da eğlenmiyorsa, anında çok derin bir iç sıkıntısının içine gömülür. 

4. Yengeç: Nostalji

Yengeç, burçların en hassası olmasıyla ünlüdür. Ailesi ya da arkadaşlarıyla bir arada olmaktan hoşlanmayan bir Yengeç bulmanız imkansızdır. Ayrıca geçmiş günleri yad etmekten kendini alamaz ve anılarına karşı derin bir özlem duyar.

5. Aslan: İmrenme

Aslan sürekli kafasını yüzeysel meselelere takan bir burçtur. Ayrıca ilişkiler konusunda oldukça talepkardır. Herkesin gıptayla bakacağı ama yalnızca ona ait olmasından gurur duyabileceği kusursuz bir partnerinin olmasını ister. Ona ve sahip olduklarına ne kadar imrenirseniz o da o kadae mutlu olacaktır. 

6. Başak: Neşe

Başak burcuyla anlaşmak çok kolaydır. Her türlü negatif olaydan ve kavga gürültüden uzak durmayı seçer. Neşeli kişiliği sayesinde olaylara hep olumlu tarafından bakar ve sahip olduklarına şükreder.

7. Terazi: Aşk

Ruhu sevgi ve aşkla dolu olan Terazi burcu, bu duyguları hak edenlere tüm benliğiyle kendini adar. Onun kadar romantik başka bir burç bulmak imkansızdır. Kendini nazikçe ifade eder ve yakınlarına hep hoşgörüyle yaklaşır. 

8. Akrep: Kontrol edilemez bir nefret

Akrep burcu en kötü niyetli burç olmak gibi kötü bir şöhrete sahiptir. Sık sık öfke nöbetleri yaşar ve böyle anlarda karşısındaki kişiye ağzına geleni söyler. Bu tarz tepki vermesinin sebebi yalanlardan ve riyakarlıktan nefret etmesidir. 

9. Yay: Eşsiz bir optimizm

Doğası gereği olumlu düşünen ve hayata pozitif bakan Yay burcunu hiçbir şey yıldıramaz. Son derece motive olan ve başarabileceğine inanan bu burç hiçbir engelin aşılamayacak kadar büyük ya da korkutucu olduğunu düşünmez.

10. Oğlak: Felç eden bir korku

Oğlak burcunun herkesten ve her şeyden korktuğunu söylemek doğru olmaz. Ama içgüdülerine bir türlü güvenemez ve yeterince cesur değildir. Bu yüzden de karşısına çıkan engellerle yüzleşmekte çok zorlanır. Oğlak çok temkinli bir burçtur ve yaşamında daima düzen arayışı içindedir. 

11. Kova: İç huzur

Kova, yapısı gereği son derece sakin ve hiç sesini yükseltmeyen bir burçtur. Kova burcuna soğukkanlılığını kaybettirecek kişi daha doğmadı! Kova etrafındaki insanlara barış ve huzur vermesiyle ünlüdür.

12. Balık: Kafa karışıklığı

Eğer birinin size duygusal anlamda çelişkili mesajar verdiğini düşünüyorsanız, emin olun ki o kişi Balık burcudur. Hayalperest bir burç olan Balık bir türlü hayattan ne istediğine karar veremez, verse bile bu kararın arkasında durmaz. Bir Balık burcunu düşünmek bile insanın başını ağrıtmaya yeter!

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Koç Burcu Erkeğini Sekiz Adımda Baştan Çıkarın

Koç burcu insanları etkileyen tutkulu ve güçlü bir kişiliğe sahiptir. Ama dikkatli olun. Koç burcu çok çapkındır. Kur yapmayı çok sever ama çabucak da sıkılır... Uzman astrologlarımız Koç burcunu baştan çıkarmanın püf noktalarını bizlerle paylaşıyor!

Astral Seyahatin Teknikleri, Sırları ve Tehlikeleri

Daha önce astral seyahatten bahsedildiğini duydunuz mu? Peki hiç denemek fikri aklınızdan geçti mi? Ancak bu pratiğin hafife alınmaması gerekir ve bazı bilgilere sahip olmak oldukça önemlidir. İşte tam da bu sebepten bu olağanüstü deneyimle ilgili tüm bildiklerimizi sizlere aktaracağız. Astral seyahatin tekniklerini, sırlarını ve tehlikelerini öğrenmeden bu yola çıkmanızı istemeyiz!

2024 İlkbahar Burç Yorumları

Uzun kış aylarının ardından nihayet uzun süredir beklediğiniz bahar mevsimi geldi! Peki bu baharda burçları ne gibi sürprizler bekliyor? Uzman astrologlarımız karşılaşacağınız yenilikleri sizler için yorumladı. Kış uykusundan uyanma vakti geldi! Burcunuza tıklayın ve ilkbaharda neler yaşayacağınızı keşfedin!

1-25 Nisan tarihleri arasında Merkür Retrosu

Hayatımızdaki her şeyi karmaşık hale getiren astrolojik olay olan Merkür retrosunu muhtemelen zaten duymuşsunuzdur 😱. Yalan yok, Merkür retrosu tam bir baş belasıdır. Bu dönemde zorluklar üst üste yığılır, bu yüzden ona hazırlıklı olmak önemlidir. Panik yapmayın, her şeyin çözümü bizde. Merkür'ün 2024 yılında birkaç kez gerileyeceğini bilmelisiniz, işte takvimlerinize not etmeniz gereken tarihler.

Burçlar Arası Uyum - Burçların İlişki, Evlilik ve Aşk Uyumu

Aşk ilişkileri her ne kadar karmaşık olsalar da burçların uyumu sayesinde hangi burçlarla iyi geçindiğinizi ve hangilerinden kaçınmanız gerektiğini öğrenmeniz mümkün. İlişkinizin yürüyüp yürümeyeceğini ya da ideal partnerinizin nasıl olması gerektiğini mi merak ediyorsunuz? O zaman burcunuzun diğer burçlarla uyumunu keşfetmenin tam zamanı!

En Sevilen Yazılar

Numeroloji 2024: Sayılardaki Kaderiniz

2024, 8 rakamının yılı olacak. Sonsuzluğu ve gücü temsil eden bu rakam global boyutta bir adalet ve denge arayışına işaret ediyor. Büyük zıtlıkların ortasında, hak ve idealler için verilen büyük mücadele bizi bekleyen yıla damgasını vuracak. Kişisel yıl sayınızı kullanarak, 2024'te sizi nelerin beklediğini keşfedin!

Ay Takvimine Göre Saç Kestirmek: Doğru zamanı seçin!

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

Kuşların Ardındaki Gizli Anlamlar ve Semboller

Eğer kanatları kocaman açılmış bir kartal görmek başarıya işaret ediyorsa, bir kuzgunun bakışına rast gelmek kötü şeylere alamettir! Huzurlu bir şekilde bir o yana bir bu yana uçan ya da yanı başımızda duran kuşlar geleceğimize dair gizemlerle doludur. Onların ötüşlerini dinleyip türlerini tespit ederek bu mesajları anlamak mümkündür. Hayat size neler mi hazırlıyor? Cevaplar gökyüzünde ve bu yazıda!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey