7 Eylül Başak Yeniayı: Yeni bir sayfa açmanın vakti geldi!

tarihinde

7 Eylül'de Yeniay Başak burcunda meydana geliyor. Bu Yeniay yepyeni başlangıçların, değişimlerin ve yeni alışkanlıkların habercisi olacak. Tatil dönüşünde artık hoşunuza gitmeyen ya da sizi rahatsız eden şeylerden kurtulmanız şart. Uzman astrologlarımız Yeniay'la ilgili tüm detayları ve burcunuz üzerindeki etkilerini sizlerle paylaşıyor.

7 Eylül Başak Yeniayı: Yeni bir sayfa açmanın vakti geldi!

🌑 Başak burcunda Yeniay: Kendinize iyi davranın

Yeniay 7 Eylül Salı gününde Başak burcunda 14 derece açı yaparak Türkiye saatiyle 03:53'te meydana gelecek. 

Yeniaylar sırasında Güneş ve Ay, Zodyak'ın aynı derecesinde açı yaparak birbirine bağlanır.  Bu yüzden bir Güneş - Ay Kavuşumu söz konusudur. Bu ay Güneş de Ay da Başak burcunda 14 derecelik açı yapıyor. Yeniay yepyeni bir soluk, heves, doğum ya da yeniden doğuş anlamına gelebilir. Yeniay sırasında yeni girişimlere adım atmak, yeni başlangıçlar yapmak tavsiye edilir. 

7 Eylül Salı günü Yeniay Başak burcunda meydana geliyor. Bu burçta konumlanarak kendimize daha çok zaman ayırıp gündelik yaşamamızı düzene sokmamızı sağlıyor. Sağlığımız, yaşam kalitemiz, fiziksel görünümüz kadar evimizin, belgelerimizin ve iş yerimizin üzerine de yoğunlaşıyoruz. Başak burcu hizmetle ilişkilendirildiği için belki de birine yardım etmek ya da destek olmak için ideal zamandır... 

7 Eylül Başak Yeniayı'nda Neler Olacak?

7 Eylül'de Başak burcunda meydana gelen Yeniay, Boğa burcundaki Uranüs'le tam Üçgen Açı yapıyor ve olumlu etkilere sahip. Bizlere kafamıza yatmayan şeylerden kurtulmamızı öğütlüyor. Yeni başlangıçlara işaret eden Yeniay, değişim, yenilik, ilerleme ile ilişkilendirilen bir gezegenle pozitif bir açı yaparak bizi yeni bir sayfa açmaya yönlendiriyor. Sırtımıza yük olan şeyleri bir kenara bırakmak için harekete geçelim. Bu Yeniay'dan özellikle Toprak burçları (Başak ve Boğa) etkilendiği için daha somut bir şekilde yaşamlarını düzenleyebilirler. Ardiye odasını boşaltmak, salondaki mobilyaları değiştirmek, bilgisayarı ya da belgeleri gözden geçirmek örnek olarak verilebilir. Başak Yeniayı daha çok pratik yaşamımızı öne çıkarıyor gibi görünse de bizi bazı kişisel alışkanlıklarımızı ya da prensiplerimizi değiştirmeye de yönlendirebilir. Yeni bir sportif aktiviteye başlayarak, bir hobimizi geliştirerek kendimize zaman ayırmak için ideal bir dönemdeyiz. Tatil yüzünden ertelediğimiz sağlık kontrolünü de ihmal etmeyelim! 

Tatil dönüşüne yeni perspektiflerle, evimizde, aile yaşamımızda ve gündelik düzenimizde değişimlerle başlamak için harika bir dönemdeyiz. Daha genel anlamda tavırlarımızı ve yöntemlerimizi de gözden geçirmek yerinde olacaktır!  


⭐ 7 Eylül'deki Başak Yeniayı ayrıca Balık burcundaki Neptün'le Karşıt konumda. Bu yüzden şüphe duygularımızın uyanmasına, kendimize ve geleceğimize güvenimizi yitirmemize sebep olabilir. Uranüs bizi yeni kararlar almaya iterken Neptün yüzünden doğru seçimi yapıp yapmadığımızdan emin olamıyoruz. 


⭐ Neyse ki, Başak burcuyla kavuşum yapan ve Oğlak burcundaki Plüton'la pozitif bir açı yapan Mars bizi sezgilerimize göre hareket etmeye yönlendiriyor, doğru seçimler yapmamıza ve kararlılığımıza tekrar kavuşmamıza yardımcı oluyor. 


⭐ Başak burcunun yönetici gezegeni Merkür ve Hava elementlerinde konumlanan Satürn arasındaki Üçgen açı, insanlarla iletişim kurmamızı, fikirlerimizi ifade etmemizi ve uzun vadeli, rasyonel çözümler bulmamızı kolaylaştırıyor. 


⭐ Son olarak Hava elementlerindeki Venüs ve Jüpiter arasındaki Üçgen açı mutluluk, huzur ve kişisel tatmin elde etme şansımızı artırıyor. Venüs Terazi burcunda konumlandığı için bazı burçlar evlenme düşüncesine sıcak bakmaya başlayabilir! 


7 Eylül Başak Yeniayı Burç Yorumları

Yeniay tüm burçların etkilendiği bir astrolojik fenomen olsa da bu Yeniay'dan özellikle Başak, Balık, İkizler, Yay, Boğa, Yengeç, Akrep ve Oğlak burçlarını etkilenecek. Yükselen burcunuz bu burçlar arasında ise aynı ölçüde etkileneceğinizi unutmayın.


📌 Burç yorumlarınızı öğrenmek için oklara tıklayınAyrıca 2021 Ay Takvimi'ne buradan göz atabilirsiniz.


  

  • Koç

    Bu Yeniay'ın özellikle gündelik yaşamınız, alışkanlıklarınız, işiniz ve sık sık ziyaret ettiğiniz yerler üzerinde etkisi olacak. Tatil dönüşünde düzeninizi yeniden kuruyorsunuz.

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Koç Burcu Erkeğini Sekiz Adımda Baştan Çıkarın

Koç burcu insanları etkileyen tutkulu ve güçlü bir kişiliğe sahiptir. Ama dikkatli olun. Koç burcu çok çapkındır. Kur yapmayı çok sever ama çabucak da sıkılır... Uzman astrologlarımız Koç burcunu baştan çıkarmanın püf noktalarını bizlerle paylaşıyor!

Astral Seyahatin Teknikleri, Sırları ve Tehlikeleri

Daha önce astral seyahatten bahsedildiğini duydunuz mu? Peki hiç denemek fikri aklınızdan geçti mi? Ancak bu pratiğin hafife alınmaması gerekir ve bazı bilgilere sahip olmak oldukça önemlidir. İşte tam da bu sebepten bu olağanüstü deneyimle ilgili tüm bildiklerimizi sizlere aktaracağız. Astral seyahatin tekniklerini, sırlarını ve tehlikelerini öğrenmeden bu yola çıkmanızı istemeyiz!

2024 İlkbahar Burç Yorumları

Uzun kış aylarının ardından nihayet uzun süredir beklediğiniz bahar mevsimi geldi! Peki bu baharda burçları ne gibi sürprizler bekliyor? Uzman astrologlarımız karşılaşacağınız yenilikleri sizler için yorumladı. Kış uykusundan uyanma vakti geldi! Burcunuza tıklayın ve ilkbaharda neler yaşayacağınızı keşfedin!

1-25 Nisan tarihleri arasında Merkür Retrosu

Hayatımızdaki her şeyi karmaşık hale getiren astrolojik olay olan Merkür retrosunu muhtemelen zaten duymuşsunuzdur 😱. Yalan yok, Merkür retrosu tam bir baş belasıdır. Bu dönemde zorluklar üst üste yığılır, bu yüzden ona hazırlıklı olmak önemlidir. Panik yapmayın, her şeyin çözümü bizde. Merkür'ün 2024 yılında birkaç kez gerileyeceğini bilmelisiniz, işte takvimlerinize not etmeniz gereken tarihler.

Burçlar Arası Uyum - Burçların İlişki, Evlilik ve Aşk Uyumu

Aşk ilişkileri her ne kadar karmaşık olsalar da burçların uyumu sayesinde hangi burçlarla iyi geçindiğinizi ve hangilerinden kaçınmanız gerektiğini öğrenmeniz mümkün. İlişkinizin yürüyüp yürümeyeceğini ya da ideal partnerinizin nasıl olması gerektiğini mi merak ediyorsunuz? O zaman burcunuzun diğer burçlarla uyumunu keşfetmenin tam zamanı!

En Sevilen Yazılar

Numeroloji 2024: Sayılardaki Kaderiniz

2024, 8 rakamının yılı olacak. Sonsuzluğu ve gücü temsil eden bu rakam global boyutta bir adalet ve denge arayışına işaret ediyor. Büyük zıtlıkların ortasında, hak ve idealler için verilen büyük mücadele bizi bekleyen yıla damgasını vuracak. Kişisel yıl sayınızı kullanarak, 2024'te sizi nelerin beklediğini keşfedin!

Ay Takvimine Göre Saç Kestirmek: Doğru zamanı seçin!

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

Kuşların Ardındaki Gizli Anlamlar ve Semboller

Eğer kanatları kocaman açılmış bir kartal görmek başarıya işaret ediyorsa, bir kuzgunun bakışına rast gelmek kötü şeylere alamettir! Huzurlu bir şekilde bir o yana bir bu yana uçan ya da yanı başımızda duran kuşlar geleceğimize dair gizemlerle doludur. Onların ötüşlerini dinleyip türlerini tespit ederek bu mesajları anlamak mümkündür. Hayat size neler mi hazırlıyor? Cevaplar gökyüzünde ve bu yazıda!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey