21 Ağustos Yeniay ve Güneş Tutulması

tarihinde

Amerika kıtasının tam üzerinden geçen bu tutulma 21 Ağustos 2017'de tam 21:31'de Güneşin önünden geçecek. 2 dakika 45 saniye sürecek olan bu özel anı kaçırmamalısınız.<br /><br /><br />

💫 Astrolojik ürünlere göz atın! 

Astroloji, kendini tanıma ve gelişim için mükemmel bir araçtır! Tamamen kişiye özel astrolojik yorumlardan faydalanmanın en kolay ve ucuz hali bu ürün seçkisinde! Hepsi yaşam yolunuzu aydınlatmak ve maneviyatınızı zenginleştiren deneyimler sunmak için özenle tasarlandı.

Merkür Retrosu Paketi

✨Merkür retrosunu, yeniden odaklanma ve hayatta olumlu bir dönüşüm yaratma fırsatına dönüştürün.✨

Satın al
Yaz Paketi

🌸 Burcunuza özel yorum ve size özel astrolog tavsiyeleri bu mevsimi nasıl dönüştürecek izleyin ve görün!

Satın al
2024 yaz mevsimine özel burç yorumu

🌟 Yıldızlar sizin için hizalanıyor. Burcunuza özel 2024 Yaz mevsimi çalışmasını görmek ister misiniz? 

Satın al
Medyum Lara ile görüşün

🔮 Tanınmış medyum ve astrolog Lara, tam 25 yıldır bir çok danışanın sorularına yanıt veriyor. Şimdi sıra sizde!

Medyum Lara ile görüş

 

21 Ağustos'ta Aslan Burcunda Gerçekleşecek Yeniay ve Güneş Tutulması

Yeniay, 26 Şubat 1979'dan beri ilk Güneş Tutulmasını sağlamak için Amerika kıtasının tam üzerinden geçmiş bulunup, aynı zamanda 21 Ağustos 2017'de güneşin önünden geçecektir. Tutulmanın 2 dakika 45 saniye süreceği söyleniyor. 2 dakika 45 saniye sürecek olan bu özel anı kaçırmamalısınız.

Güneş tutulmaları ani, beklenmedik olaylara işaret eder. Güneş’in, ışığının Ay tarafından kapatılıyor olması toplumsal açıdan korkunç olarak görülürken, gizli kalmış şeylerin de aniden ortaya çıkışı olarak değerlendirilir. Tutulmanın Aslan burcunda gerçekleşiyor olması burcun sembolünde yer alan olay, kişi ve nesneleri daha dikkat çekici şekilde gündeme getiriyor olması ayrı bir dikkat çekici noktadır.

Burcunuzu ve sizi Yeniay nasıl etkileyecek?
Arayın Hemen Öğrenin

Bazı bilim insanları da bu Yeniayı "Kara Ay" olarak nitelendiriyorlar. Terimin tanımına göre Kara Ay, bir mevsim içerisinde gerçekleşmesi gereken dört ayın üçte birine karşılık gelir. Bir gündönümü ve bir ekinoks arasındaki  zaman periyodudur. (veya tam tersi). Bu nedenle, bazıları 21 Ağustos 2017'deki Yeniayla birlikte olacak Güneş Tutulmasını Kara Ay tutulması olarak adlandırıyor. 

Güneş tutulması ve depremler arasında bir bağlantı olduğunu kimi insanlar öne sürmektedir. Özellikle 11 Ağustos 1999 tam Güneş tutulmasından kısa bir zaman sonra gerçekleşen 1999 Gölcük Depremi ardından oluşması bu konuyu teyit etmektedir. Yapılan araştırmalara göre bilim uzmanları, bu iki doğa olayı arasında herhangi bir ilişki bulunmadığını açıklamışlardır.

Yılda yalnızca üç yeniay bulunmakta olduğunu biliyoruz. Fakat ilk ay erken gelirse, mevsim sezonundan önce dördüncü bir ayın gizlice girmesi mümkündür. 2017 yılının Kuzey Yarıküresi yaz sezonu sırasında tam olarak şu şekilde gerçekleşir:

 

21 Haziran 2017: Yeniay

24 Haziran 2017: Yeniay

23 Temmuz 2017: Yeniay

21 Ağustos 2017: Yeniay

20 Eylül 2017: Yeniay

22 Eylül 2017: Ekinoks 

Bu tutulmanın sizin üzerinizdeki etkileri nasıl olacak?
Hemen öğrenin

Mevsimsel belirlenime göre Yeniay 19 yıl içinde 7 kez oluşur. Her 19 yılda, ayın evreleri aynı takvim tarihlerinde veya yakınında tekrarlanır. Örneğin, 1936 yılından itibaren 2036'ya (2017 + 19 = 2036)   

Bunun yanısıra; 2136 da 2036'da bir Yeniay tutulması olacak, ancak sadece güneşin kısmi tutulması gerçekleşecek.  

 

Aşağıdaki yazılarımızı da çok seveceksiniz:

Ayın Burcu : Başakları Tanıyalım

Karşınızdakine Nasıl Güvenebilirsiniz?

Metabolizmayı Hızlandırmanın 10 Doğal Yolu

Find similar articles on this topic :

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!
Astrocenter'da Yeni Misiniz?
Bizi daha yakından tanıyabilmeniz için, Ücretsiz 10 Dakika spiritüel danışmanlık hediye ediyoruz!
İstediğiniz spiritüel koçu seçin ve tüm sorularınızı sorun! Hoşgeldin hediyesinden yararlanmak için tek şart bir hesap oluşturmak! 👇


Merak ettiklerinizi spiritüel koçlara sorun! 

Binlerce danışanın aklındaki sorulara sezgisel güçlerini kullanarak yanıt vermiş spiritüel koçlarla görüşün! %99 ve üzeri oranda müşteri memnuniyeti sunan uzmanlarımızdan birini seçin ve danışın!

💫 Gelecek vizyonunuzu aydınlatmak için tüm sorularınızı medyum, falcı, astrolog veya ruhsal danışmanlarla paylaşabilirsiniz.💫

Alya Arkın

Alya Arkın

Spiritüel Danışman
⭐%100 olumlu yorum

Hemen Görüş
Hale Sargın

Hale Sargın

Falcı - Medyum
⭐%99,7 olumlu yorum

Hemen Görüş
Uzay Kutlu

Uzay Kutlu

Fal Danışmanı
⭐%99,8 olumlu yorum

Hemen Görüş

En popüler içerikler

Yükselen burcumu nasıl hesaplarım?

Yükselen burcunuz doğum haritanızda çok önemli bir konuma sahiptir. Astrolojik bağlamda diğer insanlarla nasıl ilişki kurduğunuz ve kendi benliğinizi algılama biçiminizi belirler. Aşağıda sizlerle paylaştığımız yöntemle yükselen burcunuzu hesaplayın ve Güneş burcunuz, dolayısıyla da ilişkileriniz üzerindeki etkilerini keşfedin!

Koç Burcu Erkeğini Sekiz Adımda Baştan Çıkarın

Koç burcu insanları etkileyen tutkulu ve güçlü bir kişiliğe sahiptir. Ama dikkatli olun. Koç burcu çok çapkındır. Kur yapmayı çok sever ama çabucak da sıkılır... Uzman astrologlarımız Koç burcunu baştan çıkarmanın püf noktalarını bizlerle paylaşıyor!

YEŞİLÇAM USTALARI VE BURÇLAR

Onlar kalbimize taht kuran, repliklerini ezbere söylediğimiz, ortak kültürümüzün yapıtaşı filmleri canlandıran sanatçılar. Onlar Yeşilçam’ı Yeşilçam yapan samimiyetin kahramanları. Onları birçok rolde gördük tanıdık. Peki burçlarını da bilmek ister misiniz?

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

2024 Burç Yorumları: Bu Yılın Önemli Tarihleri

Uzman astrologlarımız, 2024 burç yorumlarını hazırlamak için büyük bir dikkatle gezegenlerin hareketlerini inceledi. Gezegenler, gelecekteki olaylara dair bilgi veren en güvenilir kaynaklardır. Bazı astrolojik olaylar hem negatif hem de pozitif anlamda o kadar güçlüdür ki etkilerini burçlarımıza göre farklı düzeylerde hissederiz. İşte bu yılın kaçırılmayacak astrolojik olayları...

Ay Takvimine Göre Saç Kestirmek: Doğru zamanı seçin!

Birçok kişinin de bildiği gibi Ay bitkilerin büyümesi ve uzamasında büyük bir etkiye sahiptir. Çiftçiler de tohum ekerken bu ilişkiyi dikkate alırlar. Benzer bir şekilde Ay saçlarımızın uzamasında da etkilidir. Saçlarınızın daha gür ve hızlı ya da yavaş uzaması için dikkat etmeniz gereken noktaları keşfedin!

En Şanssız 5 Burç Hangileri?

İnsanın kendi şansını kendi yarattığı söylenir. Peki ya kötü şans nasıl ortaya çıkar? Yanlış bir seçimle mi yoksa kaderin cilvesiyle mi? Bu kendi seçimimiz de olsa kaderin bir oyunu da olsa, Akrep ve Oğlak gibi bazı burçlar kötü şansı kendilerine çekmek konusunda epey yeteneklidir! İşte bu 5 burç...

En Sadakatsiz Burçlar Hangileri?

Araştırmalara göre bazı burçların aldatmaya daha çok meyilli olduğu söyleniyor. Peki bu burçlar hangileri? Uzman astrologlarımız sayesinde ilişkilerinizde uzak durmanız gereken burçları keşfedin!

Ay'ın Hamilelik Üzerindeki Etkileri

Çocuk yapmaya karar verdiniz ve bir süredir aklınızda sadece bu var! Peki hızlı bir şekilde hamile kalmak nasıl mümkündür? Çocuğunuz olması için Ay'ın size yardımının dokunabileceğini biliyor muydunuz? Hamile kalma şansınızı artıracak tavsiyelerimize kulak verin!