Aşkı Bulmak İsteyenlere Tavsiyeler

tarihinde

Sevmek ve sevilmek, herkesin hissetmek için yanıp tutuştuğu duygulardır. Ama doğru seçimi yaptığımızdan nasıl emin olabiliriz? Cevaplar yazımızda!

Sevmek ve sevilmek, herkesin hissetmek için yanıp tutuştuğu duygulardır. Ama doğru seçimi yaptığımızdan nasıl emin olabiliriz?Doğru kişiyle nasıl tanışacağız, nasıl ilişki kuracağız, bu ilişki ne kadar sürecek? Yolunuzu bulmak için GPS’e ihtiyacınız mı var? Doğru soruları sorarak yolunuzu bulabilirsiniz.


Geleceğe dair sorularınız mı var? Falcılarımızla iletişime geçin.1. Nasıl bir aşk istiyorsunuz?

Nasıl bir aşk hayal ediyorsunuz? Bir gecelik macera mı var kafanızda? Yalnız kalmamak için bir arkadaş mı arıyorsunuz yoksa ciddi bir ilişki mi? Kendinize karşı dürüst olmanız lazım. Çünkü günümüzde aşkın bir sürü tanımı var. Aşk sizin için ne ifade ediyor? Bu soruya cevap vermeniz şart.


Uzmanlarımız gözlemlerinden hareketle gençlerin, güvene dayalı, geleceğe yönelik ve ileride aile olmaya gidebilecek bir ilişki arıyor. Bir internet sitesinin ruh eşini arayan 1000 bekara yaptığı ankete göre, katılımcıların % 58’inin öncelikle ilişkide sadakat, %49,9'unun ise hayatını paylaşacağı kişide samimiyet aradığı tespit edilmiş. Dolayısıyla öncelikle geleceğe yönelik bir projeniz var mı yoksa sadece aşk mı aradığınızı kendi kafanızda şekillendirmeniz gerek. 

2. İlk adımı atmalı mıyız?

Bu soru birçok utangaç insan tarafından ya da güzel olmadığını düşünen insan tarafından sorulur. Diğerleri bu durumun aksine karşısındakini güzellikleriyle büyülemeye çalışır ve bazen bilmeden ciddi bir ilişkiye adım atarlar. Yapılan bir ankete göre, katılımcıların % 26,8'i ilişkide çekicilik arıyor, daha sonra bunu sıcakkanlılık takip ediyor, %19’u ise fiziksel özelliklere bakıyor.


Uzmanlarımız fiziksel özelliklerin o kadar da önemli olmadığını vurguluyor. Sıcakkanlı olmanız ya da insanlara davranışınız, hayata karşı bir duruşunuz olması da sizi çekici kılan özelliklerden. Karşınızdaki kişiyi etkilemek için kişinin vücuduyla ve kendisiyle barışık olması da çok önemli. Siz kendinizle ne kadar barışıksınız? Kendinizi beğeniyor musunuz? Beğenmiyorsanız hangi özellikleriniz beğenmiyorsunuz? Bu soruların cevabını bularak, kendinizi geliştirebilir ve kendinizi sevmeye doğru ilk atabilirsiniz. Sonunda mutluluğu yakaladığınızı göreceksiniz.

3. Nasıl tanışmalı?

Evet, en çok sorulan sorulardan birisi de budur. Gerçekten ciddi bir ilişki istiyorsanız buna zaman ayırmalısınız ve sosyal olmalısınız. Eğlenceler, arkadaşlar arasında düzenlenen partiler, iş gezileri, seyahatler, iş yerinizde bile olabilir. Bunun için çaba sarf etmelisiniz. Fırsatları şansa dönüştürebilirsiniz. Hatta internetteki tanışma sitelerinden bile hayatınızın aşkını bulabilirsiniz. Çekinmeyin ve sosyal değilseniz bunu değiştirmek için adım atmaya çalışın. Aşk ancak siz hazır olduğunuzda ve tüm benliğinizle kendinizi özgür kıldığınızda karşınıza çıkacaktır. Buradaki esas soru şudur: Siz gerçekten aşık olmaya hazır mısınız? Eğer hazırsanız biraz daha sosyal olarak hayatınızın aşkını bulacağınızı göreceksiniz. Aşkınızı uzaklarda aramanıza da gerek yok.Belki çalıştığınız yerde karşısınıza çıkabilir. Belki de etrafınıza iyi bakmıyorsunuz! Önce ne istediğinizi bilin, gerisi kolay!

4. Onu gerçekten sevdiğinizi nasıl anlarsınız?

Tanıştıktan sonra aranızda bazen sorunlar çıkabilir ve ilişkiniz ilk günlerde olduğu gibi devam etmeyebilir. Belki de daranızdaki etkileşim azaldı ya da onun size göre olmadığını fark ettiniz. Aranızda gerilim olduğunda ya da kavga ettiğinizde, hemen biz ayrılacak mıyız sorusu gelebilir aklınıza. Ama bu tartışmalar ayrılacağınızın göstergesi değildir. Beraber yol çizebilmek için biraz zamana ve sabra ihtiyaç vardır. Saygı ve sevgi çerçevesinde olduğu müddetçe ara sıra kavga etmek normaldir. Saygısızlık varsa ve ilişkinin size zarar verdiğini düşünüyorsanız sorun var demektir. İlişkide birbirinizin yaşam alanına saygı duymak çok önemlidir. 

5. Aşk nasıl uzun ömürlü olur?

Bu da çok önemli bir sorudur. Çünkü bir ilişki sürdürmek gerçekten emek ister. Zaman ve sadakat bir arada olmalıdır. Ancak bunun sonucunda birlikteliğiniz sağlamlaşır. Birlikte olduğunuz insanla bir ömür boyu yaşayabilir misiniz? Size saygı duyuyor mu? Birlikte kaliteli vakit geçiriyor musunuz? En önemlisi de ikinizin de hayattaki amacı aynı mı? Eğer biri geleceğe yönelik plan yapıyor diğeri daha farklı düşünüyorsa o ilişkide problemler yaşarsınız. Sizin kıymetinizi biliyor mu? Aşkı buldunuz ve ilişkiniz güzel gidiyor ve birlikteliğinizin uzun sürmesini istiyorsanız bu soruları kendinize sorun ve cevaplarken kendinize karşı dürüst olun. Nasıl bir ilişki istediğiniz kafanızda belirleyin ve mutluluğa doğru ilk adımı atacaksınız. 


Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir: 

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi

Uzakdoğu'ya özgü inançları ve felsefeleri düşündüğümüzde aklımıza ilk gelen sembollerden biri Yin-Yang'tır. Siyah beyaz bir çemberden meydana gelen bu sembolün ne ifade ettiğini anlamak pek de kolay sayılmaz. İşte Yin-Yang sembolünün kökeni ve anlamı:

11:11 Saatinin Anlamı

Hepimiz tesadüfen de olsa saate baktığımız zaman kadranda 11:11'e denk gelmişizdir. Bu durum bizi meraklandırır ki gayet de normaldir zira 11:11 diğer çift saatlerden oldukça farklıdır ve kafamızı en çok kurcalayan kombinasyonlar arasındadır. Bu çift saate dair bilmeniz gereken her şey bu yazıda!

Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!

Yeniaylar, yenilikle, yeniden doğuşlar ve yeni başlangıçlarla anılır. Önümüzdeki Yeniay sırasında, bir bereket çeki hazırlamaya ne dersiniz? Bereket çeki, parasal anlamda olduğu gibi duygusal konularda da bolluk getirir. İşte bu ritüelin püf noktaları!

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

Kaşıntıların Anlamları: Vücudunuza kulak verin!

Hepimiz bir anlığına vücudumuzu kaşıma isteğini hissetmişizdir. Bu hissi anlamlandırmak güç olsa da vücudunuzun size bir mesaj vermeye çalıştığı açıktır. Bedenimizde durduk yere kaşıntı hissi ortaya çıkmaz. Kötü olayların habercisi mi yoksa hayra mı alamet? Kaşıntıların tüm anlamlarını keşfedin!

Yüzüklerdeki Taş Sayılarının Anlamları: Aşkın Her Türlü Hali!

Birilerine yüzük hediye etmek, ya da daha güzeli, karşıdaki kişinin size yüzük etmesi her zaman çok romantik bir olaydır. Yüzüklerin ne anlama geldiğini bildiğimizde bu jest daha da romantik olabilir! Bir, iki ya da üç taşlı yüzüklerin her biri farklı anlamlara sahiptir. Artık siz de aşkınızı yüzüklerle ifade edebilirsiniz!

Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?

Para, para, para! Çok az insan daha fazlasını istemez ve onu elde etmek için de her şeyi yapmaya hazırızdır. Ama eğer işinizden gelen para size yetmiyor ve dualarınız cevapsız kalıyorsa bu 4 tütsünün faydasını görebilirsiniz.

Hapşırıklarımızın Anlamları: Burnunuzun size söyleyecekleri var

Gürültülü bir ses ya da bir hastalık belirtisi olmasının dışında "hapşu" sesinin bir anlamı vardır. Sabah 7'de hapşırmakla akşam 6'da hapşırmak aynı anlama gelmez. Her hapşırığın gelecekle bir bağlantısı vardır. İşte bu yüzden atalarımız her hapşırdığımızda "Çok yaşa" der. Zira olan kimin korunmaya ihtiyaç duyduğunu kimin şanslı olduğunu bilirmiş. İyi bir şansın ya da gizli bir aşkın habercisi mi? Burnunuzun seslerine kulak verin!