İlişki Terapisi : Psikolog Eşliğinde Çözüme Kavuşabilecek İlişki Problemleri

tarihinde

İlişkide tartışmaların yaşanması oldukça normal bir durumdur ve genelde ilişki terapisine gerek duyulmaz, ama bazı <strong>problemler</strong> öyle derine inmiştir ki tek başına üstesinden gelmek mümkün değildir.

İlişki Terapisi : Psikolog Eşliğinde Çözüme Kavuşabilecek İlişki Problemleri

İlişkide tartışmaların yaşanması oldukça normal bir durumdur ve genelde ilişki terapisine gerek duyulmaz, ama bazı problemler öyle derine inmiştir ki tek başına üstesinden gelmek mümkün değildir. Ne zaman bir psikologdan yardım almak gerekir? Hangi problemlerin çözümünde size yardımı dokunabilir? İşte cevaplar…


İlişki içindeki problemler çok çeşitli biçimlerde ortaya çıkabilir, bazıları kolayca tatlıya bağlanan tartışmalardan ibaret olsa da, bazılarıysa ilişkiye gerçek anlamda zarar verir. İlişkinizi kurtarmak için yardım almak kendinizi çıkmazda bulmanızı, yalnızca ayrılıkla sonuçlanacak geri dönüşü olmayan bir durumda sıkışıp kalmanızı önleyebilir. Ne zaman bir ilişki terapisine başlamalı? Bir ilişki terapistinin çözebileceği sorunlar neler? Neden bir ilişki terapisine başlamalısınız?

Tıkla ve Anında Online Terapine Başla


Bireysel terapilerde olduğu gibi, ilişki terapileri de çekilen bir acıya son vermeyi amaç edinir. Zorluklar ve dertler karşısında ilişkinizi kurtarmak istiyorsanız, ilişki terapisi gibi bir girişimin gerekliliği ortaya çıkar.


Ne zaman bir ilişki terapistine danışmalısınız?


Bir an gelir ve partnerinizle bir türlü diyalog kuramazsınız. Yaşanan kriz artık gelip geçici olmaktan çıkmıştır, ve ne yazık ki ciddi bir problem söz konusudur. İlişki yaşanan durumu çözüme ulaştırmaya yönelik kapasitelerine inancını yitirir, bir çıkmazla karşı karşıya kalır. Bazı durumlar sizi harekete geçirip bir psikologa danışmanızı zorunlu kılar:


• Eğer yaşadığınız sorun uzun sürüyor ve size acı veriyorsa
İlişkinizdeki problemler, profesyonel ve ev yaşantınızı etkiliyor ya da ailenizin, arkadaşlarınızın ve çocuklarınızın üzülmesine sebep oluyorsa

Telefondan Birebir Seanslar


• Partnerizle iletişim kurmakta zorlaşıyor, neredeyse imkansız hale geliyorsa
Problem aşkınızı ve duygularınızı tehdit ediyorsa
• Aranızdaki samimiyeti yitirdiyseniz


İlişkilerde en sık karşılaşılan 6 problem:


İlişki krizleri, iletişim problemleri, cinsel sorunlar, aile içi tartışmalar… Psikologa danışmak için birçok sebep vardır. Bir problemin uydurma ya da sahte olduğunu söylemek doğru değildir. Çift bir krizle karşı karşıyaysa, bu kriz büyük bir acının, bir çıkmazın kökeninde yer alıyor veya yaşanan problem çok derinlere iniyorsa bir ilişki terapistine başlamanın vakti gelmiş demektir. İşte psikologlar tarafından sıklıkla çözüme kavuşturulan 6 problem:

• Sevmekten korkmak ve bağlanmayla ilgili hissedilen kaygılar (birlikte yaşamak, evlenmek)
İletişim problemleri (Birbiriyle kavga etmeden konuşmanın, uzlaşmaya varmanın imkansız hale gelmesi)

Avantajlı Paketlerle Online Terapi İçin Tıkla


Ebeveyn olmak düşüncesiyle ilgili anlaşmazlıklar
Çocukların eğitimleriyle ilgili anlaşmazlıklar
• Kıskançlık, karşıdaki kişinin sadakatiyle ilgili hissedilen korkular
• İlişkinin devamlılığıyla alakalı kişinin kendisiyle ilgili duyduğu şüpheler
Cinsel istek azlığı ya da yokluğu (seksologla beraber de ele alınabilir)


Bütün ilişkiler mutluluğun sırrına ermiş değildir, eğer siz de sürekli sıkıntıların yaşandığı ve iletişimin yetersiz kaldığı bu ilişkilerden birini yaşıyorsanız, belki de size sonunda yardım edebilecek bir psikologa danışmanın zamanı gelmiştir.

 

Uzman psikologlarımıza danışmak için seçtiğiniz uzmanın üzerine tıklayınız. 

 

 

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi

Uzakdoğu'ya özgü inançları ve felsefeleri düşündüğümüzde aklımıza ilk gelen sembollerden biri Yin-Yang'tır. Siyah beyaz bir çemberden meydana gelen bu sembolün ne ifade ettiğini anlamak pek de kolay sayılmaz. İşte Yin-Yang sembolünün kökeni ve anlamı:

11:11 Saatinin Anlamı

Hepimiz tesadüfen de olsa saate baktığımız zaman kadranda 11:11'e denk gelmişizdir. Bu durum bizi meraklandırır ki gayet de normaldir zira 11:11 diğer çift saatlerden oldukça farklıdır ve kafamızı en çok kurcalayan kombinasyonlar arasındadır. Bu çift saate dair bilmeniz gereken her şey bu yazıda!

Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!

Yeniaylar, yenilikle, yeniden doğuşlar ve yeni başlangıçlarla anılır. Önümüzdeki Yeniay sırasında, bir bereket çeki hazırlamaya ne dersiniz? Bereket çeki, parasal anlamda olduğu gibi duygusal konularda da bolluk getirir. İşte bu ritüelin püf noktaları!

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

Kaşıntıların Anlamları: Vücudunuza kulak verin!

Hepimiz bir anlığına vücudumuzu kaşıma isteğini hissetmişizdir. Bu hissi anlamlandırmak güç olsa da vücudunuzun size bir mesaj vermeye çalıştığı açıktır. Bedenimizde durduk yere kaşıntı hissi ortaya çıkmaz. Kötü olayların habercisi mi yoksa hayra mı alamet? Kaşıntıların tüm anlamlarını keşfedin!

Yüzüklerdeki Taş Sayılarının Anlamları: Aşkın Her Türlü Hali!

Birilerine yüzük hediye etmek, ya da daha güzeli, karşıdaki kişinin size yüzük etmesi her zaman çok romantik bir olaydır. Yüzüklerin ne anlama geldiğini bildiğimizde bu jest daha da romantik olabilir! Bir, iki ya da üç taşlı yüzüklerin her biri farklı anlamlara sahiptir. Artık siz de aşkınızı yüzüklerle ifade edebilirsiniz!

Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?

Para, para, para! Çok az insan daha fazlasını istemez ve onu elde etmek için de her şeyi yapmaya hazırızdır. Ama eğer işinizden gelen para size yetmiyor ve dualarınız cevapsız kalıyorsa bu 4 tütsünün faydasını görebilirsiniz.

Hapşırıklarımızın Anlamları: Burnunuzun size söyleyecekleri var

Gürültülü bir ses ya da bir hastalık belirtisi olmasının dışında "hapşu" sesinin bir anlamı vardır. Sabah 7'de hapşırmakla akşam 6'da hapşırmak aynı anlama gelmez. Her hapşırığın gelecekle bir bağlantısı vardır. İşte bu yüzden atalarımız her hapşırdığımızda "Çok yaşa" der. Zira olan kimin korunmaya ihtiyaç duyduğunu kimin şanslı olduğunu bilirmiş. İyi bir şansın ya da gizli bir aşkın habercisi mi? Burnunuzun seslerine kulak verin!