Boşanmaya Gerçekten Hazır Mısınız?

tarihinde

Boşanmak isteyen çiftlerin sayısı giderek artıyor. Yıllarca ortak bir yaşam paylaştıktan ilişkinizi bitirmeyi mi düşünüyorsunuz? Peki gerçekten boşanmaya hazır mısınız? Boşanma konusunda bu yol gösterici yazımızı kaçırmayın.

Gerçekten boşanmaya hazır mısınız?

Evliliğinizde uzun süredir mutsuzsunuz ve bir sür yıldır boşanmayı mı düşünüyorsunuz? Tek başına bir yaşam sürmenin hayalini mi kuruyorsunuz? Evinizde birbirinizden uzaklaştınız ve belki de yatakları bile ayırdınız...  Aranızda normal diyaloglar sürmesine rağmen sorunlar gitgide büyüyor. Belki de yıllardır çocuklarınızın hatırına onla birliktesiniz. Sebepler saymakla bitmese de bir şekilde boşanmaya karar verdiniz. Peki nasıl bir yol izlemelisiniz? Bu değişime hazır mısınız?


Geleceğe dair sorularınız mı var? Falcılarımızla iletişime geçin.Başlangıç

Göz önünde bulundurulması gereken birkaç şey var. İlk olarak, bu haberi duyunca ne kadar şaşıracak? O da sizin gibi evliliğinizin gidişatından memnun olmayabilir ve büyük olasılıkla mutsuz olduğunuzun farkındadır. Peki onun en az sizin kadar boşanmak istediğinden emin misiniz? Bazen, karşınızdaki kişi aslında her şeyin yolunda olduğunu düşünebilir. Harekete geçmeden önce ona sorunlarınızdan bahsetmek, beraber durumu analiz etmeniz çok önemlidir. Ona söylerken, uzun tartışmalara hazır olmalısınız. Boşanma için henüz hazır değilse ve boşanmak istemiyorsa, ilk dürtüsü sizi bu konudan vazgeçirmek olacaktır. Ona sebeplerini iyice açıklamaya çalışın. Çok kızabilir ve sizi her türlü şeyden suçlayabilir. Bu tarz tepkilerin tümü normaldir ve öngörülebilir niteliktedir. 


Savunma

Onun yorumu suçlayıcı veya eleştirel nitelikteyse geri çekilmelisiniz. Davranışlarının, ihtiyaçlarınıza karşı duyarsızlığının, ve eksiklerinin kararınızı haklı gösterdiğini ve bunu yıllar önce yapmış olmak istediğinizi hatırlayın, bekleyin. Bunları bir anda söylerseniz bir karışıklığa neden olabilirsiniz. Sezgisel ve tekrarlayan dürtülerinize rağmen kendinizi savunmamanız ve onun başarısızlıklarını, eksikliklerini eleştirmemeniz önemlidir. Sözünü kesmeden sadece onu dinleyin

 

Kimin kime yaptıklarını anlatmak yerine, evliliğin uzun süredir yolunda gitmediğini söyleyebilirsiniz. Artık bunun düzeltilebileceğine inanmadığınızı ve boşanmanın gelecek için öngördüğünüz tek alternatif olduğunu dile getirebilirsiniz. İkinizin de evliliğin aşınmasında etkisi olduğunu ve birbirinizi suçlamanın anlamsız olduğunu kabul etmelisiniz. Eğer sizi bir hata ve suçlama tartışmasına teşvik etmeye çalışırsa, o tartışmayı reddetmelisiniz. Bu anlamda ortak ve saygı çerçevesinde bir boşanma kararı almanız çok önemlidir. Boşanma söz konusu olduğunda herkesin ihtiyaçları ortak olarak ele alınmalıdır. Sürecin nasıl işleyeceğine konuşarak karar vermelisiniz.  Durumu kabul etmek için zamana ihtiyacı olduğunu unutmayın ve sabırlı davranmaya çalışın.  


İlk Konuşmayı Bitirme

İlk konuşma için söyleyeceğiniz şeyler bunlardır. Ama bu konuşma sırasında yapmamanız gereken bazı şeyler de var. Ekonomik konulardan veya varsa çocuklarınızla olan temasından endişe ediyor olabilir. Ona adil davranacağınızdan ve ikinizin de makul bir anlaşma yapacağından emin olduğunuza inandırın. Daha önce söylediklerini yineleyin ve konuşmayı bitirin. Duygularıyla empati kurun, ona güvenin ve onun da size güvenmesini sağlayın.


Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:  

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Maalesef aradığınız sayfayı bulamadık!

Başarısızlık, sayfa mevcut değil ama söz veriyoruz, hatalarımızdan ders çıkaracağız ve bir sonraki sefere daha iyi yapacağız. Bu arada aşağıdaki en son makalelerimizden birine göz atın!

Günlük Burç Yorumlarınız

Mars'ın Boğa'dan İkizler'e geçişi "Bugün, hayatınızdaki dinamizmi ve hareketi artıracak olan Mars'ın enerjik geçişini hissedin. Bu geçiş, yeni fikirler ve projeler için mükemmel bir zamandır. Kendinizi ifade etmekten çekinmeyin ve iç sesinizi dinleyin."

İş Hayatında Burçların Uyumu Nasıldır?

Burcunuza göre iş ortamında kurduğunuz ilişkiler de farklılık gösterir. Profesyonel bağlamda hangi burçlarla daha iyi anlaştığınızı bilmek çalışma veriminizi de artırır. Ortağınızı ya da ekip arkadaşınız konusunda doğru bir seçim yapmak istiyorsanız bu yazımızı kaçırmayın!

En Sevilen Yazılar

Burcunuza Dair Her Şey

Yükselen Burç Nedir? Neyi Temsil Eder?

Yükselen burç, doğduğunuz anda doğu ufuk çizgisinde yükselen burçtur ve astrolojik haritanızın tamamlanmış bir şaheser olmasını sağlar. Güneş burcunuz kişiliğinizin özünü yansıtırken, yükselen burcunuz, dış dünyaya nasıl tepki verdiğinizi ve insanlarla nasıl iletişim kurduğunuzu açıklar. Bu iki yıldızı birleştirdiğinizde, işte o zaman gerçek "siz" ortaya çıkar!

Satürn Retrosu 2024 | Hangi burç nasıl etkilenecek?

Ünlü Astrolog Marta Denise, 2024'te gerçekleşecek Satürn Retrosu hakkında detaylı bir yazı hazırladı! Astrologumuz içeriği şöyle özetliyor: "29 Haziran 2024'ten itibaren 15 Kasım 2024'e kadar devam edecek olan Satürn Retrosu, Balık burcunda başlayacak. Bu dönem biraz ürkütücü görünebilir ama endişelenmeyin, bu süreci en iyi şekilde atlatmanız için astrolojik öngörü ve tavsiyelerimle buradayım! Satürn retrosu biraz melankolik geçebilir, fakat kendimizi geliştirmek ve öğrenmek için değerli sınavlar da sunabilir. ✨"