Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Boşanmak İstiyorum Diyorsanız Bu Yazıyı Okuyun

Boşanmak isteyenlere yol gösteren bir yazı... Boşanmaya karar verdiğinizde nasıl davranmalı, karşı tarafa nasıl açıklamalısınız?

Boşanmak İstiyorum Diyorsanız Bu Yazıyı Okuyun

Evlilik yıllarında yıllarca mutsuzsunuzdur. Ve son iki ya da üç yıldır boşanmayı düşünüyorsun, hatta özgürsündür hayatının nasıl olacağını hayal bile ediyorsun. Eşinden uzaktaydın ve bir yıl boyunca ayrı yatak odalarında kalıyorsunuz. Aranızda normal diyaloglar olmasına rağmen, sıcaklık ne olursa olsun, çözülmek yerine daha büyüdü. Geçen yıllarda sizi evlilikte tutan tek şey çocuklarınızdır. Ve sonunda bir karara vardın. Tüm dezavantajlar ve sorunların büyümesi nedeniyle  boşanma kararı vermiş olmalısınız. Artık tek şey eşinize söylemek.  Şimdi size bu konuda birkaç öneri sunalım.

 <<< Online Danışmanlık ile Uzmanlarımızdan 7/24 Hizmet Alın : İlk 10dknız 4 TL >>>

Başlangıç

   Göz önünde bulundurulması gereken birkaç şey var. İlk olarak, bu haberi duyunca ne kadar şaşıracak? Çoğu durumda, sizin gibi, o da evliliğin gidişatından memnun değildir ve muhtemelen mutsuz olduğunuzun farkındadır. Ancak boşanmayı isteyecek kadar mutsuz olduğunuzun da muhtemelen farkında değildir. Bazen ise, karşınızdaki kişi aslında her şeyin yolunda olduğunu düşünüyordur. Ama bu az rastlanan bir durumdur. Bildiğiniz şeyleri analiz ederseniz, ne kadar şaşıracak diye tahmin yapabilirsiniz. Ne kadar çok şaşırtıyorsa, boşanmayı kabul etmesi o kadar uzun sürer. Vakti ayarlamayı ikiniz beraber belirlemelisiniz.

  Ona söylerken, uzun tartışmalara hazır olmalısın. Boşanma için henüz hazır değilse ve olmasını istemiyorsa, ilk dürtüsü sizi bu konudan vazgeçirmek olacaktır. Ona yanılmayıp her şeyin yolunda gitmediğini ya da öfke duyduğunu söylersin.  Çok kızabilir ve sizi her türlü şeyden suçlar. Bu yanıtların tümü normal ve öngörülebilir niteliktedir. 

 <<< Durugörülü medyumlar dert ortağın olsun : Geleceğin için doğru adımlar at >>>

Savunma

  Onun yorumu suçlayıcı veya eleştiriliyse,  geri çekilmelisin. Davranışlarının, ihtiyaçlarınıza karşı duyarsızlığının, bir koca, baba ve bir adam gibi açıklarının hepsinin kararınızı haklı gösterdiğini ve bunu yıllar önce yapmış olmak istediğinizi hatırlayın, bekleyin. Bunları söylersen bir karışıklığa neden olacaksın. Sezgisel ve tekrarlayan dürtülerinize rağmen kendinizi savunmamanız ve başarısızlıklarını ,eksikliklerini eleştirmemeniz önemlidir. Onun sözünü kesmeden sadece onu dinleyin. Onu susturmaya çalışmazsan, onun daha fazla konuşmasını sağlarsın.

  Kimin kime yaptıklarını anlatmak yerine, evliliğin uzun süre iyi gitmediğini söylemelisiniz. Artık bunun düzeltilebileceğine inanmazsınız ve boşanma gelecekte görebileceğiniz tek alternatiftir. İkinizin de evliliğin aşınmasına katkıda bulunduğunu ve suçlamanın daha fazla kim olduğunu anlamaya çalışmanın anlamsız olduğunu kabul etmelisiniz. Eğer sizi bir hata ve suçlama tartışmasına teşvik etmeye çalışırsa, o tartışmayı reddetmelisiniz. Kararınız geri alınamaz ve fikrini değiştirmeyeceksin. Medeni ve saygılı bir boşanma kararı almışsınızdır, bu boşanma içinde herkesin ihtiyaçları onunla birlikte ele alınmaktadır. Tartışmaya girmeyeceksin. Boşanmayı nasıl organize edeceğiniz konusunda yalnızca konuşmalısınız. Durumu kabul etmek için zamana ihtiyacı olduğunun farkındasınız ve ona zaman verin. İkinizin birden çok karara varmanız gerektiğini ve adil ve makul bir çözüm bulmak için onunla birlikte konusmanızın farkındasınız. Ancak bu tartışmaların zamanı değil. Ayrıca, herhangi bir hukuki işlem başlatmayacağınızı ve avukatlarla ve mahkemelerle olan teması en aza indirmeyi umduğunuzu söylüyorsunuz.

 <<< Aşk Hayatımda Bundan Sonra Beni Neler Bekliyor? >>>

İlk Tartışmayı Bitirme

  İlk tartışma için söyleyeceğiniz tek şey budur. İlk tartışmada yapmamanız gereken bazı şeyler var. Ekonomik konulardan çok endişe ediyor olabilir veya çocuklarla olan temasından endişe ediyor olabilir. Ona adil davranacağınızdan ve ikinizinde makul bir anlaşma yapacağından emin olduğunuza inandırın. Daha önce söylediklerini yineleyin ve tartışmayı bitirin. Duygularıyla empati kurdun, ona güvenin ve onun da size güvenmesini sağlayın.

Hiç de kolay olmadığını bildiğimiz bu hassas konuda umarız size bir nebze de olsa yardım edebilmişizdir.

 Bunları da Seveceksiniz

Remil İlmi( Kitap Falı) Nasıl Bakılır? 

Alfa Kadını Mısınız?

Enerjinizi yüksek tutmanın yolları nelerdir?

Karşınızdakine Nasıl Güvenebilirsiniz?

Bize yorum bırakın

CANLI FAL

Türkiye'nin en iyi falcılarına aşk hayatınızla ilgili çıkmazları danışabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin.