Kurban Bayramı – Nedir, Ne Yapmalıdır?

tarihinde

Kurban Bayramı geldi! Büyükten küçüğe hepimizi heyecanlandıran bu bayram hakkında harika bir yazıyla karşınızdayız.

Kurban Bayramı – Nedir, Ne Yapılmalıdır?

Kurban bayramı islam aleminin en önemli 2 bayramından biridir. Ramazan bayramını kısa bir süre önce geride bırakmışken, birlik beraberliğimizi pekiştirecek Kurban Bayramı da geldi bile! Peki nedir Kurban Bayramı, dinimizdeki yeri nedir, kurbanın gereklerini ya da bayramın geleneklerini gözden geçirmek için harika bir yazıyla karşınızdayız.

<<< İlk 10dksı 4tlden Profesyonel Falcı ve Astrologlarla Konuşun! >>>>

Kurban, Kuranda geçen İbrahim Peygamber ve oğlu İsmail hakkındaki kıssadan yola çıkar. Güzel dinimizde kurban daha genel anlamda Allaha olan adanmışlığımızı, onun için feda edebileceklerimizi betimler. Kurban ibadetiyle aynı zamanda fakirle zengin arasında farkı azaltmaya da çalışırız. Birlik, beraberlik ve yardımlaşma günleridir Kurban Bayramı.

Bayram Ritüeli

Büyükten küçüğe herkesin sevdiği bayram günlerinde aile büyükleri ziyaret edilir, bazen yolculuklara çıkılır, uzaktaki büyüklerimizi görmeye gidilir. Bayramın ilk günü sabah bayram namazı kılındıktan sonra herkes bayramlaşır ve genelde ilk gün kurbanlar kesilir. Dinen bayramın ilk 2 günü, hatta bazı görüşlere göre, 4. Günü güneş batana kadar kurbanlık kesilebilir.


>>>> Evinizin Bereketi, İş Bulma, Yatırım Yapma : Hepsini Falcılara Sorun


 

Büyüklerin elini öptüğümüz, çocuklara harçlık ve şeker verdiğimiz bu günlerde küs olanların da barıştırmak da sünnet davranışlardandır. Dargın kimselerin de bu mübarek günlerde barışması beklenir.

Aynı zamanda sadaka vermek, rahmete kavuşmuş sevdiklerimizin mezarını ziyaret etmek, bol dua etmek ve iyi niyetlerde bulunmak da tavsiye edilir.

Çoğumuz çok çalışıyor olsak da, bazen bayram boyunca çalışmak zorunda kalsak da ya da tatil günlerini biraz dinlenmek için kullanmak istesek de, büyüklerimizi düşünmek, onları aramak, kurban kesmesek de kestirsek ve sadaka versek hayat gerçekten çok daha güzel ve huzur dolu olacaktır!

Şimdiden herkese hayırlı bayramlar dileriz!

Astrocenter Ailesi

Bunları da Seveceksiniz

Şu an Üzerinizde Hangi Renk Var?

Metabolizmayı Hızlandırmanın 10 Doğal Yolu

En Çok Görülen Rüyalar ve Rüyaların Tabirleri 

 

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Çift Saatlerin Anlamları: 10:10 - Şansınız dönüyor!

Sabah kahvenizi yudumlarken saate baktınız. Yine 10:10 saatiyle mi karşılaştınız? Bu durum merakınızı uyandırması normal. Çifte saatler güçlü semboller taşırlar ve her birinin kendine özgü bir anlamı vardır. Ayrıca koruyucu meleğiniz bu saatler aracılığıyla size bir mesaj iletmeye çalışır. 10:10 saatinin neler ifade ettiğini öğrenmeye hazır olun!

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

24 Şubat Başak Dolunayı: Daha iyisini yapma fırsatı

Bu ay Dolunay 24 Şubat Cumartesi günü Başak burcunda gerçekleşecek. Bizi yaşamımızla ilgili sorumluluk almaya davet eden bu Dolunay'In etkisi altında benliğimizi dürüstçe gözden geçirmeye ve kendimizle ilgili neleri iyileştirebileceğimizi anlamaya çalışacağız.

Haftalık Burç Yorumları

Venüs Kova burcunda, Mars Kova burcunda kavuşum açısında "Bugün, Venüs ve Mars'ın kavuşumu, aşk ve tutkunun birleştiği bir enerji dalgası yaratıyor. Bu enerjiyi, hayatınızdaki ilişkileri güçlendirmek ve yeni başlangıçlar yapmak için kullanın."

Günlük Burç Yorumlarınız

Ay'ın Aslan burcuna geçişi "Bugün, duygularınızı cesurca ifade etmek için mükemmel bir gün. Kendinizi gizlemeyin, ışığınızı parlatın ve dünyaya kim olduğunuzu gösterin."

En Sevilen Yazılar

Çift ve Ters Saatlerin Anlamları

Eğer tesadüf eseri çift ve ya ters saatlerle karşılaşırsanız bilin ki bu saatler size bir mesaj iletmek istiyor. Bu mesajları merak mı ediyorsunuz? Detaylar yazımızda!

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Üçlü Saatlerin Anlamları: 03:33 - İstikamet Mutluluk!

03:33, 03:33, 03:33... Neredeyse bu saatin sizi takip etmeye başladığını düşüneceksiniz! Gece uykunuzu bölen basit bir tesadüften çok daha fazlasıyla mı karşı karşıyasınız? Kesinlikle öyle! Üçlü saatler şans eseri karşımıza çıkmaz. Onlara kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz anlarda denk gelirsiniz. Evren ve koruyucu melekler doğru yolu bulabilmeniz adına size yol göstermek istiyor! Onların tavsiyelerine kulak verin....

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey