Kurban Bayramı – Nedir, Ne Yapmalıdır?

tarihinde

Kurban Bayramı geldi! Büyükten küçüğe hepimizi heyecanlandıran bu bayram hakkında harika bir yazıyla karşınızdayız.

Kurban Bayramı – Nedir, Ne Yapılmalıdır?

Kurban bayramı islam aleminin en önemli 2 bayramından biridir. Ramazan bayramını kısa bir süre önce geride bırakmışken, birlik beraberliğimizi pekiştirecek Kurban Bayramı da geldi bile! Peki nedir Kurban Bayramı, dinimizdeki yeri nedir, kurbanın gereklerini ya da bayramın geleneklerini gözden geçirmek için harika bir yazıyla karşınızdayız.

<<< İlk 10dksı 4tlden Profesyonel Falcı ve Astrologlarla Konuşun! >>>>

Kurban, Kuranda geçen İbrahim Peygamber ve oğlu İsmail hakkındaki kıssadan yola çıkar. Güzel dinimizde kurban daha genel anlamda Allaha olan adanmışlığımızı, onun için feda edebileceklerimizi betimler. Kurban ibadetiyle aynı zamanda fakirle zengin arasında farkı azaltmaya da çalışırız. Birlik, beraberlik ve yardımlaşma günleridir Kurban Bayramı.

Bayram Ritüeli

Büyükten küçüğe herkesin sevdiği bayram günlerinde aile büyükleri ziyaret edilir, bazen yolculuklara çıkılır, uzaktaki büyüklerimizi görmeye gidilir. Bayramın ilk günü sabah bayram namazı kılındıktan sonra herkes bayramlaşır ve genelde ilk gün kurbanlar kesilir. Dinen bayramın ilk 2 günü, hatta bazı görüşlere göre, 4. Günü güneş batana kadar kurbanlık kesilebilir.


>>>> Evinizin Bereketi, İş Bulma, Yatırım Yapma : Hepsini Falcılara Sorun


 

Büyüklerin elini öptüğümüz, çocuklara harçlık ve şeker verdiğimiz bu günlerde küs olanların da barıştırmak da sünnet davranışlardandır. Dargın kimselerin de bu mübarek günlerde barışması beklenir.

Aynı zamanda sadaka vermek, rahmete kavuşmuş sevdiklerimizin mezarını ziyaret etmek, bol dua etmek ve iyi niyetlerde bulunmak da tavsiye edilir.

Çoğumuz çok çalışıyor olsak da, bazen bayram boyunca çalışmak zorunda kalsak da ya da tatil günlerini biraz dinlenmek için kullanmak istesek de, büyüklerimizi düşünmek, onları aramak, kurban kesmesek de kestirsek ve sadaka versek hayat gerçekten çok daha güzel ve huzur dolu olacaktır!

Şimdiden herkese hayırlı bayramlar dileriz!

Astrocenter Ailesi

Bunları da Seveceksiniz

Şu an Üzerinizde Hangi Renk Var?

Metabolizmayı Hızlandırmanın 10 Doğal Yolu

En Çok Görülen Rüyalar ve Rüyaların Tabirleri 

 

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Kristal küre tüm sorularınıza cevap veriyor 🤫

Dün tanıştınız! Ya da uzun süredir karmaşık bir ilişkiniz var... Ümitsizce telefonda vakit geçirip bir arama ya da bir mesaj bekliyorsunuz? Acaba o da sizi düşünüyor mu? 🔮 Zihnini odakla ve kristal küreye dokunarak bir soru sor! Cevaplar bir tık uzağında 😉.

İsim Analizi : Harflerin Numerolojisi

Pisagoryan Numeroloji antik çağlardan beri kullanılan metafiziksel bir sistem. Sayıların kaderimiz üzerine etkisini araştırıyor. Kader sayısı hesaplamak için: Adımızın ve soyadımızın her harfinin karşılığı bulunan bir sayı vardır. Bu sayıların toplamı sahip olduğumuz kişilik özelliklerini gösterir. Doğum tarihimizden derlenen sayı kümesi de kader yolculuğumuz ile ilgili açıklamalar yapar.

Erkekler neden ciddi ilişkiden korkarlar?

Ciddi bir ilişkiye geçeceğiz diye sevinirken karşı tarafın hiç de oralı olmadığını görüyorsunuz. Peki bunun sebebi ne? Erkekler neden uzun soluklu bir ilişkiye başlamak konusunda daha tedirgin? İşte cevaplar...

Günlük Burç Yorumlarınız

Ay'ın Satürn ile Sekstil açısı ve Uranüs ile Üçgen açısı "Gün boyunca, manevi derinliklerinize dalın ve iç huzurunuzu bulun. Duygusal dengenizi koruyun ve finansal kararlarınızı bilgece yapın. Bugün, aile ve kariyer arasındaki dengeyi bulmak için mükemmel bir gün olabilir."

En Sevilen Yazılar

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Üçlü Saatlerin Anlamları: 03:33 - İstikamet Mutluluk!

03:33, 03:33, 03:33... Neredeyse bu saatin sizi takip etmeye başladığını düşüneceksiniz! Gece uykunuzu bölen basit bir tesadüften çok daha fazlasıyla mı karşı karşıyasınız? Kesinlikle öyle! Üçlü saatler şans eseri karşımıza çıkmaz. Onlara kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz anlarda denk gelirsiniz. Evren ve koruyucu melekler doğru yolu bulabilmeniz adına size yol göstermek istiyor! Onların tavsiyelerine kulak verin....

Çift ve Ters Saatlerin Anlamları

Eğer tesadüf eseri çift ve ya ters saatlerle karşılaşırsanız bilin ki bu saatler size bir mesaj iletmek istiyor. Bu mesajları merak mı ediyorsunuz? Detaylar yazımızda!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey