Kurban Bayramı – Nedir, Ne Yapmalıdır?

tarihinde

Kurban Bayramı geldi! Büyükten küçüğe hepimizi heyecanlandıran bu bayram hakkında harika bir yazıyla karşınızdayız.

Kurban Bayramı – Nedir, Ne Yapılmalıdır?

Kurban bayramı islam aleminin en önemli 2 bayramından biridir. Ramazan bayramını kısa bir süre önce geride bırakmışken, birlik beraberliğimizi pekiştirecek Kurban Bayramı da geldi bile! Peki nedir Kurban Bayramı, dinimizdeki yeri nedir, kurbanın gereklerini ya da bayramın geleneklerini gözden geçirmek için harika bir yazıyla karşınızdayız.

<<< İlk 10dksı 4tlden Profesyonel Falcı ve Astrologlarla Konuşun! >>>>

Kurban, Kuranda geçen İbrahim Peygamber ve oğlu İsmail hakkındaki kıssadan yola çıkar. Güzel dinimizde kurban daha genel anlamda Allaha olan adanmışlığımızı, onun için feda edebileceklerimizi betimler. Kurban ibadetiyle aynı zamanda fakirle zengin arasında farkı azaltmaya da çalışırız. Birlik, beraberlik ve yardımlaşma günleridir Kurban Bayramı.

Bayram Ritüeli

Büyükten küçüğe herkesin sevdiği bayram günlerinde aile büyükleri ziyaret edilir, bazen yolculuklara çıkılır, uzaktaki büyüklerimizi görmeye gidilir. Bayramın ilk günü sabah bayram namazı kılındıktan sonra herkes bayramlaşır ve genelde ilk gün kurbanlar kesilir. Dinen bayramın ilk 2 günü, hatta bazı görüşlere göre, 4. Günü güneş batana kadar kurbanlık kesilebilir.


>>>> Evinizin Bereketi, İş Bulma, Yatırım Yapma : Hepsini Falcılara Sorun


 

Büyüklerin elini öptüğümüz, çocuklara harçlık ve şeker verdiğimiz bu günlerde küs olanların da barıştırmak da sünnet davranışlardandır. Dargın kimselerin de bu mübarek günlerde barışması beklenir.

Aynı zamanda sadaka vermek, rahmete kavuşmuş sevdiklerimizin mezarını ziyaret etmek, bol dua etmek ve iyi niyetlerde bulunmak da tavsiye edilir.

Çoğumuz çok çalışıyor olsak da, bazen bayram boyunca çalışmak zorunda kalsak da ya da tatil günlerini biraz dinlenmek için kullanmak istesek de, büyüklerimizi düşünmek, onları aramak, kurban kesmesek de kestirsek ve sadaka versek hayat gerçekten çok daha güzel ve huzur dolu olacaktır!

Şimdiden herkese hayırlı bayramlar dileriz!

Astrocenter Ailesi

Bunları da Seveceksiniz

Şu an Üzerinizde Hangi Renk Var?

Metabolizmayı Hızlandırmanın 10 Doğal Yolu

En Çok Görülen Rüyalar ve Rüyaların Tabirleri 

 

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi

Uzakdoğu'ya özgü inançları ve felsefeleri düşündüğümüzde aklımıza ilk gelen sembollerden biri Yin-Yang'tır. Siyah beyaz bir çemberden meydana gelen bu sembolün ne ifade ettiğini anlamak pek de kolay sayılmaz. İşte Yin-Yang sembolünün kökeni ve anlamı:

11:11 Saatinin Anlamı

Hepimiz tesadüfen de olsa saate baktığımız zaman kadranda 11:11'e denk gelmişizdir. Bu durum bizi meraklandırır ki gayet de normaldir zira 11:11 diğer çift saatlerden oldukça farklıdır ve kafamızı en çok kurcalayan kombinasyonlar arasındadır. Bu çift saate dair bilmeniz gereken her şey bu yazıda!

Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!

Yeniaylar, yenilikle, yeniden doğuşlar ve yeni başlangıçlarla anılır. Önümüzdeki Yeniay sırasında, bir bereket çeki hazırlamaya ne dersiniz? Bereket çeki, parasal anlamda olduğu gibi duygusal konularda da bolluk getirir. İşte bu ritüelin püf noktaları!

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

Kaşıntıların Anlamları: Vücudunuza kulak verin!

Hepimiz bir anlığına vücudumuzu kaşıma isteğini hissetmişizdir. Bu hissi anlamlandırmak güç olsa da vücudunuzun size bir mesaj vermeye çalıştığı açıktır. Bedenimizde durduk yere kaşıntı hissi ortaya çıkmaz. Kötü olayların habercisi mi yoksa hayra mı alamet? Kaşıntıların tüm anlamlarını keşfedin!

Yüzüklerdeki Taş Sayılarının Anlamları: Aşkın Her Türlü Hali!

Birilerine yüzük hediye etmek, ya da daha güzeli, karşıdaki kişinin size yüzük etmesi her zaman çok romantik bir olaydır. Yüzüklerin ne anlama geldiğini bildiğimizde bu jest daha da romantik olabilir! Bir, iki ya da üç taşlı yüzüklerin her biri farklı anlamlara sahiptir. Artık siz de aşkınızı yüzüklerle ifade edebilirsiniz!

Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?

Para, para, para! Çok az insan daha fazlasını istemez ve onu elde etmek için de her şeyi yapmaya hazırızdır. Ama eğer işinizden gelen para size yetmiyor ve dualarınız cevapsız kalıyorsa bu 4 tütsünün faydasını görebilirsiniz.

Hapşırıklarımızın Anlamları: Burnunuzun size söyleyecekleri var

Gürültülü bir ses ya da bir hastalık belirtisi olmasının dışında "hapşu" sesinin bir anlamı vardır. Sabah 7'de hapşırmakla akşam 6'da hapşırmak aynı anlama gelmez. Her hapşırığın gelecekle bir bağlantısı vardır. İşte bu yüzden atalarımız her hapşırdığımızda "Çok yaşa" der. Zira olan kimin korunmaya ihtiyaç duyduğunu kimin şanslı olduğunu bilirmiş. İyi bir şansın ya da gizli bir aşkın habercisi mi? Burnunuzun seslerine kulak verin!