En sevdiğiniz rengin kişiliğiniz üzerindeki etkisi nelerdir?

tarihinde

<strong>Sevdiğin favori rengin var mı? Ve bu rengin ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Her rengin kendi sembolizmi vardır ve bu makalede hangi renk senin için neyi ifade ediyor öğrenebilirsiniz!</strong>

Sevdiğin favori rengin var mı? Ve bu rengin ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Her rengin kendi sembolizmi vardır ve bu makalede hangi renk senin için neyi ifade ediyor öğrenebilirsiniz!

Farklı renk sembolleri psikolojide yıllarca incelenmiş ve renk tercihleri ​​ve karakter özellikleri arasında bir ilişki olduğu varsayılıyor. Yani, belirli bir renk tercihi sübjektif ve kişisel özellikleri ya da o anki ruh halini yansıtmaktadır.

Sevdiğiniz renk hangi özellikleri barındırıyor bu yazıda öğreneceksiniz!

 

   Renklerin Anlamları

   Kırmızı

Bu renk güç, tutku, hırs ve motivasyon sembolüdür. Bu renk tabii ki, aynı zamanda sevginin rengi olarak da bilinir. Bu sizin en sevdiğiniz renk mi? Büyük olasılıkla doğuştan lider ruhlu olarak doğmuşsunuz. Hayatta tutkulu ve her zaman motivesiniz. Kırmızı renk aynı zamanda egemenlik ve şiddet gibi biraz daha az olumlu özelliklere de sahiptir.

Olumlu Özellikler

Olumsuz Özellikler

Savaşmaya hazır

Kıskanç

Güçlü

Kindar

Tutkulu

İşleri yapmaya İtici

Hırslı

Pervasız

Kararlı

Patavatsız

Tam - Eksiksiz

Ya hep ya hiççi

Esprili

Agresif

Yüksek standartlı

Alaylı

Sadık

 

Duyarlı

 

 

   Yeşil

Yeşil rengi denge ve huzur sembolüdür. Genellikle dengeli ve mutlu hissediyorsunuz ve iyimser bir insansınız. Kendinize ve başkalarına güveniyorsunuz ve uyum sizin için mutlu bir yaşam anahtarıdır. Yeşil, umut, şifa ve şefkat ile ilişkilidir. Yeşil rengin daha az olumlu tarafı kıskançlık ve depresyon sembolize etmesidir.

 

Olumlu Özellikler

Olumsuz Özellikler

İyi sezgili

Bir hayal dünyasında yaşayan

Etkileyici

Muhafazakâr

Duyarlı

Yavaş

Duygusal

 Gergin

Sağduyulu

Kaygılı

Bağlı

 Kıskanç

Güvenlik Arayan

Kolayca incinir

Anne içgüdülü

 

Dengeli

 

Hayırsever

 

 

 

<< HANGİ BURÇ OLSAM NASIL DÜŞÜNÜRDÜM? >>

 

   Mavi

Mavi, gücü simgeleyen renktir. Sen idealleri için saygılı olan bir kişisin ve içgüdülerine güveniyorsun. Hızla ilham alıp ve huzur ve sakinlik seveceksiniz. Mavi renk iletişim ve yaratıcılık teşvik etmektedir. Mavi rengin olumsuz tarafı birazcık kibir ve bencillik taşır.

  

Olumlu Özellikler

Olumsuz Özellikler

Azmeden

Kapalı

Sağduyulu

Bağımsız

Güvenilir

Pervasız

Gerçekçi

Bencil

Kararlı

Kibirli

Çekingen

Sert

Kontrollü

Hırslı

Sezgisel

Endişeli

Ekonomik anlamda iyi

Cimri

Uygun

Uyuşmuş

 

   Sarı

Sarı rengi zekâyı temsil eder. Sen mantık işlerini seven bir kişisin. Özgürlük seven neşeli bir insansın. Seni motive etmek zor değildir, çünkü çok açık bir insansınız. Sarı renk yakalanma korkusu olup da kazanan insanları da sembolize eder. Sarı rengin negatif özellikleri hiper-aktivite, konsantrasyon güçlüğü ve huzursuzluktur.

Olumlu Özellikler

Olumsuz Özellikler

Akıllı

Yüzeysel

Sosyal

Umursamaz

Entellektüel

Huzursuz

Social

Yalana Eğilimli

Aktif

Odaklanma Sorunlu

Motive

Aşırı tepki veren

Doğal

 Rasyonel

Pratik

Gizemli

Kendi kendine yeten

 Çok fazla konuşur

Esnek

 

 

Wengo'nun birbirinden iyi uzmanlarını tanıyın
Buraya tıklayın
 

   Mor

Bu renk rahatlama simgeliyor. Sen kendini ileriye taşımak için güçlü bir kişiliğe sahipsin ve her şeyi kontrol altına sahip olmak iyi gibi. Hayatın manevi anlamını ve varoluşun derin anlamını arıyorsun. Negatif sembollerin, sabırsızlık ve gerçekçilik eksikliğidir. 

Olumlu Özellikler

Olumsuz Özellikler

Güzel mesaj ve öğütler veren

Sabırsız

Manevi ruhun güçlü

Bir hayal dünyasında yaşayan

Kontrollü

Maksatlı

Duyarlı

 Pasif

Ülkücü

 Saf

İdealist

Gerçekçi

Bağlı

Endişe taşıyan

İçgüdüsel

Güvenlik Arayan

Huzurlu

 

Güçlü

 

 

   Turuncu

Bu renk enerjiyi ve canlılığı sembolize eder. Hayat hakkında iyimser ve motivasyon dolu bir yaratıcı kişiliğin var. Çalışmalarının sonuçlarını görmek için bir şeyleri ertelemeyi sevmiyorsun. Sen anı yaşayan ve yaratıcı ruhunla kendini ifade etmeyi arzuluyorsun. Turuncu rengin olumsuz özelliği ise fazla gururun kibri tetiklemesi mümkün. 

Olumlu Özellikler

Olumsuz Özellikler

Dikkatli

Yavaş

Sabırlı

Uzanmış

Materyalist

 Materyalist

Belirleyici

İnatçı

Kendine güvenen

Kabullenmiş

Duyarlı

Muhafazakâr

Eğlenceli

Gururlu

Yaratıcı

 Kibirli

İyimser

Kaprisli

Akıllı

Maymun iştahlı

           

 >> Wengo'da Tarot, Kahve, Yıldızname falınıza en iyi uzmanlarla baktırın << 

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi

Uzakdoğu'ya özgü inançları ve felsefeleri düşündüğümüzde aklımıza ilk gelen sembollerden biri Yin-Yang'tır. Siyah beyaz bir çemberden meydana gelen bu sembolün ne ifade ettiğini anlamak pek de kolay sayılmaz. İşte Yin-Yang sembolünün kökeni ve anlamı:

11:11 Saatinin Anlamı

Hepimiz tesadüfen de olsa saate baktığımız zaman kadranda 11:11'e denk gelmişizdir. Bu durum bizi meraklandırır ki gayet de normaldir zira 11:11 diğer çift saatlerden oldukça farklıdır ve kafamızı en çok kurcalayan kombinasyonlar arasındadır. Bu çift saate dair bilmeniz gereken her şey bu yazıda!

Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!

Yeniaylar, yenilikle, yeniden doğuşlar ve yeni başlangıçlarla anılır. Önümüzdeki Yeniay sırasında, bir bereket çeki hazırlamaya ne dersiniz? Bereket çeki, parasal anlamda olduğu gibi duygusal konularda da bolluk getirir. İşte bu ritüelin püf noktaları!

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

Kaşıntıların Anlamları: Vücudunuza kulak verin!

Hepimiz bir anlığına vücudumuzu kaşıma isteğini hissetmişizdir. Bu hissi anlamlandırmak güç olsa da vücudunuzun size bir mesaj vermeye çalıştığı açıktır. Bedenimizde durduk yere kaşıntı hissi ortaya çıkmaz. Kötü olayların habercisi mi yoksa hayra mı alamet? Kaşıntıların tüm anlamlarını keşfedin!

Yüzüklerdeki Taş Sayılarının Anlamları: Aşkın Her Türlü Hali!

Birilerine yüzük hediye etmek, ya da daha güzeli, karşıdaki kişinin size yüzük etmesi her zaman çok romantik bir olaydır. Yüzüklerin ne anlama geldiğini bildiğimizde bu jest daha da romantik olabilir! Bir, iki ya da üç taşlı yüzüklerin her biri farklı anlamlara sahiptir. Artık siz de aşkınızı yüzüklerle ifade edebilirsiniz!

Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?

Para, para, para! Çok az insan daha fazlasını istemez ve onu elde etmek için de her şeyi yapmaya hazırızdır. Ama eğer işinizden gelen para size yetmiyor ve dualarınız cevapsız kalıyorsa bu 4 tütsünün faydasını görebilirsiniz.

Hapşırıklarımızın Anlamları: Burnunuzun size söyleyecekleri var

Gürültülü bir ses ya da bir hastalık belirtisi olmasının dışında "hapşu" sesinin bir anlamı vardır. Sabah 7'de hapşırmakla akşam 6'da hapşırmak aynı anlama gelmez. Her hapşırığın gelecekle bir bağlantısı vardır. İşte bu yüzden atalarımız her hapşırdığımızda "Çok yaşa" der. Zira olan kimin korunmaya ihtiyaç duyduğunu kimin şanslı olduğunu bilirmiş. İyi bir şansın ya da gizli bir aşkın habercisi mi? Burnunuzun seslerine kulak verin!