En sevdiğiniz rengin kişiliğiniz üzerindeki etkisi nelerdir?

tarihinde

<strong>Sevdiğin favori rengin var mı? Ve bu rengin ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Her rengin kendi sembolizmi vardır ve bu makalede hangi renk senin için neyi ifade ediyor öğrenebilirsiniz!</strong>

Sevdiğin favori rengin var mı? Ve bu rengin ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Her rengin kendi sembolizmi vardır ve bu makalede hangi renk senin için neyi ifade ediyor öğrenebilirsiniz!

Farklı renk sembolleri psikolojide yıllarca incelenmiş ve renk tercihleri ​​ve karakter özellikleri arasında bir ilişki olduğu varsayılıyor. Yani, belirli bir renk tercihi sübjektif ve kişisel özellikleri ya da o anki ruh halini yansıtmaktadır.

Sevdiğiniz renk hangi özellikleri barındırıyor bu yazıda öğreneceksiniz!

 

   Renklerin Anlamları

   Kırmızı

Bu renk güç, tutku, hırs ve motivasyon sembolüdür. Bu renk tabii ki, aynı zamanda sevginin rengi olarak da bilinir. Bu sizin en sevdiğiniz renk mi? Büyük olasılıkla doğuştan lider ruhlu olarak doğmuşsunuz. Hayatta tutkulu ve her zaman motivesiniz. Kırmızı renk aynı zamanda egemenlik ve şiddet gibi biraz daha az olumlu özelliklere de sahiptir.

Olumlu Özellikler

Olumsuz Özellikler

Savaşmaya hazır

Kıskanç

Güçlü

Kindar

Tutkulu

İşleri yapmaya İtici

Hırslı

Pervasız

Kararlı

Patavatsız

Tam - Eksiksiz

Ya hep ya hiççi

Esprili

Agresif

Yüksek standartlı

Alaylı

Sadık

 

Duyarlı

 

 

   Yeşil

Yeşil rengi denge ve huzur sembolüdür. Genellikle dengeli ve mutlu hissediyorsunuz ve iyimser bir insansınız. Kendinize ve başkalarına güveniyorsunuz ve uyum sizin için mutlu bir yaşam anahtarıdır. Yeşil, umut, şifa ve şefkat ile ilişkilidir. Yeşil rengin daha az olumlu tarafı kıskançlık ve depresyon sembolize etmesidir.

 

Olumlu Özellikler

Olumsuz Özellikler

İyi sezgili

Bir hayal dünyasında yaşayan

Etkileyici

Muhafazakâr

Duyarlı

Yavaş

Duygusal

 Gergin

Sağduyulu

Kaygılı

Bağlı

 Kıskanç

Güvenlik Arayan

Kolayca incinir

Anne içgüdülü

 

Dengeli

 

Hayırsever

 

 

 

<< HANGİ BURÇ OLSAM NASIL DÜŞÜNÜRDÜM? >>

 

   Mavi

Mavi, gücü simgeleyen renktir. Sen idealleri için saygılı olan bir kişisin ve içgüdülerine güveniyorsun. Hızla ilham alıp ve huzur ve sakinlik seveceksiniz. Mavi renk iletişim ve yaratıcılık teşvik etmektedir. Mavi rengin olumsuz tarafı birazcık kibir ve bencillik taşır.

  

Olumlu Özellikler

Olumsuz Özellikler

Azmeden

Kapalı

Sağduyulu

Bağımsız

Güvenilir

Pervasız

Gerçekçi

Bencil

Kararlı

Kibirli

Çekingen

Sert

Kontrollü

Hırslı

Sezgisel

Endişeli

Ekonomik anlamda iyi

Cimri

Uygun

Uyuşmuş

 

   Sarı

Sarı rengi zekâyı temsil eder. Sen mantık işlerini seven bir kişisin. Özgürlük seven neşeli bir insansın. Seni motive etmek zor değildir, çünkü çok açık bir insansınız. Sarı renk yakalanma korkusu olup da kazanan insanları da sembolize eder. Sarı rengin negatif özellikleri hiper-aktivite, konsantrasyon güçlüğü ve huzursuzluktur.

Olumlu Özellikler

Olumsuz Özellikler

Akıllı

Yüzeysel

Sosyal

Umursamaz

Entellektüel

Huzursuz

Social

Yalana Eğilimli

Aktif

Odaklanma Sorunlu

Motive

Aşırı tepki veren

Doğal

 Rasyonel

Pratik

Gizemli

Kendi kendine yeten

 Çok fazla konuşur

Esnek

 

 

Wengo'nun birbirinden iyi uzmanlarını tanıyın
Buraya tıklayın
 

   Mor

Bu renk rahatlama simgeliyor. Sen kendini ileriye taşımak için güçlü bir kişiliğe sahipsin ve her şeyi kontrol altına sahip olmak iyi gibi. Hayatın manevi anlamını ve varoluşun derin anlamını arıyorsun. Negatif sembollerin, sabırsızlık ve gerçekçilik eksikliğidir. 

Olumlu Özellikler

Olumsuz Özellikler

Güzel mesaj ve öğütler veren

Sabırsız

Manevi ruhun güçlü

Bir hayal dünyasında yaşayan

Kontrollü

Maksatlı

Duyarlı

 Pasif

Ülkücü

 Saf

İdealist

Gerçekçi

Bağlı

Endişe taşıyan

İçgüdüsel

Güvenlik Arayan

Huzurlu

 

Güçlü

 

 

   Turuncu

Bu renk enerjiyi ve canlılığı sembolize eder. Hayat hakkında iyimser ve motivasyon dolu bir yaratıcı kişiliğin var. Çalışmalarının sonuçlarını görmek için bir şeyleri ertelemeyi sevmiyorsun. Sen anı yaşayan ve yaratıcı ruhunla kendini ifade etmeyi arzuluyorsun. Turuncu rengin olumsuz özelliği ise fazla gururun kibri tetiklemesi mümkün. 

Olumlu Özellikler

Olumsuz Özellikler

Dikkatli

Yavaş

Sabırlı

Uzanmış

Materyalist

 Materyalist

Belirleyici

İnatçı

Kendine güvenen

Kabullenmiş

Duyarlı

Muhafazakâr

Eğlenceli

Gururlu

Yaratıcı

 Kibirli

İyimser

Kaprisli

Akıllı

Maymun iştahlı

           

 >> Wengo'da Tarot, Kahve, Yıldızname falınıza en iyi uzmanlarla baktırın << 

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Kristal küre tüm sorularınıza cevap veriyor 🤫

Dün tanıştınız! Ya da uzun süredir karmaşık bir ilişkiniz var... Ümitsizce telefonda vakit geçirip bir arama ya da bir mesaj bekliyorsunuz? Acaba o da sizi düşünüyor mu? 🔮 Zihnini odakla ve kristal küreye dokunarak bir soru sor! Cevaplar bir tık uzağında 😉.

İsim Analizi : Harflerin Numerolojisi

Pisagoryan Numeroloji antik çağlardan beri kullanılan metafiziksel bir sistem. Sayıların kaderimiz üzerine etkisini araştırıyor. Kader sayısı hesaplamak için: Adımızın ve soyadımızın her harfinin karşılığı bulunan bir sayı vardır. Bu sayıların toplamı sahip olduğumuz kişilik özelliklerini gösterir. Doğum tarihimizden derlenen sayı kümesi de kader yolculuğumuz ile ilgili açıklamalar yapar.

Erkekler neden ciddi ilişkiden korkarlar?

Ciddi bir ilişkiye geçeceğiz diye sevinirken karşı tarafın hiç de oralı olmadığını görüyorsunuz. Peki bunun sebebi ne? Erkekler neden uzun soluklu bir ilişkiye başlamak konusunda daha tedirgin? İşte cevaplar...

Günlük Burç Yorumlarınız

Ay'ın Satürn ile Sekstil açısı ve Uranüs ile Üçgen açısı "Gün boyunca, manevi derinliklerinize dalın ve iç huzurunuzu bulun. Duygusal dengenizi koruyun ve finansal kararlarınızı bilgece yapın. Bugün, aile ve kariyer arasındaki dengeyi bulmak için mükemmel bir gün olabilir."

En Sevilen Yazılar

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Üçlü Saatlerin Anlamları: 03:33 - İstikamet Mutluluk!

03:33, 03:33, 03:33... Neredeyse bu saatin sizi takip etmeye başladığını düşüneceksiniz! Gece uykunuzu bölen basit bir tesadüften çok daha fazlasıyla mı karşı karşıyasınız? Kesinlikle öyle! Üçlü saatler şans eseri karşımıza çıkmaz. Onlara kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz anlarda denk gelirsiniz. Evren ve koruyucu melekler doğru yolu bulabilmeniz adına size yol göstermek istiyor! Onların tavsiyelerine kulak verin....

Çift ve Ters Saatlerin Anlamları

Eğer tesadüf eseri çift ve ya ters saatlerle karşılaşırsanız bilin ki bu saatler size bir mesaj iletmek istiyor. Bu mesajları merak mı ediyorsunuz? Detaylar yazımızda!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey