Çok Sık İş Arayanların Hayatını Kolaylaştıracak 5 Taktik

tarihinde

<strong>İş hayatınızdan memnun musunuz? Eğer cevabınız hayır ise, hiç dert etmeyin, sorun sizde olmayabilir. <br /><br />Yurtdışında yayınlanan bir çalışmaya göre, çalışanların %74'ü sürekli olarak bir iş arayışı içindeymiş.</strong>

İş hayatınızdan memnun musunuz? Eğer cevabınız hayır ise, hiç dert etmeyin, sorun sizde olmayabilir. Yurtdışında yayınlanan bir çalışmaya göre, çalışanların %74'ü sürekli olarak bir iş arayışı içindeymiş.

 

Bu kadar yüksek bir iş değişimi sirkülasyonu potansiyeli varken, birlikte kısa ya da uzun süre birlikte çalıştığınız kişilerle yollarınızı ayırırken, kariyeriniz adına yapabileceğiniz birkaç küçük hamle hakkında ipuçlarını sıralamak istedik.

 

  1. İş Sosyal Ağlarında Çevrenizi Genişletmek

Birebir çalıştığınız ve çalışma şeklinize aşina olan çalışma arkadaşlarınızı işten ayrılmadan önce, iş sosyal ağlarında (LinkedIn, Xing vb.) ekleyebilirsiniz. İleride iş görüşmesine gideceğiniz firmayı araştırırken, çevrenizdeki kişileri veya ikinci dereceden bağlı olduğunuz kişileri şirket, pozisyon ya da görüşeceğiniz kişi hakkında bilgi almak için ulaşılabilir kılacaktır.

 

  1. Referans Yazıları İstemek

En sık birlikte çalıştığınız üst düzey yetkili kişilerden iş sosyal ağlarında size referans yazıları yazmalarını isteyebilirsiniz. Günümüzde başvuru yaptığınız şirketler sosyal medya kanallarını da adayları araştırmak için kullanabiliyor, dolayısıyla online bir platformda hakkınızda yazılmış pozitif bir yazı, sizi rakiplerinize karşı daha güçlü bir konuma getirecektir.

 

  1. İşyerinizden Ayrılırken Çalışma Arkadaşlarınızla Vedalaşmak

Birlikte çalıştığınız kişilerden %74'üyle tekrar karşılaşma potansiyeliniz olduğunu varsayarsak, ayrıldığınız iş yerlerinden ciddi bir sorun yaşamadığınız sürece ılımlı ilişkiler içinde ayrılmanız kariyeriniz açısından ciddi bir öneme sahip olabilir. Yakın çalıştığınız kişilere ek olarak, birlikte bir kahve içtiğiniz bir kişi ile bile vedalaşmak akılda kalmanızı sağladığı gibi, iş çevrenizi daha da genişletmenize yarayacaktır.

İş sıkıntılarından nasıl kurtulursun?
HEMEN DANIŞ
  1. İletişimde Kalmaya Devam Etmek

Ayrılırken özellikle de çevresi geniş iş arkadaşlarınızın iletişim bilgilerini almayı ihmal etmeyin. Çok sık olamasa da bir kahve içimlik veyahut eski iş yeriniz yakınına yolunuz düştüğünde kısa bir ziyaret için zaman ayırmaya çalışın ki kendinizi unutturmayın. Nerede, ne zaman acil bir anda rehberinizi karıştırmanız gerekeceğini kestiremezsiniz.

Kariyerinde nasıl ilerleyeceksin? 
HEMEN DANIŞ
  1. Önemli Günleri Hatırlamak

Tüm insanlar doğumgünlerinin hatırlanmasından hoşlanır. Bir kısa mesajla bile olsa, insanların önemli günlerini kutlamak gibi ufak jestler, insanların hafızasında pozitif duygularla kalıcı bir yer edinmenizi sağlayacaktır.

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Kristal küre tüm sorularınıza cevap veriyor 🤫

Dün tanıştınız! Ya da uzun süredir karmaşık bir ilişkiniz var... Ümitsizce telefonda vakit geçirip bir arama ya da bir mesaj bekliyorsunuz? Acaba o da sizi düşünüyor mu? 🔮 Zihnini odakla ve kristal küreye dokunarak bir soru sor! Cevaplar bir tık uzağında 😉.

İsim Analizi : Harflerin Numerolojisi

Pisagoryan Numeroloji antik çağlardan beri kullanılan metafiziksel bir sistem. Sayıların kaderimiz üzerine etkisini araştırıyor. Kader sayısı hesaplamak için: Adımızın ve soyadımızın her harfinin karşılığı bulunan bir sayı vardır. Bu sayıların toplamı sahip olduğumuz kişilik özelliklerini gösterir. Doğum tarihimizden derlenen sayı kümesi de kader yolculuğumuz ile ilgili açıklamalar yapar.

Erkekler neden ciddi ilişkiden korkarlar?

Ciddi bir ilişkiye geçeceğiz diye sevinirken karşı tarafın hiç de oralı olmadığını görüyorsunuz. Peki bunun sebebi ne? Erkekler neden uzun soluklu bir ilişkiye başlamak konusunda daha tedirgin? İşte cevaplar...

Günlük Burç Yorumlarınız

Ay'ın Satürn ile Sekstil açısı ve Uranüs ile Üçgen açısı "Gün boyunca, manevi derinliklerinize dalın ve iç huzurunuzu bulun. Duygusal dengenizi koruyun ve finansal kararlarınızı bilgece yapın. Bugün, aile ve kariyer arasındaki dengeyi bulmak için mükemmel bir gün olabilir."

En Sevilen Yazılar

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Üçlü Saatlerin Anlamları: 03:33 - İstikamet Mutluluk!

03:33, 03:33, 03:33... Neredeyse bu saatin sizi takip etmeye başladığını düşüneceksiniz! Gece uykunuzu bölen basit bir tesadüften çok daha fazlasıyla mı karşı karşıyasınız? Kesinlikle öyle! Üçlü saatler şans eseri karşımıza çıkmaz. Onlara kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz anlarda denk gelirsiniz. Evren ve koruyucu melekler doğru yolu bulabilmeniz adına size yol göstermek istiyor! Onların tavsiyelerine kulak verin....

Çift ve Ters Saatlerin Anlamları

Eğer tesadüf eseri çift ve ya ters saatlerle karşılaşırsanız bilin ki bu saatler size bir mesaj iletmek istiyor. Bu mesajları merak mı ediyorsunuz? Detaylar yazımızda!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey