Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Çalışma hayatınızı ve özel hayatınızı dengeleyecek 5 önemli ipucu

Biliyoruz ki büyük bir çoğunluğumuz özel hayatını iş hayatı için harcamak istemiyor ve ne yazık ki daha da artarak özel hayatımız ve iş hayatımız iç içe geçmiş durumda, problem gitgide büyüyor. İşte sizi 5 önemli ipucu...

Dünyada iş  zor bulunan bir şey haline geldi, bilindiği gibi de iş hayatı özel hayatımızı ele geçirmiş durumda, mesela aile yemeklerimizi ihmal etme, sevgilimize fazla zaman ayıramama, arkadaşlarımızla kaliteli vakit geçirememe gibi. Bütün bunlar yaptığımız hatalardır.

 

   İşte sizi 5 önemli ipucu

Biliyoruz ki büyük bir çoğunluğumuz özel hayatını iş hayatı için harcamak istemiyor ve ne yazık ki daha artarak özel hayatımız ve iş hayatımız iç içe geçmiş durumda, problem gitgide büyüyor.

 

   Özel hayatınız ve iş hayatınız arasındaki dengeyi nasıl kurarsınız ?

   1) Öncelikleriniz için bir liste yapın.

Çocukların sporu, önemli randevular, çamaşır yıkama bunların arasından öncelikleriniz belirlemelisiniz, üstelik saattlerinizde kısıtlı, hangisini yapacağınızı bilmiyorsunuz. Önceliğinizi seçin ve harekete geçin. Mesela dişçide bir randevunuz varsa önceliğiniz bu olmalı tabi ki çamaşırlar hafta sonunu bekleyebilir. Haftaya plan yaparak başlamanız hayatınızı kolaylaştır, iş yerinde de bu şekilde işlerinizi kolaylaştırabilir böylece işinizi eve getirmiş olmazsınız. Listenizi çok acil olandan bekleyebilecek olana doğru sıralayabilirsiniz.

 

   2) Daha erken kalkın

Oldukça yoğun günleriniz var tabi bu öneri size çok absürd geliyor ama iki ayağınızın bir pabuca girmesinden daha iyidir, kan ter içinde işe veya okula yetişmeye çalışmanız sizi daha çok yorar ve güne kötü başlamanıza sebep olur. Bu yüzden erken kalkın ve plan yaparak, sakince gününüze başlayın, böylece işlerin daha verimli ilerlemiş olduğunu göreceksiniz.

 

   3) Kendinize vakit ayırın

İş yoğunluğundan hiçbir şey eskisi gibi değil mi, her güzel şeyin eskide kaldığını mı düşünüyorsunuz, ama bunu değiştirmek sizin elinizde. Ayda en az bir ya da iki kere kendinizi hayatınızın ortasına koyun ve kendiniz için bir şey yapın, sevdiklerinizi arayın, güzel bir restauranta gidin, arkadaşlarınızla çıkın, size iyi geleceğini göreceksiniz.

 

  4) İşi iş yerinizde bırakın

Evet, her zaman kolay değil bunu yapmak çünkü yeni teknoloji bizi mailerimizi evdeyken bile okumaya yöneltiyor, bunun için tek çözüm var eve geldiğinizde maillerinizi okumayın ve iş ile ilgili her şeyden uzak durmaya çalışın. Ailenizle ve sevdiklerinizle vakit geçirin, sevdiğniz şeyleri yapın böylece daha mutlu olucaksınız.

 

 

  5) Yakınlarınızdan yardım isteyin

Evde ya da iş yerinde insanlardan yardım isteyin ve anlaşmaya çalışın. Eminim ki etrafınızda size yardım edebilecek birileri vardır, her şeyi tek başına yapamazsınız. Mesela çocuklarınızı okuldan eşiniz alablilir böylece kendinize zaman ayırmış olabilirsiniz. Ya da ev işi için birini tutmakda size zaman kazandırır, unutmayın ki böyle küçük ayrıntılar zaman kazanmanıza yardımcı olur.

Bize yorum bırakın

CANLI FAL

Türkiye'nin en iyi falcılarına aşk hayatınızla ilgili çıkmazları danışabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin.