Çalışma hayatınızı ve özel hayatınızı dengeleyecek 5 önemli ipucu

tarihinde

<strong>Biliyoruz ki büyük bir çoğunluğumuz özel hayatını iş hayatı için harcamak istemiyor ve ne yazık ki daha da artarak özel hayatımız ve iş hayatımız iç içe geçmiş durumda, problem gitgide büyüyor. İşte sizi 5 önemli ipucu...<br /><br /><br /></strong><br /><br /><br />

Dünyada iş  zor bulunan bir şey haline geldi, bilindiği gibi de iş hayatı özel hayatımızı ele geçirmiş durumda, mesela aile yemeklerimizi ihmal etme, sevgilimize fazla zaman ayıramama, arkadaşlarımızla kaliteli vakit geçirememe gibi. Bütün bunlar yaptığımız hatalardır.

 

   İşte sizi 5 önemli ipucu

Biliyoruz ki büyük bir çoğunluğumuz özel hayatını iş hayatı için harcamak istemiyor ve ne yazık ki daha artarak özel hayatımız ve iş hayatımız iç içe geçmiş durumda, problem gitgide büyüyor.

 

   Özel hayatınız ve iş hayatınız arasındaki dengeyi nasıl kurarsınız ?

   1) Öncelikleriniz için bir liste yapın.

Çocukların sporu, önemli randevular, çamaşır yıkama bunların arasından öncelikleriniz belirlemelisiniz, üstelik saattlerinizde kısıtlı, hangisini yapacağınızı bilmiyorsunuz. Önceliğinizi seçin ve harekete geçin. Mesela dişçide bir randevunuz varsa önceliğiniz bu olmalı tabi ki çamaşırlar hafta sonunu bekleyebilir. Haftaya plan yaparak başlamanız hayatınızı kolaylaştır, iş yerinde de bu şekilde işlerinizi kolaylaştırabilir böylece işinizi eve getirmiş olmazsınız. Listenizi çok acil olandan bekleyebilecek olana doğru sıralayabilirsiniz.

 

   2) Daha erken kalkın

Oldukça yoğun günleriniz var tabi bu öneri size çok absürd geliyor ama iki ayağınızın bir pabuca girmesinden daha iyidir, kan ter içinde işe veya okula yetişmeye çalışmanız sizi daha çok yorar ve güne kötü başlamanıza sebep olur. Bu yüzden erken kalkın ve plan yaparak, sakince gününüze başlayın, böylece işlerin daha verimli ilerlemiş olduğunu göreceksiniz.

 

   3) Kendinize vakit ayırın

İş yoğunluğundan hiçbir şey eskisi gibi değil mi, her güzel şeyin eskide kaldığını mı düşünüyorsunuz, ama bunu değiştirmek sizin elinizde. Ayda en az bir ya da iki kere kendinizi hayatınızın ortasına koyun ve kendiniz için bir şey yapın, sevdiklerinizi arayın, güzel bir restauranta gidin, arkadaşlarınızla çıkın, size iyi geleceğini göreceksiniz.

 

  4) İşi iş yerinizde bırakın

Evet, her zaman kolay değil bunu yapmak çünkü yeni teknoloji bizi mailerimizi evdeyken bile okumaya yöneltiyor, bunun için tek çözüm var eve geldiğinizde maillerinizi okumayın ve iş ile ilgili her şeyden uzak durmaya çalışın. Ailenizle ve sevdiklerinizle vakit geçirin, sevdiğniz şeyleri yapın böylece daha mutlu olucaksınız.

 

 

  5) Yakınlarınızdan yardım isteyin

Evde ya da iş yerinde insanlardan yardım isteyin ve anlaşmaya çalışın. Eminim ki etrafınızda size yardım edebilecek birileri vardır, her şeyi tek başına yapamazsınız. Mesela çocuklarınızı okuldan eşiniz alablilir böylece kendinize zaman ayırmış olabilirsiniz. Ya da ev işi için birini tutmakda size zaman kazandırır, unutmayın ki böyle küçük ayrıntılar zaman kazanmanıza yardımcı olur.

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Maalesef aradığınız sayfayı bulamadık!

Başarısızlık, sayfa mevcut değil ama söz veriyoruz, hatalarımızdan ders çıkaracağız ve bir sonraki sefere daha iyi yapacağız. Bu arada aşağıdaki en son makalelerimizden birine göz atın!

Günlük Burç Yorumlarınız

Ay'ın Yay'dan Oğlak burcuna geçişi "Bugün, içsel maneviyatınızı ve duygusal gücünüzü keşfetmek için mükemmel bir gün. Ay'ın Yay'dan Oğlak burcuna geçişi, bize disiplin ve odaklanma gücü verirken, aynı zamanda ruhani derinliklerimizi de keşfetme fırsatı sunuyor. Kendinizi bu enerjiye bırakın ve iç huzurunuzu bulun."

İş Hayatında Burçların Uyumu Nasıldır?

Burcunuza göre iş ortamında kurduğunuz ilişkiler de farklılık gösterir. Profesyonel bağlamda hangi burçlarla daha iyi anlaştığınızı bilmek çalışma veriminizi de artırır. Ortağınızı ya da ekip arkadaşınız konusunda doğru bir seçim yapmak istiyorsanız bu yazımızı kaçırmayın!

En Sevilen Yazılar

Burcunuza Dair Her Şey

Yükselen Burç Nedir? Neyi Temsil Eder?

Yükselen burç, doğduğunuz anda doğu ufuk çizgisinde yükselen burçtur ve astrolojik haritanızın tamamlanmış bir şaheser olmasını sağlar. Güneş burcunuz kişiliğinizin özünü yansıtırken, yükselen burcunuz, dış dünyaya nasıl tepki verdiğinizi ve insanlarla nasıl iletişim kurduğunuzu açıklar. Bu iki yıldızı birleştirdiğinizde, işte o zaman gerçek "siz" ortaya çıkar!

Satürn Retrosu 2024 | Hangi burç nasıl etkilenecek?

Ünlü Astrolog Marta Denise, 2024'te gerçekleşecek Satürn Retrosu hakkında detaylı bir yazı hazırladı! Astrologumuz içeriği şöyle özetliyor: "29 Haziran 2024'ten itibaren 15 Kasım 2024'e kadar devam edecek olan Satürn Retrosu, Balık burcunda başlayacak. Bu dönem biraz ürkütücü görünebilir ama endişelenmeyin, bu süreci en iyi şekilde atlatmanız için astrolojik öngörü ve tavsiyelerimle buradayım! Satürn retrosu biraz melankolik geçebilir, fakat kendimizi geliştirmek ve öğrenmek için değerli sınavlar da sunabilir. ✨"