Çalışma hayatınızı ve özel hayatınızı dengeleyecek 5 önemli ipucu

tarihinde

<strong>Biliyoruz ki büyük bir çoğunluğumuz özel hayatını iş hayatı için harcamak istemiyor ve ne yazık ki daha da artarak özel hayatımız ve iş hayatımız iç içe geçmiş durumda, problem gitgide büyüyor. İşte sizi 5 önemli ipucu...<br /><br /><br /></strong><br /><br /><br />

Dünyada iş  zor bulunan bir şey haline geldi, bilindiği gibi de iş hayatı özel hayatımızı ele geçirmiş durumda, mesela aile yemeklerimizi ihmal etme, sevgilimize fazla zaman ayıramama, arkadaşlarımızla kaliteli vakit geçirememe gibi. Bütün bunlar yaptığımız hatalardır.

 

   İşte sizi 5 önemli ipucu

Biliyoruz ki büyük bir çoğunluğumuz özel hayatını iş hayatı için harcamak istemiyor ve ne yazık ki daha artarak özel hayatımız ve iş hayatımız iç içe geçmiş durumda, problem gitgide büyüyor.

 

   Özel hayatınız ve iş hayatınız arasındaki dengeyi nasıl kurarsınız ?

   1) Öncelikleriniz için bir liste yapın.

Çocukların sporu, önemli randevular, çamaşır yıkama bunların arasından öncelikleriniz belirlemelisiniz, üstelik saattlerinizde kısıtlı, hangisini yapacağınızı bilmiyorsunuz. Önceliğinizi seçin ve harekete geçin. Mesela dişçide bir randevunuz varsa önceliğiniz bu olmalı tabi ki çamaşırlar hafta sonunu bekleyebilir. Haftaya plan yaparak başlamanız hayatınızı kolaylaştır, iş yerinde de bu şekilde işlerinizi kolaylaştırabilir böylece işinizi eve getirmiş olmazsınız. Listenizi çok acil olandan bekleyebilecek olana doğru sıralayabilirsiniz.

 

   2) Daha erken kalkın

Oldukça yoğun günleriniz var tabi bu öneri size çok absürd geliyor ama iki ayağınızın bir pabuca girmesinden daha iyidir, kan ter içinde işe veya okula yetişmeye çalışmanız sizi daha çok yorar ve güne kötü başlamanıza sebep olur. Bu yüzden erken kalkın ve plan yaparak, sakince gününüze başlayın, böylece işlerin daha verimli ilerlemiş olduğunu göreceksiniz.

 

   3) Kendinize vakit ayırın

İş yoğunluğundan hiçbir şey eskisi gibi değil mi, her güzel şeyin eskide kaldığını mı düşünüyorsunuz, ama bunu değiştirmek sizin elinizde. Ayda en az bir ya da iki kere kendinizi hayatınızın ortasına koyun ve kendiniz için bir şey yapın, sevdiklerinizi arayın, güzel bir restauranta gidin, arkadaşlarınızla çıkın, size iyi geleceğini göreceksiniz.

 

  4) İşi iş yerinizde bırakın

Evet, her zaman kolay değil bunu yapmak çünkü yeni teknoloji bizi mailerimizi evdeyken bile okumaya yöneltiyor, bunun için tek çözüm var eve geldiğinizde maillerinizi okumayın ve iş ile ilgili her şeyden uzak durmaya çalışın. Ailenizle ve sevdiklerinizle vakit geçirin, sevdiğniz şeyleri yapın böylece daha mutlu olucaksınız.

 

 

  5) Yakınlarınızdan yardım isteyin

Evde ya da iş yerinde insanlardan yardım isteyin ve anlaşmaya çalışın. Eminim ki etrafınızda size yardım edebilecek birileri vardır, her şeyi tek başına yapamazsınız. Mesela çocuklarınızı okuldan eşiniz alablilir böylece kendinize zaman ayırmış olabilirsiniz. Ya da ev işi için birini tutmakda size zaman kazandırır, unutmayın ki böyle küçük ayrıntılar zaman kazanmanıza yardımcı olur.

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Çift Saatlerin Anlamları: 12:12 - Bir Dilek Tutun!

Karşınıza sık sık 12:12 saati çıkıyor ve anlamını merak mı ediyorsunuz? Merak etmeye de hakkınız var! Çünkü bu çift saat kroyucu meleğinizden bir mesaj taşıyor. Bir dilek tutmanızı çünkü ufukta sizi yeni değişimlerin beklediğini öğütlüyor.

Çift Saatlerin Anlamları: 22:22 - Pozitif düşünün!

22h22, referanslarda en sık ortaya çıkan ayna saatidir. Bu ayna saatine çekilmek önemsiz değildir, bu yüzden bunun sadece bir tesadüf olduğunu düşünmeyin. 22h22'nin güçlü bir anlamı vardır, hayatınızdaki bir olaya ışık tutmak için bilmeniz gereken koruyucu meleğinizden gelen bir mesajdır. Daha fazla uzatmadan 22h22 ayna saatinin anlamını keşfedin.

Çift Saatlerin Anlamları: 00:00 - Zor Bir Seçim

00:00 saati sürekli karşınıza mı çıkıyor? Bunun tesadüf olduğuna düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Hayatımızda bazı dönemler diğerlerinden daha karmaşıktır ve şüphe duyduğunuz zamanlarda evrendeki güçler size yardım etmek için karşınıza sık sık çift saatleri çıkarabilir. 00:00 saatinin anlamını keşfedin!

Haftalık Burç Yorumları

Ay'ın Akrep burcundan Yay burcuna geçişi "Duygusal derinliklerden çıkıp, geniş vizyon ve özgürlüğün peşinden gitmeye hazır olun. Bugün, hayatınızdaki yeni maceralara adım atmanın mükemmel bir günü."

Günlük Burç Yorumlarınız

Akrep burcundaki Ay, Balık burcundaki Satürn ile Üçgen açıda "Duygusal derinliklerimizden gelen gücümüzle, bugün karşılaştığımız zorlukları aşabiliriz. Kendimize olan inancımızı ve sabrımızı kullanarak, engelleri aşabilir ve hedeflerimize ulaşabiliriz."

En Sevilen Yazılar

Çift ve Ters Saatlerin Anlamları

Eğer tesadüf eseri çift ve ya ters saatlerle karşılaşırsanız bilin ki bu saatler size bir mesaj iletmek istiyor. Bu mesajları merak mı ediyorsunuz? Detaylar yazımızda!

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Üçlü Saatlerin Anlamları: 03:33 - İstikamet Mutluluk!

03:33, 03:33, 03:33... Neredeyse bu saatin sizi takip etmeye başladığını düşüneceksiniz! Gece uykunuzu bölen basit bir tesadüften çok daha fazlasıyla mı karşı karşıyasınız? Kesinlikle öyle! Üçlü saatler şans eseri karşımıza çıkmaz. Onlara kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz anlarda denk gelirsiniz. Evren ve koruyucu melekler doğru yolu bulabilmeniz adına size yol göstermek istiyor! Onların tavsiyelerine kulak verin....

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey