Zihinsel olarak güçlü olmanın 10 kuralı

tarihinde

Duygusal ve zihinsel olarak güçlü olmak biraz alan bir iş.<br />Herkes zihinsel olarak güçlü bir insan olmak ister, ancak zihinsel direniş bazı insanlar için biraz zor gibi gözüküyor.<br />Yazımıza bir göz atın ve hep güçlü kalın!

Zihinsel olarak güçlü olmanın 10 kuralı

Herkes zihinsel olarak güçlü bir insan olmak ister, ancak zihinsel direniş bazı insanlar için biraz zor gibi gözüküyor. Çünkü hayat bizleri çok yoruyor. 


Zihinsel açıdan güçlü olabilmek için, kendinizi mantık göremediğiniz noktalara götürmekten kaçınmalısınız.Bu zorlu görevlerle başa çıkmaksızın bir adım öteye geçmeyi, aynı zamanda olumlu ve olumsuz düşünceleri avantajlı bir şekilde dengelemeyi unutmayın.

🌺 Uzmanlarımızı Tanıyın Sonra Pişman Olmayın 🌺

 mutluluk

 

10 adımda artık zihinsel olarak güçlü olmaya ne dersiniz; 

1-Kendinize güvenin;

 Kendinize güvenmekten asla çekinmeyin. Çünkü zihinsel olarak güçlü insanlar kendilerine güvenirler. Bu güven size ilham verecektir ve bu his sizi olduğunuzda daha güçlü yapacaktır.

2-Ufak hatalara takılmayın;

Hata yapmak moral bozucudur evet ama siz hata yaptığınız zaman hemen kendinizi suçlamayın eğer suçlarsanız bu sizi zayıf bir insan yapar.

3-Motivasyonunuzu bozmayın;

Yaptığınız işe odaklanın ve hiçbir şekilde konsantrasyonunuzu bozmayın.

💙 Kartlar Yalan Söylemez 💖

4-Başarısızlıklarınızı kabullenin;

Zihinsel olarak güçlü insanlar başarısızlığı sahiplenirler çünkü başarıya giden yolda başarısızlıklarla dolu olduğunu bilirler. 

huzur doğa

5-Negatif insanlardan uzak durun;

İnsanlarla her zaman iyi geçinemezsiniz, her zaman iyi olmazsınız. Her insanın mutlaka kötü zamanları olur ve bu zamanlarda etraflarına negatif enerji yayarlar. Böyle insanlara dikkat edin.

🏆 En İyi Medyumlarımıza Danışmak İster Misiniz? 🏆

6- Olumlu ve olumsuz düşünceyi dengeleyin;

Pozitif düşünme önemlidir, çünkü iyi şeyler olacağına inandığınızda, onları gerçekleştirmek için çalışmaya meydan okursunuz ve iyi şeylerin olduğunu fark edersiniz.

Negatif düşünme de önemlidir, çünkü yanlış olan şeyleri tahmin etmenize ve onlarla nasıl başa çıkacağınızı planlamanıza izin verir.

7- Nazik ve merhametli olun;

Kendinize ve başkalarına karşı nazik olarak, hayatınızdaki olumsuz duyguların sayısını azaltırsınız. Olumsuz duyguları azaltarak olumlu duyguların gelişmesi için bir yol açmış olursunuz.

8-Kafein miktarınıza dikkat edin;

Zihinsel olarak güçlü insanlar fazlasıyla kafein almanın sorun olduğunu bilirler ve kendilerini alt etmesine izin vermezler. Bu yüzden kafein miktarınıza dikkat edin.

kahve

9-Uyku düzeninizi ayarların ve yeterli miktarda uyuyun;

Zihinsel olarak güçlü insanlar, hatırlama kapasitelerinin yeterince olması için yeterli derecede uyurlar. Bu nedenle onlar için uyku önemlidir.

🌷 Kahve Falınıza Bakalım 🌷

10- Hayır demekten kaçınmayın;

Zihinsel olarak güçlü insanlar hem kendilerine hem de karşısındaki insanlara hayır diyerek iradelerini nasıl kullanacaklarını da bilirler. 

 

Diğer yazılarımıza da göz atın:

 Hangi Kızılderili Burcusunuz?

Mutlu Anlarımızın Olmazsa Olmazı: MUM

Bize Burcunuzu Söyleyin Size Ne Yediğinizi Söyleyelim

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi

Uzakdoğu'ya özgü inançları ve felsefeleri düşündüğümüzde aklımıza ilk gelen sembollerden biri Yin-Yang'tır. Siyah beyaz bir çemberden meydana gelen bu sembolün ne ifade ettiğini anlamak pek de kolay sayılmaz. İşte Yin-Yang sembolünün kökeni ve anlamı:

11:11 Saatinin Anlamı

Hepimiz tesadüfen de olsa saate baktığımız zaman kadranda 11:11'e denk gelmişizdir. Bu durum bizi meraklandırır ki gayet de normaldir zira 11:11 diğer çift saatlerden oldukça farklıdır ve kafamızı en çok kurcalayan kombinasyonlar arasındadır. Bu çift saate dair bilmeniz gereken her şey bu yazıda!

Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!

Yeniaylar, yenilikle, yeniden doğuşlar ve yeni başlangıçlarla anılır. Önümüzdeki Yeniay sırasında, bir bereket çeki hazırlamaya ne dersiniz? Bereket çeki, parasal anlamda olduğu gibi duygusal konularda da bolluk getirir. İşte bu ritüelin püf noktaları!

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

Kaşıntıların Anlamları: Vücudunuza kulak verin!

Hepimiz bir anlığına vücudumuzu kaşıma isteğini hissetmişizdir. Bu hissi anlamlandırmak güç olsa da vücudunuzun size bir mesaj vermeye çalıştığı açıktır. Bedenimizde durduk yere kaşıntı hissi ortaya çıkmaz. Kötü olayların habercisi mi yoksa hayra mı alamet? Kaşıntıların tüm anlamlarını keşfedin!

Yüzüklerdeki Taş Sayılarının Anlamları: Aşkın Her Türlü Hali!

Birilerine yüzük hediye etmek, ya da daha güzeli, karşıdaki kişinin size yüzük etmesi her zaman çok romantik bir olaydır. Yüzüklerin ne anlama geldiğini bildiğimizde bu jest daha da romantik olabilir! Bir, iki ya da üç taşlı yüzüklerin her biri farklı anlamlara sahiptir. Artık siz de aşkınızı yüzüklerle ifade edebilirsiniz!

Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?

Para, para, para! Çok az insan daha fazlasını istemez ve onu elde etmek için de her şeyi yapmaya hazırızdır. Ama eğer işinizden gelen para size yetmiyor ve dualarınız cevapsız kalıyorsa bu 4 tütsünün faydasını görebilirsiniz.

Hapşırıklarımızın Anlamları: Burnunuzun size söyleyecekleri var

Gürültülü bir ses ya da bir hastalık belirtisi olmasının dışında "hapşu" sesinin bir anlamı vardır. Sabah 7'de hapşırmakla akşam 6'da hapşırmak aynı anlama gelmez. Her hapşırığın gelecekle bir bağlantısı vardır. İşte bu yüzden atalarımız her hapşırdığımızda "Çok yaşa" der. Zira olan kimin korunmaya ihtiyaç duyduğunu kimin şanslı olduğunu bilirmiş. İyi bir şansın ya da gizli bir aşkın habercisi mi? Burnunuzun seslerine kulak verin!