Sıcaktan yıpranan saçlara bakım önerileri : Yaz Sonrası Bakımı

tarihinde

Yazın saçlarımızın yıpranması çok normal. Ama sonra toparlaması bize kalmış. İşte size 10 adımda harika saç bakım önerileri.

Sıcaktan yıpranan saçlara bakım önerileri : Yaz Sonrası Bakımı

Güneş, ter, tuzlu su ve klor ipeksi saçlara ve saç uzamasına zarar verebilir. Bu gibi sebepler yaz aylarında saçlarımızı ekstra felakete dönüştürüyor. Bu sıcak günlerde saçlarımız çok yıprandı ve yaz aylarının hızla geçtiği bu günlerde tatilin de bitmesiyle saçlarımız çökmüş durumda. İşte bundan dolayı sizlere kurulaşmış veya hasar gören saçlarınıza uygulayabileceğiniz birkaç ipucuyu listeledik:

Tavsiye 1     

Her gün saçınızı yıkamaktan kaçının. Saçlarınızı 2-3 günde bir yıkamaya çalışın. Saçınızı aşırı sıcak derecede yıkadığınızda, kullandığınız su ve ürünler, saç derinizin ürettiği doğal yağlardan uzaklaştırabilir. Derimizin kendi ürettiği bu yağlar saçlarınızı sağlıklı tutmanıza yardımcı olur. Bu yağ uzaklaştığında, saçlarınız kırılganlaşabilir. Sık saç yıkama daha sonra derinizin aşırı yağ üretmeye başlamışına sebep olabilir, bu da saçlarınızı yağlı hale getirebilir.

<<< Astrocenter Online Fal ve Astrolojik Danışmanlık Sitesi >>>

Tavsiye 2

Kullanmanız gereken şampuanı ve kremi yeniden düşünün. Bir çok  ürün aslında saçınıza daha fazla zarar veren sülfatlar gibi kimyasal maddeler içerir. Daha az zararlı madde içeren, doğal ürünler arayın.. Şampuan, saçınızı temiz ve kirden arındırmanıza yardımcı olur ama aynı zamanda farklı yağların oluşmasına sebep olur. Şampuanı doğru bir şekilde kullanmak için, kafanızın üst kısmına ve kafa derisine az miktarda ürün uygulamayı deneyin. Şampuanı köpürtün ve parmaklarınızla saçınıza uygulayın. Saçların sertçe ovulmasını önlemeye çalışın, aksi takdirde hasar verebilir 

Tavsiye 3

Saç fırçasını düzenli olarak yıkayın. Saçlarınızı düzenli olarak yıkamanın yanı sıra, fırçanızı da düzenli olarak yıkamanız gerekir. Saçlarınız yağlı olduğunda, bu yağ saç fırçanıza girebilir. 

<<< Astrologlarımızdan size özel telefondan danışmanlık alın >>>

Tavsiye 4   

Saçınızı günde birkaç kez fırçalamanız saçlarınızı aslında daha yağsız görünmesine neden olabilir. Bunun yerine, saçlarınızı sabah birer kez ve geceleri bir kez fırçalamaya çalışın. 

Tavsiye 5

Kaliteli ısıtma aletleri satın alın. Isıtma aletlerini mümkün olduğunca kullanmaktan kaçınmanız gerekirken, saçlarınızı düzeltmek, kıvrılmak veya kurutmak istediğiniz günler için kaliteli aletler almalısınız. Daha ucuz modeller saçınıza daha fazla zarar verir, çünkü daha az kaliteli parçalarla yapılırlar. 


>>>> Kısmetiniz ne zaman, nerede? Arkanızdan iş çeviren biri mi var? Medyumlarımız söylesin! >>>>


Tavsiye 6

Saçınız hasar gördüyse, ısıtılmış aletlerden kaçının. Hasar görmüş saçlarınız varsa, saçlarınız tekrar sağlıklı olana kadar ısıtılmış aletlerden tamamen uzak durun. Bu aletler zaten kuru veya kırılmış saçlara ciddi hasar verebilir. 

Tavsiye 7

Saç renginizi çok sık değiştirmeyin. Boya gerçekten kurur ve saçınıza zarar verebileceğinden, saçınızı çok sık bırakmamaya çalışın. Saç boyası saçlarınızı kuru ve kırık bırakan sert sert kimyasallar içerir.

Tavsiye 8

Saçlarınızı sert kimyasallar tarafından hasar görmemeye özen gösterin. Yüzmeye gittiğinizde, saçınızı klor gibi sert kimyasallardan koruyun. Saçınızın emebileceği klor miktarını en aza indirgemek için yüzmeye başlamadan önce sprey bırakma kremi kullanın. 

<<< Konuşma Paketleriyle ne kadar harcayacağını önceden bil : Hemen bir Falcı ara! >>>>

Tavsiye 9

Saçınızı güneşten koruyun. Sık sık sıcak güneşte yaşıyorsanız, o zaman bir şapka veya bandon takarak saçınızı koruyun; Bunu yapmak cildinizin yanmasına karşı da yardımcı olabilir. 

Tavsiye 10   

Bolca su iç. Sağlıklı saçların nemlendirilmesi gerekir; bu nedenle, ihtiyaç duyduğu hidratı sağlamak için bol miktarda su içtiğinizden emin olun. Bu aynı zamanda cildinizi ve tırnakları nemlendirmenin yanı sıra daha sağlıklı hissetmenizi sağlayacaktır.

 

Bunları da Seveceksiniz

Saçınızın Daha Hızlı Uzamasını Nasıl Sağlarsınız? 

Ay Takvimine Göre Saç Kesimi

Burçlara Göre Gelin Saçı Modelleri Neler?

Rüyada saçlarının dökülmesi ne anlama gelir?

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Rüyada Saçların Dökülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyanızda saçlarınızın döküldüğünü ya da kel kaldığınızı mı gördünüz? Rüya tabirlerinde saç dökülmesi ne anlama gelir, nasıl yorumlanır? Saçla ilgili tüm rüya tabirleri bu yazımızda!

Koç Burcu Erkeğini Sekiz Adımda Baştan Çıkarın

Koç burcu insanları etkileyen tutkulu ve güçlü bir kişiliğe sahiptir. Ama dikkatli olun. Koç burcu çok çapkındır. Kur yapmayı çok sever ama çabucak da sıkılır... Uzman astrologlarımız Koç burcunu baştan çıkarmanın püf noktalarını bizlerle paylaşıyor!

Haftalık Burç Yorumları

Günün en önemli yönü: Ay, İkizler'den Yengeç'e geçiş yapıyor. Yönlerin önemini şu şekilde değerlendiriyorum: Ay'ın İkizler'den Yengeç'e geçişi, genellikle duygusal enerjimizin ve hassasiyetimizin arttığı bir dönemi işaret eder. Bu, aile ve ev hayatına daha fazla odaklanabileceğimiz bir zaman olabilir. Ay'ın İkizler'den Yengeç'e Geçişi "Duygusal enerjinizi ve hassasiyetinizi artıran bu geçiş, aile ve ev hayatınıza daha fazla odaklanmanızı sağlar. Kendinizi ve sevdiklerinizi besleyin, çünkü ev, kalbin olduğu yerdir."

Günlük Burç Yorumlarınız

İkizler'de Ay, Balık'ta Mars ile Kare - 19:50 "Duygusal enerjimizi dengede tutmak için iç huzurumuzu bulmalıyız. Her zorluk, büyüme ve öğrenme için bir fırsattır."

En Sevilen Yazılar

Çift ve Ters Saatlerin Anlamları

Eğer tesadüf eseri çift ve ya ters saatlerle karşılaşırsanız bilin ki bu saatler size bir mesaj iletmek istiyor. Bu mesajları merak mı ediyorsunuz? Detaylar yazımızda!

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Üçlü Saatlerin Anlamları: 03:33 - İstikamet Mutluluk!

03:33, 03:33, 03:33... Neredeyse bu saatin sizi takip etmeye başladığını düşüneceksiniz! Gece uykunuzu bölen basit bir tesadüften çok daha fazlasıyla mı karşı karşıyasınız? Kesinlikle öyle! Üçlü saatler şans eseri karşımıza çıkmaz. Onlara kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz anlarda denk gelirsiniz. Evren ve koruyucu melekler doğru yolu bulabilmeniz adına size yol göstermek istiyor! Onların tavsiyelerine kulak verin....

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey