Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Sıcaktan yıpranan saçlara bakım önerileri : Yaz Sonrası Bakımı

Yazın saçlarımızın yıpranması çok normal. Ama sonra toparlaması bize kalmış. İşte size 10 adımda harika saç bakım önerileri.

Sıcaktan yıpranan saçlara bakım önerileri : Yaz Sonrası Bakımı

Güneş, ter, tuzlu su ve klor ipeksi saçlara ve saç uzamasına zarar verebilir. Bu gibi sebepler yaz aylarında saçlarımızı ekstra felakete dönüştürüyor. Bu sıcak günlerde saçlarımız çok yıprandı ve yaz aylarının hızla geçtiği bu günlerde tatilin de bitmesiyle saçlarımız çökmüş durumda. İşte bundan dolayı sizlere kurulaşmış veya hasar gören saçlarınıza uygulayabileceğiniz birkaç ipucuyu listeledik:

Tavsiye 1     

Her gün saçınızı yıkamaktan kaçının. Saçlarınızı 2-3 günde bir yıkamaya çalışın. Saçınızı aşırı sıcak derecede yıkadığınızda, kullandığınız su ve ürünler, saç derinizin ürettiği doğal yağlardan uzaklaştırabilir. Derimizin kendi ürettiği bu yağlar saçlarınızı sağlıklı tutmanıza yardımcı olur. Bu yağ uzaklaştığında, saçlarınız kırılganlaşabilir. Sık saç yıkama daha sonra derinizin aşırı yağ üretmeye başlamışına sebep olabilir, bu da saçlarınızı yağlı hale getirebilir.

<<< Astrocenter Online Fal ve Astrolojik Danışmanlık Sitesi >>>

Tavsiye 2

Kullanmanız gereken şampuanı ve kremi yeniden düşünün. Bir çok  ürün aslında saçınıza daha fazla zarar veren sülfatlar gibi kimyasal maddeler içerir. Daha az zararlı madde içeren, doğal ürünler arayın.. Şampuan, saçınızı temiz ve kirden arındırmanıza yardımcı olur ama aynı zamanda farklı yağların oluşmasına sebep olur. Şampuanı doğru bir şekilde kullanmak için, kafanızın üst kısmına ve kafa derisine az miktarda ürün uygulamayı deneyin. Şampuanı köpürtün ve parmaklarınızla saçınıza uygulayın. Saçların sertçe ovulmasını önlemeye çalışın, aksi takdirde hasar verebilir 

Tavsiye 3

Saç fırçasını düzenli olarak yıkayın. Saçlarınızı düzenli olarak yıkamanın yanı sıra, fırçanızı da düzenli olarak yıkamanız gerekir. Saçlarınız yağlı olduğunda, bu yağ saç fırçanıza girebilir. 

<<< Astrologlarımızdan size özel telefondan danışmanlık alın >>>

Tavsiye 4   

Saçınızı günde birkaç kez fırçalamanız saçlarınızı aslında daha yağsız görünmesine neden olabilir. Bunun yerine, saçlarınızı sabah birer kez ve geceleri bir kez fırçalamaya çalışın. 

Tavsiye 5

Kaliteli ısıtma aletleri satın alın. Isıtma aletlerini mümkün olduğunca kullanmaktan kaçınmanız gerekirken, saçlarınızı düzeltmek, kıvrılmak veya kurutmak istediğiniz günler için kaliteli aletler almalısınız. Daha ucuz modeller saçınıza daha fazla zarar verir, çünkü daha az kaliteli parçalarla yapılırlar. 


>>>> Kısmetiniz ne zaman, nerede? Arkanızdan iş çeviren biri mi var? Medyumlarımız söylesin! >>>>


Tavsiye 6

Saçınız hasar gördüyse, ısıtılmış aletlerden kaçının. Hasar görmüş saçlarınız varsa, saçlarınız tekrar sağlıklı olana kadar ısıtılmış aletlerden tamamen uzak durun. Bu aletler zaten kuru veya kırılmış saçlara ciddi hasar verebilir. 

Tavsiye 7

Saç renginizi çok sık değiştirmeyin. Boya gerçekten kurur ve saçınıza zarar verebileceğinden, saçınızı çok sık bırakmamaya çalışın. Saç boyası saçlarınızı kuru ve kırık bırakan sert sert kimyasallar içerir.

Tavsiye 8

Saçlarınızı sert kimyasallar tarafından hasar görmemeye özen gösterin. Yüzmeye gittiğinizde, saçınızı klor gibi sert kimyasallardan koruyun. Saçınızın emebileceği klor miktarını en aza indirgemek için yüzmeye başlamadan önce sprey bırakma kremi kullanın. 

<<< Konuşma Paketleriyle ne kadar harcayacağını önceden bil : Hemen bir Falcı ara! >>>>

Tavsiye 9

Saçınızı güneşten koruyun. Sık sık sıcak güneşte yaşıyorsanız, o zaman bir şapka veya bandon takarak saçınızı koruyun; Bunu yapmak cildinizin yanmasına karşı da yardımcı olabilir. 

Tavsiye 10   

Bolca su iç. Sağlıklı saçların nemlendirilmesi gerekir; bu nedenle, ihtiyaç duyduğu hidratı sağlamak için bol miktarda su içtiğinizden emin olun. Bu aynı zamanda cildinizi ve tırnakları nemlendirmenin yanı sıra daha sağlıklı hissetmenizi sağlayacaktır.

 

Bunları da Seveceksiniz

Saçınızın Daha Hızlı Uzamasını Nasıl Sağlarsınız? 

Ay Takvimine Göre Saç Kesimi

Burçlara Göre Gelin Saçı Modelleri Neler?

Rüyada saçlarının dökülmesi ne anlama gelir?

Bize yorum bırakın

CANLI FAL

Türkiye'nin en iyi falcılarına aşk hayatınızla ilgili çıkmazları danışabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin.