Uyku problemleri ve Kronik Yorgunluğu Yenmenin İpuçları

tarihinde

Sürekli yorgun mu hissediyorsunuz? Uyku problemleriniz mi var? Neden sandığınızdan çok daha derin olabilir...

 

 

Uyku Problemleri ve Kronik Yorgunluğun Sebepleri Nelerdir?

Bazı kronik yorgunluk belirtileri doğrudan uyku bozukluğu sorunlarına yol açabilir. Kronik yorgunluk sendromu olan kişiler uykusuzluğa neden olan kronik ağrılar yaşayabilirler.

 

<<< En İyi Falcılar Geleceğinizi Anlatıyor. HEMEN TIKLAYIN! >>>

 

Kronik yorgunluk ve uyku problemleriyle baş etmenin yolları şunlardır:

1-Bir programa bağlı kalın

Alarmınızı, her sabah aynı saatte, hatta hafta sonları ve tatillerde bile aynı saate kurun. Bu, gece daha kolay uyumanıza yardımcı olacaktır. Vücudunuzun doğal ritmiyle uyum içinde kalmak uykuya zarar verebilir.

 

2-Yatmadan önce şunları yapmayı unutmayın:  

Yatağa gitmeden önce televizyonu, bilgisayarı vs. kapatın. Yatak odanızın sessiz ve karanlık olduğundan emin olun, bu hem zihninizi hem de vücudunuzu rahatlamaya teşvik edecektir.

 

sommeil

 

<<< Ufukta Evlilik Var Mı? Tıklayın, Uzmanlarımız Cevaplasın >>>

 

3-Yatağınızı ideal bir sıcaklıkta tutun

Yatağınız ne çok sıcak, ne de çok soğuk olsun.  Uyumanıza yardımcı olacak rahat yatak çarşaflarına sahip olduğunuzdan emin olun.

 

4-İyi bir yatak alın

Yatağınız sırtınız için yeterli desteği sağlamalıdır.

 

5-Uyarıcılardan kaçının

Alkol, kafein ve tütün gibi uyarıcılardan kaçının. Yatmadan önceki birkaç saat boyunca uyarıcı maddelerin tüketimine son verin.

 

sleep

 

<<< Size Ne Zaman Evlenme Teklifi Edecek? TIKLAYIN, ÖĞRENİN! >>>

 

6-Uykuya dalmak için uzun uzun beklemeyin

15 veya 20 dakikalık bir süre sonunda uykuya dalmamışsanız, kalkın ve sessiz bir etkinlikte bulunun. Tekrar uykulu hissettiğinizde yatak odanıza dönün.

 

7-Uzun uyuklamalardan kaçının

Rahatlamak ve gece hayatının tadını çıkarmak için gün içerisinde kestirmeniz gerekiyorsa, bu kestirmeleri kısa tutun, 20 dakikayı geçirmeyin.

 

8-Egzersiz yapın

Hareketsiz kalmak vücut için iyi değildir ve uykusuzluğa yol açabilir. Ancak yatma saatine çok yakın bir saatte egzersiz yapmak da uyku bozukluğuna neden olacaktır. Bu yüzden ne zaman dinleneceğinizi bilin.

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

 

 

 

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi

Uzakdoğu'ya özgü inançları ve felsefeleri düşündüğümüzde aklımıza ilk gelen sembollerden biri Yin-Yang'tır. Siyah beyaz bir çemberden meydana gelen bu sembolün ne ifade ettiğini anlamak pek de kolay sayılmaz. İşte Yin-Yang sembolünün kökeni ve anlamı:

11:11 Saatinin Anlamı

Hepimiz tesadüfen de olsa saate baktığımız zaman kadranda 11:11'e denk gelmişizdir. Bu durum bizi meraklandırır ki gayet de normaldir zira 11:11 diğer çift saatlerden oldukça farklıdır ve kafamızı en çok kurcalayan kombinasyonlar arasındadır. Bu çift saate dair bilmeniz gereken her şey bu yazıda!

Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!

Yeniaylar, yenilikle, yeniden doğuşlar ve yeni başlangıçlarla anılır. Önümüzdeki Yeniay sırasında, bir bereket çeki hazırlamaya ne dersiniz? Bereket çeki, parasal anlamda olduğu gibi duygusal konularda da bolluk getirir. İşte bu ritüelin püf noktaları!

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

Kaşıntıların Anlamları: Vücudunuza kulak verin!

Hepimiz bir anlığına vücudumuzu kaşıma isteğini hissetmişizdir. Bu hissi anlamlandırmak güç olsa da vücudunuzun size bir mesaj vermeye çalıştığı açıktır. Bedenimizde durduk yere kaşıntı hissi ortaya çıkmaz. Kötü olayların habercisi mi yoksa hayra mı alamet? Kaşıntıların tüm anlamlarını keşfedin!

Yüzüklerdeki Taş Sayılarının Anlamları: Aşkın Her Türlü Hali!

Birilerine yüzük hediye etmek, ya da daha güzeli, karşıdaki kişinin size yüzük etmesi her zaman çok romantik bir olaydır. Yüzüklerin ne anlama geldiğini bildiğimizde bu jest daha da romantik olabilir! Bir, iki ya da üç taşlı yüzüklerin her biri farklı anlamlara sahiptir. Artık siz de aşkınızı yüzüklerle ifade edebilirsiniz!

Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?

Para, para, para! Çok az insan daha fazlasını istemez ve onu elde etmek için de her şeyi yapmaya hazırızdır. Ama eğer işinizden gelen para size yetmiyor ve dualarınız cevapsız kalıyorsa bu 4 tütsünün faydasını görebilirsiniz.

Hapşırıklarımızın Anlamları: Burnunuzun size söyleyecekleri var

Gürültülü bir ses ya da bir hastalık belirtisi olmasının dışında "hapşu" sesinin bir anlamı vardır. Sabah 7'de hapşırmakla akşam 6'da hapşırmak aynı anlama gelmez. Her hapşırığın gelecekle bir bağlantısı vardır. İşte bu yüzden atalarımız her hapşırdığımızda "Çok yaşa" der. Zira olan kimin korunmaya ihtiyaç duyduğunu kimin şanslı olduğunu bilirmiş. İyi bir şansın ya da gizli bir aşkın habercisi mi? Burnunuzun seslerine kulak verin!