Uyku problemleri ve Kronik Yorgunluğu Yenmenin İpuçları

tarihinde

Sürekli yorgun mu hissediyorsunuz? Uyku problemleriniz mi var? Neden sandığınızdan çok daha derin olabilir...

 

 

Uyku Problemleri ve Kronik Yorgunluğun Sebepleri Nelerdir?

Bazı kronik yorgunluk belirtileri doğrudan uyku bozukluğu sorunlarına yol açabilir. Kronik yorgunluk sendromu olan kişiler uykusuzluğa neden olan kronik ağrılar yaşayabilirler.

 

<<< En İyi Falcılar Geleceğinizi Anlatıyor. HEMEN TIKLAYIN! >>>

 

Kronik yorgunluk ve uyku problemleriyle baş etmenin yolları şunlardır:

1-Bir programa bağlı kalın

Alarmınızı, her sabah aynı saatte, hatta hafta sonları ve tatillerde bile aynı saate kurun. Bu, gece daha kolay uyumanıza yardımcı olacaktır. Vücudunuzun doğal ritmiyle uyum içinde kalmak uykuya zarar verebilir.

 

2-Yatmadan önce şunları yapmayı unutmayın:  

Yatağa gitmeden önce televizyonu, bilgisayarı vs. kapatın. Yatak odanızın sessiz ve karanlık olduğundan emin olun, bu hem zihninizi hem de vücudunuzu rahatlamaya teşvik edecektir.

 

sommeil

 

<<< Ufukta Evlilik Var Mı? Tıklayın, Uzmanlarımız Cevaplasın >>>

 

3-Yatağınızı ideal bir sıcaklıkta tutun

Yatağınız ne çok sıcak, ne de çok soğuk olsun.  Uyumanıza yardımcı olacak rahat yatak çarşaflarına sahip olduğunuzdan emin olun.

 

4-İyi bir yatak alın

Yatağınız sırtınız için yeterli desteği sağlamalıdır.

 

5-Uyarıcılardan kaçının

Alkol, kafein ve tütün gibi uyarıcılardan kaçının. Yatmadan önceki birkaç saat boyunca uyarıcı maddelerin tüketimine son verin.

 

sleep

 

<<< Size Ne Zaman Evlenme Teklifi Edecek? TIKLAYIN, ÖĞRENİN! >>>

 

6-Uykuya dalmak için uzun uzun beklemeyin

15 veya 20 dakikalık bir süre sonunda uykuya dalmamışsanız, kalkın ve sessiz bir etkinlikte bulunun. Tekrar uykulu hissettiğinizde yatak odanıza dönün.

 

7-Uzun uyuklamalardan kaçının

Rahatlamak ve gece hayatının tadını çıkarmak için gün içerisinde kestirmeniz gerekiyorsa, bu kestirmeleri kısa tutun, 20 dakikayı geçirmeyin.

 

8-Egzersiz yapın

Hareketsiz kalmak vücut için iyi değildir ve uykusuzluğa yol açabilir. Ancak yatma saatine çok yakın bir saatte egzersiz yapmak da uyku bozukluğuna neden olacaktır. Bu yüzden ne zaman dinleneceğinizi bilin.

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

 

 

 

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Kristal küre tüm sorularınıza cevap veriyor 🤫

Dün tanıştınız! Ya da uzun süredir karmaşık bir ilişkiniz var... Ümitsizce telefonda vakit geçirip bir arama ya da bir mesaj bekliyorsunuz? Acaba o da sizi düşünüyor mu? 🔮 Zihnini odakla ve kristal küreye dokunarak bir soru sor! Cevaplar bir tık uzağında 😉.

İsim Analizi : Harflerin Numerolojisi

Pisagoryan Numeroloji antik çağlardan beri kullanılan metafiziksel bir sistem. Sayıların kaderimiz üzerine etkisini araştırıyor. Kader sayısı hesaplamak için: Adımızın ve soyadımızın her harfinin karşılığı bulunan bir sayı vardır. Bu sayıların toplamı sahip olduğumuz kişilik özelliklerini gösterir. Doğum tarihimizden derlenen sayı kümesi de kader yolculuğumuz ile ilgili açıklamalar yapar.

Erkekler neden ciddi ilişkiden korkarlar?

Ciddi bir ilişkiye geçeceğiz diye sevinirken karşı tarafın hiç de oralı olmadığını görüyorsunuz. Peki bunun sebebi ne? Erkekler neden uzun soluklu bir ilişkiye başlamak konusunda daha tedirgin? İşte cevaplar...

Günlük Burç Yorumlarınız

Ay'ın Satürn ile Sekstil açısı ve Uranüs ile Üçgen açısı "Gün boyunca, manevi derinliklerinize dalın ve iç huzurunuzu bulun. Duygusal dengenizi koruyun ve finansal kararlarınızı bilgece yapın. Bugün, aile ve kariyer arasındaki dengeyi bulmak için mükemmel bir gün olabilir."

En Sevilen Yazılar

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Üçlü Saatlerin Anlamları: 03:33 - İstikamet Mutluluk!

03:33, 03:33, 03:33... Neredeyse bu saatin sizi takip etmeye başladığını düşüneceksiniz! Gece uykunuzu bölen basit bir tesadüften çok daha fazlasıyla mı karşı karşıyasınız? Kesinlikle öyle! Üçlü saatler şans eseri karşımıza çıkmaz. Onlara kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz anlarda denk gelirsiniz. Evren ve koruyucu melekler doğru yolu bulabilmeniz adına size yol göstermek istiyor! Onların tavsiyelerine kulak verin....

Çift ve Ters Saatlerin Anlamları

Eğer tesadüf eseri çift ve ya ters saatlerle karşılaşırsanız bilin ki bu saatler size bir mesaj iletmek istiyor. Bu mesajları merak mı ediyorsunuz? Detaylar yazımızda!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey