Stresi Daha İyi Kontrol Edebilmeniz İçin Öneriler

tarihinde

<strong>Özellikle iş hayatı insanlar için stresin en büyük kaynağı oldu. Bu durumu aşmak için çareyi uzaklarda aramak çok da gerekli değil, bazı küçük tavsiyelerimizle stres atmanın ve sağlıklı yaşamanın ne kadar kolay olabileceğini göreceksiniz.</strong>

Stresi Daha İyi Kontrol Edebilmeniz İçin Öneriler

Günlük yaşamımızda bizi strese sokan birçok terslikler yer alabiliyor. Ailevi sorunlar, kafamızın içini kemiren dertler… Özellikle de iş hayatı insanlar için stresin en büyük kaynağı oldu. Bu durumu aşmak için çareyi uzaklarda aramak çok da gerekli değil, bazı küçük tavsiyelerimizle stres atmanın ve sağlıklı yaşamanın ne kadar kolay olabileceğini göreceksiniz.

  • İş ve ev bağlantınızı kesin

İş hayatınız sizi zorlamaya başladıysa, işinizle özel hayatınız arasına bir bariyer kurmalısınız demektir. Kulağa saçma gelse de, eve geldiğimiz gibi üstümüzü değiştirmek ya da işten sonra çıkılan akşam yemeği için farklı bir kıyafet hazırlamak (daha spor bir ayakkabı veya daha az resmi bir ceket her zaman arabanızda bulunsun ;) ). İş  saatleri dışında profesyonel maillerinize bakmamanız da özel hayatınızda işinizi daha az hatırlamanızı sağlayacaktır.

  • Öğle uykusu çekin!

Bilimsel olarak, iyice rahatlamanız için kaslarınızın gevşemesi çok önemli bir rol oynuyor. Günde 15-20 dakikalık bir öğle uykusu size adeta yeni bir gün zindeliği verecektir. Uyumakta güçlük çekenlerdenseniz, karanlık bir ortamda, ayaklarınızı yukarı doğru kaldırarak dinlenmenizi tavsiye ederiz.

  • Yürüyüşe çıkın

Aklınızdaki şeyleri silip atmak için kilometreler gerekmiyor. Yarım saatlik bir yürüyüş stresinizi atmaya birebir. Yakınınızda bir park, deniz kıyısı ya da orman, vücudunuzun hareket etmesi ve ruhunuzun özgür kalması için gerekli fırsatı size verecektir.

En iyi falcı ve medyumlara ilk 10 dakikası 3,5 tl'ye telefondan fal baktırın
HEMEN ARA
  • İyi nefes almaya çalışın

Sofroloji egzersizleri bu konuda size yardımcı olabilir. Bunun için sırt üstü yere yatmanız, omuzlarınızı oynatmamaya özen göstererek sadece karnınızın alt kısmının inip kalkacağı şekilde nefes alıp vermenizi öneririz. Bu şekilde nabzınızı kontrol altına alabilir, tüm hücrelerinize oksijen dağıtımını iyileştirebilir ve beyninize kan gönderimini kolaylaştırabilirsiniz.

  • Bitkisel yağlar kullanın

Geleneğimizde önemli bir yeri olan bitkisel yağlar, dünyada da popülaritesini kazanmaya başladı. Eczacılar bitkisel yağlardan hoşunuza gideni alıp, bir bardak suya biraz damlatarak cildinize masaj yaparak uygulayabileceğinizi soyluyor. Aynı zamanda ev içi kokusu olarak da bitkisel yağlardan faydalanabilirsiniz. Dinlenme amaçlı kullanılabilecek bitkisel yağlardan bazılarını, lavanta, portakal veya papatya olarak not edebilirsiniz.

Bunları da Seveceksiniz

Her gün Tüketmemiz Gereken Doğal Şifalı Besinler 

Metabolizmayı Hızlandırmanın 10 Doğal Yolu

Kadınların ilişkilerde en çok yaptığı 5 hata

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Maalesef aradığınız sayfayı bulamadık!

Başarısızlık, sayfa mevcut değil ama söz veriyoruz, hatalarımızdan ders çıkaracağız ve bir sonraki sefere daha iyi yapacağız. Bu arada aşağıdaki en son makalelerimizden birine göz atın!

Günlük Burç Yorumlarınız

Günün en önemli yönü: Oğlak'ta Dolunay, saat 13:17 İlham verici cümle: "Bugün, Oğlak'taki Dolunay'ın enerjisiyle, hayatınızdaki dengeleri yeniden değerlendirme ve düzenleme fırsatı bulacaksınız. Kendinizi yeniden merkezlemek ve hedeflerinize odaklanmak için mükemmel bir zaman." Oğlak'ta Dolunay "Bugün, Oğlak'taki Dolunay'ın enerjisiyle, hayatınızdaki dengeleri yeniden değerlendirme ve düzenleme fırsatı bulacaksınız. Kendinizi yeniden merkezlemek ve hedeflerinize odaklanmak için mükemmel bir zaman."

İş Hayatında Burçların Uyumu Nasıldır?

Burcunuza göre iş ortamında kurduğunuz ilişkiler de farklılık gösterir. Profesyonel bağlamda hangi burçlarla daha iyi anlaştığınızı bilmek çalışma veriminizi de artırır. Ortağınızı ya da ekip arkadaşınız konusunda doğru bir seçim yapmak istiyorsanız bu yazımızı kaçırmayın!

En Sevilen Yazılar

Burcunuza Dair Her Şey

Yükselen Burç Nedir? Neyi Temsil Eder?

Yükselen burç, doğduğunuz anda doğu ufuk çizgisinde yükselen burçtur ve astrolojik haritanızın tamamlanmış bir şaheser olmasını sağlar. Güneş burcunuz kişiliğinizin özünü yansıtırken, yükselen burcunuz, dış dünyaya nasıl tepki verdiğinizi ve insanlarla nasıl iletişim kurduğunuzu açıklar. Bu iki yıldızı birleştirdiğinizde, işte o zaman gerçek "siz" ortaya çıkar!

Satürn Retrosu 2024 | Hangi burç nasıl etkilenecek?

Ünlü Astrolog Marta Denise, 2024'te gerçekleşecek Satürn Retrosu hakkında detaylı bir yazı hazırladı! Astrologumuz içeriği şöyle özetliyor: "29 Haziran 2024'ten itibaren 15 Kasım 2024'e kadar devam edecek olan Satürn Retrosu, Balık burcunda başlayacak. Bu dönem biraz ürkütücü görünebilir ama endişelenmeyin, bu süreci en iyi şekilde atlatmanız için astrolojik öngörü ve tavsiyelerimle buradayım! Satürn retrosu biraz melankolik geçebilir, fakat kendimizi geliştirmek ve öğrenmek için değerli sınavlar da sunabilir. ✨"