Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Selülitlerden Nasıl Kurtulurum?

Selülit nedir? Selülite neler sebep olur? Selütlitlerden nasıl kurtulunur?

 

Selülitlerden Nasıl Kurtulurum?

Selülit daha çok kadınları etkileyen bir şekil bozukluğudur. Kadınların yüzde 80 ila 90'ı arasında görülen bu durum voleybol oyuncuları ve modellerde bile görülebiliyor.  Selülit daha çok bacaklarda görülebilir fakat bazı kişilerde popo, kalça, karın göğüs gibi değişik  yerlerde de görülmektedir.

Peki  selülite ne sebep olur?

❤ Sağlık ve Şifa İçin Uzmanlarımıza Danışın ❤

Selülit; derinin altında, yani kalçalarımızdaki yağ hücrelerini çevreleyen dikey bağ dokusu üzerine sıkıştırılmış yağın sonucudur.

 

Selülitin nedeni hormonal dengesizlikler ve sağlıksız yaşam tarzıdır. Yaşlanmayla birlikte selülit daha da çok ortaya çıkar.

 Aşk Falınız Neler Söylüyor? 💜

Selülitin oluşumunu yavaşlatan birçok teknik vardır. Bunlara göz atacak olursak;

 

Su içmek

Selülitten kurtulmak için yapabileceğiniz en kolay ama etkili yöntemlerden birisi  bol bol su içmektir. Çünkü su gerçekten çok yararlıdır.  Örneğin su hem metabolizmanızın  hızlanmasına, hatta zayıflamanıza bile yardımcı olur. Aynı zamanda su selüliti de gideriyor ve görünümünü azaltıyor.

su

Sağlıklı diyetle beslen

Sağlıklı bir diyet selülit belirtilerini korumak için önemli bir rol oynamaktadır. Örneğin, tuz içeren gıdaları yemeniz yağ hücrelerinin şişmesine neden olur ve selüliti daha belirgin hale getirir.  Bu nedenle tuzlu gıdaları daha  az tüketmeye çalışın.

Aradığınız Aşkı Bulmanıza Yardım Ediyoruz 💞

 

yemek

Spor yapın

Selülit yağ olduğundan kilonuzda fazla  olabilir. Bu nedenle haftada birkaç kez yürüyüş, koşu, yüzme, yoga gibi fiziksel egzersiz spor yapmak önemlidir. Selülit için en etkili hareket ise squat denilen harekettir.

Masaj yapın

Yağları eritmek ve selülite gidermek için haftada 2 kez masaj yapın. Masaj dolaşımı uyarmanızı ve cildinizin altındaki sıvıları parçalamanızı hatta daha pürüzsüz bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Bu işlemi banyoda yaparak kan akışını hızlandırabilir ve sonrasında kakao veya Hindistan cevizi yağı kullanarak selülit görünümü azaltabilirsiniz.

 

Diğer yazılarımıza göz atın:

 

  

Çin Takvimi ile Bebek Cinsiyeti Belirleme

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 

Fal Baktırmak Güzeldir

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 

Bir Erkeğin Sizi Sevmesini Nasıl Sağlarsınız?

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 


Bize yorum bırakın

CANLI FAL

Türkiye'nin en iyi falcılarına aşk hayatınızla ilgili çıkmazları danışabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin.