Selülitlerden Nasıl Kurtulurum?

tarihinde

<strong>Selülit</strong> nedir? Selülite neler <strong>sebep</strong> olur? Selütlitlerden <strong>nasıl kurtulunur</strong>?

 

Selülitlerden Nasıl Kurtulurum?

Selülit daha çok kadınları etkileyen bir şekil bozukluğudur. Kadınların yüzde 80 ila 90'ı arasında görülen bu durum voleybol oyuncuları ve modellerde bile görülebiliyor.  Selülit daha çok bacaklarda görülebilir fakat bazı kişilerde popo, kalça, karın göğüs gibi değişik  yerlerde de görülmektedir.

Peki  selülite ne sebep olur?

❤ Sağlık ve Şifa İçin Uzmanlarımıza Danışın ❤

Selülit; derinin altında, yani kalçalarımızdaki yağ hücrelerini çevreleyen dikey bağ dokusu üzerine sıkıştırılmış yağın sonucudur.

 

Selülitin nedeni hormonal dengesizlikler ve sağlıksız yaşam tarzıdır. Yaşlanmayla birlikte selülit daha da çok ortaya çıkar.

 Aşk Falınız Neler Söylüyor? 💜

Selülitin oluşumunu yavaşlatan birçok teknik vardır. Bunlara göz atacak olursak;

 

Su içmek

Selülitten kurtulmak için yapabileceğiniz en kolay ama etkili yöntemlerden birisi  bol bol su içmektir. Çünkü su gerçekten çok yararlıdır.  Örneğin su hem metabolizmanızın  hızlanmasına, hatta zayıflamanıza bile yardımcı olur. Aynı zamanda su selüliti de gideriyor ve görünümünü azaltıyor.

su

Sağlıklı diyetle beslen

Sağlıklı bir diyet selülit belirtilerini korumak için önemli bir rol oynamaktadır. Örneğin, tuz içeren gıdaları yemeniz yağ hücrelerinin şişmesine neden olur ve selüliti daha belirgin hale getirir.  Bu nedenle tuzlu gıdaları daha  az tüketmeye çalışın.

Aradığınız Aşkı Bulmanıza Yardım Ediyoruz 💞

 

yemek

Spor yapın

Selülit yağ olduğundan kilonuzda fazla  olabilir. Bu nedenle haftada birkaç kez yürüyüş, koşu, yüzme, yoga gibi fiziksel egzersiz spor yapmak önemlidir. Selülit için en etkili hareket ise squat denilen harekettir.

Masaj yapın

Yağları eritmek ve selülite gidermek için haftada 2 kez masaj yapın. Masaj dolaşımı uyarmanızı ve cildinizin altındaki sıvıları parçalamanızı hatta daha pürüzsüz bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Bu işlemi banyoda yaparak kan akışını hızlandırabilir ve sonrasında kakao veya Hindistan cevizi yağı kullanarak selülit görünümü azaltabilirsiniz.

 

Diğer yazılarımıza göz atın:

 

  

Çin Takvimi ile Bebek Cinsiyeti Belirleme

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 

Fal Baktırmak Güzeldir

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 

Bir Erkeğin Sizi Sevmesini Nasıl Sağlarsınız?

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 


Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Rüyada Saçların Dökülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyanızda saçlarınızın döküldüğünü ya da kel kaldığınızı mı gördünüz? Rüya tabirlerinde saç dökülmesi ne anlama gelir, nasıl yorumlanır? Saçla ilgili tüm rüya tabirleri bu yazımızda!

Koç Burcu Erkeğini Sekiz Adımda Baştan Çıkarın

Koç burcu insanları etkileyen tutkulu ve güçlü bir kişiliğe sahiptir. Ama dikkatli olun. Koç burcu çok çapkındır. Kur yapmayı çok sever ama çabucak da sıkılır... Uzman astrologlarımız Koç burcunu baştan çıkarmanın püf noktalarını bizlerle paylaşıyor!

Haftalık Burç Yorumları

Günün en önemli yönü: Ay, İkizler'den Yengeç'e geçiş yapıyor. Yönlerin önemini şu şekilde değerlendiriyorum: Ay'ın İkizler'den Yengeç'e geçişi, genellikle duygusal enerjimizin ve hassasiyetimizin arttığı bir dönemi işaret eder. Bu, aile ve ev hayatına daha fazla odaklanabileceğimiz bir zaman olabilir. Ay'ın İkizler'den Yengeç'e Geçişi "Duygusal enerjinizi ve hassasiyetinizi artıran bu geçiş, aile ve ev hayatınıza daha fazla odaklanmanızı sağlar. Kendinizi ve sevdiklerinizi besleyin, çünkü ev, kalbin olduğu yerdir."

Günlük Burç Yorumlarınız

İkizler'de Ay, Balık'ta Mars ile Kare - 19:50 "Duygusal enerjimizi dengede tutmak için iç huzurumuzu bulmalıyız. Her zorluk, büyüme ve öğrenme için bir fırsattır."

En Sevilen Yazılar

Çift ve Ters Saatlerin Anlamları

Eğer tesadüf eseri çift ve ya ters saatlerle karşılaşırsanız bilin ki bu saatler size bir mesaj iletmek istiyor. Bu mesajları merak mı ediyorsunuz? Detaylar yazımızda!

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Üçlü Saatlerin Anlamları: 03:33 - İstikamet Mutluluk!

03:33, 03:33, 03:33... Neredeyse bu saatin sizi takip etmeye başladığını düşüneceksiniz! Gece uykunuzu bölen basit bir tesadüften çok daha fazlasıyla mı karşı karşıyasınız? Kesinlikle öyle! Üçlü saatler şans eseri karşımıza çıkmaz. Onlara kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz anlarda denk gelirsiniz. Evren ve koruyucu melekler doğru yolu bulabilmeniz adına size yol göstermek istiyor! Onların tavsiyelerine kulak verin....

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey