Bir Psikologa Danışmaya İhtiyacım Olduğunu Nasıl Anlarım?

tarihinde

Hayatınızdaki <strong>problemleri</strong> tek başınıza çözmekte zorlanıyor musunuz? <strong>Online terapi</strong> almanın faydaları nelerdir? <strong>Psikologa</strong> <strong>danışmak</strong> için yaygın nedenler hangileridir?

Neden Bir Psikologa Danışmalıyım?

Çoğu zaman sorunlarımızı tek başımıza çözebileceğimize ve zamanla her şeyin yoluna gireceğine inanırız. Ne yazık ki, tek başımıza bu durumlarla başa çıkmak her zaman münkün olamıyor. Bu koşullarda bir uzmandan yardım almak, sorunlarımızı tanımlamamıza ve çözmemize yardımcı olabilir. 

 

depresyon

 

Hepimiz zaman zaman sorunlar yaşadığımızı kabul ediyoruz. Kendimizi iyi hissetmiyoruz, korkuyoruz, stres kaynaklı sorunlarımız artıyor. Hayatımızda kendimizle ilgili bir şeylerin yolunda gitmediğini farkettiysek; bir psikologa danışmayı göz önünde bulundurmamız gerekiyor.

 Psikologa danışmak için yaygın nedenler :

  • Kişisel sorunlar yaşıyorsak: kendimizi iyi hissetmiyorsak, korkuyorsak, stresliysek, depresyon belirtileri gösteriyorsak. Kısacası bir şeylerin yanlış gittiğini hissediyor ve bizi gelişmekten alıkoyuyorsa.
  • Kötü bir dönemden geçiyorsak: hastalık, bir yakının kaybedilmesi, boşanma, ayrılık, işten çıkarılma gibi acı verici olayları atlatmak için yardıma ihtiyaç duyarız.
    • Başkalarıyla olan ilişkilerimizde sorunlar yaşıyorsak: partnerimizle, ailemizle olan sorunlarımızı çözemiyorsak veya kendimizi sürekli yalnız ve dışlanmış hissediyorsak.

 

  • Daha farklı bir şekilde yaşamak istiyorsak: kendimizi geliştirmek ve olabileceğimizin en iyisine dönüşmek ve potansiyelimizi maksimuma çıkarmayı amaçlıyorsak.
  • Önemli bir karar verme aşamasındaysak: kararın pozitif ve negatif sonuçlarını değerlendirmede sorun yaşıyorsak, analiz yaparken yardıma ihtiyaç duyuyorsak.
  • Cinsel açıdan tatminsizlik yaşıyor ve bunu kimseyle paylaşamıyorsak.

 

Siz de bu sebeplerden en az birini yaşıyorsanız uzman psikologlarımızdan birine danışabilirsiniz. Sorunlarınızı Wengo'nun size sunduğu en iyi psikologlarla çözün. Üniversite ve Master eğitimi almış tüm uzman psikologlarımız problemlerinize bireysel seanslarla çözüm bulmaktadır.

Uzman psikologlarımıza danışmak için seçtiğiniz uzmanın üzerine tıklayınız. 

 

 

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Rüyada Saçların Dökülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyanızda saçlarınızın döküldüğünü ya da kel kaldığınızı mı gördünüz? Rüya tabirlerinde saç dökülmesi ne anlama gelir, nasıl yorumlanır? Saçla ilgili tüm rüya tabirleri bu yazımızda!

Koç Burcu Erkeğini Sekiz Adımda Baştan Çıkarın

Koç burcu insanları etkileyen tutkulu ve güçlü bir kişiliğe sahiptir. Ama dikkatli olun. Koç burcu çok çapkındır. Kur yapmayı çok sever ama çabucak da sıkılır... Uzman astrologlarımız Koç burcunu baştan çıkarmanın püf noktalarını bizlerle paylaşıyor!

Haftalık Burç Yorumları

Günün en önemli yönü: Ay, İkizler'den Yengeç'e geçiş yapıyor. Yönlerin önemini şu şekilde değerlendiriyorum: Ay'ın İkizler'den Yengeç'e geçişi, genellikle duygusal enerjimizin ve hassasiyetimizin arttığı bir dönemi işaret eder. Bu, aile ve ev hayatına daha fazla odaklanabileceğimiz bir zaman olabilir. Ay'ın İkizler'den Yengeç'e Geçişi "Duygusal enerjinizi ve hassasiyetinizi artıran bu geçiş, aile ve ev hayatınıza daha fazla odaklanmanızı sağlar. Kendinizi ve sevdiklerinizi besleyin, çünkü ev, kalbin olduğu yerdir."

Günlük Burç Yorumlarınız

İkizler'de Ay, Balık'ta Mars ile Kare - 19:50 "Duygusal enerjimizi dengede tutmak için iç huzurumuzu bulmalıyız. Her zorluk, büyüme ve öğrenme için bir fırsattır."

En Sevilen Yazılar

Çift ve Ters Saatlerin Anlamları

Eğer tesadüf eseri çift ve ya ters saatlerle karşılaşırsanız bilin ki bu saatler size bir mesaj iletmek istiyor. Bu mesajları merak mı ediyorsunuz? Detaylar yazımızda!

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Üçlü Saatlerin Anlamları: 03:33 - İstikamet Mutluluk!

03:33, 03:33, 03:33... Neredeyse bu saatin sizi takip etmeye başladığını düşüneceksiniz! Gece uykunuzu bölen basit bir tesadüften çok daha fazlasıyla mı karşı karşıyasınız? Kesinlikle öyle! Üçlü saatler şans eseri karşımıza çıkmaz. Onlara kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz anlarda denk gelirsiniz. Evren ve koruyucu melekler doğru yolu bulabilmeniz adına size yol göstermek istiyor! Onların tavsiyelerine kulak verin....

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey