Pilates’e başlamak vücudunuzun gelişimi için neden önemlidir?

tarihinde

<strong>Zihin ve beden bütünlüğünü amaçlayan Pilates denge, nefes ve hareket ögelerinin uyuşlu çalışmasını sağlar. Pilatesin bütün yararlarını keşfedin!</strong>

1880 yılında Düsseldorf’ta dünyaya gelen Joseph Pilates, astım ve romatizma gibi hastalıklarla boğuştuğu için jimnastik sayesinde vücudunu geliştirdi. Daha sonra kendi tekniklerini geliştiren Pilates, bugünkü popüler Pilates yönteminin öncüsüdür. Zihin ve beden bütünlüğünü amaçlayan Pilates denge, nefes ve hareket sistemlerinin bir sentezidir. 30-40 temel hareket içeren Pilates, güçlü ve sağlıklı bir vücut yaratmayı amaçlamaktadır. Fiziksel rahatlamanın yanında zihinsel rahatlama da sağlayan Pilates, kişilere vücut farkındalığı sağlamaktadır.

Madonna, Julia Roberts, Britney Spears gibi uluslararası ünlülerle birlikte Ebru Şallı, Özge Ulusoy gibi mankenlerimiz tarafından düzenli olarak yapılan Pilates’in yararları saymakla bitmiyor! En güzel tarafı ise pilatesin herkes tarafından erişilebilir olması. Herkes pilates yapabilir. İskelet duruşunu düzelten ve güçlendiren Pilates egzersizleri karın ve sırt bölgesindeki kasları eşit oranda güçlendiriyor. Kas gelişimini sağlarken kasların sıkı ve vücudun zinde ve atletik görünmesini sağlıyor. Duruş bozukluğunun tedavisinde, vücutta esneklik kazanmada, denge gelişiminde, sakatlık rehabilitasyonlarında etkili olarak kullanılabilmektedir. 

Pilates'le ilgili sorularınızı spor koçlarımıza sorun! ►
Hemen Ara

Pilatesin altı adet temel prensibi vardır. Konsantrasyon bedenini (kaslarını) hissedip hareketlere yoğunlaşarak egzersizleri yapmayı sağlıyor. Hareketler sırasında kaslara yoğunlaşarak hangi kasların daha iyi çalıştığını bilinçli bir şekilde bilmek Pilates’in temellerinden. Molaların ve hareketlerin kontrollü bir sekide yapılması ikinci önemli özelliktir. Bedenin bir sonraki hareketten önce yeterince dinlenmesi gerekiyor. Pilates tekniğinde iç organları ve omurgayı bulunduran göbek, bel ve kalça bölgesi merkezlenme yapılarak esnemeyi ve önemli kasların çalışmasını sağlıyor. Hareketler acele edilmeden her bir noktadan yavaşça geçerek ve duraksamadan yapılmalıdır. Hareketler koordineli ve kendinden kesin bir şekilde yapılmalıdır. Nefes alıp verme sakince sırtın arkasına ve altına derin nefes alıp bütün nefesi tamamıyla dışarı üflemek yoluyla olmalıdır. Böylece yapılan nefes alıp verme hareketinde kan oksijenle dolup temizlenmiş olur.

 

 En sevilen yazılarımız:

Öğrenme ve bilinç aşamaları nelerdir?

Zihnimizi nasıl kontrol edebiliriz?

Küçük Şeylerden Büyük Mutluluklar Edinme Sanatı

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Çift Saatlerin Anlamları: 12:12 - Bir Dilek Tutun!

Karşınıza sık sık 12:12 saati çıkıyor ve anlamını merak mı ediyorsunuz? Merak etmeye de hakkınız var! Çünkü bu çift saat kroyucu meleğinizden bir mesaj taşıyor. Bir dilek tutmanızı çünkü ufukta sizi yeni değişimlerin beklediğini öğütlüyor.

Çift Saatlerin Anlamları: 22:22 - Pozitif düşünün!

22h22, referanslarda en sık ortaya çıkan ayna saatidir. Bu ayna saatine çekilmek önemsiz değildir, bu yüzden bunun sadece bir tesadüf olduğunu düşünmeyin. 22h22'nin güçlü bir anlamı vardır, hayatınızdaki bir olaya ışık tutmak için bilmeniz gereken koruyucu meleğinizden gelen bir mesajdır. Daha fazla uzatmadan 22h22 ayna saatinin anlamını keşfedin.

Çift Saatlerin Anlamları: 00:00 - Zor Bir Seçim

00:00 saati sürekli karşınıza mı çıkıyor? Bunun tesadüf olduğuna düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Hayatımızda bazı dönemler diğerlerinden daha karmaşıktır ve şüphe duyduğunuz zamanlarda evrendeki güçler size yardım etmek için karşınıza sık sık çift saatleri çıkarabilir. 00:00 saatinin anlamını keşfedin!

Haftalık Burç Yorumları

Akrep burcundaki Ay, Balık burcundaki Satürn ile Üçgen açıda "Duygusal derinliklerimizden gelen gücümüzle, bugün karşılaştığımız zorlukları aşabiliriz. Kendimize olan inancımızı ve sabrımızı kullanarak, engelleri aşabilir ve hedeflerimize ulaşabiliriz."

Günlük Burç Yorumlarınız

Balık burcundaki Güneş, Balık burcundaki Satürn ile kavuşumda "Bugün, duygusal derinliklerinize ve iç sesinize kulak verin. Kendinize olan güveninizi yeniden keşfedin ve manevi gücünüzü kullanarak hayatınızdaki engelleri aşın."

En Sevilen Yazılar

Çift ve Ters Saatlerin Anlamları

Eğer tesadüf eseri çift ve ya ters saatlerle karşılaşırsanız bilin ki bu saatler size bir mesaj iletmek istiyor. Bu mesajları merak mı ediyorsunuz? Detaylar yazımızda!

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Üçlü Saatlerin Anlamları: 03:33 - İstikamet Mutluluk!

03:33, 03:33, 03:33... Neredeyse bu saatin sizi takip etmeye başladığını düşüneceksiniz! Gece uykunuzu bölen basit bir tesadüften çok daha fazlasıyla mı karşı karşıyasınız? Kesinlikle öyle! Üçlü saatler şans eseri karşımıza çıkmaz. Onlara kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz anlarda denk gelirsiniz. Evren ve koruyucu melekler doğru yolu bulabilmeniz adına size yol göstermek istiyor! Onların tavsiyelerine kulak verin....

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey

Geleceğinizi aydınlatın - 📞 (0850) 377 76 51

Aklınıza takılan sorular mı var? Cevaplar bulmakta zorlanıyor musunuz? Falcılarımıza danışarak kesin ve net cevaplar edinebilirsiniz.

Hemen arayın +90 850 377 76 51 Diğer uzmanları keşfedin