Mide bulantısı ve ağrısına neler iyi gelir?

tarihinde

Mide bulantısını ilaç kullanmadan atlatmak mümkündür. Gelin mide bulantasına nelerin iyi geldiğine maddeler üzerinden göz atalım.

 

Mide bulantısına ne iyi gelir?

Mide bulantılarının ve ağrılarının birçok sebebi vardır; araç tutması, aşırı stres, gıda zehirlenmesi, aşırı alkol tüketimi, migren, vertigo ve hamileliktir vb. Mide bulantısını ilaç kullanmadan atlatmak mümkündür. Gelin mide bulantasına nelerin iyi geldiğine maddeler üzerinden göz atalım.

 

Uzun süren mide bulantınız var ise doktora lütfen doktora danışınız.

 

Mide Bulantısına İyi Gelen Yiyecekler

 

1. Acı ve soda

 

En sık rastlanan acı ürünleri; tarçın, rezene, nane ve zencefil gibi ot karışımlarını içerir. Bu maddeler, acıların bazı insanlarda mide bulantısını hafifletmesine  yardımcı olabilir.

 

2. Zencefil

 

Eski zamanlardan beri insanlar acıdan mide bulantısına kadar her şey için bir şifa gibi zencefilin iyi geldiğini belirtmişlerdir. Araştırmalar zencefilin bazı mide rahatsızlığı için çok etkili bir tedavi olabileceğini göstermiştir. Doğal bir anti-inflamatuar, zencefil  yardımcı olabilecek birçok formda bulunur. Tamamen doğal bir zencefilli gazozu deneyin veya taze zencefillerin köklerini kesin ve bir çay yapın.

 

Tüm sorunlarınızın çözümü için bizi ziyaret edin
Hemen Dene

 

3. Papatya çayı

 

Bir fincan papatya çayı, bir anti-inflamatuar olarak hareket ederek karın ağrısını hafifletmeye yardımcı olabilir. Bu anti-inflamatuar özellikler mide kaslarınızın rahatlamasına yardımcı olur ve bu da kramp ve spazmların ağrısını azaltabilir.

 

4. Nane

 

Nane, mide bulantısı ve mide ağrıları için yararlı bir gıda olarak algılanmaktadır çünkü yapraklardaki mentol doğal bir analjezik veya ağrı kesici olmaktadır.

 

5. Elma sirkesi

Midenizde, karnını nötralize etmek için çorba kaşığı elma sirkesini yemeye çalışın.Bir bardak su ve bir çay kaşığı bal ile çorba kaşığı ile karıştırın ve yavaş yavaş yudumlayın. Elma sirkesi içindeki asitler, nişasta sindirimini azaltarak nişastanın bağırsaklara gelmesine ve bakterileri  bağırsakta sağlı tutmasına yardımcı olur.

 

6. Sıcak Su Torbası

Hastalık hissettiğinizde bir ısıtma yastığı veya sıcak su torbası bulabilirsiniz, bu nedenle elektrikli battaniyenize kucaklayın ve belirtileriniz geçene kadar kolaylaşın. Midenizdeki sıcaklık, sizi herhangi bir kramp veya ağrıdan rahatsız eder ve ısı, kaslarınızı rahatlatmaya ve mide bulantınızı azaltmaya yardımcı olabilir. Aşırı kullanımdan dolayı cildinize zarar verebileceğinden çok uzun süre bırakmayınız.

 

 

 

 

 

Bunları da Seveceksiniz

Enerjinizi yüksek tutmanın yolları nelerdir?

Her gün Tüketmemiz Gereken Doğal Şifalı Besinler

Saçınızın Daha Hızlı Uzamasını Nasıl Sağlarsınız?

 

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Rüyada Saçların Dökülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyanızda saçlarınızın döküldüğünü ya da kel kaldığınızı mı gördünüz? Rüya tabirlerinde saç dökülmesi ne anlama gelir, nasıl yorumlanır? Saçla ilgili tüm rüya tabirleri bu yazımızda!

Koç Burcu Erkeğini Sekiz Adımda Baştan Çıkarın

Koç burcu insanları etkileyen tutkulu ve güçlü bir kişiliğe sahiptir. Ama dikkatli olun. Koç burcu çok çapkındır. Kur yapmayı çok sever ama çabucak da sıkılır... Uzman astrologlarımız Koç burcunu baştan çıkarmanın püf noktalarını bizlerle paylaşıyor!

Haftalık Burç Yorumları

Günün en önemli yönü: Ay, İkizler'den Yengeç'e geçiş yapıyor. Yönlerin önemini şu şekilde değerlendiriyorum: Ay'ın İkizler'den Yengeç'e geçişi, genellikle duygusal enerjimizin ve hassasiyetimizin arttığı bir dönemi işaret eder. Bu, aile ve ev hayatına daha fazla odaklanabileceğimiz bir zaman olabilir. Ay'ın İkizler'den Yengeç'e Geçişi "Duygusal enerjinizi ve hassasiyetinizi artıran bu geçiş, aile ve ev hayatınıza daha fazla odaklanmanızı sağlar. Kendinizi ve sevdiklerinizi besleyin, çünkü ev, kalbin olduğu yerdir."

Günlük Burç Yorumlarınız

İkizler'de Ay, Balık'ta Mars ile Kare - 19:50 "Duygusal enerjimizi dengede tutmak için iç huzurumuzu bulmalıyız. Her zorluk, büyüme ve öğrenme için bir fırsattır."

En Sevilen Yazılar

Çift ve Ters Saatlerin Anlamları

Eğer tesadüf eseri çift ve ya ters saatlerle karşılaşırsanız bilin ki bu saatler size bir mesaj iletmek istiyor. Bu mesajları merak mı ediyorsunuz? Detaylar yazımızda!

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Üçlü Saatlerin Anlamları: 03:33 - İstikamet Mutluluk!

03:33, 03:33, 03:33... Neredeyse bu saatin sizi takip etmeye başladığını düşüneceksiniz! Gece uykunuzu bölen basit bir tesadüften çok daha fazlasıyla mı karşı karşıyasınız? Kesinlikle öyle! Üçlü saatler şans eseri karşımıza çıkmaz. Onlara kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz anlarda denk gelirsiniz. Evren ve koruyucu melekler doğru yolu bulabilmeniz adına size yol göstermek istiyor! Onların tavsiyelerine kulak verin....

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey