Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Mide bulantısı ve ağrısına neler iyi gelir?

Mide bulantısını ilaç kullanmadan atlatmak mümkündür. Gelin mide bulantasına nelerin iyi geldiğine maddeler üzerinden göz atalım.

 

Mide bulantısına ne iyi gelir?

Mide bulantılarının ve ağrılarının birçok sebebi vardır; araç tutması, aşırı stres, gıda zehirlenmesi, aşırı alkol tüketimi, migren, vertigo ve hamileliktir vb. Mide bulantısını ilaç kullanmadan atlatmak mümkündür. Gelin mide bulantasına nelerin iyi geldiğine maddeler üzerinden göz atalım.

 

Uzun süren mide bulantınız var ise doktora lütfen doktora danışınız.

 

Mide Bulantısına İyi Gelen Yiyecekler

 

1. Acı ve soda

 

En sık rastlanan acı ürünleri; tarçın, rezene, nane ve zencefil gibi ot karışımlarını içerir. Bu maddeler, acıların bazı insanlarda mide bulantısınıhafifletmesine  yardımcı olabilir.

 

2. Zencefil

 

Eski zamanlardan beri insanlar acıdan mide bulantısına kadar her şey için bir şifa gibi zencefilin iyi geldiğini belirtmişlerdir. Araştırmalar zencefilin bazı mide rahatsızlığı için çok etkili bir tedavi olabileceğini göstermiştir. Doğal bir anti-inflamatuar, zencefil  yardımcı olabilecek birçok formda bulunur. Tamamen doğal bir zencefilli gazozu deneyin veya taze zencefillerin köklerini kesin ve bir çay yapın.

 

Tüm sorunlarınızın çözümü için bizi ziyaret edin
Hemen Dene

 

3. Papatya çayı

 

Bir fincan papatya çayı, bir anti-inflamatuar olarak hareket ederek karın ağrısını hafifletmeye yardımcı olabilir. Bu anti-inflamatuar özellikler mide kaslarınızın rahatlamasına yardımcı olur ve bu da kramp ve spazmların ağrısını azaltabilir.

 

4. Nane

 

Nane, mide bulantısı ve mide ağrıları için yararlı bir gıda olarak algılanmaktadır çünkü yapraklardaki mentol doğal bir analjezik veya ağrı kesici olmaktadır.

 

5. Elma sirkesi

Midenizde, karnını nötralize etmek için çorba kaşığı elma sirkesini yemeye çalışın.Bir bardak su ve bir çay kaşığı bal ile çorba kaşığı ile karıştırın ve yavaş yavaş yudumlayın. Elma sirkesi içindeki asitler, nişasta sindirimini azaltarak nişastanın bağırsaklara gelmesine ve bakterileri  bağırsakta sağlı tutmasına yardımcı olur.

 

6. Sıcak Su Torbası

Hastalık hissettiğinizde bir ısıtma yastığı veya sıcak su torbası bulabilirsiniz, bu nedenle elektrikli battaniyenize kucaklayın ve belirtileriniz geçene kadar kolaylaşın. Midenizdeki sıcaklık, sizi herhangi bir kramp veya ağrıdan rahatsız eder ve ısı, kaslarınızı rahatlatmaya ve mide bulantınızı azaltmaya yardımcı olabilir. Aşırı kullanımdan dolayı cildinize zarar verebileceğinden çok uzun süre bırakmayınız.

 

 

 

 

 

Bunları da Seveceksiniz

Enerjinizi yüksek tutmanın yolları nelerdir?

Her gün Tüketmemiz Gereken Doğal Şifalı Besinler

Saçınızın Daha Hızlı Uzamasını Nasıl Sağlarsınız?

 

Bize yorum bırakın

CANLI FAL

Türkiye'nin en iyi falcılarına aşk hayatınızla ilgili çıkmazları danışabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin.