Mevsim Geçişlerinde Hasta Olmamak İçin Çözümler

tarihinde

Her <strong>mevsim</strong> geçişinde <strong>nezle</strong> mi oluyorsunuz? <strong>Mevsim</strong> geçişlerinde hasta olmamak için en mükemmel tüyoları sizler için kaleme aldık!<br /><br /><br />

 

Mevsim Geçişlerinde Hasta Olmamak İçin Çözümler

Mevsim geçişlerinde hasta olmayın!

Mevsim geçişleri malesef gripler ile birlikte geliyor. Boğaz ağrıları, akan burunlar veya bitmek bilmeyen yorgunluklar…

Mevsim geçişlerinde daha dayanıklı daha aktif olmanın 5 yolu;

 ❤ En Etkili Aşk Falınıza Baktırın ❤

1. C vitamini:

Gripten, nezleden korunmak için günlük C vitamini ihtiyacını karşılaman oldukça önemli. Hepimizin aklına ilk gelen portakal fakat C vitamini yoğunluğu içeren başka besinler de mevcut. Bu besinlere; kırmızı biber, kivi, ananas, alabaş turbu, karalahana ve brokoliyi örnek verebiliriz.

 portakal

2. Bağırsak sağlığını korumak için probiyotik takviye:

Probiyotik: Probiotikler tüketildiklerinde sağlık üzerinde olumlu etki yaptıkları düşünülen mikro organizmalardır. Saflaştırılmış ürünler bağırsak flora bozukluğuna bağlı ishallerde bağırsak düzenleyici olarak reçete edilebilirler. Son zamanlarda ikinci beyin olarak adlandırılan bağırsaklarımızı, mevsim geçişleri ve regl döngüsü etkilerine karşı korumak için probiyotikler oldukça önem taşıyor. Toz veya tablet formundaki probiyotik takviyeleri kullanabileceğiniz gibi bu takviyeyi besinlerle de almanız mümkün. Örneğin her akşam yatmadan iki saat önce, bir bardak kefir içmek!

 👉 Tarot Kartlarına Güvenin 👈

3Su:

Her yazımızda da dediğimiz gibi su sağlımız için çok önemli bir faktör. Vücudun her mevsimde, her dönemde suya fazlasıyla ihtiyacı var. Özellikle geçiş dönemlerinde vücudumuz ödem tutmaya pek bir yatkın oluyor. Bunun önüne geçmek için su tüketimine özen göstermeliyiz. Peki, yeterli su içip içmediğini nasıl anlayacaksın? Bunun en iyi yolu idrar rengini dikkate alman olacaktır. Eğer yeterli miktarda su içtiysen idrarın daha açık renkli olur. Koyu renkli ve kıvamlı idrarsa vücudunun suya ihtiyacı olduğunun işaretidir. 

 su

4- B12:

Unutkanlık, dikkat dağınıklı ve konsantrasyon eksikliğini önlemek adına yeterli miktarda B12 vitamini içeren besinler tüketmek önem taşıyor. Balık, ciğer gibi hayvansal protein kaynakları yüksek oranda B12 vitamini içeriyor. Haftada iki kez deniz ürünlerini tüketmen önemli.

 👉 Etkili Flaş Fal Bakımı 👈

5- E vitamini:

E vitamini vücudumuzdaki toksinleri arındırır. Kısacası vücudumuzu temizlemeyen  bir özelliğe sahiptir. En fazla bulunduğu besinlerse badem, soya yağı, zeytinyağı gibi bitkisel yağlardır. Bu besinler vücuduna sürerek nemlendirici özelliğinden de faydalanabilirsin.

 

 vitamin

 

Diğer en popüler yazılarımız:

 

Aşk Numerolojisi

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 

Çin Astrolojisinde Burçlar

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 

Yüz Tipinize Göre Saç Kesimi

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 


Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Çift Saatlerin Anlamları: 12:12 - Bir Dilek Tutun!

Karşınıza sık sık 12:12 saati çıkıyor ve anlamını merak mı ediyorsunuz? Merak etmeye de hakkınız var! Çünkü bu çift saat kroyucu meleğinizden bir mesaj taşıyor. Bir dilek tutmanızı çünkü ufukta sizi yeni değişimlerin beklediğini öğütlüyor.

Çift Saatlerin Anlamları: 22:22 - Pozitif düşünün!

22h22, referanslarda en sık ortaya çıkan ayna saatidir. Bu ayna saatine çekilmek önemsiz değildir, bu yüzden bunun sadece bir tesadüf olduğunu düşünmeyin. 22h22'nin güçlü bir anlamı vardır, hayatınızdaki bir olaya ışık tutmak için bilmeniz gereken koruyucu meleğinizden gelen bir mesajdır. Daha fazla uzatmadan 22h22 ayna saatinin anlamını keşfedin.

Çift Saatlerin Anlamları: 00:00 - Zor Bir Seçim

00:00 saati sürekli karşınıza mı çıkıyor? Bunun tesadüf olduğuna düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Hayatımızda bazı dönemler diğerlerinden daha karmaşıktır ve şüphe duyduğunuz zamanlarda evrendeki güçler size yardım etmek için karşınıza sık sık çift saatleri çıkarabilir. 00:00 saatinin anlamını keşfedin!

Haftalık Burç Yorumları

Akrep burcundaki Ay, Balık burcundaki Satürn ile Üçgen açıda "Duygusal derinliklerimizden gelen gücümüzle, bugün karşılaştığımız zorlukları aşabiliriz. Kendimize olan inancımızı ve sabrımızı kullanarak, engelleri aşabilir ve hedeflerimize ulaşabiliriz."

Günlük Burç Yorumlarınız

Balık burcundaki Güneş, Balık burcundaki Satürn ile kavuşumda "Bugün, duygusal derinliklerinize ve iç sesinize kulak verin. Kendinize olan güveninizi yeniden keşfedin ve manevi gücünüzü kullanarak hayatınızdaki engelleri aşın."

En Sevilen Yazılar

Çift ve Ters Saatlerin Anlamları

Eğer tesadüf eseri çift ve ya ters saatlerle karşılaşırsanız bilin ki bu saatler size bir mesaj iletmek istiyor. Bu mesajları merak mı ediyorsunuz? Detaylar yazımızda!

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Üçlü Saatlerin Anlamları: 03:33 - İstikamet Mutluluk!

03:33, 03:33, 03:33... Neredeyse bu saatin sizi takip etmeye başladığını düşüneceksiniz! Gece uykunuzu bölen basit bir tesadüften çok daha fazlasıyla mı karşı karşıyasınız? Kesinlikle öyle! Üçlü saatler şans eseri karşımıza çıkmaz. Onlara kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz anlarda denk gelirsiniz. Evren ve koruyucu melekler doğru yolu bulabilmeniz adına size yol göstermek istiyor! Onların tavsiyelerine kulak verin....

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey