Mevsim Geçişlerinde Hasta Olmamak İçin Çözümler

tarihinde

Her <strong>mevsim</strong> geçişinde <strong>nezle</strong> mi oluyorsunuz? <strong>Mevsim</strong> geçişlerinde hasta olmamak için en mükemmel tüyoları sizler için kaleme aldık!<br /><br /><br />

 

Mevsim Geçişlerinde Hasta Olmamak İçin Çözümler

Mevsim geçişlerinde hasta olmayın!

Mevsim geçişleri malesef gripler ile birlikte geliyor. Boğaz ağrıları, akan burunlar veya bitmek bilmeyen yorgunluklar…

Mevsim geçişlerinde daha dayanıklı daha aktif olmanın 5 yolu;

 ❤ En Etkili Aşk Falınıza Baktırın ❤

1. C vitamini:

Gripten, nezleden korunmak için günlük C vitamini ihtiyacını karşılaman oldukça önemli. Hepimizin aklına ilk gelen portakal fakat C vitamini yoğunluğu içeren başka besinler de mevcut. Bu besinlere; kırmızı biber, kivi, ananas, alabaş turbu, karalahana ve brokoliyi örnek verebiliriz.

 portakal

2. Bağırsak sağlığını korumak için probiyotik takviye:

Probiyotik: Probiotikler tüketildiklerinde sağlık üzerinde olumlu etki yaptıkları düşünülen mikro organizmalardır. Saflaştırılmış ürünler bağırsak flora bozukluğuna bağlı ishallerde bağırsak düzenleyici olarak reçete edilebilirler. Son zamanlarda ikinci beyin olarak adlandırılan bağırsaklarımızı, mevsim geçişleri ve regl döngüsü etkilerine karşı korumak için probiyotikler oldukça önem taşıyor. Toz veya tablet formundaki probiyotik takviyeleri kullanabileceğiniz gibi bu takviyeyi besinlerle de almanız mümkün. Örneğin her akşam yatmadan iki saat önce, bir bardak kefir içmek!

 👉 Tarot Kartlarına Güvenin 👈

3Su:

Her yazımızda da dediğimiz gibi su sağlımız için çok önemli bir faktör. Vücudun her mevsimde, her dönemde suya fazlasıyla ihtiyacı var. Özellikle geçiş dönemlerinde vücudumuz ödem tutmaya pek bir yatkın oluyor. Bunun önüne geçmek için su tüketimine özen göstermeliyiz. Peki, yeterli su içip içmediğini nasıl anlayacaksın? Bunun en iyi yolu idrar rengini dikkate alman olacaktır. Eğer yeterli miktarda su içtiysen idrarın daha açık renkli olur. Koyu renkli ve kıvamlı idrarsa vücudunun suya ihtiyacı olduğunun işaretidir. 

 su

4- B12:

Unutkanlık, dikkat dağınıklı ve konsantrasyon eksikliğini önlemek adına yeterli miktarda B12 vitamini içeren besinler tüketmek önem taşıyor. Balık, ciğer gibi hayvansal protein kaynakları yüksek oranda B12 vitamini içeriyor. Haftada iki kez deniz ürünlerini tüketmen önemli.

 👉 Etkili Flaş Fal Bakımı 👈

5- E vitamini:

E vitamini vücudumuzdaki toksinleri arındırır. Kısacası vücudumuzu temizlemeyen  bir özelliğe sahiptir. En fazla bulunduğu besinlerse badem, soya yağı, zeytinyağı gibi bitkisel yağlardır. Bu besinler vücuduna sürerek nemlendirici özelliğinden de faydalanabilirsin.

 

 vitamin

 

Diğer en popüler yazılarımız:

 

Aşk Numerolojisi

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 

Çin Astrolojisinde Burçlar

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 

Yüz Tipinize Göre Saç Kesimi

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 


Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi

Uzakdoğu'ya özgü inançları ve felsefeleri düşündüğümüzde aklımıza ilk gelen sembollerden biri Yin-Yang'tır. Siyah beyaz bir çemberden meydana gelen bu sembolün ne ifade ettiğini anlamak pek de kolay sayılmaz. İşte Yin-Yang sembolünün kökeni ve anlamı:

11:11 Saatinin Anlamı

Hepimiz tesadüfen de olsa saate baktığımız zaman kadranda 11:11'e denk gelmişizdir. Bu durum bizi meraklandırır ki gayet de normaldir zira 11:11 diğer çift saatlerden oldukça farklıdır ve kafamızı en çok kurcalayan kombinasyonlar arasındadır. Bu çift saate dair bilmeniz gereken her şey bu yazıda!

Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!

Yeniaylar, yenilikle, yeniden doğuşlar ve yeni başlangıçlarla anılır. Önümüzdeki Yeniay sırasında, bir bereket çeki hazırlamaya ne dersiniz? Bereket çeki, parasal anlamda olduğu gibi duygusal konularda da bolluk getirir. İşte bu ritüelin püf noktaları!

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

Kaşıntıların Anlamları: Vücudunuza kulak verin!

Hepimiz bir anlığına vücudumuzu kaşıma isteğini hissetmişizdir. Bu hissi anlamlandırmak güç olsa da vücudunuzun size bir mesaj vermeye çalıştığı açıktır. Bedenimizde durduk yere kaşıntı hissi ortaya çıkmaz. Kötü olayların habercisi mi yoksa hayra mı alamet? Kaşıntıların tüm anlamlarını keşfedin!

Yüzüklerdeki Taş Sayılarının Anlamları: Aşkın Her Türlü Hali!

Birilerine yüzük hediye etmek, ya da daha güzeli, karşıdaki kişinin size yüzük etmesi her zaman çok romantik bir olaydır. Yüzüklerin ne anlama geldiğini bildiğimizde bu jest daha da romantik olabilir! Bir, iki ya da üç taşlı yüzüklerin her biri farklı anlamlara sahiptir. Artık siz de aşkınızı yüzüklerle ifade edebilirsiniz!

Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?

Para, para, para! Çok az insan daha fazlasını istemez ve onu elde etmek için de her şeyi yapmaya hazırızdır. Ama eğer işinizden gelen para size yetmiyor ve dualarınız cevapsız kalıyorsa bu 4 tütsünün faydasını görebilirsiniz.

Hapşırıklarımızın Anlamları: Burnunuzun size söyleyecekleri var

Gürültülü bir ses ya da bir hastalık belirtisi olmasının dışında "hapşu" sesinin bir anlamı vardır. Sabah 7'de hapşırmakla akşam 6'da hapşırmak aynı anlama gelmez. Her hapşırığın gelecekle bir bağlantısı vardır. İşte bu yüzden atalarımız her hapşırdığımızda "Çok yaşa" der. Zira olan kimin korunmaya ihtiyaç duyduğunu kimin şanslı olduğunu bilirmiş. İyi bir şansın ya da gizli bir aşkın habercisi mi? Burnunuzun seslerine kulak verin!