Meme Kanseri: Nedenleri ve Önlemek İçin Bazı İpuçları

tarihinde

<strong>Meme kanseri</strong> birçok kadının korkulu rüyası. Ancak <strong>meme kanserine</strong> yakalanma riskinizi düşürmenin yolları da var. Bu yazımızda bu yolları derledik.

 

 

Meme Kanserini Nasıl Fark Ederiz?

Meme kanseri, kadınlarda en sık görülen kanser türüdür. Ülkemizde pek çok kadın bu riski taşımaktadır. Sadece kadınlar da değil, erkeklerde de meme kanseri riski vardır. Nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte, genetik yatkınlık oluşturan gen mutasyonu meme kanseri riskini artırıyor.

Neredeyse herkes bu hastalıktan etkilenen birini tanıyor.

Ancak bugünlerde meme kanseri konusunda iyi haberler var. Tedaviler giderek daha iyi hale geldi ve hastalığın nasıl önleneceği konusunda daha fazla şey biliyor durumdayız.

Cancer de Sein

 ☯ Türkiye'nin en iyi BioEnerji Uzmanları Burada ☯

Bu 6 basit adımla, meme kanseri riskini düşürmenize yardımcı olabiliriz:

 

  1. Kilonuzu Kontrol Edin

Sağlıklı kilo vermek herkes için önemli bir hedeftir. Fazla kilolu olmak meme kanseri de dahil olmak üzere birçok farklı kanser riskini artırabilir.

  1. Egzersiz Yapın

Egzersiz.. Sağlıklı olabilmek için günde en az 30 dakika fiziksel olarak aktif olan kadınlarda,  meme kanseri riski daha düşüktür. Düzenli egzersiz de kilonun kontrol altında tutulmasına yardımcı olmanın en iyi yollarından biridir.

ღ En iyi Medyumlar Falınıza Baksın ღ

  1. Meyve ve Sebze Yiyin - Alkolden Kaçının

Sağlıklı bir diyet meme kanseri riskini düşürmenize yardımcı olabilir. Bir sürü meyve ve sebze yemeyi deneyin ve alkol seviyesini orta düzeyde veya daha düşük seviyede tutmaya çalışın.

  1. Sigara İçmeyin

Sigara içenler ve sigara içmeyenler... Sigaranın ne kadar sağlıksız olduğunu herkes bilir. Sigara yaşam kalitenizi düşürür. Kalp hastalığı ve meme kanseri de dahil olmak üzere birçok kanser riskini ortaya çıkar.

Cancer de Sein

★ En iyi uzmanlar geleceğinizi söylesin ! Falın 10 dksı 1 Euro! ★

  1. Mümkünse Emzirin

Toplam da bir yıl veya daha fazla süre emzirme meme kanseri riskini düşürür. Aynı zamanda çocuğun sağlığına büyük yararlar da sunmaktadır.

 

  1. Özellikle 35 Yaşından Sonra Doğum Kontrolü Haplarından Kaçının

Doğum kontrol haplarının hem riskleri hem de faydaları vardır. Bir kadın ne kadar gençse riskler de o kadar düşük olur. Kadınlar da doğum kontrol hapları alırken, meme kanseri riski biraz daha artar. Hapı kestikten sonra bu risk hızlı bir şekilde ortadan kalkar. Eğer meme kanseri konusunda endişeleriniz varsa, doğum kontrol haplarından kaçınmak, riski düşürmenin farklı bir seçeneğidir.

 Bu yazılarımız da dikkatinizi çekebilir : Bir Erkeğin Sizi Sevmesini Nasıl Sağlarsınız?

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 


El Falı Nasıl Okunur?

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 


Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Kristal küre tüm sorularınıza cevap veriyor 🤫

Dün tanıştınız! Ya da uzun süredir karmaşık bir ilişkiniz var... Ümitsizce telefonda vakit geçirip bir arama ya da bir mesaj bekliyorsunuz? Acaba o da sizi düşünüyor mu? 🔮 Zihnini odakla ve kristal küreye dokunarak bir soru sor! Cevaplar bir tık uzağında 😉.

İsim Analizi : Harflerin Numerolojisi

Pisagoryan Numeroloji antik çağlardan beri kullanılan metafiziksel bir sistem. Sayıların kaderimiz üzerine etkisini araştırıyor. Kader sayısı hesaplamak için: Adımızın ve soyadımızın her harfinin karşılığı bulunan bir sayı vardır. Bu sayıların toplamı sahip olduğumuz kişilik özelliklerini gösterir. Doğum tarihimizden derlenen sayı kümesi de kader yolculuğumuz ile ilgili açıklamalar yapar.

Erkekler neden ciddi ilişkiden korkarlar?

Ciddi bir ilişkiye geçeceğiz diye sevinirken karşı tarafın hiç de oralı olmadığını görüyorsunuz. Peki bunun sebebi ne? Erkekler neden uzun soluklu bir ilişkiye başlamak konusunda daha tedirgin? İşte cevaplar...

Günlük Burç Yorumlarınız

Ay'ın Satürn ile Sekstil açısı ve Uranüs ile Üçgen açısı "Gün boyunca, manevi derinliklerinize dalın ve iç huzurunuzu bulun. Duygusal dengenizi koruyun ve finansal kararlarınızı bilgece yapın. Bugün, aile ve kariyer arasındaki dengeyi bulmak için mükemmel bir gün olabilir."

En Sevilen Yazılar

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Üçlü Saatlerin Anlamları: 03:33 - İstikamet Mutluluk!

03:33, 03:33, 03:33... Neredeyse bu saatin sizi takip etmeye başladığını düşüneceksiniz! Gece uykunuzu bölen basit bir tesadüften çok daha fazlasıyla mı karşı karşıyasınız? Kesinlikle öyle! Üçlü saatler şans eseri karşımıza çıkmaz. Onlara kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz anlarda denk gelirsiniz. Evren ve koruyucu melekler doğru yolu bulabilmeniz adına size yol göstermek istiyor! Onların tavsiyelerine kulak verin....

Çift ve Ters Saatlerin Anlamları

Eğer tesadüf eseri çift ve ya ters saatlerle karşılaşırsanız bilin ki bu saatler size bir mesaj iletmek istiyor. Bu mesajları merak mı ediyorsunuz? Detaylar yazımızda!

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey