Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Meme Kanseri: Nedenleri ve Önlemek İçin Bazı İpuçları

Meme kanseri birçok kadının korkulu rüyası. Ancak meme kanserine yakalanma riskinizi düşürmenin yolları da var. Bu yazımızda bu yolları derledik.

 

 

Meme Kanserini Nasıl Fark Ederiz?

Meme kanseri, kadınlarda en sık görülen kanser türüdür. Ülkemizde pek çok kadın bu riski taşımaktadır. Sadece kadınlar da değil, erkeklerde de meme kanseri riski vardır. Nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte, genetik yatkınlık oluşturan gen mutasyonu meme kanseri riskini artırıyor.

Neredeyse herkes bu hastalıktan etkilenen birini tanıyor.

Ancak bugünlerde meme kanseri konusunda iyi haberler var. Tedaviler giderek daha iyi hale geldi ve hastalığın nasıl önleneceği konusunda daha fazla şey biliyor durumdayız.

Cancer de Sein

 ☯ Türkiye'nin en iyi BioEnerji Uzmanları Burada ☯

Bu 6 basit adımla, meme kanseri riskini düşürmenize yardımcı olabiliriz:

 

  1. Kilonuzu Kontrol Edin

Sağlıklı kilo vermek herkes için önemli bir hedeftir. Fazla kilolu olmak meme kanseri de dahil olmak üzere birçok farklı kanser riskini artırabilir.

  1. Egzersiz Yapın

Egzersiz.. Sağlıklı olabilmek için günde en az 30 dakika fiziksel olarak aktif olan kadınlarda,  meme kanseri riski daha düşüktür. Düzenli egzersiz de kilonun kontrol altında tutulmasına yardımcı olmanın en iyi yollarından biridir.

ღ En iyi Medyumlar Falınıza Baksın ღ

  1. Meyve ve Sebze Yiyin - Alkolden Kaçının

Sağlıklı bir diyet meme kanseri riskini düşürmenize yardımcı olabilir. Bir sürü meyve ve sebze yemeyi deneyin ve alkol seviyesini orta düzeyde veya daha düşük seviyede tutmaya çalışın.

  1. Sigara İçmeyin

Sigara içenler ve sigara içmeyenler... Sigaranın ne kadar sağlıksız olduğunu herkes bilir. Sigara yaşam kalitenizi düşürür. Kalp hastalığı ve meme kanseri de dahil olmak üzere birçok kanser riskini ortaya çıkar.

Cancer de Sein

★ En iyi uzmanlar geleceğinizi söylesin ! Falın 10 dksı 1 Euro! ★

  1. Mümkünse Emzirin

Toplam da bir yıl veya daha fazla süre emzirme meme kanseri riskini düşürür. Aynı zamanda çocuğun sağlığına büyük yararlar da sunmaktadır.

 

  1. Özellikle 35 Yaşından Sonra Doğum Kontrolü Haplarından Kaçının

Doğum kontrol haplarının hem riskleri hem de faydaları vardır. Bir kadın ne kadar gençse riskler de o kadar düşük olur. Kadınlar da doğum kontrol hapları alırken, meme kanseri riski biraz daha artar. Hapı kestikten sonra bu risk hızlı bir şekilde ortadan kalkar. Eğer meme kanseri konusunda endişeleriniz varsa, doğum kontrol haplarından kaçınmak, riski düşürmenin farklı bir seçeneğidir.

 Bu yazılarımız da dikkatinizi çekebilir : Bir Erkeğin Sizi Sevmesini Nasıl Sağlarsınız?

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 


El Falı Nasıl Okunur?

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 


Bize yorum bırakın

CANLI FAL

Türkiye'nin en iyi falcılarına aşk hayatınızla ilgili çıkmazları danışabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin.