Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Meditasyon Nedir ve Meditasyona Başlamanın Yolları Nelerdir?

Meditasyon son zamanlarda çok duyduğumuz bir rahatlama yöntemi. Peki nasıl yapmalı? Nelere dikkat etmeli.

Meditasyon Nedir ve Meditasyona Başlamanın Yolları Nelerdir?

Meditasyon basit bir uygulamadır, ancak yüzeyde korkutucu görünen bir şeydir. Bu makale, üretkenlikle ilişkili olduğu için meditasyon üzerine yoğunlaşıyor ve meditasyonu en temel unsurlara çeviriyor. Meditasyona başlamanız gereken her şeye basit, seküler bir bakış sağlamaktır. Meditasyon sizi daha üretken kılar. Ne yapmanız gerektiğine dalmadan önce, ilk etapta neden meditasyon yapmanız gerektiğini düşünmeye  gerek var.

→ 10 dksı 4 TL Fal Baktırın

Meditasyon, sakinleştirici etkilere sahiptir. Meditasyon ayrıca şarj etmenize yardım eder, böylece gün boyunca daha fazla enerjiye sahip olursunuz. Meditasyon, beyninizi daha yavaş yaşlandırır ve beyninizdeki gri cevher miktarını arttırır. Gri cevher kas kontrolünden, görme, işitme, hafıza, duygular ve konuşmadan sorumludur. Meditasyon, odaklanmanın ve akış elde etmenin daha kolay olmasını, bir şeye tamamen batırılmış ve enerjilenmiş olma duygusunu getirir.

1- Sadece iki dakika oturun

Meditasyon sırasında oturmak için üç seçenek vardır.

Bir sandalye

Sandalyeler, sadece meditasyona başladıysanız ya da sırt problemleriniz varsa ve bir meditasyon minderi üzerinde rahatsız edici olarak bulunuyorsanız harika. Meditasyona yeniyseniz ilk birkaç kere dışarı çıkıp bir meditasyon minderi satın almak yerine bir sandalye kullanmanızı öneririm. Meditasyonu rutinleştirdikten ve onunla daha rahat hale geldikten sonra, bir meditasyon yastığı satın almanızı tavsiye ederim; İlk başta bir koltuk kullanmak pratikte yolunuzu kolaylaştırmanıza yardımcı olacaktır.

Bir meditasyon yastığı

Bir meditasyon yastığı, insanlar meditasyon sırasında en popüler şeydir. Bir meditasyon yastığıyla ilgili en mühim şey, uyanıklığınızı ve meditasyonunuzun kalitesini dik duran bir konumda oturmanızın en kolay olmasıdır. Bir koltuk ya da bir meditasyon tezgahıyla, odak kaybetmenize neden olabilecek çökmek için cazip olabilirsiniz.

Uzunsan ya da meditasyon yastığını çok rahatsız buluyorsan, bir meditasyon tezgahına bir göz atmaya değecek. Yine de dik durmanızı zorlar ve bir sandalyede olduğu kadar çökme isteğine sahip olmayacaksınız. Meditasyon tezgahları, aksi takdirde bacaklarınıza uygulayacağınız ağırlığın çoğunu emer; bu da meditasyonu daha rahat yapar. 

2-Her sabah ilk işi yapın

"Her gün meditasyon yaparım" demesi kolay, ancak bunu yapmaktan çekinmeyin. Bunun yerine, kalktığınızda her sabah bir hatırlatıcı ayarlayın ve onu göreceğiniz bir yerde "meditasyon" yazan bir not koyun.

☯Geleceğiniz ile İlgili Bilgiye mi İhtiyacınız Var, Bizi Arayın☯

 

3-Sadece odaklanın

Çoğu insan nerede oturup, nasıl oturacağından, ne yastığı kullanacağından endişeleniyor ... Hepsi güzel ama başlamak o kadar da önemli değil. Sadece bir sandalyeye oturarak veya kanepenizde başlayın. Ya da  yatağında. Zeminde rahat iseniz, çapraz bacaklı oturun. Her şeyden önce iki dakika kaldı, sadece oturun. Daha sonra rahatlamanız için endişelenebilirsiniz, böylece daha uzun süre rahat kalırsınız, ancak başlangıçta pek fazla bir şey olmaz, sadece sessiz ve rahat bir yerde oturun.

4-Ne hissettiğinize bakın

 Meditasyon oturumuna ilk yerleştiğinizde, nasıl hissettiğinizi görmek için kontrol edin. Vücudun nasıl hissediyor? Zihninizin kalitesi nedir? Meşgul? Yorgun? Endişeli? Bu meditasyon oturumuna ne istersen bakalım tamamıyla.

5-İşiniz bittiğinde gülümseyin

İki dakikanı bitirince gülümse. Kendinize bu zaman ayırdığınıza, taahhüdünüze saplandığınıza, kendinize güvenebileceğiniz, kendinizi tanımaya ve kendinizle arkadaş edinmeye zaman ayırdığınızı gösterdiğiniz o noktaya minnettar olun. Hayatının muhteşem bir iki dakikası bu.

Bunları da Seveceksiniz

Reiki nedir ve nasıl yapılır? Yararları nelerdir? 

Enerjinizi yüksek tutmanın yolları nelerdir?

Feng Shui nedir? Feng Shui enerjisi nasıl hayatimizi değiştirir ?

Bize yorum bırakın

CANLI FAL

Türkiye'nin en iyi falcılarına aşk hayatınızla ilgili çıkmazları danışabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin.