Kış Mevsiminde Daha Çok Kilo Almamızın Sebepleri Neler?

tarihinde

Kilo verme ayları genelde yaz aylarıdır.<strong> Kışın neden daha çok kilo alıyoruz</strong>, hiç merak ettiniz mi? Sebeplerini sizler için kaleme aldık!

 

Kışın Neden Daha Çok Kilo Alıyoruz?

 İnsanlar bu mevsimde daha çok kilo alıyorlar… Kilo vermek için enerji harcamamız ve aynı zamanda harcadığımız enerjiden daha az kalori tüketmemiz gekerir.

 

 

Salade

 ☎ En iyi Medyumlar Telefondan Falınıza Bakıyor☎

Kışın insanlar havanın soğuk olması nedeniyle fark etmeden enerji depolarlar ve yaza göre daha hareketsiz olduğumuzdan bu enerjiyi yakamazlar.

 Soğuk havanın etkisi ile metabolizmamız hızlanıyor, bundan dolayı ısı dengesini koruyabilmek için de yeme ihtiyacımız da artıyor. 

 Kışın, sıcak çikolata, kurabiye vs tarzı yiyecekleri çok fazla tüketiriz. Bu yüzden fiziksel aktivitede bir yavaşlama, daha fazla kalorili yiyecekler yiyip daha az yakmamız anlamına gelir, bu da kilo almamıza neden olur.

★ En iyi Astrologlar Yıldızname Falınızla Geleceğe Hazırlanın ★

Kış aylarında kilo almamak için;

salade 2

 ❣ O Sana Aşık mı? Katina Aşk Falı 10dk 1 Euro! ❣

 

  1. Çok sıcak ve soğuk yiyecek ve içecek tüketmememiz gerekir.
  2. Haftada birer kez bile olsa tartılmalıyız.
  3. Elimizden geldiğince açık havada yürümeye çalışalım. (Günlük 20dk bile yeterli olacaktır)
  4. Kahve ve alkol içeren içeceklere dikkat edelim.(Kalorisi en yüksek içeceklerdir)
  5. Öğünleri kendimize göre ayarlayarak tüketelim.(5-6 öğün az ve sık)
  6. Kış mevsiminin getirdiği hava şartlarından dolayı evde oturmalar artacağından dolayı atıştırmalarımıza dikkat edelim.
  7. Bol su içelim.
  8. Açlık oluşmaması için proteinli ve karbonhidratlı yiyecekleri karışık tüketelim.

 

Bir erkeğin sizi sevmesini nasıl sağlarsınız?

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 


Aşk gerçek midir?

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 


Seni bir gün değil seni her gün seviyorum!

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 


Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Rüyada Saçların Dökülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyanızda saçlarınızın döküldüğünü ya da kel kaldığınızı mı gördünüz? Rüya tabirlerinde saç dökülmesi ne anlama gelir, nasıl yorumlanır? Saçla ilgili tüm rüya tabirleri bu yazımızda!

Koç Burcu Erkeğini Sekiz Adımda Baştan Çıkarın

Koç burcu insanları etkileyen tutkulu ve güçlü bir kişiliğe sahiptir. Ama dikkatli olun. Koç burcu çok çapkındır. Kur yapmayı çok sever ama çabucak da sıkılır... Uzman astrologlarımız Koç burcunu baştan çıkarmanın püf noktalarını bizlerle paylaşıyor!

Haftalık Burç Yorumları

Günün en önemli yönü: Ay, İkizler'den Yengeç'e geçiş yapıyor. Yönlerin önemini şu şekilde değerlendiriyorum: Ay'ın İkizler'den Yengeç'e geçişi, genellikle duygusal enerjimizin ve hassasiyetimizin arttığı bir dönemi işaret eder. Bu, aile ve ev hayatına daha fazla odaklanabileceğimiz bir zaman olabilir. Ay'ın İkizler'den Yengeç'e Geçişi "Duygusal enerjinizi ve hassasiyetinizi artıran bu geçiş, aile ve ev hayatınıza daha fazla odaklanmanızı sağlar. Kendinizi ve sevdiklerinizi besleyin, çünkü ev, kalbin olduğu yerdir."

Günlük Burç Yorumlarınız

İkizler'de Ay, Balık'ta Mars ile Kare - 19:50 "Duygusal enerjimizi dengede tutmak için iç huzurumuzu bulmalıyız. Her zorluk, büyüme ve öğrenme için bir fırsattır."

En Sevilen Yazılar

Çift ve Ters Saatlerin Anlamları

Eğer tesadüf eseri çift ve ya ters saatlerle karşılaşırsanız bilin ki bu saatler size bir mesaj iletmek istiyor. Bu mesajları merak mı ediyorsunuz? Detaylar yazımızda!

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Üçlü Saatlerin Anlamları: 03:33 - İstikamet Mutluluk!

03:33, 03:33, 03:33... Neredeyse bu saatin sizi takip etmeye başladığını düşüneceksiniz! Gece uykunuzu bölen basit bir tesadüften çok daha fazlasıyla mı karşı karşıyasınız? Kesinlikle öyle! Üçlü saatler şans eseri karşımıza çıkmaz. Onlara kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz anlarda denk gelirsiniz. Evren ve koruyucu melekler doğru yolu bulabilmeniz adına size yol göstermek istiyor! Onların tavsiyelerine kulak verin....

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey