Kadınların Yaptırması Gereken Sağlık Testleri Hangileri?

tarihinde

Kadınlara özgü hastalıkların erken tanısı, etkili bir tedavinin kilit noktası. Bu yüzden her kadının düzenli olarak geçmesi gereken sağlık testleri bulunuyor. Peki bu testler hangileri? Sizler için yazdık.

 

Her Kadının Düzenli Olarak Yaptırması Gereken Testler

 

Genel sağlık taramalarına ek olarak yapılan bazı testler, kadınlara özgü hastalıkların önüne geçmek için büyük önem taşıyor. Bu sağlık taramalarını düzenli olarak yaptırmak, oluşabilecek rahatsızlıkları önceden haber vererek birçok kadının hayatını kurtarıyor

 

<< Sorularınızı Sorun, Tarot Kartları Geleceğinize Işık Tutsun >>

 

İşte kadınların özellikle ileri yaşlarında düzenli olarak yaptırması gereken testler:

 

1. Smear Testi

Smear testi rahim ağzını enfeksiyonlar ve kanser ya da kanser öncüsü durumlar açısından kontrol etmek için kadınlara yapılan özel bir rahim ağzı tarama testidir. 18 yaşını aşmış ve aktif cinsel yaşamı olan her kadın düzenli olarak smear testi yaptırmalıdır.

 

2. Kemik Taraması

Kemik ölçüm testleri özellikle menopoz sonrası ve 65 yaş üstü kadınlarda kemik erimesinin önüne geçmek büyük önem taşıyor. Menopoz sonrasında ortalama 2 yılda bir yapılmalıdır.

 

santé femme

 

3. Mamografi

Yapılan çalışmalar mamografi taramasının yapmanın, meme kanserinden ölüm riskini azalttığını gösteriyor. Özellikle 40 yaş ve üzeri kadınların düzenli yaptırdıkları kontroller sayesinde olası bir meme kanseri erken tanıyla engellenebilir.

 

>> Fala İnan! En İyi Falcılardan Etkili Cevaplar Almak İçin Tıkla <<

 

4. Efor Testi

Efor testi ile kalp sağlığı ve dolaşım sistemi düzenli aralıklarla gözden geçirilmelidir.

 

5. Kanser Tarama Testi

Kanser tarama testleri ile vücutta bulunan kanserli doku ne kadar çabuk fark edilirse tedavi şansı da o kadar yüksek olur.

 

mamographie

 

6. Jinekolojik Ultrason Kontrolleri

Düzenli olarak yaptırılırsa kadınların sıklıkla yaşadığı kist oluşumları erkenden fark edilir ve bu sayede uygun tedaviye başlanabilir.

 

<< Chat'ten, Telefonla veya Mail'le Aşk Hayatına Dair Sorularını Sor >>

 

7. Pap Smear Testi

Rahim ağzı kanserini taramak için pap smear testi ihmal edilmemeli. 21 yaşından itibaren yapılması öneriliyor. Smear testi ile rahim ağzı hücrelerindeki değişiklikler tespit edilir, böylece kanser oluşumu engellenmiş olur

 

Diğer yazılarımıza da göz atın:

 

 

 

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Rüyada Saçların Dökülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyanızda saçlarınızın döküldüğünü ya da kel kaldığınızı mı gördünüz? Rüya tabirlerinde saç dökülmesi ne anlama gelir, nasıl yorumlanır? Saçla ilgili tüm rüya tabirleri bu yazımızda!

Koç Burcu Erkeğini Sekiz Adımda Baştan Çıkarın

Koç burcu insanları etkileyen tutkulu ve güçlü bir kişiliğe sahiptir. Ama dikkatli olun. Koç burcu çok çapkındır. Kur yapmayı çok sever ama çabucak da sıkılır... Uzman astrologlarımız Koç burcunu baştan çıkarmanın püf noktalarını bizlerle paylaşıyor!

Haftalık Burç Yorumları

Günün en önemli yönü: Ay, İkizler'den Yengeç'e geçiş yapıyor. Yönlerin önemini şu şekilde değerlendiriyorum: Ay'ın İkizler'den Yengeç'e geçişi, genellikle duygusal enerjimizin ve hassasiyetimizin arttığı bir dönemi işaret eder. Bu, aile ve ev hayatına daha fazla odaklanabileceğimiz bir zaman olabilir. Ay'ın İkizler'den Yengeç'e Geçişi "Duygusal enerjinizi ve hassasiyetinizi artıran bu geçiş, aile ve ev hayatınıza daha fazla odaklanmanızı sağlar. Kendinizi ve sevdiklerinizi besleyin, çünkü ev, kalbin olduğu yerdir."

Günlük Burç Yorumlarınız

İkizler'de Ay, Balık'ta Mars ile Kare - 19:50 "Duygusal enerjimizi dengede tutmak için iç huzurumuzu bulmalıyız. Her zorluk, büyüme ve öğrenme için bir fırsattır."

En Sevilen Yazılar

Çift ve Ters Saatlerin Anlamları

Eğer tesadüf eseri çift ve ya ters saatlerle karşılaşırsanız bilin ki bu saatler size bir mesaj iletmek istiyor. Bu mesajları merak mı ediyorsunuz? Detaylar yazımızda!

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Üçlü Saatlerin Anlamları: 03:33 - İstikamet Mutluluk!

03:33, 03:33, 03:33... Neredeyse bu saatin sizi takip etmeye başladığını düşüneceksiniz! Gece uykunuzu bölen basit bir tesadüften çok daha fazlasıyla mı karşı karşıyasınız? Kesinlikle öyle! Üçlü saatler şans eseri karşımıza çıkmaz. Onlara kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz anlarda denk gelirsiniz. Evren ve koruyucu melekler doğru yolu bulabilmeniz adına size yol göstermek istiyor! Onların tavsiyelerine kulak verin....

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey