Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Kadınların Yaptırması Gereken Sağlık Testleri Hangileri?

Kadınlara özgü hastalıkların erken tanısı, etkili bir tedavinin kilit noktası. Bu yüzden her kadının düzenli olarak geçmesi gereken sağlık testleri bulunuyor. Peki bu testler hangileri? Sizler için yazdık.

 

Her Kadının Düzenli Olarak Yaptırması Gereken Testler

 

Genel sağlık taramalarına ek olarak yapılan bazı testler, kadınlara özgü hastalıkların önüne geçmek için büyük önem taşıyor. Bu sağlık taramalarını düzenli olarak yaptırmak, oluşabilecek rahatsızlıkları önceden haber vererek birçok kadının hayatını kurtarıyor

 

<< Sorularınızı Sorun, Tarot Kartları Geleceğinize Işık Tutsun >>

 

İşte kadınların özellikle ileri yaşlarında düzenli olarak yaptırması gereken testler:

 

1. Smear Testi

Smear testi rahim ağzını enfeksiyonlar ve kanser ya da kanser öncüsü durumlar açısından kontrol etmek için kadınlara yapılan özel bir rahim ağzı tarama testidir. 18 yaşını aşmış ve aktif cinsel yaşamı olan her kadın düzenli olarak smear testi yaptırmalıdır.

 

2. Kemik Taraması

Kemik ölçüm testleri özellikle menopoz sonrası ve 65 yaş üstü kadınlarda kemik erimesinin önüne geçmek büyük önem taşıyor. Menopoz sonrasında ortalama 2 yılda bir yapılmalıdır.

 

santé femme

 

3. Mamografi

Yapılan çalışmalar mamografi taramasının yapmanın, meme kanserinden ölüm riskini azalttığını gösteriyor. Özellikle 40 yaş ve üzeri kadınların düzenli yaptırdıkları kontroller sayesinde olası bir meme kanseri erken tanıyla engellenebilir.

 

>> Fala İnan! En İyi Falcılardan Etkili Cevaplar Almak İçin Tıkla <<

 

4. Efor Testi

Efor testi ile kalp sağlığı ve dolaşım sistemi düzenli aralıklarla gözden geçirilmelidir.

 

5. Kanser Tarama Testi

Kanser tarama testleri ile vücutta bulunan kanserli doku ne kadar çabuk fark edilirse tedavi şansı da o kadar yüksek olur.

 

mamographie

 

6. Jinekolojik Ultrason Kontrolleri

Düzenli olarak yaptırılırsa kadınların sıklıkla yaşadığı kist oluşumları erkenden fark edilir ve bu sayede uygun tedaviye başlanabilir.

 

<< Chat'ten, Telefonla veya Mail'le Aşk Hayatına Dair Sorularını Sor >>

 

7. Pap Smear Testi

Rahim ağzı kanserini taramak için pap smear testi ihmal edilmemeli. 21 yaşından itibaren yapılması öneriliyor. Smear testi ile rahim ağzı hücrelerindeki değişiklikler tespit edilir, böylece kanser oluşumu engellenmiş olur

 

Diğer yazılarımıza da göz atın:

 

 

 

Bize yorum bırakın

CANLI FAL

Türkiye'nin en iyi falcılarına aşk hayatınızla ilgili çıkmazları danışabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin.