Hamilelik Belirtileri Nelerdir?

tarihinde

Sürekli bir mide bulantısı ve baş dönmesi yaşıyor musunuz? Bebek beklediğinizi mi düşünüyorsunuz? Hamilelik belirtileri nelerdir? Hepsini sizin için yazdık!

 

Hamilelik Belirtileri Nelerdir?

Emile Zola'nın da dediği gibi ''Anne, hayatın ebediliğigir.'' Her kadının rüyası bir gün bebeğini kucağına almak. Annelik bir kadının yaşayabileceği en güzel, en kutsal duygulardan biri. 

Şu sıralar hamile olduğunuzdan mı şüpheleniyorsunuz?

Acaba Hamile Miyim? Hamilelik belirtileri mi gösteriyorum? 

❤ Bebek Ne Zaman Geliyor? ❤

Aklınız bu sorularla dolup taşıyorsa:

İşte hamile olduğunuzu anlamanıza yardımcı olacak erken işaretler:

 

 • Adet gecikmesi: 

  Adet tarihiniz gelip geçtiyse gebe olma ihtimaliniz olabilir.

❤ Ufukta bebek görünüyor mu? Hemen sorun! ❤

 

 • Mide bulantısı:

  Hamileliğin başında en sık gözlenen belirtilerin başında mide bulantısı gelir.

 bebek

 

 • Yorgunluk:

  Hamilelikte vücudunuz bebeğin gelişimi için hızlanır. Bu da kendinizi halsiz hissetmenize neden olabilir.

 👉 10 dakika etkili falın sadece 4.5 TL 👈

 • Hassasiyet:

  Hamileliğin ilk haftalarında göğüslerde şişkinlik, ağrı ve hassasiyet olması çok muhtemeldir.

 

 • Koku Hassasiyeti:  

  Bir anda kokulara karşı çok hassaslaştıysanız hamile olabilirsiniz.

 bebek

 • İştah:

  Bir anda gelen iştah artışı veya iştah kaybı da gebelik belirtisi olabilir.

 👉 Dileklerinizi Suya Niyet Edin, Uzmanlarımıza Sorun 👈

 • Duygusal Değişikliler:

  Hamilelikle beraber hormonlar nedeniyle birçok duygu değişimi yaşayabilirsiniz.

hamile

 

Bu erken belirtiler sizde de varsa emin olmak için hemen eczaneden bir gebelik testi alın veya hastaneden kan testi yaptırmanızı öneririz.

 


Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi

Uzakdoğu'ya özgü inançları ve felsefeleri düşündüğümüzde aklımıza ilk gelen sembollerden biri Yin-Yang'tır. Siyah beyaz bir çemberden meydana gelen bu sembolün ne ifade ettiğini anlamak pek de kolay sayılmaz. İşte Yin-Yang sembolünün kökeni ve anlamı:

11:11 Saatinin Anlamı

Hepimiz tesadüfen de olsa saate baktığımız zaman kadranda 11:11'e denk gelmişizdir. Bu durum bizi meraklandırır ki gayet de normaldir zira 11:11 diğer çift saatlerden oldukça farklıdır ve kafamızı en çok kurcalayan kombinasyonlar arasındadır. Bu çift saate dair bilmeniz gereken her şey bu yazıda!

Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!

Yeniaylar, yenilikle, yeniden doğuşlar ve yeni başlangıçlarla anılır. Önümüzdeki Yeniay sırasında, bir bereket çeki hazırlamaya ne dersiniz? Bereket çeki, parasal anlamda olduğu gibi duygusal konularda da bolluk getirir. İşte bu ritüelin püf noktaları!

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

Kaşıntıların Anlamları: Vücudunuza kulak verin!

Hepimiz bir anlığına vücudumuzu kaşıma isteğini hissetmişizdir. Bu hissi anlamlandırmak güç olsa da vücudunuzun size bir mesaj vermeye çalıştığı açıktır. Bedenimizde durduk yere kaşıntı hissi ortaya çıkmaz. Kötü olayların habercisi mi yoksa hayra mı alamet? Kaşıntıların tüm anlamlarını keşfedin!

Yüzüklerdeki Taş Sayılarının Anlamları: Aşkın Her Türlü Hali!

Birilerine yüzük hediye etmek, ya da daha güzeli, karşıdaki kişinin size yüzük etmesi her zaman çok romantik bir olaydır. Yüzüklerin ne anlama geldiğini bildiğimizde bu jest daha da romantik olabilir! Bir, iki ya da üç taşlı yüzüklerin her biri farklı anlamlara sahiptir. Artık siz de aşkınızı yüzüklerle ifade edebilirsiniz!

Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?

Para, para, para! Çok az insan daha fazlasını istemez ve onu elde etmek için de her şeyi yapmaya hazırızdır. Ama eğer işinizden gelen para size yetmiyor ve dualarınız cevapsız kalıyorsa bu 4 tütsünün faydasını görebilirsiniz.

Hapşırıklarımızın Anlamları: Burnunuzun size söyleyecekleri var

Gürültülü bir ses ya da bir hastalık belirtisi olmasının dışında "hapşu" sesinin bir anlamı vardır. Sabah 7'de hapşırmakla akşam 6'da hapşırmak aynı anlama gelmez. Her hapşırığın gelecekle bir bağlantısı vardır. İşte bu yüzden atalarımız her hapşırdığımızda "Çok yaşa" der. Zira olan kimin korunmaya ihtiyaç duyduğunu kimin şanslı olduğunu bilirmiş. İyi bir şansın ya da gizli bir aşkın habercisi mi? Burnunuzun seslerine kulak verin!