Daha Güzel Bir Hafta Sonu İçin Yapabileceğiniz Etkinlikler

tarihinde

Hafta boyunca çok çalışıp yoruldunuz ve şöyle güzel bir hafta sonunu hak ettiniz.<br />Hafta sonu yapabileceğiniz birkaç maddeye gelin beraber göz atalım.<br /><br />

Daha Güzel Bir Hafta Sonu İçin Yapabileceğiniz Etkinlikler

Hafta boyunca çok çalışıp yoruldunuz ve şöyle güzel bir hafta sonunu hak ettiniz. Stresin, gerilimin ve yorucu günlerin olduğu haftadan çıkarak  kendinize zaman ayırmanın vakti geldi.

Hafta sonu yapabileceğiniz birkaç maddeye gelin beraber göz atalım;

 

bisiklet

⭐Sevgileri En Güçlü Uzmanlar Sizlerle ⭐

1-Bisiklet sürün;

İstanbul bisiklet turu için zor olsa da bisiklet yolları yok değil. Bazen bu yollarda yayalar yoğun olsa da karşınıza yokuşlar çıksa da bu durum sizi caydırmasın. Bostancı-Kartal sahili, Caddebostan sahili, Moda sahili, Büyükada gibi yerler bisiklet sürmek için uygundur.

 

2-Tarihi yerleri ziyaret edin;

Tarihimizi öğrenerek ufkunuzu açmaya ne dersiniz. Camiler, pasajlar ,uzun yollar manzara dolu yerlerle Eminönü, Sultan Ahmet, Beyazıt gibi yerlere giderek tarihimize bir de yakından bakın.

istanbul tarih

 

💙 Su Falınıza Bakalım 💙

3-Konsere gidin;

Hafta sonları konser yakalamak biraz zor olsa da canlı müzik tarzı, yerlere gidebilirsiniz. Taksim, Cihangir vs.

 

4-Müze ya da fuarların ücretsiz giriş günlerini takip edin ve ona göre plan yapın;

Birçok müze olsun, fuar olsun halka açık günler yapıyorlar ve sizde ücretsiz bir şekilde faydalanabilirsiniz

müze

 

5-Deniz kenarında yürüyün;

Deniz kenarında yürümek her insana iyi gelir. Hafta sonunuzu deniz kenarında kitap okuyarak, bisiklet sürerek ya da piknik yaparak geçirebilirsiniz. Bakırköy, Zeytinburnu, Kadıköy vs.

 

6-İstanbul’da bulunun oyunlara katılabilirsiniz;

En fazla 5 kişilik arkadaş grubunuzla gideceğiniz bu mekanlar, sizi adeta Sherlock Holmes gibi hissettirecek.

Odadan Kaçış, Evden Firar, Kusursuz Kaçış en bilinen oyunlar.

 ⭐ Yıldız Haritanıza Bakalım ⭐

7- Fotoğraf çekin;

Bildiğiniz gibi İstanbul tablo gibi bir şehir ve her köşesi bir resim adeta. Sizde hafta sonunuzu bu güzel şehrin resimlerini çekerek kendinize hem hobi oluşturmuş hem gezmiş yeni yerler keşfetmiş hem de bir albüm oluşturmuş olursunuz.

 

Diğer yazılarımıza da göz atın:

Mutlu Anlarımızın Olmazsa Olmazı: MUM

Önce Hedefleyin Sonra Başarıyı Yakalayın!

Meditasyon Nedir ve Meditasyona Başlamanın Yolları Nelerdir?

 

 

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi

Uzakdoğu'ya özgü inançları ve felsefeleri düşündüğümüzde aklımıza ilk gelen sembollerden biri Yin-Yang'tır. Siyah beyaz bir çemberden meydana gelen bu sembolün ne ifade ettiğini anlamak pek de kolay sayılmaz. İşte Yin-Yang sembolünün kökeni ve anlamı:

11:11 Saatinin Anlamı

Hepimiz tesadüfen de olsa saate baktığımız zaman kadranda 11:11'e denk gelmişizdir. Bu durum bizi meraklandırır ki gayet de normaldir zira 11:11 diğer çift saatlerden oldukça farklıdır ve kafamızı en çok kurcalayan kombinasyonlar arasındadır. Bu çift saate dair bilmeniz gereken her şey bu yazıda!

Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!

Yeniaylar, yenilikle, yeniden doğuşlar ve yeni başlangıçlarla anılır. Önümüzdeki Yeniay sırasında, bir bereket çeki hazırlamaya ne dersiniz? Bereket çeki, parasal anlamda olduğu gibi duygusal konularda da bolluk getirir. İşte bu ritüelin püf noktaları!

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

Kaşıntıların Anlamları: Vücudunuza kulak verin!

Hepimiz bir anlığına vücudumuzu kaşıma isteğini hissetmişizdir. Bu hissi anlamlandırmak güç olsa da vücudunuzun size bir mesaj vermeye çalıştığı açıktır. Bedenimizde durduk yere kaşıntı hissi ortaya çıkmaz. Kötü olayların habercisi mi yoksa hayra mı alamet? Kaşıntıların tüm anlamlarını keşfedin!

Yüzüklerdeki Taş Sayılarının Anlamları: Aşkın Her Türlü Hali!

Birilerine yüzük hediye etmek, ya da daha güzeli, karşıdaki kişinin size yüzük etmesi her zaman çok romantik bir olaydır. Yüzüklerin ne anlama geldiğini bildiğimizde bu jest daha da romantik olabilir! Bir, iki ya da üç taşlı yüzüklerin her biri farklı anlamlara sahiptir. Artık siz de aşkınızı yüzüklerle ifade edebilirsiniz!

Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?

Para, para, para! Çok az insan daha fazlasını istemez ve onu elde etmek için de her şeyi yapmaya hazırızdır. Ama eğer işinizden gelen para size yetmiyor ve dualarınız cevapsız kalıyorsa bu 4 tütsünün faydasını görebilirsiniz.

Hapşırıklarımızın Anlamları: Burnunuzun size söyleyecekleri var

Gürültülü bir ses ya da bir hastalık belirtisi olmasının dışında "hapşu" sesinin bir anlamı vardır. Sabah 7'de hapşırmakla akşam 6'da hapşırmak aynı anlama gelmez. Her hapşırığın gelecekle bir bağlantısı vardır. İşte bu yüzden atalarımız her hapşırdığımızda "Çok yaşa" der. Zira olan kimin korunmaya ihtiyaç duyduğunu kimin şanslı olduğunu bilirmiş. İyi bir şansın ya da gizli bir aşkın habercisi mi? Burnunuzun seslerine kulak verin!