Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Feng Shui nedir? Feng Shui enerjisi nasıl hayatimizi değiştirir ?

Feng shui öğretisi hakkında bilmeniz gereken her şey bu yazıda.

Feng Shui nedir? Feng Shui enerjisi nasıl hayatimizi değiştirir ?

Öğrenmek için hangi kitapları okumalısınız?

Feng shui nedir? Bu, cevaplanması oldukça zor olan basit bir sorudur. Feng shui, 3000 yıl önce Çin'de geliştirilen eski bir sanat ve bilimdir. Bu, insanlar için iyi bir fırsat sağlamak herhangi bir yerde, ev, ofis veya bahçe gibi yerlerin enerjilerinin dengelenmesini öğreten karmaşık bir bilgi kütüğüdür.

<<< Online Gerçek Fal Deneyimi : ilk 10 dakikanız 4tl >>>

Sağlıklı, başarılı bir kariyer ya da aşk hayatını yerine getirme gibi iyi bir fırsat sağlayan, feng shui, yaşamının neredeyse her alanında ayrıntılı ipuçları verir.

Feng rüzgar ve su anlamlarına gelir. Çin kültüründe rüzgar ve su iyi sağlık ile ilişkilendirilir, bu nedenle kötü feng shui kötü talih veya talihsizlik anlamına gelirken iyi feng shui iyi şans demektir. Eski Çinliler, belirli bir toprağın enerjisinin ya krallığı kurabileceğini ya da krallığa zarar vereceğini düşünüyordu.  Evi dekore ederken eşyaları pozitif enerjiyle doldurma amaçlı yapılan olay hatta inanış olarak duyulmaktadır. Önemli olan şeyin enerjiyi dengelemek olduğu bilinir. Bununla ilgili sayılar kuralı diye bir olay daha var mesela odadaki masa 70 cm ise kötü enerji veriyor gibi (bunu uygulamak oldukça zor olsa gerek bütün eşyalar kaç cm ölçmek lazımdır). 


>>>> Kısmetiniz ne zaman, nerede? Arkanızdan iş çeviren biri mi var? Medyumlarımız söylesin! >>>>


 

Çevremizde ki ağaçlar, bitkiler, hayvanlar, Güneş ,Ay gibi enerjilerin, bedenlerimiz üzerlerinde etkileri büyüktür. Günlük yaşamımızda çok sık olarak “Bu eve taşındığımızdan beri her şey ters gidiyor” veya “Bu ev bize çok uğurlu geldi” gibi cümleler duyarız. Hatta, bazı akrabalarımızın, arkadaşlarımızın evinde kendimizi rahat ve enerjik hissederken, bazılarında ise daha kapısından içeri girerken kötü veya daralmış hissederiz. Bu durumun Feng Shui öğretisiyle direkt ilişkisi vardır. Feng Shui, doğada ki yaşam enerjisini, tüm yaşam alanlarımızda çevre ile uyumlu hale getiren çok eski bir Çin yerleşim öğretisidir.  Feng Shui, kişinin aile yaşamından, iş hayatından, sağlığından, ilişkilerinden mutluluk duymasını sağlar.

<<< Tarot Falı Açtırın İçinizi Ferahlatacak Gerçekleri Öğrenin! >>>

Feng shui ile alakali olan 2 kitap Lillian Too Little Book of Feng Shui ve Little Book of Feng Shui at Work olarak bilinmektedir. Okuyan birçok kişi gereksiz gibi görünen bir çok şeyin kitabin sonuna doğru cidden önemli görünmeye başladığını ve gerçekten de çok mantıklı şeylerin olduğunu hatta batıl inançların bile kökeninin ne kadar benzer ve mantıklı olduğunu söylemişlerdir.

 Bunları da Seveceksiniz

Tama Akın'dan Yazı Dizisi: Haftalık Melek Rehberliği 

Burçlara göre giyim tarzları nelerdir, nasıl olmalıdır?

Reiki nedir ve nasıl yapılır? Yararları nelerdir?

Bize yorum bırakın

Bizimle iletişime geçin.