Feng Shui nedir? Feng Shui enerjisi nasıl hayatimizi değiştirir ?

tarihinde

Feng shui öğretisi hakkında bilmeniz gereken her şey bu yazıda.

Feng Shui nedir? Feng Shui enerjisi nasıl hayatimizi değiştirir ?

Öğrenmek için hangi kitapları okumalısınız?

Feng shui nedir? Bu, cevaplanması oldukça zor olan basit bir sorudur. Feng shui, 3000 yıl önce Çin'de geliştirilen eski bir sanat ve bilimdir. Bu, insanlar için iyi bir fırsat sağlamak herhangi bir yerde, ev, ofis veya bahçe gibi yerlerin enerjilerinin dengelenmesini öğreten karmaşık bir bilgi kütüğüdür.

<<< Online Gerçek Fal Deneyimi : ilk 10 dakikanız 4tl >>>

Sağlıklı, başarılı bir kariyer ya da aşk hayatını yerine getirme gibi iyi bir fırsat sağlayan, feng shui, yaşamının neredeyse her alanında ayrıntılı ipuçları verir.

Feng rüzgar ve su anlamlarına gelir. Çin kültüründe rüzgar ve su iyi sağlık ile ilişkilendirilir, bu nedenle kötü feng shui kötü talih veya talihsizlik anlamına gelirken iyi feng shui iyi şans demektir. Eski Çinliler, belirli bir toprağın enerjisinin ya krallığı kurabileceğini ya da krallığa zarar vereceğini düşünüyordu.  Evi dekore ederken eşyaları pozitif enerjiyle doldurma amaçlı yapılan olay hatta inanış olarak duyulmaktadır. Önemli olan şeyin enerjiyi dengelemek olduğu bilinir. Bununla ilgili sayılar kuralı diye bir olay daha var mesela odadaki masa 70 cm ise kötü enerji veriyor gibi (bunu uygulamak oldukça zor olsa gerek bütün eşyalar kaç cm ölçmek lazımdır). 


>>>> Kısmetiniz ne zaman, nerede? Arkanızdan iş çeviren biri mi var? Medyumlarımız söylesin! >>>>


 

Çevremizde ki ağaçlar, bitkiler, hayvanlar, Güneş ,Ay gibi enerjilerin, bedenlerimiz üzerlerinde etkileri büyüktür. Günlük yaşamımızda çok sık olarak “Bu eve taşındığımızdan beri her şey ters gidiyor” veya “Bu ev bize çok uğurlu geldi” gibi cümleler duyarız. Hatta, bazı akrabalarımızın, arkadaşlarımızın evinde kendimizi rahat ve enerjik hissederken, bazılarında ise daha kapısından içeri girerken kötü veya daralmış hissederiz. Bu durumun Feng Shui öğretisiyle direkt ilişkisi vardır. Feng Shui, doğada ki yaşam enerjisini, tüm yaşam alanlarımızda çevre ile uyumlu hale getiren çok eski bir Çin yerleşim öğretisidir.  Feng Shui, kişinin aile yaşamından, iş hayatından, sağlığından, ilişkilerinden mutluluk duymasını sağlar.

<<< Tarot Falı Açtırın İçinizi Ferahlatacak Gerçekleri Öğrenin! >>>

Feng shui ile alakali olan 2 kitap Lillian Too Little Book of Feng Shui ve Little Book of Feng Shui at Work olarak bilinmektedir. Okuyan birçok kişi gereksiz gibi görünen bir çok şeyin kitabin sonuna doğru cidden önemli görünmeye başladığını ve gerçekten de çok mantıklı şeylerin olduğunu hatta batıl inançların bile kökeninin ne kadar benzer ve mantıklı olduğunu söylemişlerdir.

 Bunları da Seveceksiniz

Tama Akın'dan Yazı Dizisi: Haftalık Melek Rehberliği 

Burçlara göre giyim tarzları nelerdir, nasıl olmalıdır?

Reiki nedir ve nasıl yapılır? Yararları nelerdir?

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Maalesef aradığınız sayfayı bulamadık!

Başarısızlık, sayfa mevcut değil ama söz veriyoruz, hatalarımızdan ders çıkaracağız ve bir sonraki sefere daha iyi yapacağız. Bu arada aşağıdaki en son makalelerimizden birine göz atın!

Günlük Burç Yorumlarınız

Ay'ın Yay'dan Oğlak burcuna geçişi "Bugün, içsel maneviyatınızı ve duygusal gücünüzü keşfetmek için mükemmel bir gün. Ay'ın Yay'dan Oğlak burcuna geçişi, bize disiplin ve odaklanma gücü verirken, aynı zamanda ruhani derinliklerimizi de keşfetme fırsatı sunuyor. Kendinizi bu enerjiye bırakın ve iç huzurunuzu bulun."

İş Hayatında Burçların Uyumu Nasıldır?

Burcunuza göre iş ortamında kurduğunuz ilişkiler de farklılık gösterir. Profesyonel bağlamda hangi burçlarla daha iyi anlaştığınızı bilmek çalışma veriminizi de artırır. Ortağınızı ya da ekip arkadaşınız konusunda doğru bir seçim yapmak istiyorsanız bu yazımızı kaçırmayın!

En Sevilen Yazılar

Burcunuza Dair Her Şey

Yükselen Burç Nedir? Neyi Temsil Eder?

Yükselen burç, doğduğunuz anda doğu ufuk çizgisinde yükselen burçtur ve astrolojik haritanızın tamamlanmış bir şaheser olmasını sağlar. Güneş burcunuz kişiliğinizin özünü yansıtırken, yükselen burcunuz, dış dünyaya nasıl tepki verdiğinizi ve insanlarla nasıl iletişim kurduğunuzu açıklar. Bu iki yıldızı birleştirdiğinizde, işte o zaman gerçek "siz" ortaya çıkar!

Satürn Retrosu 2024 | Hangi burç nasıl etkilenecek?

Ünlü Astrolog Marta Denise, 2024'te gerçekleşecek Satürn Retrosu hakkında detaylı bir yazı hazırladı! Astrologumuz içeriği şöyle özetliyor: "29 Haziran 2024'ten itibaren 15 Kasım 2024'e kadar devam edecek olan Satürn Retrosu, Balık burcunda başlayacak. Bu dönem biraz ürkütücü görünebilir ama endişelenmeyin, bu süreci en iyi şekilde atlatmanız için astrolojik öngörü ve tavsiyelerimle buradayım! Satürn retrosu biraz melankolik geçebilir, fakat kendimizi geliştirmek ve öğrenmek için değerli sınavlar da sunabilir. ✨"