Feng Shui nedir? Feng Shui enerjisi nasıl hayatimizi değiştirir ?

tarihinde

Feng shui öğretisi hakkında bilmeniz gereken her şey bu yazıda.

Feng Shui nedir? Feng Shui enerjisi nasıl hayatimizi değiştirir ?

Öğrenmek için hangi kitapları okumalısınız?

Feng shui nedir? Bu, cevaplanması oldukça zor olan basit bir sorudur. Feng shui, 3000 yıl önce Çin'de geliştirilen eski bir sanat ve bilimdir. Bu, insanlar için iyi bir fırsat sağlamak herhangi bir yerde, ev, ofis veya bahçe gibi yerlerin enerjilerinin dengelenmesini öğreten karmaşık bir bilgi kütüğüdür.

<<< Online Gerçek Fal Deneyimi : ilk 10 dakikanız 4tl >>>

Sağlıklı, başarılı bir kariyer ya da aşk hayatını yerine getirme gibi iyi bir fırsat sağlayan, feng shui, yaşamının neredeyse her alanında ayrıntılı ipuçları verir.

Feng rüzgar ve su anlamlarına gelir. Çin kültüründe rüzgar ve su iyi sağlık ile ilişkilendirilir, bu nedenle kötü feng shui kötü talih veya talihsizlik anlamına gelirken iyi feng shui iyi şans demektir. Eski Çinliler, belirli bir toprağın enerjisinin ya krallığı kurabileceğini ya da krallığa zarar vereceğini düşünüyordu.  Evi dekore ederken eşyaları pozitif enerjiyle doldurma amaçlı yapılan olay hatta inanış olarak duyulmaktadır. Önemli olan şeyin enerjiyi dengelemek olduğu bilinir. Bununla ilgili sayılar kuralı diye bir olay daha var mesela odadaki masa 70 cm ise kötü enerji veriyor gibi (bunu uygulamak oldukça zor olsa gerek bütün eşyalar kaç cm ölçmek lazımdır). 


>>>> Kısmetiniz ne zaman, nerede? Arkanızdan iş çeviren biri mi var? Medyumlarımız söylesin! >>>>


 

Çevremizde ki ağaçlar, bitkiler, hayvanlar, Güneş ,Ay gibi enerjilerin, bedenlerimiz üzerlerinde etkileri büyüktür. Günlük yaşamımızda çok sık olarak “Bu eve taşındığımızdan beri her şey ters gidiyor” veya “Bu ev bize çok uğurlu geldi” gibi cümleler duyarız. Hatta, bazı akrabalarımızın, arkadaşlarımızın evinde kendimizi rahat ve enerjik hissederken, bazılarında ise daha kapısından içeri girerken kötü veya daralmış hissederiz. Bu durumun Feng Shui öğretisiyle direkt ilişkisi vardır. Feng Shui, doğada ki yaşam enerjisini, tüm yaşam alanlarımızda çevre ile uyumlu hale getiren çok eski bir Çin yerleşim öğretisidir.  Feng Shui, kişinin aile yaşamından, iş hayatından, sağlığından, ilişkilerinden mutluluk duymasını sağlar.

<<< Tarot Falı Açtırın İçinizi Ferahlatacak Gerçekleri Öğrenin! >>>

Feng shui ile alakali olan 2 kitap Lillian Too Little Book of Feng Shui ve Little Book of Feng Shui at Work olarak bilinmektedir. Okuyan birçok kişi gereksiz gibi görünen bir çok şeyin kitabin sonuna doğru cidden önemli görünmeye başladığını ve gerçekten de çok mantıklı şeylerin olduğunu hatta batıl inançların bile kökeninin ne kadar benzer ve mantıklı olduğunu söylemişlerdir.

 Bunları da Seveceksiniz

Tama Akın'dan Yazı Dizisi: Haftalık Melek Rehberliği 

Burçlara göre giyim tarzları nelerdir, nasıl olmalıdır?

Reiki nedir ve nasıl yapılır? Yararları nelerdir?

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi

Uzakdoğu'ya özgü inançları ve felsefeleri düşündüğümüzde aklımıza ilk gelen sembollerden biri Yin-Yang'tır. Siyah beyaz bir çemberden meydana gelen bu sembolün ne ifade ettiğini anlamak pek de kolay sayılmaz. İşte Yin-Yang sembolünün kökeni ve anlamı:

11:11 Saatinin Anlamı

Hepimiz tesadüfen de olsa saate baktığımız zaman kadranda 11:11'e denk gelmişizdir. Bu durum bizi meraklandırır ki gayet de normaldir zira 11:11 diğer çift saatlerden oldukça farklıdır ve kafamızı en çok kurcalayan kombinasyonlar arasındadır. Bu çift saate dair bilmeniz gereken her şey bu yazıda!

Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!

Yeniaylar, yenilikle, yeniden doğuşlar ve yeni başlangıçlarla anılır. Önümüzdeki Yeniay sırasında, bir bereket çeki hazırlamaya ne dersiniz? Bereket çeki, parasal anlamda olduğu gibi duygusal konularda da bolluk getirir. İşte bu ritüelin püf noktaları!

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

Kaşıntıların Anlamları: Vücudunuza kulak verin!

Hepimiz bir anlığına vücudumuzu kaşıma isteğini hissetmişizdir. Bu hissi anlamlandırmak güç olsa da vücudunuzun size bir mesaj vermeye çalıştığı açıktır. Bedenimizde durduk yere kaşıntı hissi ortaya çıkmaz. Kötü olayların habercisi mi yoksa hayra mı alamet? Kaşıntıların tüm anlamlarını keşfedin!

Yüzüklerdeki Taş Sayılarının Anlamları: Aşkın Her Türlü Hali!

Birilerine yüzük hediye etmek, ya da daha güzeli, karşıdaki kişinin size yüzük etmesi her zaman çok romantik bir olaydır. Yüzüklerin ne anlama geldiğini bildiğimizde bu jest daha da romantik olabilir! Bir, iki ya da üç taşlı yüzüklerin her biri farklı anlamlara sahiptir. Artık siz de aşkınızı yüzüklerle ifade edebilirsiniz!

Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?

Para, para, para! Çok az insan daha fazlasını istemez ve onu elde etmek için de her şeyi yapmaya hazırızdır. Ama eğer işinizden gelen para size yetmiyor ve dualarınız cevapsız kalıyorsa bu 4 tütsünün faydasını görebilirsiniz.

Hapşırıklarımızın Anlamları: Burnunuzun size söyleyecekleri var

Gürültülü bir ses ya da bir hastalık belirtisi olmasının dışında "hapşu" sesinin bir anlamı vardır. Sabah 7'de hapşırmakla akşam 6'da hapşırmak aynı anlama gelmez. Her hapşırığın gelecekle bir bağlantısı vardır. İşte bu yüzden atalarımız her hapşırdığımızda "Çok yaşa" der. Zira olan kimin korunmaya ihtiyaç duyduğunu kimin şanslı olduğunu bilirmiş. İyi bir şansın ya da gizli bir aşkın habercisi mi? Burnunuzun seslerine kulak verin!