Feng Shui nedir? Feng Shui enerjisi nasıl hayatimizi değiştirir ?

tarihinde

Feng shui öğretisi hakkında bilmeniz gereken her şey bu yazıda.

Feng Shui nedir? Feng Shui enerjisi nasıl hayatimizi değiştirir ?

Öğrenmek için hangi kitapları okumalısınız?

Feng shui nedir? Bu, cevaplanması oldukça zor olan basit bir sorudur. Feng shui, 3000 yıl önce Çin'de geliştirilen eski bir sanat ve bilimdir. Bu, insanlar için iyi bir fırsat sağlamak herhangi bir yerde, ev, ofis veya bahçe gibi yerlerin enerjilerinin dengelenmesini öğreten karmaşık bir bilgi kütüğüdür.

<<< Online Gerçek Fal Deneyimi : ilk 10 dakikanız 4tl >>>

Sağlıklı, başarılı bir kariyer ya da aşk hayatını yerine getirme gibi iyi bir fırsat sağlayan, feng shui, yaşamının neredeyse her alanında ayrıntılı ipuçları verir.

Feng rüzgar ve su anlamlarına gelir. Çin kültüründe rüzgar ve su iyi sağlık ile ilişkilendirilir, bu nedenle kötü feng shui kötü talih veya talihsizlik anlamına gelirken iyi feng shui iyi şans demektir. Eski Çinliler, belirli bir toprağın enerjisinin ya krallığı kurabileceğini ya da krallığa zarar vereceğini düşünüyordu.  Evi dekore ederken eşyaları pozitif enerjiyle doldurma amaçlı yapılan olay hatta inanış olarak duyulmaktadır. Önemli olan şeyin enerjiyi dengelemek olduğu bilinir. Bununla ilgili sayılar kuralı diye bir olay daha var mesela odadaki masa 70 cm ise kötü enerji veriyor gibi (bunu uygulamak oldukça zor olsa gerek bütün eşyalar kaç cm ölçmek lazımdır). 


>>>> Kısmetiniz ne zaman, nerede? Arkanızdan iş çeviren biri mi var? Medyumlarımız söylesin! >>>>


 

Çevremizde ki ağaçlar, bitkiler, hayvanlar, Güneş ,Ay gibi enerjilerin, bedenlerimiz üzerlerinde etkileri büyüktür. Günlük yaşamımızda çok sık olarak “Bu eve taşındığımızdan beri her şey ters gidiyor” veya “Bu ev bize çok uğurlu geldi” gibi cümleler duyarız. Hatta, bazı akrabalarımızın, arkadaşlarımızın evinde kendimizi rahat ve enerjik hissederken, bazılarında ise daha kapısından içeri girerken kötü veya daralmış hissederiz. Bu durumun Feng Shui öğretisiyle direkt ilişkisi vardır. Feng Shui, doğada ki yaşam enerjisini, tüm yaşam alanlarımızda çevre ile uyumlu hale getiren çok eski bir Çin yerleşim öğretisidir.  Feng Shui, kişinin aile yaşamından, iş hayatından, sağlığından, ilişkilerinden mutluluk duymasını sağlar.

<<< Tarot Falı Açtırın İçinizi Ferahlatacak Gerçekleri Öğrenin! >>>

Feng shui ile alakali olan 2 kitap Lillian Too Little Book of Feng Shui ve Little Book of Feng Shui at Work olarak bilinmektedir. Okuyan birçok kişi gereksiz gibi görünen bir çok şeyin kitabin sonuna doğru cidden önemli görünmeye başladığını ve gerçekten de çok mantıklı şeylerin olduğunu hatta batıl inançların bile kökeninin ne kadar benzer ve mantıklı olduğunu söylemişlerdir.

 Bunları da Seveceksiniz

Tama Akın'dan Yazı Dizisi: Haftalık Melek Rehberliği 

Burçlara göre giyim tarzları nelerdir, nasıl olmalıdır?

Reiki nedir ve nasıl yapılır? Yararları nelerdir?

Burç yorumlarınız e-posta kutunuza gelsin!

Son Yazılarımız

Buketteki Gül Sayısının Anlamları: Kaç tane hediye etmeliyiz?

Üç tane gülden meydana gelen buketle elli taneden oluşan buket aynı anlama sahip değildir. Aşk çiçeği olarak kabul edilen gül içten özürleri ifade edebileceği gibi evlilik teklifi etmek için de kullanılır. Her şey tercih ettiğiniz sayıya bağlıdır! Sevdiğiniz kişiye incelikli bir mesaj göndermek istiyorsanız, rastgele seçimler yapmayın ve gül sayılarının ne anlamlara geldiğini keşfedin!

24 Şubat Başak Dolunayı: Daha iyisini yapma fırsatı

Bu ay Dolunay 24 Şubat Cumartesi günü Başak burcunda gerçekleşecek. Bizi yaşamımızla ilgili sorumluluk almaya davet eden bu Dolunay'In etkisi altında benliğimizi dürüstçe gözden geçirmeye ve kendimizle ilgili neleri iyileştirebileceğimizi anlamaya çalışacağız.

Melek sayısı 777 ne anlama geliyor?

Tekrar tekrar 777 sayısını görmek kesinlikle tesadüf değildir. Bu sayı kumarhanenin dışında da pozitif anlamlara sahiptir. Meleğiniz size yaşamınızı değiştirecek içsel yolculuğa çıkmaya hazır olduğunuzu söylemek istiyor. Artık güçlü ve zayıf yönlerinizin neler olduğunu çok iyi biliyorsunuz. Tavsiyelerimize kulak verin ve 777 sayısının anlamını keşfedin!

Haftalık Burç Yorumları

Venüs Kova burcunda, Mars Kova burcunda kavuşum açısında "Bugün, Venüs ve Mars'ın kavuşumu, aşk ve tutkunun birleştiği bir enerji dalgası yaratıyor. Bu enerjiyi, hayatınızdaki ilişkileri güçlendirmek ve yeni başlangıçlar yapmak için kullanın."

Günlük Burç Yorumlarınız

Ay'ın Aslan burcuna geçişi "Bugün, duygularınızı cesurca ifade etmek için mükemmel bir gün. Kendinizi gizlemeyin, ışığınızı parlatın ve dünyaya kim olduğunuzu gösterin."

En Sevilen Yazılar

Çift ve Ters Saatlerin Anlamları

Eğer tesadüf eseri çift ve ya ters saatlerle karşılaşırsanız bilin ki bu saatler size bir mesaj iletmek istiyor. Bu mesajları merak mı ediyorsunuz? Detaylar yazımızda!

Kuş Tüylerinin Anlamları: Meleklerin Mesajlarını Keşfedin

Yakınınızda kuş tüyü bulmak size oldukça sıradan bir olay gibi görünebilir. Ama kuşlar gökyüzüyle ve evren çok güçlü bağlara sahiptir. Koruyucu meleklerimizin bize mesaj göndermek için etrafımıza bu tüyleri bırakmasına şaşırmamak gerekir. Ama tüyün rengine göre bu mesajın anlamı farklılık gösterir. İşte detaylar!

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Mümkün!

Rüyalar bilinçaltımızın kontrolündedir. Dolayısıyla rüya gören bir insanın zihnine girmenin oldukça hatta imkânsız bile olduğu kabul edilir. Yine de insanların rüyasında bizi görmelerini sağlayacak belirli yöntemler mevcuttur. Nasıl mı?

Üçlü Saatlerin Anlamları: 03:33 - İstikamet Mutluluk!

03:33, 03:33, 03:33... Neredeyse bu saatin sizi takip etmeye başladığını düşüneceksiniz! Gece uykunuzu bölen basit bir tesadüften çok daha fazlasıyla mı karşı karşıyasınız? Kesinlikle öyle! Üçlü saatler şans eseri karşımıza çıkmaz. Onlara kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz anlarda denk gelirsiniz. Evren ve koruyucu melekler doğru yolu bulabilmeniz adına size yol göstermek istiyor! Onların tavsiyelerine kulak verin....

Kara Ay Nedir?

Kara Ay'ı gökyüzünde aramanın anlamı yok! Gerçek anlamda var olmayan Kara Ay, Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesindeki duraklarından birine karşılık gelir. Peki Kara Ay, burcunuz üzerinde ne gibi etkilere sahiptir? Uzman astrologlarımız bu gizemli Ay'ın tüm yönlerini sizler için derledi.

Burcunuza Dair Her Şey