Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Yüz Tipinize Göre Doğru Saç Kesiminin İpuçları Neler?

Saç kesiminizden memnun değil misiniz? Yüz şeklinize yakışacak bir model mi arıyorsunuz? Öyleyse size verecek tavsiyelerimiz var! 

 

Yüz tipinize göre saç kesimi

Saç kadınların en önemli aksesuarıdır.  Kimileri kısa saçı severken kimisi de uzun saçı kendilerine yakıştırır. Aslında önemli olan yüz tipinize uygun saçı seçmektir.

Saç modeliniz eğer yüz tipinize uygun değilse hayal ettiğiniz gibi olmayabilirsiniz.

Yüz tipinize göre saç modeli tavsiyelerine geçmeden önce yüz şeklinizi bilmelisiniz.  Bunun için biraz bilgi verelim size.

saç

Yüz tipinize göre saç modelinizi belirlemek o kadar karmaşık değildir aslında. Çoğumuz, yüzümüzün "yuvarlak" olduğunu düşünüyor aslında bu yanlış bir bilgidir.

♥ Falsız Kalmayalım ♥

Yüz şeklinizi belirlemek için, saçınızı bir saç bandı takın, at kuyruğu yapın veya aynada gördüğünüzü analiz edin.

 

kadınlar

 

Güzel yüzünüzün beş kategoriden birinde olması gerekir. Bunlara göz atarsak;

❤ Aşk Falınıza Bakalım ❤

Oval:

Oval tipi yüz şeklinde alın çeneden biraz daha geniş olabilir ve yüzün uzunluğu genişliğin bir buçuk katı kadardır. Oval yüz tipine sahip iseniz çok şanlısınız.  Oval yüz tipi;  yüzü dolgun gösteren saç modellerinden biridir. Birçok seçenek arasından saçınız için istediğiniz seçimi yapabilirsiniz. Kararsız bir insansanız istediğiniz saç modelini kullanabilirsiniz. Size önerimiz katlı saç modeli kullanmak yerine düz hizada saç modeli yüz tipinize daha uygun ve daha kullanışlı olacaktır.

Yuvarlak: 

Yuvarlak yüzün genişliği ve uzunluğu eşittir ve belirgindir. Yuvarlak yüz tipi sizi biraz kilolu gösterebilir. Bundan önlemek için yüzünüzü yuvarlak yüz tipinden çıkarıp uzun ve ince göstermeniz gerekmektedir. Bu sorunu gidermek için ise saçınızı ortadan ayırabilirsiniz.

 

💻 Chatten Falda Büyük İndirim 💻

Kare: 

Kare tipi yüz şeklinin baş ve çene çizgisi kabaca aynı genişliktedir. Çene kısımları köşelidir. Erkeklerin kadınlarda en sevdiği yüz modeli budur. Kare yüz tipine sahip kadınların saçları omuz hizası uzunluğuna kadar olursa daha havalı bir görüntü yaratırlar. Küt ve katlı saç modeli bu tipe uygundur.

 yüz tipi

 

Kalp: 

Kalp tipi yüz şeklinin çene kısmı dar ve alın kısmı geniştir.  Kalp yüz şeklinde elmacık kemikleri çıkıktır.  Çene kısmından başlayan dalgalı modeller bu yüz tipi için uygundur.  Bu yüz tipi düz ve kısa saçlardan uzak durmalıdırlar.

Üçgen:

Üçgen tipi yüz şeklinin alın kısmı geniş ve çene kısmı dar ve sivridir. Karşıdan bakıldığı takdirde tersten üçgen görüntüsü gözükür. Üçgen yüz tipinde katlı saç modelleri tercih edilmelidir. Düz, kısa ve katsız saç modeli üçgen yüzlü kadınlar için uygun değildir.

 

 


Bize yorum bırakın

Falcılarımızı tanıyın!

Fal yazılarımız

Yin ve Yang Sembollerinin Anlamı ve Tarihi  Bu kadim sembolün anlamını keşfedin!
Bereket Çeki: Bolluk Getiren Ritüel!  Yaşamın her alanında bolluk!
Elimize Para Geçmesi İçin Hangi Tütsüyü Kullanmalı?  Büyük bir destek için küçük bir çubuk!
11:11 Saatinin Anlamı  11:11 çift saatinin anlamını keşfedin!

Bizimle iletişime geçin.