Bizi arayın:
0212 900 28 79

Bizi arayın:
0212 900 28 84

Her gün Tüketmemiz Gereken Doğal Şifalı Besinler

Besinler sağlığımızı ve güzelliğimizi direkt ilgilendirir. Doğanın birçok nimetinden doğru yararlanmak için yazımızı kaçırmayın!

HER GÜN TÜKETMEMİZ GEREKEN DOĞAL ŞİFA BESİNLERİ NELERDİR?

Her kadının sağlığına dikkat etmesi güzelliğini koruyabilmesi için en önemli noktalardan birisi. Ancak karşımıza çıkan sağlıksız yiyecekler, bu sağlıklı beslenmeyi gerçekleştirmemize engel oluyorlar ve sağlığını korumak isteyenlerin ekstra bir çaba göstermesi gerekiyor. Her gün tüketilmesi gereken yiyecekler ise bu durumun devamlılığını sağlayabilmek için büyük bir önem arzediyor. Hazırladığımız bu kısa liste, günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz için yeterli olan bilgileri sunacaktır.

<<<< Astrocenter Online Telefondan Fal ve Astroloji Sitesi >>>>

Her gün tüketmeniz gereken yiyecekler listesinin başına domates diyebiliriz. Mevsiminde bolca tüketmeniz gereken domatesi kışın da yazdan hazırladığınız haliyle tüketebiliriz. Enfeksiyonlara karşı vücut direncini artıran, kuvvetli bir antioksidan olan domatesin bilinen en önemli diğer faydaları şöyle: yaşlanmayı yavaşlatır, kolestrolü kontrol eder, kan basıncını düşürür, cildi korur. 

Havuç ve havuç gibi kırmızı tonlarına yakın renklere sahip olan tüm sebzeler aslında vücudumuzu koruyacak maddeler barındırıyorlar.

Et dedik ancak tabii ki her gün tüketilmesi gerektiğini devamlı olarak et yemeli şeklinde algılamamalı. Kırmızı etin yüksek tüketiminin kalp rahatsızlıkları sebebiyle, et tüketimini sınırlandırmak ve yemeklere tat vermesi için bir miktar koymak çok önemli.

Diğer meyvelerden daha fazla antioksidan içeren yaban mersininin faydaları saymakla bitmiyor. Günde sadece bir kase yaban mersini yiyerek ömrünüzün uzun ve sağlıklı geçmesine yardımcı olabilirsiniz. 

<<<< Sağlık problemlerinizi meydum ve falcılarla çözün >>>>

Bağışıklık sistemini güçlendirip hastalıklarla savaşmanın en önemli yollarından biri de vücuttaki toksinleri atmak. Bunu sağlayıp vücudu temizleyen meyvelerin biri de karadut. Oldukça güçlü antioksidanlara sahip siyah pigmentli bu meyveyi her gün ilaç niyetine tüketmelisiniz. Karadutu her gün özellikle de sabahları tüketmeye dikkat edin.

Önemli antioksidanlardan biri olan kırmızı biber aynı zamanda yoğun miktarda kapsaisin içerir, böylece doğal bir ağrı kesici işlevi görür. Kanı temizleyen, mide hastalıklarına iyi gelen, enerji veren, kansere karşı koruyan bu sağlık deposu sebzeyi her gün mutlaka tüketin. Özellikle bol limonlu salatasının verdiği enerjiyle kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz.

<<< İlk 10 dk görüşmeniz yalnızca 4TL >>>>

Tamamen doğal bir besin kaynağı olan yulaf pek çok hastalığı önleyici özelliğe sahip. Üreme bozukluklarına iyi gelen, kolesterol seviyesini düşüren, kalbi koruyan, bağışıklık sistemini güçlendiren, kanseri önleyen, kan şekerini düzenleyen yulafı her gün tüketerek kendinize büyük bir iyilik edeceğinizi unutmayın. Sabah kahvaltılarında ya da öğün aralarında bir kase yoğurdu birkaç kaşık yulaf ekleyerek yiyebilirsiniz.

Bunları da Seveceksiniz

Burcunuza Göre Nasıl Zayıflamalısınız 

Burcunuza Göre Zayıflama Önerileri

En çok görülen rüyalar ve anlamları

Bize yorum bırakın

CANLI FAL

Türkiye'nin en iyi falcılarına aşk hayatınızla ilgili çıkmazları danışabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin.